IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Ванка, така сигурно са говорили и при финикийците едно време - като са се появили парите. Какво, да дам това 100-килограмово прасе срещу 2 плочки от някакъв си метал (или 2 мидени черупки - ти си избери монетата)? Е, оттогава е изтекла много вода - замисли се като си купуваш баничка срещу медна монетка или още по-зле - хартийка, дали те са смислени
    Ами ти си помисли, ако някой предварително е обрал всички мидички от плажа, ти дали би приел мидичките за нормално платежно средство?
    И защо точно мидичките, щом на съседната сергия ти предлагат да си размениш прасето срещу рапанчета.....които някой друг предварително е обрал от съседните плажове.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Това просто означава въпросната държава да приеме биткойн като официална валута - ти май не се усети какво написа
      Съвсем НЕ.
      Оригиналният биткойн е ВЕЧЕ изкопан/измислен/приватизиран от разни ИТ нърдове, които биха искали държавата/хората/банките/фирмите и т.н. да се разделят с произведеното от тях срещу "пари", които те са си раздали предварително.
      Държавният койн, просто може да замени текущите спестявания, държавен бюджет, ностро сметки и т.н. for free. ...всъщност нищо различно от сегашните фиатни пари, като се изключи възможността евентуално държавата да печата/копа нещо, над определен в началото брой койни (нещо, като златен стандарт без повече добив на злато).
      Last edited by 4ervenasgan; 04.12.2017, 15:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Повечето валути вече не се копаят.
        Копането се състои в следните етапи:
        1. Произвеждат се едни чипове за безсмислени сметки. Въглероден отпечатък!
        2. От тях сглобяват едни бръмчащи безсмислени копачки.Още въглероден отпечатък! Идват от другия край на света, със самолет дето гори керосин като... самолет! Още тонове безсмислен CO2 в атмосферата.
        3. Миньорите ги купуват и централите горят безсмислени въглища, че да направят тока де изчислява безсмислените сметки. Огромен Въглероден отпечатък!
        4. Всичко това за да изкопаят едни безсмислени валути.
        5. Които се търгуват на безсмислени борси. Още отпечатък!
        6. И да се ползват единствено за спекула. Евентуално за трансфер на някой друг мръсен долар. Поне досега някой не каза за какво му е Биткойн. Докато не си платя таксито с него го възприемам по гореописания начин. Нещо за да е пари трябва цената му да е що годе постоянна.
        7. Излезе нов по-мощен чип за копачка, хвърляме хардуера и се връщаме на т.1. пак отначало да повторим безсмислицата!
        От време на време излезе нов безсмислен форк, че да набара секретните ключове на портфейлите. Тръгнаха и такива скамове.

        Най-безсмислената пирамида евър! Лалетата поне са имали някаква стойност за украса, престиж и фукня. Биткойн дори не можеш да го видиш.
        Новите дрехи на царя!
        Има една фантастика "Едем", авторът е описал подобен безсмислен затворен цикъл на производство. Не вярвах, че ще доживея да видя такова нещо на живо, и то за милиарди.
        Ванка, така сигурно са говорили и при финикийците едно време - като са се появили парите. Какво, да дам това 100-килограмово прасе срещу 2 плочки от някакъв си метал (или 2 мидени черупки - ти си избери монетата)? Е, оттогава е изтекла много вода - замисли се като си купуваш баничка срещу медна монетка или още по-зле - хартийка, дали те са смислени

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

          Трябва само държава да си направи собствена криптовалута, да обяви курс спрямо биткойн, и да забрани със закон плащанията в биткойн на територията си. Точно това и ще стане ако биткойна стане твърде силен, защото никоя държава няма да позволи народът й да обеднее като си объне всичките спестявания в койни които някакви програмисти са си изкопали у тях едно време. Такова преразпределние на пари става само по грубия начин.
          Това просто означава въпросната държава да приеме биткойн като официална валута - ти май не се усети какво написа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
            ...
            Кой купува злато все още - ей това не мога да проумея.
            Aз. Когато имам излишен кеш, и очаквам лоши времена.
            Златото не може да се манипулира като 1000 та вида койни. Не може да се сплитва, и така да удвоява количеството си. Не може да дойде чичо Сам, да те обвини у всички земни грехове, и да ти гепи койните. На златото не му е падала цената 36 пъти, като на Лайткойн. Ако купиш злато, участвало в престъпна схема - няма и на тебе да ти забранят да излизаш от държавата. Линк вече дадох.
            При койните всичко гореописано се случва.
            Всички парадигми за децентрализираност, непроследяемост и независимост от правителства - са плоска лъжа.

