IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

    Най-добре си открий сметка в някоя читава борса, че да си превеждаш изкопаните биткойни натам, когато и ако ти ги дадат, а и си струва, предвид комисионите им.
    После продаваш койните и SEPA към БГ
    препоръчай читава борса....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение

      Аз сега започвам и копам с около 0,001 на ден , но все пак искам да ми стане ясно процедурата , различни пътища , комисионни и разни ебавчици .
      Най-добре си открий сметка в някоя читава борса, че да си превеждаш изкопаните биткойни натам, когато и ако ти ги дадат, а и си струва, предвид комисионите им.
      После продаваш койните и SEPA към БГ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

        Какво си изкопал там?
        една 1080 и една 1080 TI , това ми е резултата за момента , по курса днес 13-14 долара на ден

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

          Какво си изкопал там?
          Аз сега започвам и копам с около 0,001 на ден , но все пак искам да ми стане ясно процедурата , различни пътища , комисионни и разни ебавчици .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

            Какво си изкопал там?
            Друго освен биткойни не може да е изкопал баш там. Сега чака следващия им фалит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bat sali Разгледай мнение
              Колеги малко помощ....., кой е най бързия и лесен начин да изтегля в пари изкопаното в NiceHash?
              Какво си изкопал там?

              Коментар


              • Xman1 - това е една много малка програмка която пише счетоводна книга, а идеята е със заложените в нея функции да се нанижат банките да заграбят това чудо на природата за да не го изпуснат защото не може да е ценно пък да не е тяхно. Във въпросната програмка няма грам изкуствен интелект и целта е единственно да ги изложи така както те се подиграват със стойността на неща които винаги ще имат стойност им се набутва сега един въздух да се подуят от преяждане. 99 % от хората никога през живота си няма да ползват койн и не може никой да ги накара да ползват това ирационално нещо да се разплащат. Важното е че е като въздушно злато , което "умните" банки кредитираха и скоро ще го притежават всичкото, завинаги и ще бъде само за тях.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Money - резерва който заделят сега няма много общо с 50% резерв. При всеки заем банката трябва да го обезпечава с 50% резерв който да държи в ЦБ а тя на този резерв да плаща лихва 5% с пари които трябва да емитира. При приключване на кредита, този който го е взел е върнал тези пари банката с лихвите по тях си ги връща цетралния депозит и пак дава кредит, другия път да даде още заеми - кредити е да събере депозити като половината от сумата ще отиде пак в ЦБ и ще се депозира там за лихва.Няма ДЦК, те просто изчезват а държавата трябва да получава всяка година новонапечатани пари в размер 5% от М1. Забележи че М1 е ясен винаги и просто трябва банкерите като счетоводители да си свършат работата, ако не могат да работят честно трябва да се заменят със софтуер. Кризи и цикли няма, не може банките да раздават кредити 10 години на пожар и после да минат в режим на събирачество и за капак защото след това всеки бяга от кредити се започва с държавни кредити - ДЦК и почват да плющят и едни безумни данъци и събирачество на пари.

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Колеги малко помощ....., кой е най бързия и лесен начин да изтегля в пари изкопаното в NiceHash?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                      Точно там идва мястото на "умната" верига, тя ще може да предвиди с 95% точност, колко стомана ще трябва примерно за период от 5 години.


                      Блокверигата ще има и един друг интересен ефект, ще направи всички да се чувстват по-богати, от което в крайна сметка всички наистина ще станат по-богати. Никой до сега не се замисля за психологическия ефект и че това е най важното, всичко останало е второстепенно. Няма значение колко ресурс има човечеството, ако той се държи от 5-ма човека и всички останали са потънали в бедност. Няма как да излезе човек от мизерията с кредити... блокверигата дава ресурс на всеки да стане по-богат, така всички в купом ще увеличат икономическата си активност от където и БВП. Ще имаме един нов растеж благодарение на по-справедливото разпределение на ресурсите. Не за друго, а защото блокверигата няма преференция да обогатява само едни определени хора. Блокверигата връща към всеки пропорционално на неговите усилия, за разлика от сегашната икономика, която е диспропорционална и прехвърля всички разходи върху най бедните, а печалбите остават само за богатите. При блокверигата богатите ще продължат да стават по-богати, но бедните също ще стават по-богати, това е голямата революция която предстои.

                      Ако погледнем в момента богаташите, които са инвестирали в криптовалути, те стават наистина по-богати, но не за сметка на останалите. Малките инвеститори също забогатяват пропорционално на големите.
                      Казваш, бай Хуй пуска нова монета в лимит 20млн и си пре-майнва 2млн - това ни правело равни и нямало преференция/обогатяване на отделни хора?
                      Както вече писах - хал хабер си нямаш за какво говориш въобще. Единственото приложение на блокчейн е децентрализацията, парадоксът е че понякога я бутат в обратна посока дори... такива тикви като теб.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        Явно си нямаш изобщо идея от миньорстване, никой нормален човек няма да копае ASIC монети с обикновен комп. ...

