IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

    И като спреш да се смееш прочети пак и може и да ти просветне Най-просто казано - копането е производство на тоя актив. Я ми дай пример с друг актив, какъвто и да било дето да можеш да го произвеждаш ти в едва ли не домашни условия и супер малка инвестиция и цената му да се вдига така?

    Пректикъл, тая плитка теза с тероризма направо недоумявам как я повтарят разни хора Според теб тероризма, прането на пари, престъпната дейност въобще и парите в нея почват с появата на биткоин ли? Та даже и не с появата му, ами примерно от миналата година откакто стана сравнително масово популярен. Преди това не ги е имало тези неща и криптото ги държи така ли?
    Няма никаква плитка теза. Разузнаванята и други агенциики как се финансират? Оръжия, наркотици а сега идеален момент в който шараните купуват койните им

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

      Като стигнах до текста в зелено и започнах да се смея с глас и още не мога да спра
      И като спреш да се смееш прочети пак и може и да ти просветне Най-просто казано - копането е производство на тоя актив. Я ми дай пример с друг актив, какъвто и да било дето да можеш да го произвеждаш ти в едва ли не домашни условия и супер малка инвестиция и цената му да се вдига така?

      Пректикъл, тая плитка теза с тероризма направо недоумявам как я повтарят разни хора Според теб тероризма, прането на пари, престъпната дейност въобще и парите в нея почват с появата на биткоин ли? Та даже и не с появата му, ами примерно от миналата година откакто стана сравнително масово популярен. Преди това не ги е имало тези неща и криптото ги държи така ли?

      Коментар


      • Добри Ютро!!!
        10.000$ Calling!!!
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
          А
          Не разбирам от криптовалути, по случайност чета и пиша в темата. Смятам, че имам нюх към предимно към инвестиции в имоти и злато. Обаче се замислих, какви ли яки топ.и трябва да има копач, спекулант или инвеститор, купил/изкопал 100 или 1000 койна на цени 50-100$/бр. и сега дали спи спокойно? Какви ли мисли минават в главата му?
          Това го зарежи, въпроса е какво си мислят хората купили си биткойни на един долар...или човека купил си пица за 50 000 биткойна. Това беше периода в който големите играчи обраха койните на безценица. Много хора копаеха и се радваха,че продават биткойните си на 1 долар и припечелват нещо. Защо се наду сега цената? Защото койните са там където трябва, е да има и трохи разпръснати сред масовката колкото да подържат ентусиазма и да върви търговията. Спор няма че това е балон.... изкуствени прехвърляня на койни между свързани играчи с цел вдигане на цената, шарани привлечени от лесните пари....как за 3 месеца цената от 1000 грубо скочи до 8 бона. как 4-5 години беше на едно ниво и изведнъж избухна от раз? Някой трябва да плати сметката на ислямистите и да се финансират нови операции. Неведнъж съм казвал,че този бизнес е по-доходоносен от този с наркотиците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

            Ударих първата копка аз, не чак навреме, но пък и не чак толкова късно. Моето скромно мнение е, че крипто концепцията има висок процент вероятност да промени коренно финансовата система и начина по който виждаме парите въобще. Ако това стане или по-скоро продължи да става нямам идея дори къде ще бъдат върховете на цените, предполагам, че каквато и цифра да кажа ще бъде ниска.
            Също вероятно е в някакъв момент всичко да отиде в канала. Определено го допускам като вероятност, но и смятам, че подобен момент е на най-малко 2-3 години във времето.

            А досега с моя непрофесионален опит в управление с цел стабилност и увеличение на личните ми активи никога не съм виждал подобни възможности като крипто концепцията. Със сравнително малко ресурс и време можеш да започнеш да произвеждаш актив (с цялата условност на понятието), който се търгува все по-активно, цените са все по-високи и ликвидността е все по-голяма. И в добавка на това може да търгуваш със същият този актив, като понеже произвеждаш не те интересува в коя посока е цената - ако цената се вдига печелиш от произведеното, като ако пада може да се застраховаш като залагаш на ниска цена и продължаваш да си произвеждаш.
            Или иначе казано - възможност за печелене на пари, която е несравнима с нищо случвало се досега. Тоя форум уж е инвестиционен, а е пълно с някакво мрънкане, вместо да има някакви градивни мнения как да спечелим повече.

