IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Aз за регулирани борси не съм квичал. И КТБ беше регулирана, и Лемън Брадърс думнаха с ААА пълен рейтинг.
    Иначе предпочитам да се уча от грешките на другите, не от моите. Аз лично ако набия пари в нещо и се срине в пъти, както всички криптота без изключение... хич няма да ми е кеф.
    Крипто има предимство защото можеш да започнеш с малко... примерно 200лв. на другата борса ако започнеш със 200лв, ще ги загубиш за 2 дни... или само за такси, а и реално нищо не можеш да купиш освен ДЗР (които не стават за дълготрайна инвестиция). Също така на другата борса тия демо платформите не дават никаква реална представа и не става да се учиш по този начин. Тук можеш да започнеш със 200лв. и това да ти е като демо платформа, за по-големи суми после.



    Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Покрай другата ми работа хвърлям по едно око за копачка, ама или за бай хойн, или за Етер. Оглеждам се в краен случай за нещо дето се копа на процесор, че имам една щайга да я ползвам за кюмбе, ама Primecoin и той се гътнал. Практиката показва, че алтернативните умират за 2-3 години.
    Има и нещо друго - шубе ме е да оставя киловат и нещо електроника в къщи без надзор. Абе сложна работа!

    За туй Кардано какво, че само му подхвърляте името, и дотам! На парадигми и нови икономики се наслушах!

    По лесно ще ти бъде да си купиш директно монетите, а не да ги копаеш. Можеш да купиш Етер в момента, ако си мислиш, че Биткойн ти е скъп, а и таксите на транзакциите при Етер са стотинки (примерно 4 - 5 стотинки) докато при Биткойн достигнаха 5 - 6 долара... което ако купиш малка сума... примерно за $100, си е голяма загуба, освен това обиквновено има и борсова такса. Ако ги купиш от БГ, няма борсова такса, но пак си плащаш цената за транзакция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
      Ами не, в момента не..
      Пускам линкове тук от известно време за Cardano, но там е дългосрочна история, така че всеки има време да чете, ако има интерес.

      Чел съм за тях... но то има много такива, EOS също са с големи амбиции... NEO... и тн. и всичките нямат нищо работещо в момента.... е NEO сами си копаят гас... което е интересна идея. Но откакто Китай забраниха борсите, а вероятно ще забранят и всичко свързано с крипто... бъдещето на NEO изглежда малко неясно. Предполагам партията може да забрани изобщо да се работи и говори в тази област.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
        ...
        Който се е "набутал" се учи и продължава напред, който не участва не прави нищо, само гледа отстрани.
        ...
        Толкова за т.нар. "регулирана борса". Там човек също може да губи без проблем, особено когато разни големи боклуци решат да предизвикат "криза".
        Aз за регулирани борси не съм квичал. И КТБ беше регулирана, и Лемън Брадърс думнаха с ААА пълен рейтинг.
        Иначе предпочитам да се уча от грешките на другите, не от моите. Аз лично ако набия пари в нещо и се срине в пъти, както всички криптота без изключение... хич няма да ми е кеф.
        Покрай другата ми работа хвърлям по едно око за копачка, ама или за бай хойн, или за Етер. Оглеждам се в краен случай за нещо дето се копа на процесор, че имам една щайга да я ползвам за кюмбе, ама Primecoin и той се гътнал. Практиката показва, че алтернативните умират за 2-3 години.
        Има и нещо друго - шубе ме е да оставя киловат и нещо електроника в къщи без надзор. Абе сложна работа!

        За туй Кардано какво, че само му подхвърляте името, и дотам! На парадигми и нови икономики се наслушах!
        Last edited by IvanTerziev; 05.11.2017, 14:18.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Ами не, в момента не..
          Пускам линкове тук от известно време за Cardano, но там е дългосрочна история, така че всеки има време да чете, ако има интерес.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
            На мен ли го казваш, който тук препоръча Dash (Darkcoin) на $3 (след 1 година $400 ATH), препоръча Byteball на $40 (след 2 месеца $900 ATH) и само преди 2 месеца ZenCash на $8, който направи $25 само за месец..
            Да си търся ли старите мнения?


            Някой от Етер токените можеш ли да препоръчаш ?!



            Според мен Dash (Darkcoin) успя заради упорития си дивелопър. Но аз тогава навремето не сложих нищо на Dash после беше малко късничко.


            Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
            Който се набутал - пил 1 студена вода и си трае. На който му се разминало - хвали се на поразия.

            Който се е "набутал" се учи и продължава напред, който не участва не прави нищо, само гледа отстрани.


