IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Засега патова ситуация, този мискинин Рипъла май наистина подяжда добрия стар Биткойн а не му е времето да скача. На всичко отгоре трябва да ходя на имен ден, май ще ги оставя да се оправят сами като се върна на градус по лесно ще преглътна гледката.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Измамите няма да са невъзможни, но ще бъдат почти невъзможни. Виж какво се случи с MtGox... този който е откраднал парите, още не може да си ги харчи. Големите кражби почти сигурно ще станат невъзможни... а това не е малко, защото именно големите кражби и далавери са с най-голяма обществена опасност, защото не е ясно къде отиват тия пари.
      Няма как да стане тая работа освен ако повечето държавички по света не забранят кредитите и депозитите с биткойн и не забранят всякакъв друг вид ликвидни кредитни инструменти (които ако не се забранят със сигурност ще се появят на мястото на “фиатните” пари).

      Човек не бива да бърка пожелателното мислене с реалността. Затова мисля, че трябва повече да се интересуваш от това как функционира икономиката.
      Last edited by Money; 07.01.2018, 17:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        Поради каква причина точно в тези 3-те.
        Очаквам да се качват в близките часове, нищо фундаментално.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
          Набутах се в Биткойн и Йота, след малко и в Рипъл.
          Поради каква причина точно в тези 3-те.

          Коментар


          • Набутах се в Биткойн и Йота, след малко и в Рипъл.

            Коментар


            • Xman1 - малките кражби са по опасни сигурно от големите, защото става криминално обществото и извършването на престъпления се възприема като нещо нормално. А тези койни откраднати от борсите се харчат, помисли как става това и ще се досетиш как блокираните койни се харчат и още как.

              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Не знам къде са отишли.
                Но биткойн ако стане валута ще ни прати обратно във финансовата анархия от зората на капитализма през 15-16 век, когато банките са оперирали без почти никаква регулация. Биткойн сам по себе си няма да направи невъзможни мошеничествата.

                Измамите няма да са невъзможни, но ще бъдат почти невъзможни. Виж какво се случи с MtGox... този който е откраднал парите, още не може да си ги харчи. Големите кражби почти сигурно ще станат невъзможни... а това не е малко, защото именно големите кражби и далавери са с най-голяма обществена опасност, защото не е ясно къде отиват тия пари.

                Коментар


                • Императорът - това за дигиталното златце е технологично невъзможно, ако всички само си съхраняват койните никой няма да държи нодове за поддръжка на мрежата защото те ще лапат ток напразно. Ако мрежата мине под контрола на някой той може да си прехвърли всички койни но това после ако мрежата се съживи може да се елеминира, но има и вариант постоянно да се прехвърлят койни в количества които не може да се идентифицират и елеминират и ще настане едно голямо крадене. Цялата работа е смешна. Биткойн е пародия на сега действащата финансова система, т.е. пародия на пародията. Мен ако питаш нито едното нито другото имат бъдеще и трябва да има един голям договор в който да са написани неща които централните банкери не бива да правят и ако ги направят интерпол да има грижата да ги прибере веднага - това са престъпления. Да ги изброявам ли се чудя - първото са ДЦК или бондовете, такива не бива да бъдат издавани и купувани от ЦБ в мирно време а само в случай на война, второ всяка ЦБ трябва да емитира всяка година 5 процента от паричната маса която до момента е емитирана и тези пари да влизат в бюджета на държавата...Парите щели да съхраняват стойност и били важни, това са глупости а важни са хората и нещата които те създават..парите са нула и да им се качва цената просто е лудост. Ще видиш какво ще стане, сигурно ще има голямо чудене защо така се получава но всъщност е напълно закономерно тоя бардак да се разтури.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Не знам къде са отишли.

                    Но биткойн ако стане валута ще ни прати обратно във финансовата анархия от зората на капитализма през 15-16 век, когато банките са оперирали без почти никаква регулация. Биткойн сам по себе си няма да направи невъзможни мошеничествата.

                    Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                    Не съм против схемите за гарантиране на влоговете, просто забелязах, че основния "напън" беше да се дадат държавни пари за покриването на влоговете. А след това разследването къде са отишли тези 5 милиарда и наказанията за виновниците, някак бяха забавени и забравени... т.е. нямаше особено усилие в тази посока... въпреки голямата обществена вреда. То в България по принцип явно така си се работи, за големите престъпления няма наказни никога.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

                      Срещу фактите и Боговете мълчат.

