IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
    В Япония вече можеш да си платиш тока с биткойн.
    https://news.bitcoin.com/japanese-en...coin-payments/
    ми ходи си плати тока в Япония тогаз, у нащо енерго не важи ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
      Ти сериозно ли?!... (незнам дали осъзнаваш каква глупост си написал)...
      Сега да отделя половин ден, за да ти доказвам, че още на DevCPP светна на сайта на VirusTotal? Toва за Windows версията.
      Те ти за Линукс:
      sudo apt-get install libqt5gui5 libqt5core5a libqt5dbus5 qttools5-dev qttools5-dev-tools libprotobuf-dev protobuf-compiler ...
      It is recommended to use Berkeley DB 4.8. ...

      If you need to build Boost yourself:
      sudo su ./bootstrap.sh ./bjam install

      Note on debugging: The version of gdb installed by default is ancient and considered harmful. It is not suitable for debugging a multi-threaded C++ program, not even for getting backtraces.
      https://github.com/bitcoin/bitcoin/b.../build-unix.md
      Има още много, сега нямам време да компилирам, че да ти кажа от първо лице! В прав текст ти казват, че и да дебъгваш си е на твой риск.
      Е гледай що dependency има
      https://github.com/bitcoin/bitcoin/t...pends/packages
      Ако не си профи в тая област дори няма да вденеш какво имам предвид с горното. Иначе големи приказки за парадигми и непогрешим и демократичен код
      Като как провери всичкия тоя сорс, дето е third party? И той от своя страна ползва хептен четвърто парти библиотеки... Да не споменавам, че и в ядрото може да се вгради зловреден за бай хойн код.
      Каквото и да са "изкомпилирали", ограничението от 21 милиона не може да бъде променено без всички да разберат на момента.... миньорите първи ще разберат... как мислиш дали ще искат да изкопаят такъв невалиден блок ?!
      А това сплитване не са ли нови хойни, и възпротивиха ли се миньорите на това? Напротив, умряха си от кеф, че в прав текст и неприкрито почнаха да "печатат" нови и нови хойни!
      "леки клиенти"
      Все на клиенти на чужди сървъри попадам. И аз имам един такъв акаунт в blockchain.info.
      Не ща да си доверявам хойните на поредния МтГокс.
      Кво правим? Дай линк за собствен портфейл, дето бил "лек".

      Check your bandwidth and space
      Bitcoin Core initial synchronization will take time and download a lot of data. You should make sure that you have enough bandwidth and storage for the full block chain size (over 145GB).
      https://bitcoin.org/en/download
      Last edited by IvanTerziev; 05.10.2017, 16:32.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • В Япония вече можеш да си платиш тока с биткойн.
        https://news.bitcoin.com/japanese-en...coin-payments/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение

          Мишоу,
          ами с квантовия компютър и бъговете в софтуера какво правим ? Или тоя тоя блокчейн е от криптонит, неуязвим като Супермен.
          Много объркващи послания отправяте напоследък.
          аз такова не кОпувам, само гледам и играя на съседната рулетка иначе единствено жълто там крито/мрипто не важи. Поне тези "крипто бондове" някаква компания стои зад тази тъпотия т.е. издател където "обещава" че щи "върне парите" с лихва (ако глътне вода щи върне дедов разбира се) ... от байхойна никой нищо не обещава нито оповестява, нито връща, квот видиш на таблото тва е, утре мое и таблото да го нема ама кво от тва ... да си фнимавал в картинката ....
          Еeeee са па квантовите компютри виновни, нали тва било бъдещето, нали светилото е тука го баят и свещи палят, а са било уязвимо от квантовата машина .... разбира се че всичко което е електронно е уязвимо, което мое се пипне не е уязвимо поне не от електрониката, а само от джамбази .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
            Хоийнаджии барем купуйте таквиз неща издадени от някоя компания, поне има некой зад него щот байхоийн и подобни копия си заминаат, те бяха само теста дали работи .... с две думи технологията остааа и байхойна си заминаа, на негово место пристигат ей таквиз бондове ......

