IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • marin1 - по принцип за бъдещето на биткойна си прав, не е далеч момента в който всички ще искат да имат частица от биткойн вместо пари в банка. Бинкойн още не е набрал скорост, но другите криптовалути са просто временно явление и ще отпадат.Отдавна го твърдя - липсата на здравословна инфлация е една акумулираща се инфлация която ще се прояви като хиперинфлация, а нея биткойна ще я преживее в посока нагоре за разлика от фиатните пари.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • добре, за какво си изтри коментарите ?
      значи ако имам печалба от продажбата на коини, да я декларирам пед НАП ?
      значи пак излизам на светло, ако и да съм искал с коините да се скрия от Статуквото.
      е, браво
      „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

      Коментар


      • marin1 - как ще декларираш приходи и те пък ще са ти печалба ? Може да имаш приходи и загуба, приходите са си приходи а загубата и печалбата са нещо съвсем друго а разходи не може да се игнорират защото те корекспондират с приходите по същия начин както и печалбата със загубата. Ти по добре едно ддс им плати на тия бинкойни тогава.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Ако копаш с кирката те командироват в Белене ...
          Мазната, оди се пери у ладка вОда....
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

            Благодаря Боби!
            А ако копая същия ли е закона?
            Е, тука вече е тъмна Индия . Прочети например тук: http://economix.bg/nap-dohodite-ot-bitkoini-se-oblagat

            Изкопаните биткойни (най-вероятно) се третират с цена на придобиване 0.00 лв., т.е. дължиш данък върху цялата стойност на биткойна, въпреки че имаш разходи за ел. енергия, амортизация на оборудване и т.н., но не е ясно НАП как ще погледне на това нещо .

            Аз лично не мога да си обясня как точно се декларират "изкопаните" (но аз и не играя в играта, а съм само страничен наблюдател, така че не съм задълбавал). Ако някой има практически опит, ще е интересно да сподели.

            Може би Марин, като най-опитен в занаята .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение

              Благодаря Боби!
              А ако копая същия ли е закона?
              Ако копаш с кирката те командироват в Белене ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobbyD Разгледай мнение
                stabwound,

                С една дума - да, дължиш ДОД 10%. По назад в темата сме го обсъждали и дори Марин сподели, че си подава декларация всяка година (ако си на печалба разбира се). Ако си купил 2 койна за 1000 лв. през годината, а си ги продал за 1500 лв. - дължиш данък върху печалбата на годишна база, т.е. върху 500 лв. НАП разглежда биткойн като финансов актив и това е единственото, казано по темата от държавен орган (поне аз това съм видял, може и да греша).
                Благодаря Боби!
                А ако копая същия ли е закона?
                М.... . ш..... ..й.о!

                Коментар


                • stabwound,

                  С една дума - да, дължиш ДОД 10%. По назад в темата сме го обсъждали и дори Марин сподели, че си подава декларация всяка година (ако си на печалба разбира се). Ако си купил 2 койна за 1000 лв. през годината, а си ги продал за 1500 лв. - дължиш данък върху печалбата на годишна база, т.е. върху 500 лв. НАП разглежда биткойн като финансов актив и това е единственото, казано по темата от държавен орган (поне аз това съм видял, може и да греша).

                  Коментар


                  • Колеги, ако реализирам печалба от търговия с боткойн на територия на РБ, дължа ли данък?
                    М.... . ш..... ..й.о!

                    Коментар


                    • Оригинала на статията + видео е тук: http://www.cnbc.com/2017/06/23/ether...-mougayar.html Despite $319 to 10 cents flash crash, ethereum still has massive potential, says digital currency expert

                      и ако се изгледат и прочетат нещата изглеждат по съвсем друг начин....
                      Всеки си преценя сам, колкото повече източници - толкова по-добре!!!
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Инвеститорите не трябва да се притесняват от краша на криптовалутата от $319 до $0.10 само за няколко секунди според William Mougayar.

                        “ Не бих го нарекъл краш, по-скоро техническа грешка поради големия обем на транзакциите.“

                        Както и Bitcoin, Ethererum е криптовалута създадена по технологията blockchain.

                        Поради статута и на нова криптовалута можем да разберем защо цената е толкoвa нестабилна.

                        Според него обаче, този период ще премине и насърчава инвеститорите да влагат парите си в Bitcoin и Ethererum особено, след като разликата в цените на двете криптовалути се е стеснила.
                        Хахахахаххаххахахах
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1

                          Благодарско - ама спекулата не ми е интересна и това беше само за проба, оказа се успешна.
                          От тук се печели повече: https://poloniex.com/lending#BTC
                          Даваш на заем на трейдъри, които правят марджин поръчки и съответно ти плащат лихва. Процентите които са в таблицата (лихвата) са за 1 ден!!!
                          За мен най-сигурният и най-печелившият метод да се изкарат пари от Марджин Търговия е като даваш пари на тези които го правят - малко лихварска работа, ама защо пък не.
                          Абсолютно безрискова инвестиция с възможно най-добрата възвръщаемост което съм успял да намеря!

                          Даже за да е още по-медено съм пуснал бот който да гони възможно най-добрите лихви които се предлагат във всеки един момент
                          Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                          Коментар


                          • marin1 - от мен да го знаеш , едно нещо щом умее да пада с над 90% със сигурност се кани да умира..няма да го бъде.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1

                              Благодарско - ама спекулата не ми е интересна и това беше само за проба, оказа се успешна.
                              От тук се печели повече: https://poloniex.com/lending#BTC
                              Даваш на заем на трейдъри, които правят марджин поръчки и съответно ти плащат лихва. Процентите които са в таблицата (лихвата) са за 1 ден!!!
                              За мен най-сигурният и най-печелившият метод да се изкарат пари от Марджин Търговия е като даваш пари на тези които го правят - малко лихварска работа, ама защо пък не.
                              Много ниски доходите от тия лихви, не е ли по добре да се миньорства или да се търгуват алт. монети?! Между другото Догито не е трябвало да го продаваш, ако хората започнат да го използват, без проблем ще достигне 100 милиарда ($1 на монета). Лайткойните също са "скрита лимонка".

                              Етириума за сега го бастисаха, но можеби точно сега е момента за купуване...


                              Мисля че криптоикономиката "прегря", прекалено много пари се изсипаха за кратко време и явно основните мрежи не бяха готови да поемат целия този трафик. Сега ще има известно връщане назад.
                              Last edited by Xman1; 22.06.2017, 12:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marin1

                                И за да не си помисли някой че Бай Марин само се хвали и приказва напосоки - скрийн шотове от Trade History - то му:

                                за DOGE: http://prikachi.com/images.php?images/214/9140214P.png
                                за PPC: http://prikachi.com/images.php?images/211/9140211F.png
                                Успех, Бай Марине
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X