IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • $2921 +12.44%

    Не знам какво ще става, но от това по-добра инвестиция нямам.
    Един интересен линк за по-малко запознатите като мен

    http://www.zerohedge.com/news/2017-06-02/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Мише, а какъв "алгоритъм" е трябвало да използва моя приятел?
      питай твойта мама тя щи каже ... може би околовръстен алгоритъм ?! ...

      Коментар


      • Мише, а какъв "алгоритъм" е трябвало да използва моя приятел?
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение

          В технологията на биткойн се използват и RIPEMD160, и ECDSA , които нямат нищо общо с NSA. Само SHA256 e на NSA. А ето и какво предполага Пол Греъм, ако е разработка на правителство:

          1. To finance their own black operations.

          2. Because they thought digital currencies were inevitable, and they preferred bitcoin to some potentially more malevolent form. (Could bitcoin have been worse from a government's point of view?)

          3. A friend suggested this: because they felt their currency would never become the standard reserve currency, and they felt it was better that no one's be if theirs couldn't be.

          4. A variant of the above: the US did it because it seemed inevitable that the dollar would eventually lose its place as the standard reserve currency, and better to have it replaced by bitcoin that the yuan.
          ми горе долу за нещо такова ше си го ползват, нема се учудим грам ако Ал Кайда, Педили и незнам си кви още брадати клонинги почнат да ги ползват изведнъж нищо, че нямат и основно образование. Дигитални валути и сега има, в банката всяка сметка е такава не се водят сметките на хартия я, преводите са електронни, какво по дигитално от това незнам.
          А за това последното май най-ги е страх, но то просто е неизбежно, това беше и причината Чайниците да забранят биткойна защото те не са идиоти също така много добре знаят за какво става въпрос и кой го е сътворил тоз койн и виждат много по-далеч в бъдещето от наще съфорумци ......

          P.S. така, че на това нещо по тази логика явно ше му расте цената докато един брадат да може да си купи с 1 койн нещо дет да може да гърми, защото сега е малко кофти стоят документирани преводи в разни катарски, английски, саудитски, израелски и други американски банки, а с тва всичко пито платено и всичко е "анонимно" ....
          Last edited by michaelis12; 06.06.2017, 13:48.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
            Че е на службите на службите е, но въпроса е с каква цел ще го използват. Не вярвам да има такива найвници които си мислят,че някакъв си Сатоши го е измислил това нещо и го е дал безплатно на нас хората с цел да се освободим от банковият захват + да няма корупция и нз си още какви щуротии.

            Мился от някаде да си взема 10000 от едни койнчета забравих им името но са в топ 5 на криптовалутите. сега цената им е 0.12 мисля.Като нищо до 1-2 години може да литне като другите криптовалути Литкойни моийни до към 10-15 долара
            ааа не бе на Сакото Яката е ..... има има, ей тука са даже в тая тема поне ено 80% смятат така ....
            Last edited by michaelis12; 06.06.2017, 13:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              ставаше дума защо на Сакото Яката ползва NSAйски алгоритъм за криптиране как не те интересува и незнаеш какво е ?! Ей го въпроса на Бобито доле обаче му се оттговаря от Xmana1, че тва бил най-надеждния алгоритъм и то на intelligence пичовете, добре нали уж тоя пичкенкойн не беше праен от службите за сигурност ?!? Аз преди 5 дена кат писах, че е техен нали беше смешно и беха глупости ?!? или са вече не са глупости ?!?! ....



              В технологията на биткойн се използват и RIPEMD160, и ECDSA , които нямат нищо общо с NSA. Само SHA256 e на NSA. А ето и какво предполага Пол Греъм, ако е разработка на правителство:
              1. To finance their own black operations.

              2. Because they thought digital currencies were inevitable, and they preferred bitcoin to some potentially more malevolent form. (Could bitcoin have been worse from a government's point of view?)

              3. A friend suggested this: because they felt their currency would never become the standard reserve currency, and they felt it was better that no one's be if theirs couldn't be.

              4. A variant of the above: the US did it because it seemed inevitable that the dollar would eventually lose its place as the standard reserve currency, and better to have it replaced by bitcoin that the yuan.

              Коментар


              • Че е на службите на службите е, но въпроса е с каква цел ще го използват. Не вярвам да има такива найвници които си мислят,че някакъв си Сатоши го е измислил това нещо и го е дал безплатно на нас хората с цел да се освободим от банковият захват + да няма корупция и нз си още какви щуротии.

                Мился от някаде да си взема 10000 от едни койнчета забравих им името но са в топ 5 на криптовалутите. сега цената им е 0.12 мисля.Като нищо до 1-2 години може да литне като другите криптовалути Литкойни моийни до към 10-15 долара

                Коментар


                • ....Ма за какво ви е злато, като си имате бикойн - същото е, даже няма разходи за съхранение, а отгоре на всичко и рипа ли, рипа.....

                  има разходи за съхранение!

