IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
    А
    Не разбирам от криптовалути, по случайност чета и пиша в темата. Смятам, че имам нюх към предимно към инвестиции в имоти и злато. Обаче се замислих, какви ли яки топ.и трябва да има копач, спекулант или инвеститор, купил/изкопал 100 или 1000 койна на цени 50-100$/бр. и сега дали спи спокойно? Какви ли мисли минават в главата му?
    Това го зарежи, въпроса е какво си мислят хората купили си биткойни на един долар...или човека купил си пица за 50 000 биткойна. Това беше периода в който големите играчи обраха койните на безценица. Много хора копаеха и се радваха,че продават биткойните си на 1 долар и припечелват нещо. Защо се наду сега цената? Защото койните са там където трябва, е да има и трохи разпръснати сред масовката колкото да подържат ентусиазма и да върви търговията. Спор няма че това е балон.... изкуствени прехвърляня на койни между свързани играчи с цел вдигане на цената, шарани привлечени от лесните пари....как за 3 месеца цената от 1000 грубо скочи до 8 бона. как 4-5 години беше на едно ниво и изведнъж избухна от раз? Някой трябва да плати сметката на ислямистите и да се финансират нови операции. Неведнъж съм казвал,че този бизнес е по-доходоносен от този с наркотиците.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

      Ударих първата копка аз, не чак навреме, но пък и не чак толкова късно. Моето скромно мнение е, че крипто концепцията има висок процент вероятност да промени коренно финансовата система и начина по който виждаме парите въобще. Ако това стане или по-скоро продължи да става нямам идея дори къде ще бъдат върховете на цените, предполагам, че каквато и цифра да кажа ще бъде ниска.
      Също вероятно е в някакъв момент всичко да отиде в канала. Определено го допускам като вероятност, но и смятам, че подобен момент е на най-малко 2-3 години във времето.

      А досега с моя непрофесионален опит в управление с цел стабилност и увеличение на личните ми активи никога не съм виждал подобни възможности като крипто концепцията. Със сравнително малко ресурс и време можеш да започнеш да произвеждаш актив (с цялата условност на понятието), който се търгува все по-активно, цените са все по-високи и ликвидността е все по-голяма. И в добавка на това може да търгуваш със същият този актив, като понеже произвеждаш не те интересува в коя посока е цената - ако цената се вдига печелиш от произведеното, като ако пада може да се застраховаш като залагаш на ниска цена и продължаваш да си произвеждаш.
      Или иначе казано - възможност за печелене на пари, която е несравнима с нищо случвало се досега. Тоя форум уж е инвестиционен, а е пълно с някакво мрънкане, вместо да има някакви градивни мнения как да спечелим повече.

      Добавената стойност за мен пък е, че волно или неволно съм задълбал в теорията за това що са то парите въобще, психология на търсене и предлагане и какви ли не още неща, които иначе надали щяха да ме интересуват особено

      Та така, свеждам нещата до простия модел - пожелавам ви кой колкото може да изкара от цялото това чудо, докато може да се изкарва Ако се сбъдне сценария с промяната на финансовата система, то завиждам на включилите се преди мен
      Като стигнах до текста в зелено и започнах да се смея с глас и още не мога да спра

      Направи една проста сметка и ще видиш, че от януари до юни 2011 човек е можел да направи 100х, което е далеч повече от сегашното движение от 14-15х нагоре. Просто скалата е била по-различна тогава, от 0.3 до 28.5. После се срива на $2.

      И кой се възползвал от това? Убеден съм, че както винаги повечето спекуланти са загубили повече от движението надолу отколкото са спечели от ралито. А копачите дали наистина са направили много пари? Или само си мечтаят?
      Last edited by Money; 26.11.2017, 14:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
        Ако върнете 1-2 страници назад, ще прочетете, че исках да продам 3 койна, но заради ограничение на посредника породадох два.

