IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Направих едно интересно изчисление, ако в света има 25 милиона вложители в криптовалути и всеки един от тях си е купил средно за по 20 000 долара... то тогава се получават 500 милиарда... колкото е пазарната капитализация... но разбира се тази цифра е много по-малка... т.е. тези хора не са дали по 20 000 всеки, а много по-малко... от което излиза, че криптовалутите не са никакъв балон... а още дори не са започнали растежа си. Това го казва чистата математика, без никакви емоции, без нищо. В близките месеци и години, ще видим, кой крив и кой прав, но имам някакво странно усещане, че математиката ще си каже думата в крайна сметка.

    Можеби ако някой ден надминем 100 трилиона, тогава чак ще можем да говорим за "балон".

    Следователно, политиците и "експертите" лъжат народеца. Най вероятно те са тези които купуват най-много и един ден след години, когато крипто е навсякъде, просто ще се "правят на ударени"... както в момента се правят на ударени за мръсните дизели. За дизеловите автомобили никога не е било нужно човек да е "експерт" за да е нясно, че замърсяват много повече, но те ни убеждаваха близо 30 години, че "дизелът е по-чист".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Не се набутвай в НИ... после не можеш да излезеш. НИ скъпо се "продават", но когато ти искаш да продваш, никой не иска да купува. НИ са една от най-лошите инвестиции в България, не ги слушай какво разправят, всичките са се набутали и искат още някой да прецакат да си купи от боклуците.

      Освен това в България населението е намаляващо и няма перспектива този тренд скоро да се обърне, което означава, че НИ са в балон. 30% от жилищата са празни. Все още демографската криза не се е усетила в големите градове, но ще се усети.
      Благодаря за Съвета XMan!
      Аз няма да го взимам с цел "инвестиция" а защото ми трябва за лично ползване.
      А иначе на 100% съм съгласен с това което си писал за ликвидноста на НИ .....
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Xman1 - за да се сгъне пазара на НИ не става с намаляващо население а с изчезващо. И имотите са спекулативен атив и те половината могат да станат собственост на 0.001% от населението безпроблемно ако можеха да се копаят или да ги намери на улицата или да ги береш от някое дърво. Все още никой не се е заврял да живее в пачка евро или пачка долари и има много хора които няма да ти откажат да им подариш жилище например до университет който дава дипломи за милионери - стоматолози и други такива професии. След период в който е модерно да ходиш небръснат и да нарушаваш законите ей така, идва период в който всички пък искат да са с бели якички и ако видят че някой нарушава законите да го сочат и викат че е дебил. Той дебилния стадий от цикъла все ще свърши някога, вече ще станат 10 години и едва ли ще продължи до 20. А който си мисли че като си забраняват на банките да имат койни в някои държави и ще ги спрат да се набълбукат със забранения плод - койните се лъже. Ще цъфнат дебилни банки при които са заложени спящите биткойн портфейли и още как. Дори се учудвам как нашите селски тарикати още не са размахали пръст на банките както в Китай, ЮК и парадокс в Япония, те понеже се равняват по САЩ сигурно. Там като продадеш много койни обаче ти пишат писма с листчета с въпроси чиито отговори не може да си измисляш а трябва да маркираш верния отговор, има и въпроси от сорта на например имаш ли домашно животно и кой пол е то и не може да разбереш какво всъщност точно те питат а искат юридическа заверка преди да ги изпратиш в банката. Защо така е пълно с ченгета по кръстовища през които минават койни не мога да се сетя. У нас не така, Ганьо като си купи с парите от койните дето ги е получил с превод през Афганистан тройунцийка или някоя друга много "полезна" придобивка и шумно се похвалва и нема нужда да го питат дали кучето му е гей.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Money по принцип края на дефлацията и модата да се стискат и трупат парите ще му се отразят негативно ако ги дочака с падането. Фютчърсите които пуснаха не са балансирани и ще тресне от там. Когато някой притежава количество от някакъв актив за него цените от спота не са това което са, защото му е ясно че ако продава ще ги задвижи. Затова той търси друг пазар на който да заложи или "заеме в заем" притежавания от него дял и ако намери такъв на който актива му го приемат на цената на спот пазара вика ура и да им е честито на камилчетата. При актив който се притежава наполовина в едри дялове се влиза в един филм в който тоз който с лакти и рамене успее да пререди другите е победителя или като в каубойските филми - който успее да стреля пръв. След като при биткойна собствениците са колкото едно малко село и колкото и зорко да се следят един друг - някои ще успеят. Като писах че има заклещили се играчи имах впредвид това.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Хубава сметка си направил - в допълнение на унциите утре отивам на оглед на гараж.
            Ама се чудя за малък магазин/офис или за гараж.

            Не се набутвай в НИ... после не можеш да излезеш. НИ скъпо се "продават", но когато ти искаш да продваш, никой не иска да купува. НИ са една от най-лошите инвестиции в България, не ги слушай какво разправят, всичките са се набутали и искат още някой да прецакат да си купи от боклуците.

            Освен това в България населението е намаляващо и няма перспектива този тренд скоро да се обърне, което означава, че НИ са в балон. 30% от жилищата са празни. Все още демографската криза не се е усетила в големите градове, но ще се усети.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

              DRUCKENMILLER: THAT'S AN EXCELLENT QUESTION. I THINK AT SOME POINT FIGURE OUT WHEN THIS IS GOING TO END. AND THEN EITHER GET OUT OR GO SHORT. BECAUSE, BY THE WAY, WHEN THIS ENDS AND IT WILL, I'M TALKING ABOUT THIS MONETARY RADICALISM PERIOD WE'RE IN, BITCOIN WILL PROBABLY GO DOWN WITH THE REST OF THE STUFF.
              Интересно, че смята, че с края на КУ криптото ще падне.

