IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    От някой може да си купиш койни за няколко пъти по ниска цена, койните никой не ги плаща веднага още .
    И как ще стане самата размяна? Аз ще изпратя по банков път, куриер, paypal и т.н., а отсрещната страна как ще ми ги даде тези койни?

    Коментар


    • За първи път да съм съгласен с теб Така е, в България няма законива рамка за криптовалутите и съответно в съда тези доказателства не биха имали голяма сила. В Германия, обаче, къдего биткойните са обявени от държавата за частни пари, същата ситуация би изглеждала по друг начин. Освен всичко винаги може да се използва фирма посредник за по-сериозните покупки.
      "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

      Коментар


      • vstoykov

        При арменския поп се подават жалбите на прецаканите с койни, декларациите пак там сигурно при положение че по закон биткойн не съществува легално.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          По какъв начин някой, който плаща с биткойни ще докаже, че действително е платил?
          Да вземем твоя пример с продажбата на нещо чрез сключване на нотариално заверен договор.

          В договора може да бъде написан адреса, на който да бъде направено плащането (например 1AnwB9p6EYaEwDXShzkcMBHmwXWYAoMwan). Информацията за баланса на този адрес е достъпна публично.

          Също така в същия договор може да се напише адреса, от който се плаща.

          Двете страни по сделката подписват декларации с частните си ключове, че те са собственици на частните ключове, които съответстват на посочените публични ключове (адреси).

          В договора има клауза, според която купувачът се задължава да извърши плащането в определен срок на посочения от продавача адрес, посредством превод на биткойни от своя адрес, който е посочил в договора. Ако плащането бъде извършено в договорения срок, собствеността върху обекта на договора се счита за прехвърлена. Ако това не се случи - собствеността се счита, че не е прехвърлена.

          След това при спор се проверява баланса на сметката - той е публично достъпен и не може да се фалшифицира. Купувачът не може да излъже, че е платил (обаче на друг адрес), защото в договора е изрично посочено на кой адрес трябва да се плати. Продавачът не може да излъже, че не е получил парите, защото балансът по сметката му е публично достъпен и всеки може да го провери (не може да излъже и, че сметката не е негова, защото той е декларирал, че е негова и е доказал това, като е подписал с частния си ключ декларация и също така е декларирал пред нотариус, че действително той е подписал електронно същата). Нотариусът потвърждава, че двете страни са подписали договора, в който са посочени техните адреси (и доказателства, че тези адреси се контролират от тях).

          (Горното не е съвет за „инвестиция“ в Биткойн. Хазартът е опасен за вашето здраве. Спекулацията с валута и финансови инструменти може да бъде хазарт - особено ако не знаете какво правите и/или се самозаблуждавате, че можете успешно да извършвате day trading.)
          Last edited by vstoykov; 21.12.2013, 20:53.
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Ми то голяма схема стана бе Отивам, изтеглям пари от банката, и ги изпивам. После показвам бележката от банката на някой, обвинявам те, че си ме измамил и ми връщат парите

            Има как да докажеш плащане с койни. Особено ако купуваш от легитимен търговец. Но е загубена кауза да обеснявам.
            "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

            Коментар


            • Тая торба с кеш да не се е появила от небитието? Нали парите все от някъде са дошли. Дали си ги теглил от банка или си ги получил от трудово възнаграждение, за тях все ще имаш някакви документи, които могат да се проследят и да докажат, че парите са твои. Примерно нареждане-разписка, фишове от заплати, бордера и т.н.
              И ако се наложи, с тези документи може да докажеш(примерно в съда), че парите са твои. Ако пък си толкова голям параноик, може да запишеш номерата на банкнотите преди плащането.

              А със шиткойните как ще докажеш, че въобще си платил? Със сметката за ток ли? Или с показанията на електромера? Този, който плаща с виртуални монети винаги може да бъде лесно прецакан, ако отсрещната страна откаже да предаде стоката. И нищо няма да може да направи освен да пие една студена вода. Биткойн системата не позволява връщане на транзакцията. В такъв случай как ще докажеш, че монетите, които си дал са твои?

              Вече ставате смешни с тая тъпа биткойн-пирамида.
              Last edited by Frosty; 21.12.2013, 00:04.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Обясни ми, как купувача ще докаже, че въобще е платил?
                Само за принципа ... аз мога да ти дам една торба кеш и ти пак да твърдиш, че никой не ти е платил.