                        По другите точки не искам да кометирам, няма смисъл. .....

                        ...включете си мозъците, човешки същества сте. Би трябвало да можете да мислите, вече започвам да се чувствам като извънземен, не съм чак толкова по-умен от вас, стегнете се.
                        Достатъчно съм наясно. Ти обобщаваш на ангро, аз ти давам конкретен пример. Една видеокарта може да е по-скъпа от 5 нови РС-та. Много хора по белия свят живеят с по 2-3 долара на ден. Едно РС втора употреба за 100 долара е съкровище за тях, хеле пък да не говоря за нет и другите необходими екстри.

                        То няма и кво да коментираш. За чувствата, емоциите и психологията - на финансовите пазари те предимно вредят и се срещат повече в схемите, които споменах.

                        Под Оракула от Делфи нямам предвид Оракула от Омаха (Уорън Бъфет). Става въпрос за неща от историята на древна Елада и за истински оракул.
                        Досега не бях чувал как блокчейна ще направи прогноза, при положение че е една проста база данни, верно децентрализирана, верно сигурна откъм неоторизирани промени и т.н....Как си го представяш - малко идея?

                        Харесва ми стила ти понякога, леко като Жул Верн на XXI век. Имам въображение достатъчно, ама се мъча и да мисля по малко.
                        Last edited by Kildirim_Bei; 12.01.2018, 06:04.
                        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                          3. Аз имам едно РС, а ти имаш ферма с 3000 ASIC-а последен модел. И имаме равен старт и пропорционален дял? Мен едвам ще ме отчете майнинг-пула, дето съм се вързал евентуално.
                          Явно си нямаш изобщо идея от миньорстване, никой нормален човек няма да копае ASIC монети с обикновен комп. Няма никакво значение колко компютърна мощ имаш, това не ти дава голямо предимство, дори може да е недостатък, ако примерно се намираш в Китай и държавата преследва големите миньори. Дори една видеокарта е достатъчна за миньорстване и човек може да миньорства като хоби и да си докарва допълнителни доходи, особено в по-бедните държави.

                          По другите точки не искам да кометирам, няма смисъл. Вие сте по зле от "роботи с изкуствен интелект". Просто нямам думи как за почти 10 години не отворихте да прочетете няколко страници. Оставете го милиардера Бъфет... и аз да бях на 80 години, нямаше да ми се занимава с криптовалути.

                          Само повтаряте като латерни новините без да мислите. Айде стига толкова повтаряне, включете си мозъците, човешки същества сте. Би трябвало да можете да мислите, вече започвам да се чувствам като извънземен, не съм чак толкова по-умен от вас, стегнете се.
                          Last edited by Xman1; 12.01.2018, 05:31.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                            Точно там идва мястото на "умната" верига, тя ще може да предвиди с 95% точност, колко стомана ще трябва примерно за период от 5 години.


                            Блокверигата ще има и един друг интересен ефект, ще направи всички да се чувстват по-богати, от което в крайна сметка всички наистина ще станат по-богати. Никой до сега не се замисля за психологическия ефект и че това е най важното, всичко останало е второстепенно. Няма значение колко ресурс има човечеството, ако той се държи от 5-ма човека и всички останали са потънали в бедност. Няма как да излезе човек от мизерията с кредити... блокверигата дава ресурс на всеки да стане по-богат, така всички в купом ще увеличат икономическата си активност от където и БВП. Ще имаме един нов растеж благодарение на по-справедливото разпределение на ресурсите. Не за друго, а защото блокверигата няма преференция да обогатява само едни определени хора. Блокверигата връща към всеки пропорционално на неговите усилия, за разлика от сегашната икономика, която е диспропорционална и прехвърля всички разходи върху най бедните, а печалбите остават само за богатите. При блокверигата богатите ще продължат да стават по-богати, но бедните също ще стават по-богати, това е голямата революция която предстои.
                            Я пак....

                            1. Блокчейна = Оракула от Делфи?

                            2. Чувствата, Психологическия ефект... ти направо си сечеш клона, на който седиш, като отявлен защитник на криптосите. Съжалявам да го кажа, не се обиждай моля, но това ми звучи сектантски и направо пирамидално.

                            3. Аз имам едно РС, а ти имаш ферма с 3000 ASIC-а последен модел. И имаме равен старт и пропорционален дял? Мен едвам ще ме отчете майнинг-пула, дето съм се вързал евентуално.

                            4. Едно е 10% на 100 лв., друго е 10% на 10 000 000 лв.
                            Количествените натрупвания водят до качествени изменения, и в частност, не можеш да се надбягваш с много нули в аванс. Проста математика.
                            Освен ако си достатъчно умен да си ги вземеш сам, а те не се пазят както трябва.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 12.01.2018, 06:10.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Ако някой реши да прави завод за стомана, този някой мобилизира ресурси сега, вярвайки, че в бъдеще ще има по-голямо потребление на стомана. Но как може да бъде сигурен в това?

