IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Добрия инвеститор първо трябва добре да познава това в което инвестира.
    +++111
    Xman - не мога да си предстявя да си купя акции на Българска компания която не познавам отвътре!!!
    Навремето когато беше манията с ОЦК акциите, бяха над 100 лв. бройката, им разправях в темата, да се разходят до завода в Кърджали и да погледнат през оградата (щото вътре няма да ги пуснат) и след това да инвестират, ама зомбитата (с акциите) викат - ти на нас ли ще ни кажеш ние имаме оловни топки, ала-бала и пийнаха по една студена водица ......
    И да не бъда само негативен - Компании в които съм влизал и бих инвестирал: Алкомет Шумен, КЦМ Пловдив, ама те май нямат акции и май това е!

    Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

    Повтаряш едни и същи глупости, айде спри се. Я да те питам и теб... какво стана с Енергони?! Компанията без никаква дейност с 4 милиарда пазарна капитализация... НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР ?! Защо така ви е кратка паметта??! Имай предвид, че Енергони се появява след Биткойн и къде е сега?!... по важният въпрос е как е възможно да печели дела в съда, някаква скамерска компания?!?

    Просто повтаряте непрекъснато едни и същи глупости. После питате защо Форекс Мастера и Барбарона били спрели да пишат. Това е темата за Биткойн, не темата анти Биткойн. Напревете си тема анти и там си драскайте колкото искате. Никъде в друг форум не биха търпяли подобно нещо. Самозабравихте се с тия регулации и други глупости, все едно регулациите спасиха хората 2008-а година.
    Xman - този субект на който си писал - ТОТАЛЕН ИГНОР!!! Да му четеш мненията си е чиста загуба на време, пък да му отговаряш няма смисъл защото той не може да осмисли това което си му написал ......
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
      Защото търгувам с акции от когато има БФБ и винаги при сплит е едно и също / а ти дори не знаеш за какво говоря/. Напоследък ви чета и не вярвам какви глупости пишете / визирам биткойн феновете/. Съгласен съм с колегите, че около 1% от вас изобщо си дават сметка за какво става на въпрос.

      Казваш че търгуваш на БФБ... имам един въпрос: Кога софикс ще си върне нивата от преди 2007-а година?!... и още един "уточняващ" какво стана с Енергони?! (нали уж регулиран пазар дъра бъра, как можаха да го допуснат това нещо, дори на coinmarketcap.com не се листвали такива явни скамери, регулаторите заспали ли бяха тогава или умрели?!... фирма без дейност с 4 милиарда пазарна капитализация)

      Ами това как ще коментираш? *новина от 2011-а година: "Енергони с ново самочувствие на борсата, след като срази КФН в съда: " http://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=166594

      Съдиите защо не са в затвора?!

      Сори че споменавам Енергони, но взехте да се оливате в нашата тема.


      Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
      Подарък от мен - добрия инвеститор трябва да има план - нива на излизане предварително определени и да ги спазва, иначе ще гледа като теле и в двете посоки. проблема тук е, че скороста ще е по голяма от земното притегляне.

      Добрия инвеститор първо трябва добре да познава това в което инвестира.


      Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
      Гледах доста видеа в нета на хора уж разбиращи от криптовалути, основатели на такива - Виталик - хаха....- некъдърност и простотия, повтарят едни и същи неща които не разбират. Някаква дори каза някъде мен зеткеша не ми е ясен, но виж при биткойна всичко ми е ясно и тази е набила 160к в видеокарти с пари на заем, трагедия. От опита, ми мога да твърдя, че това нещо не го чака нищо добро, но стадото може и още да бута на горе.
      След коментара ти за Виталик, не мисля че имаш какво да кажеш повече. Имате си тема за БФБ, тролвайте си там колкото си искате.



      Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Каква е тази стока или валута, която за 1 час може да загуби 80% от стойността си?[/URL]
      .
      Феновете на крипто-измишльотините дали имат смелост да си вкарат спестяванията в койни при тези нива??

      Повтаряш едни и същи глупости, айде спри се. Я да те питам и теб... какво стана с Енергони?! Компанията без никаква дейност с 4 милиарда пазарна капитализация... НА РЕГУЛИРАН ПАЗАР ?! Защо така ви е кратка паметта??! Имай предвид, че Енергони се появява след Биткойн и къде е сега?!... по важният въпрос е как е възможно да печели дела в съда, някаква скамерска компания?!?


