IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pastet89 Разгледай мнение
    Между другото дори знам, че единсветената причина златото да е толкова скъпо е, че е ограничен ресурс, което важи с пълна сила и за Биткойна. Да не кажа, че за него се знае дори със 100% сигурност колко е, а за златото с да кажем 99%.
    Това за койните можеше да бъде вярно, ако имаше някакъв закон, според който биткойна е единствената криптовалута и след като някой е измислил биткойна, вече никой друг няма право да измисли и да предложи друга криптовалута .
    Да, ама не! Иима лайнткойн, има пиъркойн има и всякакви други ~койни.
    И както вчера Сатоши си е измислил биткойна, така утре Матоши ще си измисли маткойна. С други думи - още по своят генезис и по своята същност криптовалутите ,като някакво разменно средство имащо за цел да пренася стойност, са с неограничен обем.
    Don't work hard, work smart!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      БТК цикъл: всяка държавна намеса и последващ колапс вдигат шум като за второто пришествие, което генерира още новини, по-голяма популярност, което води до по-голямо търсене, по-високи цени...което предизвиква по-голяма намеса, колапс, шум, повече търсене, по-високи цени . т.н.
      Викаш, открито е най-накрая перпетуум-мобилето, което от нищо прави нещо
      Don't work hard, work smart!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
        А ти като копаеш койни, кой ще прави пътища? Пак не ми отговаряш какво е справедливото да "копаеш" и "произвеждаш" пари. Звучи ми абсурдно!

        Постоянно ми обясняваш как системата била лоша, но не ми обясняваш с какво биткойна е по-добър?
        Пробвай се ти да ги изкопаеш ! И аз мога да ида с едно сито и лопата в някоя река и да ровя за злато, ама хората си имат багери и камиони колкото НДК за целта, и пак трудно излизат на печалба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
          Ти за нея ли си отоговорен Незнам - най-вероятно ще е подобие на дивия запад в модерен вариант. След това може би ще правят и много филми за същия период
          Значи койнът не е толкова хубаво нещо, за колкото ни го представят някои борци за справедливост.
          Така и не разбрах с какво койнът ще е подобри живота на човечеството ( освен на няколко хиляди "копачи"). Ще поживеем и ще видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
            Значи от командвана несправедливост отиваме в некомандвано-хаотична несправедливост? Какви са разликите за масовата част от човечеството?
            Ето ти разликите:

            В момента:
            Транзакция от Делчево до Пекин - супер скъпа и бавна.
            Емитиране - контролирано от държавата, т.е. от човешки фактор, който както знаем не е безпристрастен.
            Съхранение - най-сигурно в банки, но дали (Кипър)? (отново човешки фактор)

            Футуристичен сценарий:
            Същата транзакция - безплатна за под 10 минути.
            Емитиране - контролирано от математически механиъм, т.е. безпристрастно и предвидимо
            Съхранение - наистина неприкосновена собственост.
            "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
              Значи от командвана несправедливост отиваме в некомандвано-хаотична несправедливост? Какви са разликите за масовата част от човечеството?
              Ти за нея ли си отоговорен Незнам - най-вероятно ще е подобие на дивия запад в модерен вариант. След това може би ще правят и много филми за същия период
              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sando1-
                А ти като копаеш койни, кой ще прави пътища?
                Х човека копаят за да подържат нещо, което използват Х милиона човека.
                Това нещо е просто средство за световна размяна и за съхранение на стойност.

                В някакъв супер футуристичен сценарий ще си копаеш със смартфона (който използваш за ежедневни транзакции) докато ти се зарежда в контакта, но ще го правиш не с цел профит, а по скоро да натрупаш някоя друга стотинка е така от нищото. Тея дето ще го правят за профит ще са разни дебели гийкове във студените страни, където тока е евтин ,а охлаждането лесно.
                "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                  Парите са само средство за размяна. БТК е система за която позволява изграждане на икономика около нея различна от командния тип, който сегашната предоставя.
                  Значи от командвана несправедливост отиваме в некомандвано-хаотична несправедливост? Какви са разликите за масовата част от човечеството?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                    А ти като копаеш койни, кой ще прави пътища? Пак не ми отговаряш какво е справедливото да "копаеш" и "произвеждаш" пари. Звучи ми абсурдно!

