IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
    Как биткоина ще промени това отношение? Как биткоина ще изхрани хората от нечастните инициативи. Сегашния свят е лош и несправедлив. Как коинът ще промени това? Ако всички "копаят" койни, кой ще копае земята?
    Е как ей тъй - който ги има ще ги харчи за квото му харесва. Всеки има частна инициатива да си живее живота по най-добрия за него начин. Никой няма да му казва с твоите койни ще правим пътища, с другите социална политика, с третите избори...
    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
      Значи "копачите" ще сте нещо като бъдещите банкери? Ще правите парите, а срещу това някой ще ви изхранва?
      Аз не съм копач, даже и койни не съм си купил (а трябва). Просто съм фен.

      Ами не точно банкери, но да. С PayPal просто примера е по-разбираем. Копачите ще са и сървъра и подръжката на системата. Само че при PayPal има някой отгоре който смуче печалба. При биткойн тя е по малка и е разпределена на всички.
      "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
        Ами и си прав, ама и грешиш.
        Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
        Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
        В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети.
        Значи "копачите" ще сте нещо като бъдещите банкери? Ще правите парите, а срещу това някой ще ви изхранва?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
          Грешиш в думата 'изхранване' Обикновен изхранват заслужилите чиновници в някой ол инклузив с парите на данъкоплатците. Копането е частна инициатива



          Знаеш ли колко нула цяло нула нула процента от хората притежават световните активи.
          Как биткоина ще промени това отношение? Как биткоина ще изхрани хората от нечастните инициативи. Сегашния свят е лош и несправедлив. Как коинът ще промени това? Ако всички "копаят" койни, кой ще копае земята?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
            Абе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?
            Ами и си прав, ама и грешиш.
            Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
            Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
            В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети.
            "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
              Абе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?
              Грешиш в думата 'изхранване' Обикновен изхранват заслужилите чиновници в някой ол инклузив с парите на данъкоплатците. Копането е частна инициатива

              Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
              Какво им е справедливото? 100 човека притежават 25% от койните, обърнато в долари това са милиарди, при това без да са произвели нищо! Та това е жестока несправедливост.
              Не го пиша да се заяждам, просто не мога да хвана логиката.
              Знаеш ли колко нула цяло нула нула процента от хората притежават световните активи.
              Last edited by IvanG; 19.12.2013, 00:15.
              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pastet89 Разгледай мнение
                А каква е разликата да си копаеш парите с компютър и с лопата?
                Няма разлика, но нали твърдите, че койните са нещо различно и справедливо? Какво им е различното? Какво им е справедливото? 100 човека притежават 25% от койните, обърнато в долари това са милиарди, при това без да са произвели нищо! Та това е жестока несправедливост.
                Не го пиша да се заяждам, просто не мога да хвана логиката.

                Коментар


                • Е тук си прав, няма какво да ти обяснявам.
                  Само че първо според мен несправедливостта в случая е по-малка, отколкото на всички банки и правителства, за които е публична тайна, че си печатат като им притрябват много повече пари, второ, при нива от горе-долу сегашното нататък, най-вероятно цената която даваш за една копачка + ток и други разходи отива някъде, така че инфлация няма.
                  И трето, нека вземем златото, каква е разликата да си копаеш койните с компютър и златото с лопата?
                  Ще ми кажеш сигурно, че златото има някаква физическа стойност, ами, ОК, може да се правят бижута от него, хубав метал е итн., само че извиняйте, ама цената му просто е нереално висока за вида на продукта, просто "по традиция, ей така, защото хората са решили". Защо да не решат така и за койните? Между другото дори знам, че единсветената причина златото да е толкова скъпо е, че е ограничен ресурс, което важи с пълна сила и за Биткойна. Да не кажа, че за него се знае дори със 100% сигурност колко е, а за златото с да кажем 99%.
                  Last edited by pastet89; 19.12.2013, 00:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pastet89 Разгледай мнение
                    (пример: ако сега за 15 бона се купува копчка с 1 T/h, след 2 години може за 1 бон да се купува със 100 Т/h, замислете се паралелно с каква скорост оставят новите модели компютри и телефони), тогава, койнът ще има всички предпоставки пак да скочи.
                    Абе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      БТК цикъл: всяка държавна намеса и последващ колапс вдигат шум като за второто пришествие, което генерира още новини, по-голяма популярност, което води до по-голямо търсене, по-високи цени...което предизвиква по-голяма намеса, колапс, шум, повече търсене, по-високи цени . т.н.
                      Факт. Така ще е за неопределен период от време. После нещата ще се стабилизират
                      "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                      Коментар


