IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Собственикът на Virgin Galactic Ричард Брансън обяви, че компанията му за комерсиални космически полети ще приема дигиталната валута Bitcoin за закупуване на билет до космоса, съобщава "Форбс".

    Той посочва още, че един от клиентите на компанията, който ще предприеме космическо пътешествие вече е заплатил с дигиталната валута.
    Ексцентричният предприемач очаква, че много хора ще последват примера му.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Я, 50 вида койни вече.
      Сульо и Пульо вече си имат собствена "валута".

      Коментар


      • Терзиев,
        в голяма каша се набута. Тая вечер изключи компютъра и отвори едно добро вино с половинката.

        btw.

        XPM (праймкойн) се минира само и единствено с процесор (CPU), което го прави таргет на всяка една ботмрежа на планетата. Затова и антивирусите маркират праймкоин майнъра като malware. Това (ботмрежите/вируси) беше и една от причините, най-популярният майнинг клиент да остане само ASIC възможности за миниране и да прамахне всичко за CPU/GPU.
        Last edited by индианеца; 26.11.2013, 16:04.

        Коментар


        • http://www.coinwarz.com/cryptocurrency
          Скриптовите валути са на първите 32 места по доходност. На SHA-256 има някаква БТК-подобна валута, на 33-то място.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Гледам че Лайкоин-а се e изстрелял над 10-12 USD
            Гоним 1 към 4 в цената спрямо BTC

            Коментар


            • Първоначално изпратено от coolio Разгледай мнение
              Какви са тези многобройни недомислици освен по-трудното укриване на данъци? Просветли ме, че аз явно съм в голяма заблуда и от 2006та година не ми се е случвало да плащам кеш в Бг, а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
              А предимствата на Биткойн са огрмони, все по-често ги ползвам за разплащания, ресторанти, почивка и тн. Последната година даже и някои фирми започнаха да оферират плащане на част от заплатата в койни.
              Недомислиците на кредитната карта са много. По белия свят може да сторнираш ако стане беля, но тук може да се оплачеш на един свещеник от Армения. Тъпунгерите ми я бяха блокирали заради някакви стотинки лихва, излязла в последствие.
              Нали споменах, че ще се радвам ако БТК навлезе масово, но само като портфейл. Много им здраве да ми плащат за койнове, дето цената му скача в пъти, блокират сметки и прочее вече коментирани неща.
              а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
              Интересно, защо ли?
              Last edited by IvanTerziev; 26.11.2013, 12:28.
              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Ами кредитни карти има от 60-те, и още си има хартиен кеш. В БГ са единици тия, дето плащат с кредитна карта, и няма изгледи да се промени, поради многобройни недомислици на електронната система.
                Какви са тези многобройни недомислици освен по-трудното укриване на данъци? Просветли ме, че аз явно съм в голяма заблуда и от 2006та година не ми се е случвало да плащам кеш в Бг, а тук в Швеция, не само, че почти никой не плаща с книжни пари, ами даже на много места е и забранено, приемат се само картови плащания.
                А предимствата на Биткойн са огрмони, все по-често ги ползвам за разплащания, ресторанти, почивка и тн. Последната година даже и някои фирми започнаха да оферират плащане на част от заплатата в койни.

                Коментар


                • http://pazaradnes.com/tag/%D0%B8%D0%...B%D0%BE%D0%BD/

                  Ако имаше ясна дефиниция - всеки щеше да я види и нямаше да ги има.
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Погледнах другите теми дето са се разпъвали при вече гръмнали балони. Същите аргументи - инвестирани пари без задълбочено познание на фундамента, и естеството му.
                    Vires in numeris.
                    Вярваме на производителя на хардуера. Вярваме на създателя на софтуера. Вярваме на антивирусната. Вярваме, че БТК няма да се преследва от закона. Вярваме, че и борсите ще съществуват в тоя си вид. Вярваме, че при вече наложителната промянана софтуера нацяло - всичко ще е по старому. Вярваме, че компилирания код е точно тоя, дето е обявен като сорс. Вярваме на милиони редове код и допълнителна верига обвързаности, без които БТК са едни цифри. Дори ФЕД се съобразяват с повече неща, като правят $$.

