IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Всички транзакции се завъртат, в банковата система има много банки и много валути - не са толкова претоварени , а това животно просто ще се претовари и криптографските задачи ще станат с трудност като за хардуер какъвто няма в момента. Биткойн просто ще умре, ще си цъкаш за транзакция и няма да има никой на линия.
    ммм не, трудността е в пряка зависимост с хашрейта (или иначе казано, скоростта) на мрежата. Няма шанс трудността да задмине скоростта и да няма хардуеър, който да не може да копае. Ако скоростта в момента падне наполовина и трудността ще падне
    ....ако съм пропуснал някой препинателен знак, ето резерви !,?,-

    Коментар


    • verimg

      Всички транзакции се завъртат, в банковата система има много банки и много валути - не са толкова претоварени , а това животно просто ще се претовари и криптографските задачи ще станат с трудност като за хардуер какъвто няма в момента. Биткойн просто ще умре, ще си цъкаш за транзакция и няма да има никой на линия.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Ако задуха ураганен вятър по-може да се спасиш да не бъдеш издухан ако си се хванал за чанта със злато отколкото за флашка...

        А сега вече малко по-сериозно, защото това е съвсем сериозен въпрос на който съм отговарял още преди няколко години. Въпросът ти е все едно - Ко е е по-важно за теб, действителния свят или цифровия свят, който в момента се създава в Мрежата?

        Моят отговор е прост. Цифровият свят ще става все по-важен, но не дотам че изцяло да измести действителния, защото действителният свят може да съществува без цифровия, но обратното е невъзможно. Ето защо най-краткото определение на Биткойн е, че Биткойн е цифрово злато. Тво а била и идеята на Сатоши, когато цялата концепция е била изграждана въз основа на миннодобиа и копането на Биткойн чрез изчислителна мощ!

        Ето защо и подписът ми по-долу е с тези си думи...
        Щом мога да си набавя същите физически благини в цифровия свят с цифрови средства, които мога да си набавя във физическия със физическите пари, то те са еднакво важни....за мен
        ....ако съм пропуснал някой препинателен знак, ето резерви !,?,-

        Коментар


        • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
          Не ме интересува как работи - интересува ме кой го контролира!
          Винаги ми е било интересно значението на думичката "контролира" и като питам използващия, какво разбира под контролира винаги се объркват при обясненията...

          Контролира се от 51% от миньорите. Сиреч, наблюдавате за пръв път истинска "пряка демокрация" в действие!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
            - ФБР сложи ръка върху базата данни с регистрации за ТОР
            ТОР няма база данни с регистрации. За да ползваш ТОР не е необходимо за се записваш никъде! Просто сваляш, проверяваш хеш-а на сваленото приложение да не е подменено с фалшиво докато е "пътувало" по Мрежата до теб, инсталираш и ползваш.
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Silversurfer Разгледай мнение
              По другите ти постове виждам, че златото е в това, което вярваш. Ако искаш да докажем, кое е по-добро, златото или биткоина, можем да направим състезание на 100 метра бързо ходене - ти с чанта злато за половин милион долара, а аз с чанта с биткоини на същата стойност
              Ако задуха ураганен вятър по-може да се спасиш да не бъдеш издухан ако си се хванал за чанта със злато отколкото за флашка...

              А сега вече малко по-сериозно, защото това е съвсем сериозен въпрос на който съм отговарял още преди няколко години. Въпросът ти е все едно - Ко е е по-важно за теб, действителния свят или цифровия свят, който в момента се създава в Мрежата?

              Моят отговор е прост. Цифровият свят ще става все по-важен, но не дотам че изцяло да измести действителния, защото действителният свят може да съществува без цифровия, но обратното е невъзможно. Ето защо най-краткото определение на Биткойн е, че Биткойн е цифрово злато. Тво а била и идеята на Сатоши, когато цялата концепция е била изграждана въз основа на миннодобиа и копането на Биткойн чрез изчислителна мощ!

              Ето защо и подписът ми по-долу е с тези си думи...
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                Не обвинявам - КАЗВАМ!
                А този "отворен код" кои висши галактически сили го създадоха,бе? Господ ли ви го прати?
                На нещо което е ВИРТУАЛНО и зависи от интернет и сървъри - не можело да дръпнеш шалтера!!!?
                Вече придобивам представа, какви примитиви се занимават с тази глупост.
                Ей много си знаещ и упорит - почети малко и тогава обобщавай. НЯМА СЪРВЪРИ - всеки с портфейл е сървър !

