IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Я, 50 вида койни вече.
    Сульо и Пульо вече си имат собствена "валута".

    Коментар


    • Терзиев,
      в голяма каша се набута. Тая вечер изключи компютъра и отвори едно добро вино с половинката.

      btw.

      XPM (праймкойн) се минира само и единствено с процесор (CPU), което го прави таргет на всяка една ботмрежа на планетата. Затова и антивирусите маркират праймкоин майнъра като malware. Това (ботмрежите/вируси) беше и една от причините, най-популярният майнинг клиент да остане само ASIC възможности за миниране и да прамахне всичко за CPU/GPU.
      Last edited by индианеца; 26.11.2013, 16:04.

      Коментар


      • http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
        Скриптовите валути са на първите 32 места по доходност. На SHA-256 има някаква БТК-подобна валута, на 33-то място.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Гледам че Лайкоин-а се e изстрелял над 10-12 USD
          Гоним 1 към 4 в цената спрямо BTC

          Коментар


          • Първоначално изпратено от coolio Разгледай мнение
            Какви са тези многобройни недомислици освен по-трудното укриване на данъци? Просветли ме, че аз явно съм в голяма заблуда и от 2006та година не ми се е случвало да плащам кеш в Бг, а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
            А предимствата на Биткойн са огрмони, все по-често ги ползвам за разплащания, ресторанти, почивка и тн. Последната година даже и някои фирми започнаха да оферират плащане на част от заплатата в койни.
            Недомислиците на кредитната карта са много. По белия свят може да сторнираш ако стане беля, но тук може да се оплачеш на един свещеник от Армения. Тъпунгерите ми я бяха блокирали заради някакви стотинки лихва, излязла в последствие.
            Нали споменах, че ще се радвам ако БТК навлезе масово, но само като портфейл. Много им здраве да ми плащат за койнове, дето цената му скача в пъти, блокират сметки и прочее вече коментирани неща.
            а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
            Интересно, защо ли?
            Last edited by IvanTerziev; 26.11.2013, 12:28.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Ами кредитни карти има от 60-те, и още си има хартиен кеш. В БГ са единици тия, дето плащат с кредитна карта, и няма изгледи да се промени, поради многобройни недомислици на електронната система.
              Какви са тези многобройни недомислици освен по-трудното укриване на данъци? Просветли ме, че аз явно съм в голяма заблуда и от 2006та година не ми се е случвало да плащам кеш в Бг, а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
              А предимствата на Биткойн са огрмони, все по-често ги ползвам за разплащания, ресторанти, почивка и тн. Последната година даже и някои фирми започнаха да оферират плащане на част от заплатата в койни.

              Коментар


              • http://pazaradnes.com/tag/%D0%B8%D0%...B%D0%BE%D0%BD/

                Ако имаше ясна дефиниция - всеки щеше да я види и нямаше да ги има.
                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Погледнах другите теми дето са се разпъвали при вече гръмнали балони. Същите аргументи - инвестирани пари без задълбочено познание на фундамента, и естеството му.
                  Vires in numeris.
                  Вярваме на производителя на хардуера. Вярваме на създателя на софтуера. Вярваме на антивирусната. Вярваме, че БТК няма да се преследва от закона. Вярваме, че и борсите ще съществуват в тоя си вид. Вярваме, че при вече наложителната промянана софтуера нацяло - всичко ще е по старому. Вярваме, че компилирания код е точно тоя, дето е обявен като сорс. Вярваме на милиони редове код и допълнителна верига обвързаности, без които БТК са едни цифри. Дори ФЕД се съобразяват с повече неща, като правят $$.

                  Buterfly Labs продават хардуер. Останалите големи с много пари не се скъсват да го купуват, за да има за нас. Избивал си парите за по-малко от месец.
                  И аз приемам технологията, но само като средство за разплащане. Като електронен портфейл, не като банкова сметка. Ето и мотивите на трижди цитирания университет:
                  „Целта на тази инициатива е да облекчим трудностите, които част от студентите изпитват при трансферите на сумите и да изградим собствени
                  практически познания в областта, а не да се замесваме във валутни спекулации“, коментира говорителят на университета пред GeekWire.
                  Имаше сравнение как електронната поща заместила хартиената. Ами кредитни карти има от 60-те, и още си има хартиен кеш. В БГ са единици тия, дето плащат с кредитна карта, и няма изгледи да се промени, поради многобройни недомислици на електронната система.
                  Още един мит - че притежателите на виртуални точки забогатели. Забогатели са на виртуални точки, докато не си кешират инвестицията. А ако всички
                  койнаджии си кешират инвестицията - цената ще се срине и няма да са богати. Противоречие някакво.
                  Разглеждам алтернативните валути, Litecoin поне обещават по-добре замислена технология. Аз пък вярвам, че той ще е първия наследник на БТК, докато не се появи нещо по-добро.
                  ВИждам само 2-3 вида концепции, и се търгуват на поразия. Дори ги мързи да сменят външния вид на пула и копачката. Сменят името, рисуват картинка и са в играта! При .COM балона само намека, че имаш някаква връзка с интерненет-маркетинга ти вдигаше акциите до небесата. "Новата икономика"!

