IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Биткойна няма нищо общо с парите. Може да го приемем като "бутикови" пари. Приема се като разплащане само от ентусиасти. Не виждам бъдещо развитие в този бавен койн. То ако психозата беше огромна, можеше и с покемони да пазаруваме.
    Биткойн ще има все повече общо с парите за в бъдеще.
    Не говорете на изуст!
    Ако най големия търговец е ентусиаст?

    https://www.change.org/p/jeff-bezos-...t-methods-asap
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

      Да,наистина интересен въпрос.Ако приемем,че койните са пари,как могат да се отдават на заем.Как ще се регулира.... и те така.
      От близо 3 години давам на заем срещу лихва тук:
      https://poloniex.com/lending#BTC
      Поствал съм го това поне 10 пъти ма кой да чете ......
      Чукча пиастел .....
      Как и кой ги регулира - ПАЗАРА ги регулира.
      П.С. ЛИХВИТЕ СА ЗА 1 ДЕН!!! И понякога скачат до 1% (ДА ДЕН!!!)
      Найс а?
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Биткойна няма нищо общо с парите. Може да го приемем като "бутикови" пари. Приема се като разплащане само от ентусиасти. Не виждам бъдещо развитие в този бавен койн. То ако психозата беше огромна, можеше и с покемони да пазаруваме.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
          Интереснио ми е мнението Ви,добронамерен съм!Зрелостта на един властови център е валутата му.Тя предполага лиxва за депозит,лиxва за заем.Наченки на "топки" при крипто валутите, очаквате ли?
          Да,наистина интересен въпрос.Ако приемем,че койните са пари,как могат да се отдават на заем.Как ще се регулира.... и те така.

          Коментар


          • Интереснио ми е мнението Ви,добронамерен съм!Зрелостта на един властови център е валутата му.Тя предполага лиxва за депозит,лиxва за заем.Наченки на "топки" при крипто валутите, очаквате ли?

            Коментар


            • Дженесис Мининг са едни от най-големите мошеници в облачното копаене! Само че шефа им Маркус Стренд, или там както точно се казва, спонсорира всички Биткоин сайтове и събития и го търпят и промотират непрекъснато ....
              Точно както казва Гари - в началото плащат, после намаляват плащаният и накрая спират с аргумента че разходите за закупения от вас копач са повече от приходите! Питал съм ги как смятат разходите и отговора е точно какъвто е на нашите банки - "много е сложно и няма да го разберете"
              Преди 2-3 години хвърлих там за проба 0,20 Биткоина за една година ми изплатиха 0,13-0,14 след което спряха да плащат, въобще не съм чувал за някой който да си е върнал вложеното там (ако броим вложени и върнати Биткоини) ако е за $ е друга работа. Дано колегата който е писал по-долу за Дженесис мининг е първия който да си върне парите на 100% пък и да изкара нещо отгоре!
              От облачното копаене единствено Nicehash май са читави, но не мога да го потвърдя на 100% докато не си върна вложените 0,40 Биткоина там.
              Извода за мен е - по-добре си купете "копачи" и си копайте за себе си тогава избиването на инвестицията е почти сигурно, колкото и некадърни "миньори" да сте. Другия вариянт, за който е писал Гари, да се купят директно Биткоини и да чакате да се вдигне цената също е в пъти по-добър отколкото да се инвестира в Облачно копаене което си е чиста загуба на пари!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Гари - само една малка подробност че е трябвало да "познае" бъдещата цена на биткойна, да отидем по далеч в миналото - през 2008 година биткойна беше цент и да беше го познал сега щеше при това покачване на цената да е много на плюс.
                Не, не става въпрос за познаване. Въпросът е там, че да закупиш хашрейт с очаквания за дългосрочна печалба е нереалистично. Ако беше изгодно, нямаше да ти го продават, нали? Но хората лесно се лъжат, особено тези с опит от инвестиции от фондовите борси. Виждаш че ти продават нещо, което трябва да се изплати за година и после си все напред. Все едно купуваш акция със 100% дивидентна доходност и всичко изглежда супер. Обаче после забелязваш, че цената не биткойна не мърда, а добивът ти намалява. Разбираш, че трудността се коригира горе долу на две седмици и все расте. 100% доходност привлича много хора, хашрейта и трудността растат. Биткойнът поскъпва, но хашрейта расте по-бързо, защото добивът е много доходен. След месец първоначалните 100% вече са 80%, след 3-4 месеца падат на 50%, после на 30%. Казваш си - добре, ще отнеме повечко време, но и 30% годишно е супер. Но дотук си покрил 40% от вложеното, значи още 2 години. А трудността все расте и след година си върнал 60%, а доходността ти е паднала на 10%. В този момент на пазара се появява нов, много по-икономичен майнер, всички се юрват да го купуват, защото вместо по $0,00028 за GH на ден, ще имат разход само $0,0001 на ден. Трудността скача рязко и доходът пада на $0,00028 от GH на ден. Другите с новия майнер все още печелят, но твоя го изключват, защото вече не е рентабилен. Каквото си направил дотук - това е. И почваш да псуваш Генезис майнинг и облачното копане и да се тюхкаш защо просто не си купил биткойни.