            De-Dollarization & Disintermediation - Russian Mobile Phone Operator Issues First Blockchain-Backed Bond
            http://www.zerohedge.com/news/2017-1...s-first-blockc
            Мишоу,
            ами с квантовия компютър и бъговете в софтуера какво правим ? Или тоя тоя блокчейн е от криптонит, неуязвим като Супермен.
            Много объркващи послания отправяте напоследък.

            Коментар


            • Хоийнаджии барем купуйте таквиз неща издадени от някоя компания, поне има некой зад него щот байхоийн и подобни копия си заминаат, те бяха само теста дали работи .... с две думи технологията остааа и байхойна си заминаа, на негово место пристигат ей таквиз бондове ......

              De-Dollarization & Disintermediation - Russian Mobile Phone Operator Issues First Blockchain-Backed Bond
              http://www.zerohedge.com/news/2017-1...s-first-blockc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Абе още компилаторът свети на вирус... знам ли ...
                Ти сериозно ли?!... (незнам дали осъзнаваш каква глупост си написал)

                Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Много знаеш ти какво вече са изкомпилирали! Изкушението е за милиарди!
                Каквото и да са "изкомпилирали", ограничението от 21 милиона не може да бъде променено без всички да разберат на момента.... миньорите първи ще разберат... как мислиш дали ще искат да изкопаят такъв невалиден блок ?!

                Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                Може да е излязъл нов фичър, за който не знам. Досега беше каквото написах, проверено!

                Никакъв "нов фичър" не е това, "леки клиенти" има много отдавна.

                Причината да се сваля блокверигата е за да се поддържа мрежата, всеки нод увеличава децентрализацията. За обикновените потребители в днешно време свалянето на цялата верига не дава никакво предимство, нито повече сигурност.

                Нищо не си "проверил" или "прочел" просто говориш някакви общи приказки, които си видял набързо по форумите. Дори не си наясно как работи цялото нещо, иначе нямаше да ръсиш подобни бисери.

                Коментар


                • Би ли посочил поне един на ниво протокол?! Не говорим за теоритични възможности като 51% атаката.
                  Абе още компилаторът свети на вирус... знам ли ...
                  После има една камара third party софтуер.
                  Само че тия теми са само за програмисти. Не ми се е удавало да започна смислен спор с тия, дето само са чели за новата парадигма, и как бил гледан сорса под лупа. Нищо не са гледали, ама да не задълбавам повече!
                  Могат да го направят, но почти никой няма да ги последва... или с други думи казано от деня в който направят таква промяна, няма да бъдат повече Биткойн дивелопъри.
                  Много знаеш ти какво вече са изкомпилирали! Изкушението е за милиарди!
                  Това не е вярно и само показва колко си "запознат" с технологията. На практика трябва да се верифицират само няколко блока и това е достатъчно за 99% от хората... е разбира се ако си някой мултимилионер или фирма може да имаш и пълно копие на веригата. Трябва ти само двойката личен/ публичен ключ, не ти трябва да сваляш цялата блокверига, за да имаш личен портфейл. Точно за тази цел има т.нар "леки портфейли", при които се свалят само блоковете които ти трябват, а не 120 гигабайта. Мисля че заблудата ти относно портфейлите е много голяма и показва, колко точно си "прочел" и колко си "запознат". Всъщност когато получаваш средства, дори не е необходима връзка с Интернет. Има още много да учиш...
                  Може да е излязъл нов фичър, за който не знам. Досега беше каквото написах, проверено!
                  Трябва да изгледаш ето това видео (мисля че е най доброто обяснение за начинаещи): https://www.youtube.com/watch?v=bBC-nXj3Ng4
                  Ще го погледна утре!
                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Бай Хойн може да се атакува по 1001 начина.

                    Би ли посочил поне един на ниво протокол?! Не говорим за теоритични възможности като 51% атаката.


                    Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Т.е. тия де пускат софтуера могат да си напечатат колкото още искат хойни, могат да ти вземат твоите от портфейла, могат каквото се сетиш.
                    Могат да го направят, но почти никой няма да ги последва... или с други думи казано от деня в който направят таква промяна, няма да бъдат повече Биткойн дивелопъри.