                      • И колкото повече сривове на балона има до ниско цени, толкова по-добре. Защото тогава копаенето ще е неизгодно, но купуването - напротив. А в момента един голям минус на тоя пазар е, че изключително малко хора държат огромно количество койни (цуфрата беше около няколко стотин души държат 25% от всички). В такъв случай те винаги могат много бързио да манипулират пазара както си решат, а колкото повече хора се запасят с койни в каквито и количества да са, толкова по-стабилен ще е пазарът. Аз това очаквам и да стане след няколко срива, очаквам дори поне още една жестока хакерска атака в рамките на около година -две, докато се научат да правят всички нужни защити (замислете се колко години трябваха на банките да се научат да си пазят онлайн системите - около 10!), която атака да доведе до жесток срив, от който много хора (или поне аз) ще се възползват да се заредят на добра цена. А после когато нещата се стабилизират койна не само ще се оскъпи, но и няма да има такива суингове в цената му. Защото тогава когато на Китай им скимне да трейдват с пускане на 1 новина в интернет, няма да им мине номера толкова лесно...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                          Кой се страхува, че и от инфлация )
                          Говорим за волатилност, не за инфлация, не за дефлация. 1997-ма доларът достигна 3000 лева , после падна на 1500. Е - имаше такива купили на 3000!(баш тарикати)
                          Избягваш примера, който давам за волатилност на фиатна валута необезпечена със злато(стар български лев) и започваш да ми обясняваш как някой щял да вземе паричките на друг. Покрай тоя биткойн , китайците се уплашиха, че тяхното ринминби или каквото е , ще стане нестабилно и в паниката си взеха решение да ограничат криптовалутите. Ще видим дали тяхното решение ще успее - оттам ще си направим изводите дали 6-ти американски флот и т.н. е някаква сила в областта на финансите. Ако китайците не успеят да спрат биткойна - считай, че никой няма да успее. Все пак там е комунизъм и могат да сложат по двама автоматчици до всеки на който му минава само мисълта за биткойн. Сега просто гледаме.
                          Аз пък съм почти убеден, че китайците просто играят едни големи циркове в момента и в двете посоки, защото знаят,че думата им тежи и с нейна помощ правят тея скандални параболи, които после си трейдват и обират меда.
                          Накрая имам чувството че пак ще направят последния ход те и ще затворят пазара, така че да се налапали най-много от всички.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Не знам къде се пада границата на дърпането на шалтера.
                            Нали копачите копат с цел профит в койни. Докато койна расте инвеститорите в майнинг оборудване процъфтяват, добре но... сложността се удвоява на еди колко си време, а ако койна се сгромоляса под някаква стойност, за която очевидно няма смисъл да се хаби повече ток, то копачите ще дръпнат шалтерите, а това не би ли значело световен ексхауст-колапс на койн-капитализацията. !?
                            В подобен случай, когато и последния копач пресметне загубата на ел.енергия, какво може да се очаква. Няма да е чиста хартия (няма хартия) а какво ли ще е като цена!?
                            Точно същото ми мина и на мен през ума. И според мен скоро може да има колапс. Само че след няколко години когато се случи поне едно от двете неща: популяризация и стабилизация на койна, в следствие най-вероятно на срив на долара или друга валута, И/ИЛИ бум в скоростта, с която се развива техниката, което е нещо нормално в наши дни (пример: ако сега за 15 бона се купува копчка с 1 T/h, след 2 години може за 1 бон да се купува със 100 Т/h, замислете се паралелно с каква скорост оставят новите модели компютри и телефони), тогава, койнът ще има всички предпоставки пак да скочи. А както писах и преди, най-хубавото при него е, че няма да изчезне, така че тоя балон може да се пука и надува 100 пъти, включително и след 10 години и никой не знае какво ще е тогава.

                            Коментар


                            • БТК цикъл: всяка държавна намеса и последващ колапс вдигат шум като за второто пришествие, което генерира още новини, по-голяма популярност, което води до по-голямо търсене, по-високи цени...което предизвиква по-голяма намеса, колапс, шум, повече търсене, по-високи цени . т.н.
                              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                Тоя койн е неизтребимЪ, като хлебарките е. Колкото и да пръскаш, все излиза по някоя.
                                Тва много волатилно ее, направо се чуда да сменям бранша вече

                                Коментар

                                Working...
                                X