                              И как биткойн би помогнал?

                              Точно там идва мястото на "умната" верига, тя ще може да предвиди с 95% точност, колко стомана ще трябва примерно за период от 5 години.


                              Блокверигата ще има и един друг интересен ефект, ще направи всички да се чувстват по-богати, от което в крайна сметка всички наистина ще станат по-богати. Никой до сега не се замисля за психологическия ефект и че това е най важното, всичко останало е второстепенно. Няма значение колко ресурс има човечеството, ако той се държи от 5-ма човека и всички останали са потънали в бедност. Няма как да излезе човек от мизерията с кредити... блокверигата дава ресурс на всеки да стане по-богат, така всички в купом ще увеличат икономическата си активност от където и БВП. Ще имаме един нов растеж благодарение на по-справедливото разпределение на ресурсите. Не за друго, а защото блокверигата няма преференция да обогатява само едни определени хора. Блокверигата връща към всеки пропорционално на неговите усилия, за разлика от сегашната икономика, която е диспропорционална и прехвърля всички разходи върху най бедните, а печалбите остават само за богатите. При блокверигата богатите ще продължат да стават по-богати, но бедните също ще стават по-богати, това е голямата революция която предстои.

                              Ако погледнем в момента богаташите, които са инвестирали в криптовалути, те стават наистина по-богати, но не за сметка на останалите. Малките инвеститори също забогатяват пропорционално на големите.
                              Last edited by Xman1; 12.01.2018, 04:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Имай предвид, че резервите се създават чрез придобиване на активи от ЦБ, обикновено ДЦК, защото са най-сигурни.

                                Ако не през ДЦК, как? С ипотечни облигации ли?

                                50% резерв.

                                Може и 100%, при което ЦБ ще трябва да поеме целия риск. Според мене не е удачно.
                                Първият проблем с парите, които ползваме в момента, е, че съществува понятието лихва (и особено капитализираната такава). Математически погледнато,заемите с лихва предполагат появата на достатъчно количество нови пари в икономиката/домакинствата, за да бъде всичко точно. Няма пряка връзка между финансовите резултати на икономиката/домакинствата и раздадените заеми, с малкото уточнение, че каквото и да става, заемите са дължими с лихвите.
                                Преди изобретяването на печатниците появата на достатъчно нови пари е била голям зор, щото добива на злато е бил, и още е, лимитирано количество и няма как да се увеличава безкрайно.

                                Вторият, още по-голям, проблем с парите, е изобретяването на банкирането с частичен резерв. Това допълнително уголемява предишния проблем в обратна зависимост от процента резерв, който банките трябва да поддържат в ЦБ.

                                От тези две неща вероятно е произлязъл и израза "правя пари от въздуха" и вследствие на тях си замина скоропостижно златният стандарт миналия век. Сега могат да се помпят каквито и да е количества пари в системата с помощта на описаните механизми. Също така могат и да се изтеглят големи количества пари от нея. А така кви цикли могат да се спретват - не е истина.

                                И по-точно, проблемите не са в парите, а в хората, които боравят с тях. За едни брадва, за други - сватба.

                                Конкретно за мнението ти:
                                ЦБ изкупиха тонове ДЦК и ипотечни облигации от 2007 насам. При това, ипотечните облигации бяха предимно subprime MBS.
                                Кво значи риск, като имаш зад гърба си ЦБ и едни хора решат, че си too-big-to-fail?
                                За справка филма "The Big Short" ("Големият залог" беше май на български) - най-добрия филм на финансова тематика от Wall Street насам, според скромното ми мнение.
                                100% резерв не е никъв проблем за ЦБ, но е проблем за банките - те просто няма да съществуват, щото няма да има какво да раздават като кредити и да печелят от маржа. Само собствения им капитал остава. За чий да си създават излишни грижи с лицензи и регулации?

                                Криптовалутите теоретически предлагат лимитиране на обема на парично предлагане (ако се приемат за платежно средство - legal tender), което направо зачертава понятията "лихва" и безметежен растеж (любима мантра на много публични лица, предимно политически такива).
                                Чисто теоретично, и при криптовалутите е възможна схема за кредит с лихва директно или през разни суапове и други синтетики, предполагайки, че останат някаква бройка широко приети криптовалути, с потенциални хард- и софт-форкове, и още незнайни чудеса, които ще предложи бъдещето на блокчейн технологията.
                                Ако стане това, ще се върнем пак там, откъдето тръгнахме като система. Само дето кеша ще изчезне, а всичката информация за транзакциите ще е в блокчейна и няма да има бягане от нищо - такси, данъци, осигуровки и всичко останало.

                                Как я виждате тая работа?

                                Мнението ми е лично и не е препоръка за нищо.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 12.01.2018, 06:50.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X