                    Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                    Освен това блокчейна сега е единичен 120 гигабайтов файл. Ако почне наистина да замества кеша - тоя файл няма да се събира на няколко харддиска, а пък ти трябва ако искаш да си имаш твой си портфейл. Иначе си принуден да си довериш портфейла на такива като МтГокс и БТС-е, вечна им памят!
                    Това не е вярно и само показва колко си "запознат" с технологията. На практика трябва да се верифицират само няколко блока и това е достатъчно за 99% от хората... е разбира се ако си някой мултимилионер или фирма може да имаш и пълно копие на веригата. Трябва ти само двойката личен/ публичен ключ, не ти трябва да сваляш цялата блокверига, за да имаш личен портфейл. Точно за тази цел има т.нар "леки портфейли", при които се свалят само блоковете които ти трябват, а не 120 гигабайта. Мисля че заблудата ти относно портфейлите е много голяма и показва, колко точно си "прочел" и колко си "запознат". Всъщност когато получаваш средства, дори не е необходима връзка с Интернет. Има още много да учиш...

                    Трябва да изгледаш ето това видео (мисля че е най доброто обяснение за начинаещи): https://www.youtube.com/watch?v=bBC-nXj3Ng4

                    Коментар


                    • 000 - точно това е, но даваш листчета само срещу стока която имаш и като ти каже някой искам стоката - вземи си листчето му я даваш и си прибираш листчето. Това са първите истински пари, фиатните пари са измама , те са на мафията. Ще дойде време и хората ще използват само изключително истински пари. Всичката ти стока е и пари, а не някакви тарикати да ти казват дали тя струва пари защото дават пари в заем срущу обезпечение в стока или пък да ти кажат че стоката ти нищо не струва защото няма кой да я купи ..защото те спират да дават пари в заем със залог тази стока.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Отговора на въпроса - Защо не купих койни като бяха по един цент ? Е - Добре че не купих койни като бяха станали по хиляди евро !
                        Определено тогава беше далаверата дори и по 10 долара парчето си струваше спекулацята. Но пък и кой да знае ,че ще има такава психоза и нарастване на цената. бях чел за някакъв човек купил си пица мисля че за 50 хиляди биткойна.

                        Коментар


                        • Отговора на въпроса - Защо не купих койни като бяха по един цент ? Е - Добре че не купих койни като бяха станали по хиляди евро !
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • michaelis12 - криптосите не стават за пари за банките, банките просто лъжат че това са крипоси и като им ги хакнат защото бързината на транзакциите е за сметка на сигурността ще се отметнат и ще разберат по трудния начин че тази оферта не е за тях. Те ползват една част от технологията на биткойна която в точния ден ще "прегори", всички койни ще отидат в един адрес а после всеки ще може да използва вече генерирания блок чайн и да си направи персонални пари.Най вероятно и най добре е в денят Х парите - койните да са в банките, крайно време е Амазон да им върне парите които наливаха с десетилетия без никаква печалба.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение
                              може да е интересно за пишещите тук, свен ако вече не сте го видяли:

                              http://www.reuters.com/article/us-bl...-idUSKCN1C90ST
                              ми освен, че никъде не виждам да търгуват с нам познатите и непознатите ни байтхойни, а пак през някаква платформа която ТЕ (корпорациите и банките) ще контролират незнам какво му е толкова специалното и интересното на това ..... Аз виждам една глобална валута която е само в компютрите, ще бъде печатана до безкрай и нищо не можеш да си вземеш или да скриеш от банките повече, т.е. безкешово финансово контролирано общество сиреч мечтата на банкерите се изпълнява с пълни темпове ....

                              P.S. и наще глупаци тука се радват, това като бонус ....
                              Last edited by michaelis12; 04.10.2017, 15:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                                Защо да няма начин? Примерно държиш си койните у вас на диск, с бекъп на флашка, става пожар и всичко изгаря. Нямаш други бекъпи. Унищожените койни могат ли пак да бъдат напечатани?
                                Няма как да кажеш на бай хойн системата, че искаш нов достъп до портфейла си. Не съм чувал начин да дерегистрираш хойн. Иначе софтуерът на blokchain.info дава ДВА адреса на портфейл, именно с цел бакъп. Ама то си е техен локален фичър, не на бай хойн.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X