                Коментар


                • Гари - само една малка подробност че е трябвало да "познае" бъдещата цена на биткойна, да отидем по далеч в миналото - през 2008 година биткойна беше цент и да беше го познал сега щеше при това покачване на цената да е много на плюс.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение

                    Генезис продават много скъпо и ще бъде истинско чудо ако ти се сбъднат сметките. Закупил си инвестиция с намаляваща доходност, която може да падне и до нула ако трудността се качва както в последно време. Дотук просто си извадил късмет, че цената биткойна от началото на август се е качила с 60%. Обаче: дал си $679, което в началото на август при БТС=$2800 е било 0,2425 BTC. Сега би платил 700/4300=0,1628 BTC.Оттук губиш 0,0797 ВТС, а компенсираш с добив от 0,51 ВТС. И въпросът ти трябва да е: Защо по дяволите просто не купих веднага BTC за $679? Сега инвестицията ми щеше да струва $1042.
                    Старото си е старо/опит/! Знае какво.., знае къде..., знае как...!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Roanoke Разгледай мнение
                      Колеги, няма нужда да си скачате като японски петлета. Да ви разжажа за моя опит с крипто-кОпането.

                      Закупих хашпауър от genesis-mining в началото на Август 2017 за 679$ (700$ с отстъпка от 3%), около 1127 лв по курса.
                      В начлото имаха някакви проблеми с payout-a, но сега на всеки 2 дни влизат ококло 0.002 BTC.в портфейла ми

                      Вчера продадох 0.051 BTC през crypto.bg (много са бързи тези пичове, за 10 мин платиха по epay.bg) и получих 367 лв обратно. Това за по-малко от 2 месеца. С тези темпове и при този курс на койна, в началото на Фев 2018 требе да минем в зеления сектор. А бях абсолютен песимист за криптовалутите, но не отчитах факта че хората по принцип са глупави и трябва да се възползвам от това..
                      Генезис продават много скъпо и ще бъде истинско чудо ако ти се сбъднат сметките. Закупил си инвестиция с намаляваща доходност, която може да падне и до нула ако трудността се качва както в последно време. Дотук просто си извадил късмет, че цената биткойна от началото на август се е качила с 60%. Обаче: дал си $679, което в началото на август при БТС=$2800 е било 0,2425 BTC. Сега би платил 700/4300=0,1628 BTC.Оттук губиш 0,0797 ВТС, а компенсираш с добив от 0,51 ВТС. И въпросът ти трябва да е: Защо по дяволите просто не купих веднага BTC за $679? Сега инвестицията ми щеше да струва $1042.
                      Last edited by Гари; 03.10.2017, 15:26.

                      Коментар


                      • Колеги, няма нужда да си скачате като японски петлета. Да ви разжажа за моя опит с крипто-кОпането.

                        Закупих хашпауър от genesis-mining в началото на Август 2017 за 679$ (700$ с отстъпка от 3%), около 1127 лв по курса.
                        В начлото имаха някакви проблеми с payout-a, но сега на всеки 2 дни влизат ококло 0.002 BTC.в портфейла ми

                        Вчера продадох 0.051 BTC през crypto.bg (много са бързи тези пичове, за 10 мин платиха по epay.bg) и получих 367 лв обратно. Това за по-малко от 2 месеца. С тези темпове и при този курс на койна, в началото на Фев 2018 требе да минем в зеления сектор. А бях абсолютен песимист за криптовалутите, но не отчитах факта че хората по принцип са глупави и трябва да се възползвам от това..
                        Last edited by Roanoke; 03.10.2017, 13:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                          Изказването ми нямаше за цел да оскърби някого а беше образно.
                          Нямам никакво желание данавлизам в полемика.
                          И аз не вярвам,че играеш на едро като се изразяваш като малка злобна душица,но не те притеснявам с това нали?
                          А ти и образ ми начерта

                          Хубав ден.
                          Така е кокошкар съм доволен ли си? Изказването ти беше насочено срещу мен но ок няма проблем щом искаш да съм кокошкар или беден няма никав проблем такъв съм си. Аз злоба никаде не видех в изказванята ми. По скоро подигравка но не и злоба. Има разлика между двете. Ако ме познаваше със сигурност нямаше да си помислиш никога,че съм злобен. Не е присъща за мен а за дребните души, дето се хвалят колко и какво. както казах и на матеев в друга тема, само никомунеизвестните се хвалят какво и колко. Тези успелите се знаят и без хвалби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение
                            Жив е.Оня ден имаше негов коментар под една статия.
                            Че е жив, жив е, ама не пише с ника си (то и преди пишеше с ник Фактс, но след поредица от абсолютно погрешни прогнози го промени на Форекс Мастър) - има си статистика в инвестора и от нея можеш да видиш, че последното му посещение с този ник от 25.09.2015. Убеден съм, че пише с друг ник, но не съм сигурен кой е точно. не че е кой знае колко важно де - сега темата вместо двоен спам щеше да предложи четворен с дейното му участие, тъй като Форекс мастъра е убеден в своята хенизлност и непогрешимост.
                            Но както и да е - за тези, които не са между нас, добро или нищо, поради което считам темата от моя страна за приключена - дано си харчи койните със здраве, ако изобщо има такива!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • 50 000 на протест в Койнаре срещу отварянето на мина за биткойни

                              КОЙНАРЕ, ПЛЕВНЕНСКО - Масов протест на жителите на гр. Койнаре и околните населени места се проведе по-рано днес или по-късно вчера.


                              http://www.nenovinite.com/ne/politik...na-za-bitkojni


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                                Някой колега беше споменал за самоубийства покрай Гокса. Нищо чудно форекс мастъра да се е самозапалил или обесил и сега да гледа цветята откъм корените.
                                Жив е.Оня ден имаше негов коментар под една статия.

                                Коментар

                                Working...
                                X