              Ако приемем, че хората купуват тези кухи крипто числа, заради количествените улеснения (което не съм убеден, че наистина е така), то края на КУ наистина ще доведе до рухване на койните, защото нищо особено няма да се случи. На аз не мисля, че цената на биткойн има чак толково общо с КУ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                ...
                А тези, преди звездичката, преизкопаните ти ги оставям на теб!!! Аз с такива дето не се копаят - НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ!!!
                Трол, хейтър, назадничав, немодерен...
                Как може да пропускаш такава възможност! Сума и приказки се изговориха за IOTA и Кардано.

                Мисля, че цените, както и койните ще растат до безкрай. При краен брой хора, разполагащи с още по крайно количество пари.

                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Aма хардуер купуваш, не кески... Нали щяха да свършат?

                  Oколо 100 милиарда са преизкопаните койни само до топ 15. Ако си ги представим на песъчинки правят купчина колкото малка къща. Ей това преди звездичката са преизкопаните песъчинки.
                  Ми що да купувам, като си го изкопая ми се вързва на ХХ%* от цената?
                  *ХХ%<50% - за точното число искам 1 Биткоин от Ванката. На други, на ЛС съм го казвал и безплатно, ама за Ванката, щото всичко знае - платено е!
                  А тези, преди звездичката, преизкопаните ти ги оставям на теб!!! Аз с такива дето не се копаят - НЕ СЕ ЗАНИМАВАМ!!!
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Да го разкеши на зелено? Хааахахаха Хванал е тренд да, Град на мечтите Анжел 2 НИ са яко ликвидни... ама друг път.
                    На шпакловка и замазка. Вече му предлагат тая сума, с 35К отгоре, че се сетих за тоя пример. Темата за имотите е друга, и не е много различна от тая.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                      Едно приятелче си купи на зелено около 45 квадрата в Студентски град. Дори за гараж не се нави, че му дойде скъпо. Спокойно може да го разкеши за коментираните 35 хилки отгоре, просто защото е поел риска и хвана тренда. Нито копачки купува, нито по борси трепери, само дето се изнерви докато му дадат ключовете.
                      И не орева половината нет колко велик инвестор е.

                      Аха, не щеш да инвестираш вече в кеските, дето щели да свършат? Златце, имотче... Бравос!
                      Да го разкеши на зелено? Хааахахаха Хванал е тренд да, Град на мечтите Анжел 2 НИ са яко ликвидни... ама друг път.

                      Коментар


                      • ей пийте аповете да не пукнете некой вена
                        Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Грешиш!!! Както за много работи де ...
                          Праткта от Ирландия ми идва другата седмица, щото нашите търговци на хардуер са решили да забогатяват на гърба на миньорите, ами няма как да стане!!!
                          Aма хардуер купуваш, не кески... Нали щяха да свършат?

                          Oколо 100 милиарда са преизкопаните койни само до топ 15. Ако си ги представим на песъчинки правят купчина колкото малка къща. Ей това преди звездичката са преизкопаните песъчинки.

                          Ripple $18,998,025,285 $0.490409 $3,578,000,000 38,739,144,847 XRP * 48.93%

                          IOTA $11,042,128,774 $3.97 $478,973,000 2,779,530,283 MIOTA * -13.09%

                          NEM $4,768,766,999 $0.529863 $62,824,200 8,999,999,999 XEM * -4.24%

                          Cardano $3,474,538,577 $0.134012 $67,338,100 25,927,070,538 ADA * 4.16%

                          EOS $3,395,423,283 $6.33 $565,950,000 536,755,380 EOS * 15.67%

                          NEO $2,858,128,000 $43.97 $290,916,000 65,000,000 NEO * 12.45%

                          Stellar $2,707,654,020 $0.151673 $131,635,000 17,851,918,404 XLM *
                          Last edited by IvanTerziev; 13.12.2017, 23:00.
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение

                            Аха, не щеш да инвестираш вече в кеските, дето щели да свършат? Златце, имотче... Бравос!
                            Грешиш!!! Както за много работи де ...
                            Праткта от Ирландия ми идва другата седмица, щото нашите търговци на хардуер са решили да забогатяват на гърба на миньорите, ами няма как да стане!!!
                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Едно приятелче си купи на зелено около 45 квадрата в Студентски град. Дори за гараж не се нави, че му дойде скъпо. Спокойно може да го разкеши за коментираните 35 хилки отгоре, просто защото е поел риска и хвана тренда. Нито копачки купува, нито по борси трепери, само дето се изнерви докато му дадат ключовете.
                              И не орева половината нет колко велик инвестор е.

                              Хубава сметка си направил - в допълнение на унциите утре отивам на оглед на гараж.
                              Ама се чудя за малък магазин/офис или за гараж.
                              Аха, не щеш да инвестираш вече в кеските, дето щели да свършат? Златце, имотче... Бравос!
                              Last edited by IvanTerziev; 13.12.2017, 22:41.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                                Къде видя злорадстване и желаене на лошо? И още друго - кълне се в бъдещето на криптосите, пък купува злато???
                                Само да се сетя, че като тръгне надолу и борсите се наговарят да правят maintenance. Случаенос?

                                п.с. Бай Марине, не ме е яд, просто филмът ме забавлява. Минавало ли ти е през акъла, че има и друга гледна точка в тоя живот?
                                Вчера всичко вървеше нагоре и пак maintenance... В последно време все нагоре върви и все е в maintenance. И не само борсите - всички бъкети заминават. Адмирал е от 2 седмици в close only mode.

                                Коментар

                                Working...
                                X