IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Taка беше по време на хиперинфлацията. Никой не може да издържи на такава волатилност с нормални похвати. От 7800 до 6200 в рамките на 2-3 дни... ти ако си на колко ще го продаваш?

    Докато волиталноста е в посока нагоре, какво значение има... също така какво значение има колко е стабилно едно нещо ако бавно но сигурно върви надолу?!

    Можеби най добрият вариянт е да се създаде валута която да е вързана към нещо което от една страна има стратегическа стойност т.е. без него не може и от друга страна не се променя като свойства с времето... т.е. дори да "изкопаеш повече" да не седи просто в някой склад безполезно. Според мен от тази гледна точка е най добре валутата да се върже към енергията, т.е. 1 киловат да е колкото 1 единица от новата валута. Така инфлацията няма да е лошо нещо, защото колкото повече енергия има, толкова повече се засилва и реалната икономика... т.е. енергията е почти пряко свързана с просперитета на едно общество. За съжаление държавите няма да искат да въведат подобна валута, защото няма да могат да я манипулират. Най близкото до такава "иделна валута", са криптомонетите базирани на "доказателство за работа" (Proof of Work). Те могат да бъдат реален двигател на икономиката (освен пари)... т.е. най малко ще развиват енергийната инфраструктура и производството на компютърни чипове. (което не е малко постижение). Защото печатането на пари не развива нищо... всъщност развива бюрократични структури свързани с печатането на пари... от които структури няма никакъв смисъл.

    Ако си представим едно по далечно бъдеще, където нещата са по интегрирани от това което имаме в момента, можем да си представим, че големите миньорски "фабрики" , ще могат да продават излишната си топлина... т.е. ще вършат работа и на ТЕЦ-ове. По този начин ще бъдат по ефективни и няма само да хабят енергия и да замърсяват околната среда. Друг аспект на това е, че ще имаме наистина стабилни пари, вързани макар и непряко с енергията. Между другото има идея на IBM, големите дейта центрове да реализират отпадната топлина, подобно на ТЕЦ-овете. Ето един линк по този върпос: https://www.wired.com/2009/06/ibm-supercomputer/

    В момента дейта центровете просто изхвърлят тази топлина в атмосферата, при положение, че те нарастват като мащаби е логично да се мисли за технология, която да оползотворява отпадната топлина.
    Last edited by Xman1; 15.11.2017, 16:10.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
      Привет на всички,

      Имам въпрос. Бях, чел, че собствениците на Биткойни, ще получат автоматично и Биткойн Кеш, както и Биткойн Голд. Как да бъдат получени е въпроса? Някой ще ми разясни ли накратко. Идеята за разцеплението си я изясних, но някак чрез гугъл търсене не мога да си го изясня...

      Благодаря


      Къде ти е биткойн уолета, на компа или онлайн? Имаш ли достъп до частния си ключ (private key-a)?
      Просто инсталираш уолет за Кеш или Голд, импортираш частния ключ и си готов, можеш да ги трансферираш и към борса, след което да ги обърнеш в друга валута.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        бях с IB https://www.interactivebrokers.com/en/home.php но ги смених с tastyworks https://tastyworks.com/ (те са предимно за опции от създателя на Thinkorswim), защото марджините на IB като се дигне волатилността и те си праат квот си искат по някви техни си правила. IB са супер за акции и до там за дуго не стават, верно най-евтини са, но много бъзикат Net liquidity а тва при вдигната волатилност мое ти затворят автоматично позициите без да има кой знае ква причина. Thinkorswim (TD Ameritrade) https://www.thinkorswim.com/t/innovation.html също са им стабилни марджините, софтуера е прсто икона за опциите създателя е както вече казах Том Сосноф който после го е продал на TD Ameritrade и сега си е напрайл той брокер - Tastyworks.
        С две думи накрая IB - евтини от към такси, акаунти в множество валути, безброй продукти, но ебавка с марджина. Tastyworks и Thinkorswim акаунти само в долари, стабилен марджин независимо от волатилността, като последните са с поносимо скъпи такси, но приемливи все пак треа избиват за софтуера който са купили за 600млн. $ .....

        Бинарни опции и секви други тъпотии и измишльотини производни треа да забрайте, ако ше се занимавате с опции !!

        P.S ей тука неква класация на брокери които предлагат опции :

        https://www.nerdwallet.com/blog/inve...tions-trading/

        като иам предвид, че софтуера им позволява пускане на поръчки за опционни стратегии, защото европейските брокери, платформите им не позволявят такива поръчки, пример Saxo Bank опции има ама софтуера е тояга и не позволява да пуснеш : Credit Vertical etc.
        Здравейте,
        Специално се регистрирах за да питам за Tastyworks, попадайки на коментара.
        Една година ги чакам вече да включат и България в списъка им с държави.
        Как се добра до акаунт при тях?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
          ... ти ако си на колко ще го продаваш?
          Точно това е идеята - никой не продава!!! "окомуш" момче си - знаеш какво следва ....
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
            Добри Ютро!!!
            В сайта на най-големия Биткоин дилър в България за "Продава Биткоин" продължава да има само ------
            а другите са разтворили "ножицата" между купува/продава почти 600 лв.!!!
            Taка беше по време на хиперинфлацията. Никой не може да издържи на такава волатилност с нормални похвати. От 7800 до 6200 в рамките на 2-3 дни... ти ако си на колко ще го продаваш?