        Утре ще продам още два. След като получа парите по сметката ми ще преценя дали да продам и последните 2.
        Ти нямаш ли от другите биткойни кеш и мини? би трябвало да имаш така, че ги търси.. и да почерпиш

        Коментар


        • Ако върнете 1-2 страници назад, ще прочетете, че исках да продам 3 койна, но заради ограничение на посредника породадох два.

          Утре ще продам още два. След като получа парите по сметката ми ще преценя дали да продам и последните 2.

          В края на краищата, човек не трябва да е лаком. Има една приказка: лаком г.з кръв с.ре:-)

          Според мен е важното парите да се въртят. Дали ще се реинвестират в жени, пиячка, имоти или злато...няма значение:-)

          Не разбирам от криптовалути, по случайност чета и пиша в темата. Смятам, че имам нюх към предимно към инвестиции в имоти и злато. Обаче се замислих, какви ли яки топ.и трябва да има копач, спекулант или инвеститор, купил/изкопал 100 или 1000 койна на цени 50-100$/бр. и сега дали спи спокойно? Какви ли мисли минават в главата му?
          Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            ...
            Човек като е направил такава възвръщаемост от балон пък и си има много пари и без това, не трябва да съжалява. Колко от тук пишещите фенове на койни и хейтъри на здравия разум са направили четвърт от възвръщаемостта на Бонвиван?
            И колко от изгубилите фенове изобщо пишат?

            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
              1 Bitcoin equals
              15077.55 Bulgarian Lev!!!!

              Вече с 4-5 биткойна, може да се купи апартамент в София. Назад в темата бях прогнозирал, че апартамент в София ще е 1 биткойн. Така като гледам, до края на следващата година и това ще се случи.

              Bonvivan май ще съжалява, че не е изчакал една седмица. При толкова позитивни новини, не виждам смисъл да се продава. Фючърсите ще започнат да се търгуват на 11-и декември. Втората по големина банка в Южна Корея обяви, че ще открива депозити в биткойни, вече има швейцарски банки, които предоставят подобна услуга ...
              Според мене трябваше да продаде един койн задължително. Но и три става.

              Никой не знае кога балонът ще се спука. И според мене ще расте още, но да видим. На $15 000 бих продал още един. После на 20 000 още един, а последният на над 25 000.

              Човек като е направил такава възвръщаемост от балон пък и си има много пари и без това, не трябва да съжалява. Колко от тук пишещите фенове на койни и хейтъри на здравия разум са направили четвърт от възвръщаемостта на Бонвиван?

              Коментар


              • 8900+1550+350=10800

                Няма такъв балон

                Коментар


                • 1 Bitcoin equals
                  15077.55 Bulgarian Lev!!!!

                  Вече с 4-5 биткойна, може да се купи апартамент в София. Назад в темата бях прогнозирал, че апартамент в София ще е 1 биткойн. Така като гледам, до края на следващата година и това ще се случи.

                  Bonvivan май ще съжалява, че не е изчакал една седмица. При толкова позитивни новини, не виждам смисъл да се продава. Фючърсите ще започнат да се търгуват на 11-и декември. Втората по големина банка в Южна Корея обяви, че ще открива депозити в биткойни, вече има швейцарски банки, които предоставят подобна услуга ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                    Имало и разумни финансисти в България..
                    https://trud.bg/%d1%82%d0%be%d0%bf%d...0%b4-%d1%82-3/
                    Bitcoin (BTC)

                    $9030.46
                    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                      ...
                      Има ли начини, Иване Ти честно кажи виждал ли си на живо риг или асик някакъв? Тока е най-малкия проблем. Ама я кажи колко струва промишления и колко битовия, тая разлика не е като да е малка. Сигурно над 90% от "копачите" са на домашна употреба, а това нищо не е. И аз така си ги мислех нещата, пък то докъде отиде И за печка искаше да ги ползваш - ми да вземем да се разберем да оставя 2-3 машини у вас и да им плащам тока, пък топлината да ти е дар за зимата.
                      Виждал съм.
                      Ако не бръмчат зверски съм навит.