                  Коментар


                  • Честито на печелившите, аз не съм сред тях, но за всеки влак си има пътници. Все повече се убеждавам, че този биткойн е разработка на някоя от службите и/или голяма корпорация, тъй като има прекалено голяма подкрепа и безплатна реклама в цялото медийно пространство. Не бих се Очудил, ако удари 10 000 до края на годината. Няма да се учудя и ако върне до 50 (петдесет), защото това е нещо с абсолютно нулева стойност или перфектната чиста акция, както би се изразил професор Каро.

                    Все повече хора ме запитват за този биткойн - като валута ли - нееее, като някаква супер далавера, за която били чули. От друга страна пък в едно от предаванията-бозички, които чат-пат гледам вечер по Хистъри ченъл дават за заложни къщи и интересните предмети, които се залагт при тях. та един домъкна "печатници за дигитални пари" - така го нарече. Смях се от сърце - беше няколко платки и карти, сложени на едно шперплатче. Рече, че копал с тях лайткойни и хората го гледаха като извънземно. та мисълта ми е, че щом по такива предавания взеха да го рекламират койна, значи нещата са дебели.

                    Няма да си купя, за мен зад боткойна продължава да няма абсолютно нищо, но все повече се убеждавам, че е напълно възможно да скочи поне два пъти до края на година - абсолютната чиста акция, както вече казах. Честито на печелившите, най-много се печели от уредени мачове, стига да знаеш в коя посока са уредени.

                    П.С. Сега се замислих, че биткойнът е може би нещото, с което са решили са спират златото като световна валута и алтернатива, то не случайно му викат дигитално злато, а като гледам в темата активността на бай Марин (поздравления за тайминга), все повече се убеждавам в това. Ма за какво ви е злато, като си имате бикойн - същото е, даже няма разходи за съхранение, а отгоре на всичко и рипа ли, рипа. Та явно ще има още надуване и след това ще има rip off
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • 2780
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Мише, той ми е приятел. Питах го защо използва ша256, и той ми каза че много му се искало да използва кагебейски алгоритъм, но нямало.
                        също нямало и масковски компютри ми каза.
                        хои си троли некъде другаде ве олигофрен ... цъкай си със стотинкаджиите на БФТо и трай те обичам ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                          ставаше дума защо на Сакото Яката ползва NSAйски алгоритъм за криптиране как не те интересува и незнаеш какво е ?! Ей го въпроса на Бобито доле обаче му се оттговаря от Xmana1, че тва бил най-надеждния алгоритъм и то на intelligence пичовете, добре нали уж тоя пичкенкойн не беше праен от службите за сигурност ?!? Аз преди 5 дена кат писах, че е техен нали беше смешно и беха глупости ?!? или са вече не са глупости ?!?! ....



                          Мише, той ми е приятел. Питах го защо използва ша256, и той ми каза че много му се искало да използва кагебейски алгоритъм, но нямало.
                          също нямало и масковски компютри ми каза.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Като ти казвам че не знам - значи не знам! И наистина не ме интересува!!! Биткоин е нещо толкова сложно, че едва ли има човек който да го разбира!
                            Дори и Сатоши като го е създавал едва ли е имал представа какво прави .....
                            http://www.coindesk.com/nobody-under...coin-thats-ok/
                            Аз съм пордният прост консуматор/потребител, нищо повече ....
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              Мише, сори ама това дето ме питаш нито си имам идея какво е, нито ме итересува!
                              Виж питай ме за Скрипт, Кесяк, Х11, Х13, КриптоНайт, Лира2Ре, Либри, ЕтХаш, ЕкуиХаш, Паскал или някакъв друг алгоритъм ще ти кажа!
                              Междо другото изброил съм ги в реда в който съм ги копал ама умишлено съм изтървал това за което съм писал по-долу!
                              ставаше дума защо на Сакото Яката ползва NSAйски алгоритъм за криптиране как не те интересува и незнаеш какво е ?! Ей го въпроса на Бобито доле обаче му се оттговаря от Xmana1, че тва бил най-надеждния алгоритъм и то на intelligence пичовете, добре нали уж тоя пичкенкойн не беше праен от службите за сигурност ?!? Аз преди 5 дена кат писах, че е техен нали беше смешно и беха глупости ?!? или са вече не са глупости ?!?! ....

                              Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
                              Мен, обаче, едно нещо ме гложди. Защо е избран алгоритъм за хеширане (SHA-256), създаден от NSA? Щеше да е много по-убедително ако бай Сатоши си беше направил собствен coinhash алгоритъм.

                              Коментар


                              • Мише, сори ама това дето ме питаш нито си имам идея какво е, нито ме итересува!
                                Виж питай ме за Скрипт, Кесяк, Х11, Х13, КриптоНайт, Лира2Ре, Либри, ЕтХаш, ЕкуиХаш, Паскал или някакъв друг алгоритъм ще ти кажа!
                                Междо другото изброил съм ги в реда в който съм ги копал ама умишлено съм изтървал това за което съм писал по-долу!

                                Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                Бай Марине що ста е са така и не разбрах тва NSAйско ли е щот ползват неговия хаш маш или неква самоделка ?!? ....
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X