                Ще ти говоря в картинки май




                @kurta007 - не ми е правилно формулирано изказването, че MtGox са обявили банкрут. Признаха публично, колко са липсващите средства (изтеклите вътрешни документи и кризисни планове бяха отречени да произхождат от тях) и като видяхме колко са, няма друг логичен завършек, освен да банкрутират.
                Last edited by Silversurfer; 01.03.2014, 12:35.
                ....ако съм пропуснал някой препинателен знак, ето резерви !,?,-

                Коментар


                • ".. - щата Ню Йорк обсъжда лицензиране на търговците, приемащи Биткой с цел данъчно облагане
                  - вече се инсталират Биткомати, позволяващи двупосочната обмяна на Биткойн. Тънкият момент е, че за да ги ползваш, оставяш пълен биометричен профил + документ за самоличност.
                  - създават се мегаферми за BTC, като далечният им изстрел е голям дял от верификациите. Това, което остава необявено е, че такава концентрация на изчислителна мощ позволява и по-лесното следене на транзакциите като първа стъпка срещу анонимността.
                  - ФБР сложи ръка върху базата данни с регистрации за ТОР
                  - най-голямата африканска банка обяви интереса си към Биткойна като трансафриканска разплащателна единица.
                  - Германия призна Биткойна като разплащателно средство с цел данъчно облагане..."

                  .. и още, и още.. моята прогноза - до края на годината BTC се качва на Уолстрийт, нямам предвид Българската телекомуникационна компания

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                    Не ме интересува как работи - интересува ме кой го контролира!
                    Един млад старец седнал на един дървен камък, загледал се в близката далечина и видял...една черна точка да се белее.
                    хаха, явно ще си останеш единствено с неудовлетворения интерес. Никой не го контролира, но такова положение на нещата според теб е невъзможно. Затова ще кажа една друга пословица специално за теб:
                    "Няма невъзможни неща"

                    Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                    Не обвинявам - КАЗВАМ!
                    А този "отворен код" кои висши галактически сили го създадоха,бе? Господ ли ви го прати?
                    На нещо което е ВИРТУАЛНО и зависи от интернет и сървъри - не можело да дръпнеш шалтера!!!?
                    Вече придобивам представа, какви примитиви се занимават с тази глупост.
                    Е - има напредък, скоро ще осъзнаеш, че 30% от населението на земята ще получи тежко психическо разстройство ако интернет изведнъж спре. АМи - прочети малко за интернет зависимости и от сорта..
                    Last edited by verimg; 01.03.2014, 12:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Silversurfer Разгледай мнение
                      Най-лесно е да обвиним ционистите за всичко и да сложим точка, но има няколко неща, които просто разбиват тезата ти на парчета - кодът е отворен и всеки може да го прочете; И никой не може току така да и дръпне шалтера, защото е навсякъде - децентрализирана е!
                      Не обвинявам - КАЗВАМ!
                      А този "отворен код" кои висши галактически сили го създадоха,бе? Господ ли ви го прати?
                      На нещо което е ВИРТУАЛНО и зависи от интернет и сървъри - не можело да дръпнеш шалтера!!!?
                      Вече придобивам представа, какви примитиви се занимават с тази глупост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                        Интересни размисли...
                        Аз имам чуденки
                        Как, като не знаеш кой го е създал (жокер - ционисти)
                        Не знаеш с каква цел (2 жокер - контрол и дресиране на робите за "светлото" им бъдеще в свят без хартиени пари)
                        Не знаеш, кой го контролира - ти си мислиш, че няма такъв/ва!
                        Се занимаваш с това. Пък и вярваш даже в "гениалността" на тази глупост - за мен
                        Странни хора
                        Точно такава тъпня никога не съм очаквал да прочета в този форум. Ти поименно знаеш ли, кой точно е създал колелото например ? Ама като е "open source"и си го ползваш, нали Най-лесно е да обвиним ционистите за всичко и да сложим точка, но има няколко неща, които просто разбиват тезата ти на парчета - кодът е отворен и всеки може да го прочете; системата вече работи над 5 години, без да е установен нито един сериозен проблем със сигурността на протокола. И никой не може току така да и дръпне шалтера, защото е навсякъде - децентрализирана е!

                        Аз следя биткоин от близо 4 години и наистина вярвам, че това е бета версия на всички бъдещи разплащания. Предполагам след като повърхностно си се запознал с материята си прозрял световната конспирация и си си казал високомерно "Боже, колко са наивни всички!". Е да ама не...