                    Постоянно ми обясняваш как системата била лоша, но не ми обясняваш с какво биткойна е по-добър?
                    Парите са само средство за размяна. БТК е система за която позволява изграждане на икономика около нея различна от командния тип, който сегашната предоставя. Дали това ще стане или не - рано или късно ще разберем.

                    А кой ще прави пътища - ще прави този, на който му трябват. В момента пътища се правят главно да се източват пари и да се подържа заетост на хората - при това крайно неефективно и опасно.
                    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      Е как ей тъй - който ги има ще ги харчи за квото му харесва. Всеки има частна инициатива да си живее живота по най-добрия за него начин. Никой няма да му казва с твоите койни ще правим пътища, с другите социална политика, с третите избори...
                      А ти като копаеш койни, кой ще прави пътища? Пак не ми отговаряш какво е справедливото да "копаеш" и "произвеждаш" пари. Звучи ми абсурдно!

                      Постоянно ми обясняваш как системата била лоша, но не ми обясняваш с какво биткойна е по-добър?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                        Как биткоина ще промени това отношение? Как биткоина ще изхрани хората от нечастните инициативи. Сегашния свят е лош и несправедлив. Как коинът ще промени това? Ако всички "копаят" койни, кой ще копае земята?
                        Е как ей тъй - който ги има ще ги харчи за квото му харесва. Всеки има частна инициатива да си живее живота по най-добрия за него начин. Никой няма да му казва с твоите койни ще правим пътища, с другите социална политика, с третите избори...
                        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                          Значи "копачите" ще сте нещо като бъдещите банкери? Ще правите парите, а срещу това някой ще ви изхранва?
                          Аз не съм копач, даже и койни не съм си купил (а трябва). Просто съм фен.

                          Ами не точно банкери, но да. С PayPal просто примера е по-разбираем. Копачите ще са и сървъра и подръжката на системата. Само че при PayPal има някой отгоре който смуче печалба. При биткойн тя е по малка и е разпределена на всички.
                          "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
                            Ами и си прав, ама и грешиш.
                            Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
                            Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
                            В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети.
                            Значи "копачите" ще сте нещо като бъдещите банкери? Ще правите парите, а срещу това някой ще ви изхранва?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                              Грешиш в думата 'изхранване' Обикновен изхранват заслужилите чиновници в някой ол инклузив с парите на данъкоплатците. Копането е частна инициатива



                              Знаеш ли колко нула цяло нула нула процента от хората притежават световните активи.
                              Как биткоина ще промени това отношение? Как биткоина ще изхрани хората от нечастните инициативи. Сегашния свят е лош и несправедлив. Как коинът ще промени това? Ако всички "копаят" койни, кой ще копае земята?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sando1 Разгледай мнение
                                Абе любителите на койните се изживявате като някакви борци за свобода и за справедливост, но нещо не мога да хвана логиката да се изхранваш от компютър, който "произвежда" пари??!!! Та това са чисти паразити и няма никаква справедливост! Моля обясни ми къде греша?
                                Ами и си прав, ама и грешиш.
                                Ставайки миньор, ти си част от подръжката на цялата система.
                                Да вземем за пример PayPal. Те имат да кажем един хангар със сървъри. С таксата за транзакция, която ти взимат, ти все едно си плащаш за да използваш техните сървъри. Същото е и с койните, само че сървъра не е в хангар, а е разпределен по света и плащаш по-малко. Ще кажеш, че при пейпал плащаш и заплати на хора. Да ама 80% от тея хора са за да подържат системата, а при биткойн тя няма нужда от такава подръжка.
                                В момента миньорите печелят главно от "производството" на пари и по малко от такси за транзакции. С времето, обаче ще се емитират по малко койни, но ще се извършват повече транзакции, съответно по-големия процент от печалбата ще е от разпределени транзакции отколкото от изкопани монети.
                                "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                                Коментар

                                Working...
                                X