                Коментар


                • Това не звучи ли плашещо - предимно за държащите койни.... Все пак е добре , че не са мнозинство
                  "Професор по финанси предрича, че биткойн ще се сринат до под $10 през 2014 г."
                  http://darikfinance.bg/blog/view/15889/%CF%F0%EE%F4%E5%F1%EE%F0+%EF%EE+%F4%E8%ED%E0%ED%F1 %E8+%EF%F0%E5%E4%F0%E8%F7%E0,+%F7%E5+%E1%E8%F2%EA% EE%E9%ED+%F9%E5+%F1%E5+%F1%F0%E8%ED%E0%F2+%E4%EE+% EF%EE%E4+$10+%EF%F0%E5%E7+2014+%E3.+
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    Биткойна не е никаква система за разплащане, а най-обикновена пирамида, от която печелят банки, корпоративни фондове и олигарси.
                    +1000
                    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                    Коментар


                    • Фростев,осъзнаваш ли поне малко ,колко си тъп ? Спри да се излагаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
                        Заради проблема който описваш са създадени немалко бикойн компании, осигуряващи ескроу сървис
                        Нали и аз това ти казвам - че тази система е тромава, неудбна, несигурна и доста първобитна. Затова не става за платежно средство. Дали някой ще тръгне да открива ескроу сметки само за да си купи две пакетчета дъвки и една минерална вода? А кой печели най-много от откриването на тези сметки - банкерчетата естествено.

                        За да стане биткойна всеобщо и разпространено разплащателно средство, са необходими няколко задължителни условия:
                        1.Курса задължително трябва да е фиксиран(примерно към евро)
                        2.Всички единици трябва да бъдат емитирани предварително. Недопустимо е да има такова нещо като "копаене"
                        3.Трябва да съществува начин за доказване на плащанията и възможност за връщане на транзакциите при грешка.

                        Биткойните(а и всичко останали виртуални монети) никога не могат да покрият горните условия. По какъв начин някой, който плаща с биткойни ще докаже, че действително е платил?
                        Биткойна не е никаква система за разплащане, а най-обикновена пирамида, от която печелят банки, корпоративни фондове и олигарси. Затова не ми го хвали.
                        Last edited by Frosty; 21.12.2013, 00:39.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Абсолютно същото е ако дойде с 2 чанти и ти плати кеш

                          Заради проблема който описваш са създадени немалко бикойн компании, осигуряващи ескроу сървис
                          Last edited by fefo; 20.12.2013, 21:42.
                          "Там, където глупостта е образец, разумът е безумие."

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fefo Разгледай мнение
                            Това просто не е вярно. Нито е бавна, нито пък е несигурна. На този етап не е толкова удобна, заради волатилноста на койна.
                            Ха-ха, на това ли ви учат в сектата?
                            Виртуалните койни могат да бъдат откраднати по съвсем елементарен начин. Като твърдиш, че биткойна става за разплащане, обясни ми, как ще стане покупката на стоки срещу биткойни?

                            Примерно продавам си мерцедеса. Модел 2012, всички екстри - цена 150 биткойна. Идва някой купувач, който иска да плати автомобила с биткойни. Отиваме при нотариус/в общината за прехвърляне и в момента, в който купувача прехвърли биткойните на моя адрес, аз се отказвам от сделката и му казвам да се омита по най-бързия начин докато не съм му натрошил кокалите. Какви са опциите на купувача да си върне койните?

                            а)ще отиде в полицията и ще каже: Помощ, един бандит ми открадна 150 биткойна! Направете нещо! (На полицаите ще им е нужен поне един месец, докато схванат що е това чудо биткойн)
                            б)ще отиде в прокуратурата и ще каже: Помощ, измамиха ме със 150 биткойна! Помогнете ми да си върна парите!

                            Според мен най-вероятната възможност е:
                            в)купувача ще пие една студена вода за монетите си.

                            Обясни ми, как купувача ще докаже, че въобще е платил?
                            Last edited by Frosty; 20.12.2013, 21:47.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • и самолети взеха да продават срещу 80 койна
                              http://www.skycraftairplanes.com/sky...coin-payments/

                              тук пък един друг си купил Ламборджини пак с койни
                              https://bitcointalk.org/index.php?topic=378936.0
                              Last edited by kurta007; 20.12.2013, 20:44.

                              Коментар


                              • И те като държат цялата мощност (плащат $10-$15 млн. ток на ден ) и 90% от койните., къде им е далаварета? Ейй Замръзнал, мисли ги малко тея работи
                                http://en.wikipedia.org/wiki/TOP500

                                Те разходите на по-горните машинарии си вървят постояно.

                                Колко ли може да изкопае само компа на китайците за един ден..

                                А да сетих се, че те тези компютри ги използват само да пресмятат и симулират земетресения и промяна на климата

                                Коментар

                                Working...
                                X