Първоначално изпратено от sando1
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Биткойн
Collapse
X
-
I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?
-
Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнениеЗначи "копачите" ще сте нещо като бъдещите банкери? Ще правите парите, а срещу това някой ще ви изхранва?
Ами не точно банкери, но да. С PayPal просто примера е по-разбираем. Копачите ще са и сървъра и подръжката на системата. Само че при PayPal има някой отгоре който смуче печалба. При биткойн тя е по малка и е разпределена на всички."Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнениеАми и си прав, ама и грешиш.
Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети.
Коментар
-
Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнениеГрешиш в думата 'изхранване'Обикновен изхранват заслужилите чиновници в някой ол инклузив с парите на данъкоплатците. Копането е частна инициатива
Знаеш ли колко нула цяло нула нула процента от хората притежават световните активи.
Коментар
-
Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнениеАбе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?
Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети."Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнениеАбе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?Обикновен изхранват заслужилите чиновници в някой ол инклузив с парите на данъкоплатците. Копането е частна инициатива
Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнениеКакво им е справедливото? 100 човека притежават 25% от койните, обърнато в долари това са милиарди, при това без да са произвели нищо! Та това е жестока несправедливост.
Не го пиша да се заяждам, просто не мога да хвана логиката.Last edited by IvanG; 19.12.2013, 00:15.I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?
Коментар
-
Първоначално изпратено от pastet89 Разгледай мнениеА каква е разликата да си копаеш парите с компютър и с лопата?
Не го пиша да се заяждам, просто не мога да хвана логиката.
Коментар
-
Е тук си прав, няма какво да ти обяснявам.
Само че първо според мен несправедливостта в случая е по-малка, отколкото на всички банки и правителства, за които е публична тайна, че си печатат като им притрябват много повече пари, второ, при нива от горе-долу сегашното нататък, най-вероятно цената която даваш за една копачка + ток и други разходи отива някъде, така че инфлация няма.
И трето, нека вземем златото, каква е разликата да си копаеш койните с компютър и златото с лопата?
Ще ми кажеш сигурно, че златото има някаква физическа стойност, ами, ОК, може да се правят бижута от него, хубав метал е итн., само че извиняйте, ама цената му просто е нереално висока за вида на продукта, просто "по традиция, ей така, защото хората са решили". Защо да не решат така и за койните? Между другото дори знам, че единсветената причина златото да е толкова скъпо е, че е ограничен ресурс, което важи с пълна сила и за Биткойна. Да не кажа, че за него се знае дори със 100% сигурност колко е, а за златото с да кажем 99%.Last edited by pastet89; 19.12.2013, 00:08.
Коментар
-
Първоначално изпратено от pastet89 Разгледай мнение(пример: ако сега за 15 бона се купува копчка с 1 T/h, след 2 години може за 1 бон да се купува със 100 Т/h, замислете се паралелно с каква скорост оставят новите модели компютри и телефони), тогава, койнът ще има всички предпоставки пак да скочи.
Коментар
-
Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнениеБТК цикъл: всяка държавна намеса и последващ колапс вдигат шум като за второто пришествие, което генерира още новини, по-голяма популярност, което води до по-голямо търсене, по-високи цени...което предизвиква по-голяма намеса, колапс, шум, повече търсене, по-високи цени . т.н."Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."
Коментар
-
И колкото повече сривове на балона има до ниско цени, толкова по-добре. Защото тогава копаенето ще е неизгодно, но купуването - напротив. А в момента един голям минус на тоя пазар е, че изключително малко хора държат огромно количество койни (цуфрата беше около няколко стотин души държат 25% от всички). В такъв случай те винаги могат много бързио да манипулират пазара както си решат, а колкото повече хора се запасят с койни в каквито и количества да са, толкова по-стабилен ще е пазарът. Аз това очаквам и да стане след няколко срива, очаквам дори поне още една жестока хакерска атака в рамките на около година -две, докато се научат да правят всички нужни защити (замислете се колко години трябваха на банките да се научат да си пазят онлайн системите - около 10!), която атака да доведе до жесток срив, от който много хора (или поне аз) ще се възползват да се заредят на добра цена. А после когато нещата се стабилизират койна не само ще се оскъпи, но и няма да има такива суингове в цената му. Защото тогава когато на Китай им скимне да трейдват с пускане на 1 новина в интернет, няма да им мине номера толкова лесно...
Коментар
-
Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнениеКой се страхува, че и от инфлация)
Говорим за волатилност, не за инфлация, не за дефлация. 1997-ма доларът достигна 3000 лева , после падна на 1500. Е - имаше такива купили на 3000!(баш тарикати)
Избягваш примера, който давам за волатилност на фиатна валута необезпечена със злато(стар български лев) и започваш да ми обясняваш как някой щял да вземе паричките на друг. Покрай тоя биткойн , китайците се уплашиха, че тяхното ринминби или каквото е , ще стане нестабилно и в паниката си взеха решение да ограничат криптовалутите. Ще видим дали тяхното решение ще успее - оттам ще си направим изводите дали 6-ти американски флот и т.н. е някаква сила в областта на финансите. Ако китайците не успеят да спрат биткойна - считай, че никой няма да успее. Все пак там е комунизъм и могат да сложат по двама автоматчици до всеки на който му минава само мисълта за биткойн. Сега просто гледаме.
Накрая имам чувството че пак ще направят последния ход те и ще затворят пазара, така че да се налапали най-много от всички.
Коментар
-
Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнениеНе знам къде се пада границата на дърпането на шалтера.
Нали копачите копат с цел профит в койни. Докато койна расте инвеститорите в майнинг оборудване процъфтяват, добре но... сложността се удвоява на еди колко си време, а ако койна се сгромоляса под някаква стойност, за която очевидно няма смисъл да се хаби повече ток, то копачите ще дръпнат шалтерите, а това не би ли значело световен ексхауст-колапс на койн-капитализацията. !?
В подобен случай, когато и последния копач пресметне загубата на ел.енергия, какво може да се очаква. Няма да е чиста хартия (няма хартия) а какво ли ще е като цена!?
Коментар
-
БТК цикъл: всяка държавна намеса и последващ колапс вдигат шум като за второто пришествие, което генерира още новини, по-голяма популярност, което води до по-голямо търсене, по-високи цени...което предизвиква по-голяма намеса, колапс, шум, повече търсене, по-високи цени . т.н.I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?
Коментар
-
michaelis
Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнениеТоя койн е неизтребимЪ, като хлебарките е. Колкото и да пръскаш, все излиза по някоя.
Коментар
Коментар