      Просто повтаряте непрекъснато едни и същи глупости. После питате защо Форекс Мастера и Барбарона били спрели да пишат. Това е темата за Биткойн, не темата анти Биткойн. Напревете си тема анти и там си драскайте колкото искате. Никъде в друг форум не биха търпяли подобно нещо. Самозабравихте се с тия регулации и други глупости, все едно регулациите спасиха хората 2008-а година.
      Last edited by Xman1; 04.11.2017, 20:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Каква е тази стока или валута, която за 1 час може да загуби 80% от стойността си? Аз не съм чувал да има такава. Дори и най-рисковите акции не се обезценяват толкова рязко.
        Ако си инвестиционен мениджър на банка, фонд или финансов магнат би ли набутал няколко милиона в нещо, което докато си спиш през нощта може да изтрие 80% от стойността на вложението ти? И къде ги влагаш - в някаква си анонимна борса, която никой не знае къде се намира(вероятно хоствана в някой забутан гараж), без покритие и без гаранции за каквото и да било - всеки момент може да изчезне от лицето на Земята с парите ти.
        Койнаджиите наистина са много наивни, ако си мислят, че големите финансови акули, банки, фондове и институционални инвеститори ще си дадат парите в тяхната тъпа пирамида.
        Тия койни са капан само за дребни интернет-зомбита, такива които денонощно висят пред компютъра.
        Според мен скоро ще има голямо остригване на овцете. Но за целта те първо трябва да бъдат вкарани в кошарата.

        https://s1.postimg.org/94hzhs2jof/Untitled_cr.jpg

        .
        Феновете на крипто-измишльотините дали имат смелост да си вкарат спестяванията в койни при тези нива??
        Браво, добре като за 3+ , ако искаш отличен, при Ружа да те препита.
        Прав си- Форума е за акули а не за овци.
        Last edited by KMETA; 04.11.2017, 19:40.
        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
          Реално пари в биткойн влагат само копачите - срещу сметките си за ток и цена на видео картите получават виртуална валута. Само че те не дават парите си на системата, която да ги разпределя между останалите участници. Така че това не е понци схема. Да, балон е, няма никаква логика да струва колкото струва и сигурно съвсем скоро ще има голям спих в цената, но не е понци схема.
          Останалите, които не копаят, просто купуват и продават една стока/ валута или какво искаш наричайки всичките видове койни
          Каква е тази стока или валута, която за 1 час може да загуби 80% от стойността си? Аз не съм чувал да има такава. Дори и най-рисковите акции не се обезценяват толкова рязко.
          Ако си инвестиционен мениджър на банка, фонд или финансов магнат би ли набутал няколко милиона в нещо, което докато си спиш през нощта може да изтрие 80% от стойността на вложението ти? И къде ги влагаш - в някаква си анонимна борса, която никой не знае къде се намира(вероятно хоствана в някой забутан гараж), без покритие и без гаранции за каквото и да било - всеки момент може да изчезне от лицето на Земята с парите ти.
          Койнаджиите наистина са много наивни, ако си мислят, че големите финансови акули, банки, фондове и институционални инвеститори ще си дадат парите в тяхната тъпа пирамида.
          Тия койни са капан само за дребни интернет-зомбита, такива които денонощно висят пред компютъра.
          Според мен скоро ще има голямо остригване на овцете. Но за целта те първо трябва да бъдат вкарани в кошарата.

          https://s1.postimg.org/94hzhs2jof/Untitled_cr.jpg

          .
          Феновете на крипто-измишльотините дали имат смелост да си вкарат спестяванията в койни при тези нива??
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

            Защото търгувам с акции от когато има БФБ и винаги при сплит е едно и също / а ти дори не знаеш за какво говоря/. Напоследък ви чета и не вярвам какви глупости пишете / визирам биткойн феновете/. Съгласен съм с колегите, че около 1% от вас изобщо си дават сметка за какво става на въпрос.
            .........
            Гледах доста видеа в нета на хора уж разбиращи от криптовалути, основатели на такива - Виталик - хаха....- некъдърност и простотия, повтарят едни и същи неща които не разбират. .................. От опита, ми мога да твърдя, че това нещо не го чака нищо добро, но стадото може и още да бута на горе.
            al4en, съгласен съм с частта от поста ти, която съм изтрил. Няма нужда да пълним излишно пространството.

            Говориш малко като Господ... визирам червената част, която съм дал в мнението ти.
            Не ме познаваш, но вече знаеш от какво не разбирам - ти от просветените 1% ли си?

