IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


    https://www.unicreditbulbank.bg/bg/m...-pos-terminal/

    Цъкаш на "Такси" и четеш, че са скрити. Най-високата е 2%. Най-често ползваната е 1.2%.
    Май една доста голяма част я прибира acquiring банката в случая.

    Иначе международните трансакции едва ли са проблем за дребен търговец на ъгъла.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
      Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал? Понеже лично съм питал - от 3 до 4.5% от транзакцията.

      https://www.unicreditbulbank.bg/bg/m...-pos-terminal/

      Цъкаш на "Такси" и четеш, че са скрити. Най-високата е 2%. Най-често ползваната е 1.2%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

        След като според вас, сривлювците, има 1-во и 2-ро "спукване", то със сигурност ще има 4-то, 5-то, 6-то и n-то "спукване" ....
        Балона, ако е балон, се пука САМО ВЕДНЪЖ!!!
        https://www.oftwominds.com/photos2017/BTC-projected.png
        Аз съм писал за балона на акциите и имотите в Япония. След спукването му 30 год още не може да се възстанови.

        Имотните балони са периодични. Питай имотаджиите в съседната тема. Софикса като стигна 2000, после падна на 200. След 10 год е на 700. Според теб още колко време ще му трябва от 700 да стигне до 2000.

        Тези теоретични постановки изтървават един момент и той е времето. Не е ясно дали ще сме живи да го видим.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
          Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал? Понеже лично съм питал - от 3 до 4.5% от транзакцията. Отделно, ако човека с картата има някакви такси, но обикновено няма.
          От 0.5% до 1%

          Коментар


          • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
            Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал?
            Аз съм малък магазин. Искам това да ми го инсталират при мен. Към кой да се обърна?



            А и в квартала някой ползва ли го за разплащане?



            На теория няма разлика между теория и практика, на практика има.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
              ..
              Само за сравнение последно премятах между coinbase и poloniex 3.7 лайткойна. Това по тогавашния курс бяха около 1420$. Таксата за транзакцията беше 0.46$. Потвърдиха транзакцията за 12 минути. Сметни само колко процента ми е таксата и колко системи могат да ми направят международен превод за 12 мин. А има и по-бързи и евтини койни. Това беше преди няколко седмици.
              Та така ми ти и за добавената стойност - за мен има голяма, банките естествено ще страдат. Те затова и всячески се опитват да пречат.
              +++
              Последно теглих Doge от Poloniex. За монети на стойност 2.000$, таксата ми бе 5 DOGE или малко над 0,01$ !!! Превода стана за има-няма 5 минути ....

              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                Не са истински трансакции, но аз постоянно ги ползвам и всичко си е съвсем истинско.

                Таксите са 0.2% за дебитните карти и 0.3% за кредитните. Само при бизнес картите е 1.45%
                Я питай някой малък магазин, колко им искат банките, за да им сложат постерминал? Понеже лично съм питал - от 3 до 4.5% от транзакцията. Отделно, ако човека с картата има някакви такси, но обикновено няма. Да, после търговеца си го събира това от потребителя, ама 3-4% такса на всякаква транзакция е не просто много, а супер много. За международните банкови такси изобщо да не коментирам.
                Само за сравнение последно премятах между coinbase и poloniex 3.7 лайткойна. Това по тогавашния курс бяха около 1420$. Таксата за транзакцията беше 0.46$. Потвърдиха транзакцията за 12 минути. Сметни само колко процента ми е таксата и колко системи могат да ми направят международен превод за 12 мин. А има и по-бързи и евтини койни. Това беше преди няколко седмици.
                Та така ми ти и за добавената стойност - за мен има голяма, банките естествено ще страдат. Те затова и всячески се опитват да пречат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Има ли гаранция, че ще има трето, че и четвърто че и чак и пето спукване?

                  Може и да няма. Може и да има, но да не сме живи да ги видим.

                  След като според вас, сривлювците, има 1-во и 2-ро "спукване", то със сигурност ще има 4-то, 5-то, 6-то и n-то "спукване" ....
                  Балона, ако е балон, се пука САМО ВЕДНЪЖ!!!
                  https://www.oftwominds.com/photos2017/BTC-projected.png
                  remember remember the fifth of november

                  Коментар


                  • Един любопитен тест от преди 2 месеца
                    https://twitter.com/radixdlt/status/931171342585614336

                    Коментар


                    • Монито си прави оглушки, може би ти ще отговориш на долната ми дилема, къде отидоха трудът ми, парите ми и лалето?

                      "Виж сега Мони, блъскам си главата с тези лалета. Да речем отиваш на работа бъхтиш се изкарваш някой лев и си купуваш едно лале, след някое време лалето увяхва и го изхвърляш, нали така. И кво се получава положил си труд а ни пари ни лале с яйцата е същото. Как се обяснява този феномен в твоята теория?"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Реалните активи не са боклук - правят нещо реално, създават добавена стойност.

                        Тук каква добавена стойност имаш при криптовалутите?
                        Майтап ли си правиш, тук добавената стойност е в десетки хиляди процента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                          Мъдър човек си, я кажи нещо което не е боклук?
                          Изобщо не съм мъдър, и в момента мисля в какво да инвестирам малкото пари дето имам. Със сигурност няма да е в тия кески.
                          Трябваше да предвидя колко лесно ще клъвне народеца на това влакно. И кука няма, захапва влакното и стиска здраво! Ако бях мъдър щях да видя, че 99% от народа нямат познанията.
                          Първоначално изпратено от Xman1
                          Цялта работа опира в това, че старците които днес управляват света, не могат да видят никаква стойност в криптовалутите, но то винаги е било така. Старите хора са си стари хора винаги... и дядо ми (лека му пръст) някога не виждаше никаква полза от Интернет и никога не го е използвал.
                          Баси 20 години ползвам нет, и да не видя полза от крипто балона...
                          2008-ма тръгна Биткойн, и само за спекулации го ползвате. И тия дето пробваха да го ползват по предназначение се отказаха.
                          Last edited by IvanTerziev; 06.01.2018, 22:17.
                          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                            Мъдър човек си, я кажи нещо което не е боклук?
                            Реалните активи не са боклук - правят нещо реално, създават добавена стойност.

                            Тук каква добавена стойност имаш при криптовалутите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                              В долния пост най ме "кефи" болднатото

                              А интересно на какви цени на КриптоВалутите ще отидем при третото, четвъртото или петтото "спукване"???!!!
                              Има ли гаранция, че ще има трето, че и четвърто че и чак и пето спукване?

                              Може и да няма. Може и да има, но да не сме живи да ги видим.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                                Ако си математик,можеш ли да изчислиш,на база на това,че в момента крипто се ползва от по-малко от 1% от хората,каква ще е цената им при 10% използване от населението?
                                И ако е балон,колко още има да се надува?
                                Тези неща не подлежат на изчисляване/прогнозиране. Ако подлежаха, щях да съм милиардер.


                                Коментар

                                Working...
                                X