                        По другите ти постове виждам, че златото е в това, което вярваш. Ако искаш да докажем, кое е по-добро, златото или биткоина, можем да направим състезание на 100 метра бързо ходене - ти с чанта злато за половин милион долара, а аз с чанта с биткоини на същата стойност

                        И за странните хора - странните хора променят света, праволинейните ходят по 5-6 дена в седмицата на работа
                        ....ако съм пропуснал някой препинателен знак, ето резерви !,?,-

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                          Хер $, Роб е избор на начин на живот. Не е нещо, което може да те накарат да станеш. Ако си тръгнал само по този път - успех. А това, че ти не се интересуваш как работи нещо или нямаш необходимата подготовка или изобщо просто те мързи да си размърдаш малко сивите клетки не означава, че технологията е лоша. Така е много лесно да се каже - ами те ционистите, травестите и подобни всякакви -исти ни дресират. Е - така поне си 'щастлив, че знаеш всичко' предполагам??. Ама хайде мислете малко, не само да повтаряте заучени фрази. Образованието не е само зубрене.

                          Не ме интересува как работи - интересува ме кой го контролира!
                          Не ми пука за технологията - важния въпрос е: В чии интерес е, и каква е целта на тази "модерна" "гениалност"!
                          Големи умове сте се събрали... тук.
                          Слепец, слепи води. Оставям ви да си вярвате, в каквото искате.
                          Един ден, може и да разберете смисъла на долната мъдрост!
                          Един млад старец седнал на един дървен камък, загледал се в близката далечина и видял...една черна точка да се белее.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Проблема с нарастването на блокчейна е много сериозен, при всяка транзакция той се проверява целия - така ли е ?
                            Ти добре ли си? Откъде го измисли?
                            В банковата система също има трансакции - и там ли според теб се проверяват всеки път. Не ти ли се е случвало да ти пропадне банкова трансакция? Никога?

                            Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
                            Ето едно доста примитивно чудене... Предварително да кажа че мозъка ми не е дорасъл за биткойни, за сега...
                            Ако койни могат да се копаят и непрофесионално, това значи ли че ако си достатъчно голям навитак - можеш сам да си "напечаташ" пари? Как това е различно от днешните фалшификатори, които също печатат пари? или от централната банка, която прави същото ??
                            Миньорството е бизнес. Няма гарантирана печалба. Има моменти в които си на печалба, моменти в които отиваш и на загуба. Копането на койни не е измама и няма как по никакъв закон и морал да бъде класифицирано там. Зад стойността на изкопаните монети стои закупуване на хардуер, постоянно следене на новите технологии, техническа квалификация. Ако се занимаваш постоянно с копане и се издържаш от това - в определен момент можеш да бъдеш ударен сериозно от борсовите спекулации и падане на цената. Както при всяка една друга дейност.
                            Last edited by verimg; 01.03.2014, 11:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от $ Разгледай мнение
                              Интересни размисли...
                              Аз имам чуденки
                              Как, като не знаеш кой го е създал (жокер - ционисти)
                              Не знаеш с каква цел (2 жокер - контрол и дресиране на робите за "светлото" им бъдеще в свят без хартиени пари)
                              Не знаеш, кой го контролира - ти си мислиш, че няма такъв/ва!
                              Се занимаваш с това. Пък и вярваш даже в "гениалността" на тази глупост - за мен
                              Странни хора
                              Хер $, Роб е избор на начин на живот. Не е нещо, което може да те накарат да станеш. Ако си тръгнал само по този път - успех. А това, че ти не се интересуваш как работи нещо или нямаш необходимата подготовка или изобщо просто те мързи да си размърдаш малко сивите клетки не означава, че технологията е лоша. Така е много лесно да се каже - ами те ционистите, травестите и подобни всякакви -исти ни дресират. Е - така поне си 'щастлив, че знаеш всичко' предполагам??. Ама хайде мислете малко, не само да повтаряте заучени фрази. Образованието не е само зубрене.

                              Коментар


                              • Xman1

                                Проблема с нарастването на блокчейна е много сериозен, при всяка транзакция той се проверява целия - така ли е ?
                                Казваш таксите са ниски, и с тях ще се плаща на миньорите в бъдеще да превъртат блокчейна, което е за все повече работа по малко заплащане - не става.Много недостатъци има, но това е основния.
                                То това ДНК ще стане толкова сложно, че ще се роди искуствен интелект от него равен на човешкия.
                                Сатошито си е оставил ръцете.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X