                  http://borsi.blog.bg/novini/2013/04/...dokyde.1098471
                  Eто и още един, непрозрял Бъдещето, статията е стара.
                  По ирония на съдбата - май ме е полазила някаква гадина, и мизериите са от нея, а не от новия доставчик на нет.
                  Last edited by IvanTerziev; 26.11.2013, 11:32.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                    Търсачите на лесни печалби няма да свършат, тък както няма да свършат и децата, вчрващи в дядо коледа.
                    На това ли разчитат всичките ИП-та по всички БФБ-та по всички земни кълбета?

                    Или печалбите на БФБ-то /когато ги има де/ са трудни, значи са само за професионалисти. Докато печалбите при биткойн са лесни, значи там си играят само дечица? Хмммм.... знаех си, че играта е на садисти и мазохисти.
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Ами така е... За да има тарикати, трябва да има и балъци.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Предполагам, че това са били все хора със садистични наклонности. Купували са на 10-50$ и са си представяли, как останалите ще умират от завист, когато курса стане 800$.
                        Търсачите на лесни печалби няма да свършат, тък както няма да свършат и децата, вчрващи в дядо коледа.
                        домоуправител

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                          Тогава,кой по дяволите и защо е купувал койни тогава ? В днешни дни има повече приложения,отделно може да купиш със спекулативна цел и т.н. ? но тогава на цени 10-50$ кой е купувал и защо ?
                          Предполагам, че това са били все хора със садистични наклонности. Купували са на 10-50$ и са си представяли, как останалите ще умират от завист, когато курса стане 800$.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Мен един въпрос ме гложди известно време отностно икономиката на койна отпреди година и нещо преди второто пукване , когато цените бяха под 50$.
                            Знаем че минъорите инвестират в хардуер,копаят и после по най-бързия начин гледат да продадат коините за да си избият инвестицията,или поне 90% от тях така правят.
                            Тогава,кой по дяволите и защо е купувал койни тогава ? В днешни дни има повече приложения,отделно може да купиш със спекулативна цел и т.н. ? но тогава на цени 10-50$ кой е купувал и защо ?

                            Същата работа като в момента, бях учуден че има около 50-60 !!! криптовалути и могат да се търгуват на няколко борси като https://www.cryptsy.com/ където копачите си продават веднага изработените койни .Но кой ги купува и защо ????? а явно ги купуват

                            Коментар


                            • Трябва да си луд за да плащаш или купуваш кавото и да е с биткойни при сегашната ситуация. Днес 900, утре 500, вдруги ден кой знае колко.... Може да се прее..ш с пъти в цената.

                              Коментар


                              • Вече можем да платим и образованието си с биткойнс



                                Университетът в Никозия обяви, че ще се превърне в първия в света, който ще приема виртуалната валута Bitcoin за плащане на семестриалните такси на студентите, пише "Машабъл".

                                Наред с това най-големият университет в Кипър пуска и нов курс, в който ще се обяснява как точно работи дигиталната валута.

                                „Целта на тази инициатива е да облекчим трудностите, които част от студентите изпитват при трансферите на сумите и да изградим собствени практически познания в областта, а не да се замесваме във валутни спекулации“, коментира говорителят на университета пред GeekWire.

                                Освен основния университет в Никозия биткойн валутата ще бъде възприета и във всички свързани с него университети – за всички видове курсове и свързаните с тях такси.

                                „Пределно наясно сме, че дигиталната валута е неизбежно технологично достижение, което ще доведе до съществени иновации в онлайн търговията, финансовите системи, международните разплащания, паричните преводи и глобалното икономическо развитие“, коментира д-р Кристус Влачос, главен финансов експерт на университета в Никозия.

                                Източник: econ.bg
                                - See more at: http://financebg.com/#!/article/10327

                                БРАВО ФОРЕКСОВ

                                Коментар

                                Working...
                                X