            Навемето загубих сума пари на Blackberry тогава името им още беше Research In Motion, сега са Blackberry (като скапания им телефон) щото се прекръстиха от срам, тогава сума народ изгуби пари в тия скапаняци. Обещаваща технологична компания... дъра бъра сто чадъра... аз млад зелен и буф там... и после виж 9-ти 10-ти месец 2008-а... ей това е истински спад, после никога не го "вдигна" повече. Толкова за т.нар. "регулирана борса". Там човек също може да губи без проблем, особено когато разни големи боклуци решат да предизвикат "криза". Но тогава не се отказах от борсата и още съм си там. Просто там не е толкова интересно, защото няма такива големи движения и съм оставил акциите да "отлежават".
            Last edited by Xman1; 05.11.2017, 13:48.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              ......

              Време се иска малко, време....
              Тва време за нищо го няма народа през тоя XXI век, бе....
              Днес за вчера всичко трябва да е готово, купено, направено, нам си кво.... бързаме все за някъде.... закъде?
              по-кротко трябва от време на време....
              Парадоксът на нашето време... Боб Мурхед...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Kildirim_Bei- за 10 години само измами, може да отвориш една борса - сайт за койни и да пишеш цена 100 к. без притеснения че някой ще ти предложи да му купиш повече от няколко сатошита. Защото койните са на тлъсти пачки в разни събрали ги - откраднали мошеници и те нито един койн няма да ти прехвърлят за да не им го откраднеш. Та какво очакваш да се случи ?
                Благодаря за коментара, supertrader

                Ако се разходиш в коментарите по темата от вчера сутринта, ще видиш два мои поста - един анализ и един въпрос, на който все още повече от 24 часа нямам отговор от никой тук.

                Ще се радвам, ако отделиш малко време да ги погледнеш - можеш да видиш някои конкретни числа и мои разсъждения в подкрепа на мнението ти.

                P.S. Не използвам чак такива радикални квалификации по адрес на някои хора като теб, но...
                Last edited by Kildirim_Bei; 05.11.2017, 10:45.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Kildirim_Bei- за 10 години само измами, може да отвориш една борса - сайт за койни и да пишеш цена 100 к. без притеснения че някой ще ти предложи да му купиш повече от няколко сатошита. Защото койните са на тлъсти пачки в разни събрали ги - откраднали мошеници и те нито един койн няма да ти прехвърлят за да не им го откраднеш. Та какво очакваш да се случи ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Усмивките от старите ленти са ми любими.

                    Целта е да се сравни и види какво е било преди години, какво е говорено и дали има нещо общо с днешната реалност - демек какво се е сбъднало и какво не.

                    Задача за домашно - пускате в Гугъла Bitcoin alternatives 2013 (примерно да се види 2013 какво се е писало из Нета) и ще се учудите, че само 2-3 от криптовалутите са оцелели. Останалите 20-30-40 имена на криптовалути дето се споменават през 2013 ги няма днес или ако все още ги има на никой не му пука за тях и струват 0.00.

                    И аз тва разправям от 100 години, колега

                    Време се иска малко, време....
                    Тва време за нищо го няма народа през тоя XXI век, бе....
                    Днес за вчера всичко трябва да е готово, купено, направено, нам си кво.... бързаме все за някъде.... закъде?
                    по-кротко трябва от време на време....

                    Едно бебе да вземем, например. Иска си 9 месеца да стои в жената, преди да излезе на бял свят, и тва е. Точка.
                    Не можеш да забремениш две жени и работата да стане за 4.5 месеца...
                    йок, тва е положението - време си трябва.
                    ...както и да го мислиш
                    Last edited by Kildirim_Bei; 05.11.2017, 14:20.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      Първо и

                      Второ, хрумна ми една откачена идейка (като видях предпоследния пост на innergy и последния пост на marin1), направих едни абсолютно бакалски сметки, и на основата на тях нарисувах една картинка, която виждате по-долу. [CENTER] [ATTACH=CONFIG]n3259996[/ATTACH]
                      Пояснения към графиката: Датата 31.12.2012 е избрана поради простата причина, че от 01.01.2013 г. цената на BTC започва забележимо да мърда с уверени крачки в посока север. Данните за цените на BTC са взети директно от интерактивната графика на coindesk.com.