            Добавената стойност за мен пък е, че волно или неволно съм задълбал в теорията за това що са то парите въобще, психология на търсене и предлагане и какви ли не още неща, които иначе надали щяха да ме интересуват особено

            Та така, свеждам нещата до простия модел - пожелавам ви кой колкото може да изкара от цялото това чудо, докато може да се изкарва Ако се сбъдне сценария с промяната на финансовата система, то завиждам на включилите се преди мен
            Като стигнах до текста в зелено и започнах да се смея с глас и още не мога да спра

            Направи една проста сметка и ще видиш, че от януари до юни 2011 човек е можел да направи 100х, което е далеч повече от сегашното движение от 14-15х нагоре. Просто скалата е била по-различна тогава, от 0.3 до 28.5. После се срива на $2.

            И кой се възползвал от това? Убеден съм, че както винаги повечето спекуланти са загубили повече от движението надолу отколкото са спечели от ралито. А копачите дали наистина са направили много пари? Или само си мечтаят?
            Last edited by Money; 26.11.2017, 14:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
              Ако върнете 1-2 страници назад, ще прочетете, че исках да продам 3 койна, но заради ограничение на посредника породадох два.

              Утре ще продам още два. След като получа парите по сметката ми ще преценя дали да продам и последните 2.
              Ти нямаш ли от другите биткойни кеш и мини? би трябвало да имаш така, че ги търси.. и да почерпиш

              Коментар


              • Ако върнете 1-2 страници назад, ще прочетете, че исках да продам 3 койна, но заради ограничение на посредника породадох два.

                Утре ще продам още два. След като получа парите по сметката ми ще преценя дали да продам и последните 2.

                В края на краищата, човек не трябва да е лаком. Има една приказка: лаком г.з кръв с.ре:-)

                Според мен е важното парите да се въртят. Дали ще се реинвестират в жени, пиячка, имоти или злато...няма значение:-)

                Не разбирам от криптовалути, по случайност чета и пиша в темата. Смятам, че имам нюх към предимно към инвестиции в имоти и злато. Обаче се замислих, какви ли яки топ.и трябва да има копач, спекулант или инвеститор, купил/изкопал 100 или 1000 койна на цени 50-100$/бр. и сега дали спи спокойно? Какви ли мисли минават в главата му?
                Ако една книга не си заслужава да я прочетеш втори път, не си е заслувавало и първия прочит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  ...
                  Човек като е направил такава възвръщаемост от балон пък и си има много пари и без това, не трябва да съжалява. Колко от тук пишещите фенове на койни и хейтъри на здравия разум са направили четвърт от възвръщаемостта на Бонвиван?
                  И колко от изгубилите фенове изобщо пишат?

                  Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение
                    1 Bitcoin equals
                    15077.55 Bulgarian Lev!!!!

                    Вече с 4-5 биткойна, може да се купи апартамент в София. Назад в темата бях прогнозирал, че апартамент в София ще е 1 биткойн. Така като гледам, до края на следващата година и това ще се случи.

                    Bonvivan май ще съжалява, че не е изчакал една седмица. При толкова позитивни новини, не виждам смисъл да се продава. Фючърсите ще започнат да се търгуват на 11-и декември. Втората по големина банка в Южна Корея обяви, че ще открива депозити в биткойни, вече има швейцарски банки, които предоставят подобна услуга ...
                    Според мене трябваше да продаде един койн задължително. Но и три става.

                    Никой не знае кога балонът ще се спука. И според мене ще расте още, но да видим. На $15 000 бих продал още един. После на 20 000 още един, а последният на над 25 000.

                    Човек като е направил такава възвръщаемост от балон пък и си има много пари и без това, не трябва да съжалява. Колко от тук пишещите фенове на койни и хейтъри на здравия разум са направили четвърт от възвръщаемостта на Бонвиван?