            Приеми моето искрено уважение за 20-годишния ти опит на БФБ-София, щом го казваш. Аз там имам малък реален опит (не се оплаквам), но съм следил и следя на българските фин. пазари (включително капиталовия) тва, дето ме интересува, още отпреди този сакрален момент през 1997 г., за който говориш

            Мога ли да те помоля да ми дадеш някъв конкретен пример за един такъв сплит от последните няколко години?
            с некви детайлчета, каквито прецениш, че ще ми са необходими да те разбера. Ако имам въпрос, ще те питам.
            Ще се радвам да го разгледам - може и на лични, да не разводняваме темата...
            Благодаря ти предварително!
            Last edited by Kildirim_Bei; 04.11.2017, 19:25.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Що така мислиш за сплита при акциите?
              Защото търгувам с акции от когато има БФБ и винаги при сплит е едно и също / а ти дори не знаеш за какво говоря/. Напоследък ви чета и не вярвам какви глупости пишете / визирам биткойн феновете/. Съгласен съм с колегите, че около 1% от вас изобщо си дават сметка за какво става на въпрос.

              Подарък от мен - добрия инвеститор трябва да има план - нива на излизане предварително определени и да ги спазва, иначе ще гледа като теле и в двете посоки. проблема тук е, че скороста ще е по голяма от земното притегляне. Гледах доста видеа в нета на хора уж разбиращи от криптовалути, основатели на такива - Виталик - хаха....- некъдърност и простотия, повтарят едни и същи неща които не разбират. Някаква дори каза някъде мен зеткеша не ми е ясен, но виж при биткойна всичко ми е ясно и тази е набила 160к в видеокарти с пари на заем, трагедия. От опита, ми мога да твърдя, че това нещо не го чака нищо добро, но стадото може и още да бута на горе.


              Момци това е бъдещето - така казват феновете )

              Да ама не. Видяхте ли в Испания какво стана, едно е да искаш друго е да можеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                Е и? Зад парите стоят реални икономики и реален продукт с полезност. Койните са една празна бутафория, с тях и без тях все тая.Преди да си вложите парите в тази бутафория, изгледайте това видео да видите как действат и каква е психологическата уловка при понци-схемите и ще разберете защо койните са подобие на класическа понци-схема. Рано или късно ще изгърмят в това съм абсолютно убеден. Колкоко повече им нараства цената, толкова по-рано. Уловката на всички такива схеми, които не произвеждат реален продукт е да накарат инвеститорите да си мислят, че влагат парите си в изключително печелившо и доходоносно начинание. Докато цената върви нагоре всичко е ОК, нови и нови рибоци си влагат парите, и всичко е цветя и рози.
                Реално пари в биткойн влагат само копачите - срещу сметките си за ток и цена на видео картите получават виртуална валута. Само че те не дават парите си на системата, която да ги разпределя между останалите участници. Така че това не е понци схема. Да, балон е, няма никаква логика да струва колкото струва и сигурно съвсем скоро ще има голям спих в цената, но не е понци схема.
                Останалите, които не копаят, просто купуват и продават една стока/ валута или какво искаш наричайки всичките видове койни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                  Мисля, че трябва да направите криптоборд и да ни спасите ))

                  Обикновено при сплит поне отначало цената на акците пада като сбора им / на старата и новите акции / е равен на цената на старата преди сплита или близка ) но при хойна такова нещо няма - явно се дължи на високата финансова култура на инвеститорите.
                  Що така мислиш за сплита при акциите?
                  Чисто теоретично, а често и практически, нищо не се променя.

                  Само, ако има дребни данъчни и др. някои такива компликацийки може нещо да се появи временно, ама тва е чисто индивидуално и не е задължително да засяга всички акционери накуп...
                  Нормално гледат сплитовете да не съвпадат с и около некви корпоративни действия, дето може да повлияят... то тва си е пар екселанс гавра с незнающите детайлите акционери... не вярвам някой днес нарочно да го прави...

                  А крипто-борд с кво да правим?
                  Със някво количество underlying златце, че е най-близкия физически аналог на биткойна?

                  Мнението ми не е препоръка за нищо.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Мисля, че трябва да направите криптоборд и да ни спасите ))

                    Обикновено при сплит поне отначало цената на акците пада като сбора им / на старата и новите акции / е равен на цената на старата преди сплита или близка ) но при хойна такова нещо няма - явно се дължи на високата финансова култура на инвеститорите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Е какво писа? - Че ще пускали фючърси.
                      Аз питам, защо не листнат койните директно за покупка и продажба на официално регулирани борси. Какъв е проблемът?
                      Човече, на ква борса да го пуснат директно с тия дневни суингове?
                      Те и за фючърсите спот-котировката ще я засичат само един път на ден в 4:00 р.м. GMT.
                      Квот' такова - тва ще е референцията за деня....