                    Buterfly Labs продават хардуер. Останалите големи с много пари не се скъсват да го купуват, за да има за нас. Избивал си парите за по-малко от месец.
                    И аз приемам технологията, но само като средство за разплащане. Като електронен портфейл, не като банкова сметка. Ето и мотивите на трижди цитирания университет:
                    „Целта на тази инициатива е да облекчим трудностите, които част от студентите изпитват при трансферите на сумите и да изградим собствени
                    практически познания в областта, а не да се замесваме във валутни спекулации“, коментира говорителят на университета пред GeekWire.
                    Имаше сравнение как електронната поща заместила хартиената. Ами кредитни карти има от 60-те, и още си има хартиен кеш. В БГ са единици тия, дето плащат с кредитна карта, и няма изгледи да се промени, поради многобройни недомислици на електронната система.
                    Още един мит - че притежателите на виртуални точки забогатели. Забогатели са на виртуални точки, докато не си кешират инвестицията. А ако всички
                    койнаджии си кешират инвестицията - цената ще се срине и няма да са богати. Противоречие някакво.
                    Разглеждам алтернативните валути, Litecoin поне обещават по-добре замислена технология. Аз пък вярвам, че той ще е първия наследник на БТК, докато не се появи нещо по-добро.
                    ВИждам само 2-3 вида концепции, и се търгуват на поразия. Дори ги мързи да сменят външния вид на пула и копачката. Сменят името, рисуват картинка и са в играта! При .COM балона само намека, че имаш някаква връзка с интерненет-маркетинга ти вдигаше акциите до небесата. "Новата икономика"!

                    http://borsi.blog.bg/novini/2013/04/...dokyde.1098471
                    Eто и още един, непрозрял Бъдещето, статията е стара.
                    По ирония на съдбата - май ме е полазила някаква гадина, и мизериите са от нея, а не от новия доставчик на нет.
                    Last edited by IvanTerziev; 26.11.2013, 11:32.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от viktornfs Разгледай мнение
                      Търсачите на лесни печалби няма да свършат, тък както няма да свършат и децата, вчрващи в дядо коледа.
                      На това ли разчитат всичките ИП-та по всички БФБ-та по всички земни кълбета?

                      Или печалбите на БФБ-то /когато ги има де/ са трудни, значи са само за професионалисти. Докато печалбите при биткойн са лесни, значи там си играят само дечица? Хмммм.... знаех си, че играта е на садисти и мазохисти.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Ами така е... За да има тарикати, трябва да има и балъци.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Предполагам, че това са били все хора със садистични наклонности. Купували са на 10-50$ и са си представяли, как останалите ще умират от завист, когато курса стане 800$.
                          Търсачите на лесни печалби няма да свършат, тък както няма да свършат и децата, вчрващи в дядо коледа.
                          домоуправител

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                            Тогава,кой по дяволите и защо е купувал койни тогава ? В днешни дни има повече приложения,отделно може да купиш със спекулативна цел и т.н. ? но тогава на цени 10-50$ кой е купувал и защо ?
                            Предполагам, че това са били все хора със садистични наклонности. Купували са на 10-50$ и са си представяли, как останалите ще умират от завист, когато курса стане 800$.
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Мен един въпрос ме гложди известно време отностно икономиката на койна отпреди година и нещо преди второто пукване , когато цените бяха под 50$.
                              Знаем че минъорите инвестират в хардуер,копаят и после по най-бързия начин гледат да продадат коините за да си избият инвестицията,или поне 90% от тях така правят.
                              Тогава,кой по дяволите и защо е купувал койни тогава ? В днешни дни има повече приложения,отделно може да купиш със спекулативна цел и т.н. ? но тогава на цени 10-50$ кой е купувал и защо ?

                              Същата работа като в момента, бях учуден че има около 50-60 !!! криптовалути и могат да се търгуват на няколко борси като https://www.cryptsy.com/ където копачите си продават веднага изработените койни .Но кой ги купува и защо ????? а явно ги купуват

                              Коментар


                              • Трябва да си луд за да плащаш или купуваш кавото и да е с биткойни при сегашната ситуация. Днес 900, утре 500, вдруги ден кой знае колко.... Може да се прее..ш с пъти в цената.

                                Коментар

                                Working...
                                X