                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • На мен ми изглежда пред финала, тези напомпени с манипулации цени не вещаят хепи енд. В Китай забраниха борсите за да не останат койните в китайците, а спечелиха баснословно от производство на хардуер. Капитализацията е измамна, капитализираха се производителите на хардуер, производителите на енергия а купувачите на койни са се декапитализирали но още не го знаят. Биткойна не е по добър от другите крипоси, те са еднакви но с други настройки на параметрите на функциите. По кой начин биткойна ще остане, не е пуснал някой по голям продавач в интернет свой собствен койн и не го е наложил реално повече от биткойна. Не виждам каква сила може да застави всеки да не си емитира собствени пари ако ги обезпечи със реална сделка която може да се направи с тях да ползва кухи бинкойни. Защо хората ще ползват точно тях - защото цената им се качва ли и то манипулирано а собствениците на биткойни ще искат да ги похарчат все някога и тогава изненадата ще бъде факт. Парите са фикция, но зад тях стои държава с възможностите да ги събере обратно чрез данъци. Биткойна не е пари и не може да ги замести и поне да е обезпечен с нещо за което могат да го сменят винаги притежаващите го. Но те пък нищо не са направили освен да изгорят ток, а и той не се е акумулирал в него.Сега гледай как банките по държави ще почнат да говорят за блокиране на транзакции на борсите, защото всеки иска контрата да не остане в неговата държава и от нея да не са изтекли пари а да са влезли. Почнат ли това е началото на края.
                        Last edited by supertrader; 26.11.2017, 00:46.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          monopola - не реалния оборот е нищожен и в нап не влиза нищо защото е кокошкарска работа.
                          Честно казано нямам представа колко е оборота на борсите, не знам ти от къде черпиш инфо, но принципно съм съгласен. Цялото нещо с криптото сега започва. Цялата пазарна капитализация на биткоина и всички алткоини предстой да се увеличи много пъти. В този ред на мисли съм съгласен с теб - тепърва оборота ще надмине всички очаквания

                          Има ли начини, Иване Ти честно кажи виждал ли си на живо риг или асик някакъв? Тока е най-малкия проблем. Ама я кажи колко струва промишления и колко битовия, тая разлика не е като да е малка. Сигурно над 90% от "копачите" са на домашна употреба, а това нищо не е. И аз така си ги мислех нещата, пък то докъде отиде И за печка искаше да ги ползваш - ми да вземем да се разберем да оставя 2-3 машини у вас и да им плащам тока, пък топлината да ти е дар за зимата.

                          Коментар


                          • Я:

                            Лайткойнченцата - 86 зеленички - а бяха 52, когато си ги харесах и почнах малко по малко да си ги събирам.


                            Аферим.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • monopola - не реалния оборот е нищожен и в нап не влиза нищо защото е кокошкарска работа.

                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Айде да не дълбаем в глупости!
                                Моят бушон е под 63 ампера, може би 40. Много добре знам колко може в апартамент, ама има начини да не е в апартамент. Примерно магазин/склад се води на промишлен ток, и можеш да си заявиш мощ колкото може да ти пусне трафа на блока.
                                Гигавати се пилеят в световен мащаб, не знам що решихте само за БГ, като става въпрос за световно крипто. Някой беше сметнал че една атомна централа все едно работи само за криптосите.
                                Може да се печели както при възход, тъй и при спад. Вече се скъсява лесно. Ако виждах фундамент щях да налея реални пари.
                                Не защитавам банките, отде ви хрумна?
                                Ей тъй да се фанете да сте ми на контра, че няма друго за кво!
                                Проблем ли е, че очите ми не са станали на понички от световната крипто истерия? Щяло да се вдига щото засега се вдига, нищо че Биткойн почна да си прави по един клонинг на месец. Ограничени били моля ти се! Аз вече проследих един брутален срив, и ви дадох линк как Лайт си намали цената 36 и нещо пъти. Повечето алткойни така си и потънаха и не се върнаха!
                                Last edited by IvanTerziev; 25.11.2017, 22:54.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X