                      Съжалявам искрено за лошото качество на картинката, но нямах нищо по-така като продукт, да я направя като хората да не ви мъча
                      Все пак се надявам, че текста и числата се четат горе-долу.
                      Добра ти е картинката и числата в нея ще са нещо такова, за датите обаче е трудно да се прогнозира .....
                      Дали ще отиде над 15.000$ при тази вълна - не смея да прогнозирам, както и да чакам и въпреки че продадох доста Биткоини тази година следващата ми продажба ще е на 18.000 лева, т.е. около 11.000 $
                      remember remember the fifth of november

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение


                        МНЕНИЕТО МИ И ПРИЛОЖЕНАТА ГРАФИКА НЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ ПРЕПОРЪКА ЗА КАКВОТО И ДА Е! [LEFT]
                        P.S. Както си бях в койндеска, случайно мернах някакъв специалист по ТА, който пък съвсем други работи мисли (поста е от 03.11.2017):
                        На тоя сайт за прогнози на финансови инструменти дават интересни прогнози за цената ~ 30 000 долара края на 2018-та, ~ 45 000 средата на 2019-та, над 72 000 към края на 2020-та.
                        https://longforecast.com/bitcoin-pri...019-btc-to-usd

                        Не мога да предсказвам бъдещето, но и аз предполагам, че тоя койн ще го помпят само нагоре, докато не се събере и натрупа критична маса и накрая цялата система изведнъж ще експлодира и ще се разпадне като всички останали понци схеми. Затова според мен тази виртуална измишльотина не става за скъсяване. Онези, които се опитат да я скъсяват ще ядат бой(пак според мен).

                        Ако дадените прогнози се сбъднат и ако има останал някой късметлия, който си е заделил настрана 10-тина биткойна от времето, когато това се копаше със флашки и видеокарти, значи през 2020-та би могъл да стане милионер от койните.
                        Мнението ми не е препоръка за нищо.
                        Last edited by Frosty; 05.11.2017, 09:33.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          ...А за тези дето само драскат тук, не си струва, защото и да им ги посочиш (старите си мнения) няма да ги разберат ......
                          EDIT: Ето ти нагледен Пример - 2 мнения под моето!
                          Какво да не разбирам бай Марине, тия де купуваха Лайтове за 47 долара после се покриха и не пишат вече в темата. И това е най-оцелелия алт койн. Другите хептен си занулиха парите. Какво има за неразбиране - включил си се след големия срив, и си нацелил правилните валути. Просто си имал късмет.
                          Първоначално изпратено от mathematician
                          Задача за домашно - пускате в Гугъла Bitcoin alternatives 2013 (примерно да се види 2013 какво се е писало из Нета) и ще се учудите, че само 2-3 от криптовалутите са оцелели. Останалите 20-30-40 имена на криптовалути дето се споменават през 2013 ги няма днес или ако все още ги има на никой не му пука за тях и струват 0.00.
                          To и борсите ги няма, наедно с валутите. Основно през MtGox и BTC-e пазаруваха, снощи поразрових темата. Смяяятай, да имаш нюха и късмета да спечелиш точно от Биткойн дето единствен оцеля, и чичо Сам да ти ги прибере от Гърция
                          https://btc-e.com/index.html
                          Картинката е много голяма, и се въздържах да я плясна в темата!
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Усмивките от старите ленти са ми любими.

                            Целта е да се сравни и види какво е било преди години, какво е говорено и дали има нещо общо с днешната реалност - демек какво се е сбъднало и какво не.

                            Задача за домашно - пускате в Гугъла Bitcoin alternatives 2013 (примерно да се види 2013 какво се е писало из Нета) и ще се учудите, че само 2-3 от криптовалутите са оцелели. Останалите 20-30-40 имена на криптовалути дето се споменават през 2013 ги няма днес или ако все още ги има на никой не му пука за тях и струват 0.00.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение

                              На мен ли го казваш, който тук препоръча Dash (Darkcoin) на $3 (след 1 година $400 ATH), препоръча Byteball на $40 (след 2 месеца $900 ATH) и само преди 2 месеца ZenCash на $8, който направи $25 само за месец..
                              Да си търся ли старите мнения?
                              Так беше!!!
                              Спомням си за Dash! Аз продадох изкопаното на 50-60$ и пак имах много добра печалба, а ако бях стискал до над 300$ не ми се мисли ....
                              П.С. Не се хаби да си търсиш старите мнения, който трябва ПОМНИ!!! А за тези дето само драскат тук, не си струва, защото и да им ги посочиш (старите си мнения) няма да ги разберат ......
                              EDIT: Ето ти нагледен Пример - 2 мнения под моето!
                              Last edited by marin1; 05.11.2017, 09:20.
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                                http://www.zerohedge.com/news/2017-1...really-consume златото се сече на жълтици и отиваш да си купиш кафе, когато с биткойн това стане, тогава и биткойн ще стане баш разплащателно средство, засега обаче банките отказвт и малко позабравено: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mt._Gox
                                А ако с биткоин си купя злато брои ли се.. )

                                Коментар

                                Working...
                                X