            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

              Хи хи тази статия просто е пълна с някакви твърдения, на които сигурно и самия автор не знае истинските отговори.

              Това все едно аз сега да тръгна да обяснявам, как звездолета (който не съществува) е по добър от космическа ракета. Тези които са направили, тази "нова супер технология", да я пускат в действие и да "изкъртят" финансовия свят... какво чакат?! Блокверигата премина през много трудности и безброй атаки от безброй играчи... винаги сблъсъците завършват с победа за блокверигата... а тези които я атакуват изпадат в комични ситуации, като случая с MtGox, където хората ще загубят пари заради "съдебната система" която уж трябва да "въздаде" справедливост.

              Иначе от статията следното изречение ме разсмя искрено: "Plus, Hashgraph uses bank-grade consensus algorithms for added security." .... сериозно ли... ха ха...?!
              В момента е в тест период в частна мрежа. Резултатите са оптимистични.. очаквайте включване
              И да, сериозно .. за разлика от стотиците гаражни монетки с по 1-2-ма разработчици, които се развличат през свободното си време, някои по-сериозни проекти залагат на солидна научна основа, ходят по разни криптографски конференции, където уайтпепърите и алгоритмите минават през цедката на академична проверка и одобрение..

              Ето нещо на по-разбираем език..
              http://www.swirlds.com/downloads/Ove...-Hashgraph.pdf

              Коментар


              • Добри Ютро!!!
                В сайта на най-големия Биткоин дилър в България за "Продава Биткоин" продължава да има само ------
                а другите са разтворили "ножицата" между купува/продава почти 600 лв.!!!
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                  Хи хи тази статия просто е пълна с някакви твърдения, на които сигурно и самия автор не знае истинските отговори.

                  Това все едно аз сега да тръгна да обяснявам, как звездолета (който не съществува) е по добър от космическа ракета. Тези които са направили, тази "нова супер технология", да я пускат в действие и да "изкъртят" финансовия свят... какво чакат?! Блокверигата премина през много трудности и безброй атаки от безброй играчи... винаги сблъсъците завършват с победа за блокверигата... а тези които я атакуват изпадат в комични ситуации, като случая с MtGox, където хората ще загубят пари заради "съдебната система" която уж трябва да "въздаде" справедливост.

                  Иначе от статията следното изречение ме разсмя искрено: "Plus, Hashgraph uses bank-grade consensus algorithms for added security." .... сериозно ли... ха ха...?!
                  Last edited by Xman1; 15.11.2017, 04:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                    Откраднали са 800 хиляди Биткойна, 200 хиляди са били намерени. Ето чети най новото по въпроса: https://cointelegraph.com/news/-iron...ln-from-mt-gox

                    Карпелес всъщност може да стане милиардер, ако всичко се случи както е по Японския закон... и това след като върнат парите, които хората са загубили.
                    Не може да стане, защото ако ги продаде няма кой да ги купи.

                    Коментар


                    • Привет на всички,

                      Имам въпрос. Бях, чел, че собствениците на Биткойни, ще получат автоматично и Биткойн Кеш, както и Биткойн Голд. Как да бъдат получени е въпроса? Някой ще ми разясни ли накратко. Идеята за разцеплението си я изясних, но някак чрез гугъл търсене не мога да си го изясня...

                      Благодаря



                      Коментар


                      • https://theamericangenius.com/financ...te-blockchain/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                          Е как къде... където са стотиците милиарди от приватизацията... където са парите от КТБ и тн... списъкът е БЕЗКРАЕН !!! Междувременно народеца мизерува и рови по кофите. (вече и Българи ровят по кофите)

                          После някой тук ми се ядосваше, че съм искал да се махам от скапанта ни държава. То просто няма такава пародия... иначе фалшивата статистика всеки ден ни обяснява, как народеца е забогатял.
                          Да не те разочаровам,ама там закъдето си запътил(всички опции,които мога да предположа)със сигурност ще видиш много повече ровещи по кофите граждани на съответната държава,а още повече бездомни граждани на съответната държава...Ровенето по кофите не е точен показател...Ще видиш и други неща,които също доста могат да те разочароват...Дано да намериш сили да си признаеш,сам пред себе си,че много очаквания не са ти се оправдали.....
                          П.С. Предполагам ,че Северна Корея не ти е опция,щото там със сигурност няма да видиш ровещи по кофите,но най-малко - корейският е доста труден,а езиковата бариера е страшно нещо...
                          И да кажа нещо по темата,та да не ме изтрият модераторите - БИТКОЙНА КЕ ПАДНЕ! -рано или малко по-късно....
                          Last edited by retro_69; 14.11.2017, 23:16.

                          Коментар


                          • Това е някаква пълна глупост.. готов съм да си дам портфейла на НАП, МАП, БОБ, ГДБОП, НСБОП и всеки друг боб, за да ми конфискуват койните.. хаха..

                            Коментар


                            • marin1 - интернет трафика може да се чете като магнитофонна лента.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                marin, искаш да кажеш че тези от SELEC са посочили въпросното количество ей така за да се избложат и да се олекотят да не бъдат вземани насериозно.
                                Който е работил с Биткоин Портфейл - знае какво искам да кажа!
                                За другите - има ли значение?
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X