                      Ако си математик,можеш ли да изчислиш,на база на това,че в момента крипто се ползва от по-малко от 1% от хората,каква ще е цената им при 10% използване от населението?
                      И ако е балон,колко още има да се надува?
                      Не подценявай глупаците.До свършека на светът няма да свършат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Да, това е проблемът, но защо мислиш, че той не е или няма да бъде решен от някоя криптовалута от ново поколение? Ето - Марин казва за Кученцата.

                        Биткойнът ще стане нещо наистина като златцето на криптовалутите - за запазване на стойност.

                        Аналогия - златните нумизматически монети, които дялка Монетният двор. Да си чул някой да си купи дъвка със Златен лев? Не, то се знай... ама да си чул някой да си изхвърли Златният кинт, щото не може да си пазарува с него?
                        Mиташки одъртя и акъла ти колкот на новородено дет майчиният му език не е български.Кат ги говорих че бай Дончо каскета е за Карлуково ми разправяше че бил велик мъж....Са за биткойни ми дърдориш.Айде земете да запрете глупостите щот кат ви запра тока биткойните ше отлетят у небесата.Или се каните тва пенсионните дружества да ми плащате пенсия у биткойни

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                          И като си говорим за такси. Не се ли сещате що таксите, за които говорите са минимални, щото транзакциите стават между 2-3 сървъра - най-много 50 - колкото са борсите.

                          Да казвам ли, че Виза може да извършва 60 000 транзакции в секунда. Тея системи колко транзакции могат да извършват в секунда?

                          Случайно да сте се замисляли, че ако и те трябва да поддържат огромен брой транзакции, ще им трябва доста по-сериозна инфраструктура. Същата като на Виза, ако не и по-сериозна. А тая инфраструктура не е без пари. Някой трябва да я поддържа - заплати, етц.

                          Аааа, и транзакциите на Виза са в реално време. В реално време знае дали имаш пари в картата да платиш или не. Па тука чувам ви мотало по 10-15 минути докато стане транзакцията. Ще чакаш ли 15 минути на банкомата да ти пусни пари?

                          Направо ще ме уморите от смех.

                          Само преди няколко поста ти пуснах тест на Radix в ненатоварен режим при 2000tps, 500 000 000 транзакции за 4 дни без никакви ядове.. асинхронен трансфер т.е. без да чака изкопаването на блок.. абе вие четете ли въобще. Не е лошо да погледнете малко отвъд биткойн, ако не искате всяко ваше мнение да звучи като ретро-клише..

                          https://twitter.com/radixdlt/status/931321447624204289
                          плюс:
                          https://www.youtube.com/watch?v=pMw7hQ6x2f0
                          Last edited by innergy; 07.01.2018, 14:28.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Т.е. ти си против схемите за гарантиране на влоговете. Значи в бъдеще искаш някой като си вложи всичките пари в някоя измислена биткойн банка и се окаже, че няма койни, човекът да пие студена вода. Да не говорим, че в такава една динозавърска биткойн икономика ще има постоянни вълни на масови паники и тегления на койни и фалити (както едно време преди да има централни банки и гаранция на влоговете).

                            Това ли му е хубавото на койна? Аз казвам - не, благодаря.

                            Не съм против схемите за гарантиране на влоговете, просто забелязах, че основния "напън" беше да се дадат държавни пари за покриването на влоговете. А след това разследването къде са отишли тези 5 милиарда и наказанията за виновниците, някак бяха забавени и забравени... т.е. нямаше особено усилие в тази посока... въпреки голямата обществена вреда. То в България по принцип явно така си се работи, за големите престъпления няма наказни никога.
                            Last edited by Xman1; 07.01.2018, 14:24.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                              Добре ще ти отговоря... всичките тия токени няма да ги използваме ние... те ще са горивото на новата икономика... където ще има ИИ, който ще работи за тия с токените... а другите не ги знам какво ще правят, вероятно ще са на базов доход, защото "работа" няма да има.
                              Глупако, като гръмне балона и няма какво да ядеш, ми пиши ще те взема портиер някъде, поне да разсмиваш клиентите

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Добре въпросче с понижена трудност... ти как си представяш ИИ да си отвори банкова сметка и да чака 1 месец да му се клиърне транзакцията?! Неее няма да работят така нещата... измисли нещо по-бързо...


                                Добре ще ти отговоря... всичките тия токени няма да ги използваме ние... те ще са горивото на новата икономика... където ще има ИИ, който ще работи за тия с токените... а другите не ги знам какво ще правят, вероятно ще са на базов доход, защото "работа" няма да има.
                                Айде от ракетите на Изкуствен интелект отидохме! До Алфа Кентавър ще пращаме ли кухия койн? Както ИИ може да ползва Пейпал, така и всяка друга система на разплащане.
                                Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                                Коментар

                                Working...
                                X