                    Коментар


                    • 8900+1550+350=10800

                      Няма такъв балон

                      Коментар


                      • 1 Bitcoin equals
                        15077.55 Bulgarian Lev!!!!

                        Вече с 4-5 биткойна, може да се купи апартамент в София. Назад в темата бях прогнозирал, че апартамент в София ще е 1 биткойн. Така като гледам, до края на следващата година и това ще се случи.

                        Bonvivan май ще съжалява, че не е изчакал една седмица. При толкова позитивни новини, не виждам смисъл да се продава. Фючърсите ще започнат да се търгуват на 11-и декември. Втората по големина банка в Южна Корея обяви, че ще открива депозити в биткойни, вече има швейцарски банки, които предоставят подобна услуга ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                          Имало и разумни финансисти в България..
                          https://trud.bg/%d1%82%d0%be%d0%bf%d...0%b4-%d1%82-3/
                          Bitcoin (BTC)

                          $9030.46
                          Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                            ...
                            Има ли начини, Иване Ти честно кажи виждал ли си на живо риг или асик някакъв? Тока е най-малкия проблем. Ама я кажи колко струва промишления и колко битовия, тая разлика не е като да е малка. Сигурно над 90% от "копачите" са на домашна употреба, а това нищо не е. И аз така си ги мислех нещата, пък то докъде отиде И за печка искаше да ги ползваш - ми да вземем да се разберем да оставя 2-3 машини у вас и да им плащам тока, пък топлината да ти е дар за зимата.
                            Виждал съм.
                            Ако не бръмчат зверски съм навит.

                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • На мен ми изглежда пред финала, тези напомпени с манипулации цени не вещаят хепи енд. В Китай забраниха борсите за да не останат койните в китайците, а спечелиха баснословно от производство на хардуер. Капитализацията е измамна, капитализираха се производителите на хардуер, производителите на енергия а купувачите на койни са се декапитализирали но още не го знаят. Биткойна не е по добър от другите крипоси, те са еднакви но с други настройки на параметрите на функциите. По кой начин биткойна ще остане, не е пуснал някой по голям продавач в интернет свой собствен койн и не го е наложил реално повече от биткойна. Не виждам каква сила може да застави всеки да не си емитира собствени пари ако ги обезпечи със реална сделка която може да се направи с тях да ползва кухи бинкойни. Защо хората ще ползват точно тях - защото цената им се качва ли и то манипулирано а собствениците на биткойни ще искат да ги похарчат все някога и тогава изненадата ще бъде факт. Парите са фикция, но зад тях стои държава с възможностите да ги събере обратно чрез данъци. Биткойна не е пари и не може да ги замести и поне да е обезпечен с нещо за което могат да го сменят винаги притежаващите го. Но те пък нищо не са направили освен да изгорят ток, а и той не се е акумулирал в него.Сега гледай как банките по държави ще почнат да говорят за блокиране на транзакции на борсите, защото всеки иска контрата да не остане в неговата държава и от нея да не са изтекли пари а да са влезли. Почнат ли това е началото на края.
                              Last edited by supertrader; 26.11.2017, 00:46.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                monopola - не реалния оборот е нищожен и в нап не влиза нищо защото е кокошкарска работа.
                                Честно казано нямам представа колко е оборота на борсите, не знам ти от къде черпиш инфо, но принципно съм съгласен. Цялото нещо с криптото сега започва. Цялата пазарна капитализация на биткоина и всички алткоини предстой да се увеличи много пъти. В този ред на мисли съм съгласен с теб - тепърва оборота ще надмине всички очаквания

                                Има ли начини, Иване Ти честно кажи виждал ли си на живо риг или асик някакъв? Тока е най-малкия проблем. Ама я кажи колко струва промишления и колко битовия, тая разлика не е като да е малка. Сигурно над 90% от "копачите" са на домашна употреба, а това нищо не е. И аз така си ги мислех нещата, пък то докъде отиде И за печка искаше да ги ползваш - ми да вземем да се разберем да оставя 2-3 машини у вас и да им плащам тока, пък топлината да ти е дар за зимата.

                                Коментар

                                Working...
                                X