            Аз от своя страна не мога да проумея тия де наливат безумен кеш у безсмислено крипто. Изкопано с безсмислен хардуер, чрез безсмислени сметки, изгоряло тонове ток без полза и т.н. Ни се яде, ни може да го видиш и пипнеш накрая.
            Новите дрехи на царя!
            Last edited by IvanTerziev; 04.12.2017, 15:42.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
              Здравейте,
              При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
              Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
              Ограничен кръг стоки могат да бъдат закупени с биткойн - при това на ограничен кръг места.
              Във връзка със златото - то ВАЛУТА ли е или СТОКА?

              Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
              Това само по себе си не го прави валута, защото има места, на които мога да закупя неща и срещу автомобила си. Бартерът не прави нито една от разменяните стоки валута.
              Аз не знам дори и едно място, от където да си купя нещо срещу злато.

              Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
              ...... има ли друга причина да закупувате/копаете койни, освен че цената расте? Купувате ги, за да платите за храна/образование/наем/нещо? Купувате ги, за да идете на почивка в КойнЛенд?
              Замени койни със злато и кажи каква е разликата?

              Кой купува злато все още - ей това не мога да проумея.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
                Здравейте,
                При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
                Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
                Ограничен кръг стоки могат да бъдат закупени с биткойн - при това на ограничен кръг места. Това само по себе си не го прави валута, защото има места, на които мога да закупя неща и срещу автомобила си. Бартерът не прави нито една от разменяните стоки валута.

                И втори въпрос - има ли друга причина да закупувате/копаете койни, освен че цената расте? Купувате ги, за да платите за храна/образование/наем/нещо? Купувате ги, за да идете на почивка в КойнЛенд?
                Брой го за актив най общо казно.
                Във времето цената и начина по който ще се ползва ще се променя.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Фадрома Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  При все прясно регистрираният ми профил - чета отдавна....
                  Във връзка с биткойна - може ли един въпрос: Биткойн ВАЛУТА ли е, или СТОКА?
                  За мен е донякъде игра донякъде акция. Конкретно на твоя въпрос стока. Или по-точно виртуална стока. Каквито са оръжията, броните, моторите, колите, гумите, дрехите, бижутата и др. в различните игри в интернет.
                  Поради някой свои предимства лесна преносимост, бързи и ефтини транзакции, анонимност става предпочитана от определни групи хора и почва да се ползва все повеше и като валута.
                  С течение на времето обаче се вдигна доста шум по повод койните. Даже и днес има статия по въпроса в инвестора. Това доведе до засилен интерес сред хората и това дигна цената. Което от своя страна вкара и спекулантите и се достигна до днешния бум на цената

                  П.П. Смятам отделен пост да развия моето мнение за биткойн като игра и едновременно с това като компания която предлага тази игра
                  Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Венецуела ще създаде собствена криптовалута, за да се бори срещу наложената й "финансова блокада". Това намерение оповести президентът Николас Мадуро, цитиран от Ройтерс.

                    Новата валута дори вече си има име - "петро", защото щяла да бъде подкрепена от петрола, желязото и природния газ, с които страната е богата.

                    Валута, която не е създадена от криптиращ алгоритъм, не е коректно да се нарича "крипто".
                    Валута, която подлежи на някаква регулация, не може да бъде стабилна.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение

                      Дали САМО ?
                      Е, и.... единствено съм забравил да допиша!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                        Хаааааааххахахха, ама ти си мислиш, че мЪдуро ще ти продаде петро за биткойн ли????
                        Нееее, той ще я продава САМО за гадни империалистки долари!
                        Дали САМО ?
                        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Перфектно!!! Крайно време беше.
                          "Петро" ще бъде идеално допълнение към портфейла ми от над 20 различни КриптоВалути. Ако се "копае" ще я накопаем ако не може ще си купим с Биткоин или с друга!
                          Само че Мадуро най-вероятно ще продава виртуалната си валута срещу омразни долари, а не срещу друга виртуална валута...

                          Коментар


                          • Хаааааааххахахха, ама ти си мислиш, че мЪдуро ще ти продаде петро за биткойн ли????
                            Нееее, той ще я продава САМО за гадни империалистки долари!

                            Коментар


                            • Перфектно!!! Крайно време беше.
                              "Петро" ще бъде идеално допълнение към портфейла ми от над 20 различни КриптоВалути. Ако се "копае" ще я накопаем ако не може ще си купим с Биткоин или с друга!
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Венецуела ще създаде собствена криптовалута, за да се бори срещу наложената й "финансова блокада". Това намерение оповести президентът Николас Мадуро, цитиран от Ройтерс.

                                Новата валута дори вече си има име - "петро", защото щяла да бъде подкрепена от петрола, желязото и природния газ, с които страната е богата.


                                Колкото и да ми смешно и жалко това шофьорче на автобус, трябва да призная, че петрото има доста повече "основа" и потенциал от бит, мит и други койни!

                                Коментар

                                Working...
                                X