                      Ей тия симпатяги ще ти определят референцията за деня в 4:00 p.m. GMT:
                      Click image for larger version

Name:	crypto.jpg
Views:	1
Size:	43.1 КБ
ID:	3259882




                      (снимката е от 16:20 днес, в 18:00 / 4:00 p.m. GMT / стойността трябва да е друга)


                      За биткойна директно да променят правилата, че да ти е кеф на теб?
                      Иначе борсата ще трябва да спира търговията с койна по не знам колко пъти на ден да се "успокояват страстите".... а пък компютрите ще падладеят с алгоритмите (HFT) и ще става мазало...

                      И още нещо важно....
                      Да кажем клиринга и сетълмента ще го оправят някакси на нетна база...
                      Само им трябва гаранция, че ако пуснат трансферите на койни в еди-колко си часа, точно до еди-колко си часа трансферите ще са минали, одобрени и добавени в блокчейна, и по съответните портфейли като наличности....
                      Ти найш колко трансфера ще са това и да минат по конец до толкова и толкова часа?
                      ...и тва е тънък лед засега, шъ знайш

                      Недей така, с рогата напред....

                      Мнението ми не е препоръка за нищо.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 04.11.2017, 19:44.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Е какво писа? - Че ще пускали фючърси.
                        Аз питам, защо не листнат койните директно за покупка и продажба на официално регулирани борси. Какъв е проблемът?
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          А защо не листнат койните на някоя официална регулирана борса?
                          Е, ти кво още искаш?

                          Нали писах долу - знаеш кво е СМЕ, предполагам.

                          https://www.cnbc.com/2017/10/31/cme-...-year-end.html
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • А защо не листнат койните на някоя официална регулирана борса?
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                              Отсега го казвам, защото е така. Нямам кристална топка и не изключвам биткойн да продължи да държи цената си или да расте, а също и да се използва по-масово. Колкото по-дълго продължава този процес, толкова по-вкоренена щуротия ще става биткойн - както случая със златото.

                              Но въпреки това е щуротия.

                              Биткойн много прилича на златото. Но за златото някак по-съм склонен да простя глупостта на човешкия род, защото преди столетия и хилядолетия е било невъзможно да се организира система за intertemporal exchange базирана на кредита, както е със съврменните пари. Това че още ценим златото идва от една хилядолетна традиция и митология.

                              При биткойн обаче имаме от една страна идеализиъм произтичащ от (1) наивност, че биткойн ще създаде една по-добра парична система, което идва от (2) неразбиране как работи паричната система, и от друга страна (3) спекулация и (4) най-обикновена глупост.
                              Chicago Mercantile Exchange Group ще пуснат фючърси на BTC съвсем скоро....
                              Кво ти е мнението за тва?
                              До момента тва ще е най-голямото признание за BTC - ще играе с батковците на големия стадион...

                              Дали не са помислили малко чичковците от CME и в твоя ред на мисли?

                              ...или викаш, казали са си само: Като има кинти, кво да му мислим?

                              Мнението ми не е препоръка за нищо.
                              Last edited by Kildirim_Bei; 04.11.2017, 16:39.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                                Биткойн като "актив" е абсолютна щуротия.
                                Рано е да се каже - малко е детето още.
                                Отсега го казвам, защото е така. Нямам кристална топка и не изключвам биткойн да продължи да държи цената си или да расте, а също и да се използва по-масово. Колкото по-дълго продължава този процес, толкова по-вкоренена щуротия ще става биткойн - както случая със златото.

                                Но въпреки това е щуротия.

                                Биткойн много прилича на златото. Но за златото някак по-съм склонен да простя глупостта на човешкия род, защото преди столетия и хилядолетия е било невъзможно да се организира система за intertemporal exchange базирана на кредита, както е със съврменните пари. Това че още ценим златото идва от една хилядолетна традиция и митология.

                                При биткойн обаче имаме от една страна идеализиъм произтичащ от (1) наивност, че биткойн ще създаде една по-добра парична система, което идва от (2) неразбиране как работи паричната система, и от друга страна (3) спекулация и (4) най-обикновена глупост.
                                Last edited by Misho ILIEV; 04.11.2017, 14:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X