IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На тоя чичко професор по икономика завършил Харвард и Yale съм му голям фен. Много ли бъркам, като му гледам лекциите? Намерих начин да извадя субтитрите. Особено към края е много яко.
    The next bizarre event
    14:47
    of 2017 can be called the Bitcoin explosion what was that about well let's
    14:57
    talk first about the reasonable side of it as you all know money is something
    15:04
    that is basically produced by governments and also produced by banks
    15:09
    in the normal way that banks do business but the banks set up their money by
    15:16
    creating checking accounts and so on using the government-issued cash in this
    15:23
    country the dollar bill the $20 bill the hundred dollar bill and so on it has
    15:29
    always therefore been a fantasy of all kinds of people why can't we have other
    15:34
    kinds of money multiple sources of money and you know in the United States as in
    15:40
    most other countries we did that for a while the early years of the United
    15:44
    States as an independent country had money coming from all sides different
    15:49
    states had money sometimes different counties within States issued their own
    15:54
    currency if you were doing business and moving safe remain in the north to
    15:59
    Maryland or Virginia in the south you as a business person would traverse regions
    16:04
    with different money and you'd have to exchange the money from Maine for the
    16:08
    money from Massachusetts and then that money with the money from New Jersey and
    16:12
    that money with the money from Delaware and so on and then we unified all that
    16:17
    into one money and that always left the question G how would it be if we had
    16:22
    multiple sources of money again and you know how unkindly the law looks upon
    16:28
    people who take it into their own hands to do that by counterfeiting money for
    16:33
    example so it's always been a fantasy and there's an interesting question
    16:37
    about what would be the economic consequences of different people issuing
    16:43
    money if it wasn't only the government Bitcoin begins by saying here here's
    16:49
    another kind of money and let's see if we can get people to accept it in
    16:54
    exchange for work they do or goods that they sell will they take another
    16:59
    currency and an electronic currency Bitcoin as a substitute for dollar bills
    17:05
    or Euros and if they take them will they be able to spend them on other things so
    17:11
    that it works like money and that's an interesting question and that began to
    17:15
    be asked by these people who make crypto currencies alternative currencies or
    17:20
    what you call them and the biggest of them has been Bitcoin that's the
    17:25
    reasonable side now we come to the unreasonable side every commodity that
    17:32
    has ever existed every good that goes through a market
    17:36
    from buyer to seller and so on has become at one point or another an
    17:41
    object of speculation what do I mean it begins to be purchased not for whatever
    17:47
    use it originally had but for a very different purpose it is bought in order
    17:53
    to be resold at a higher price let me give you an example perhaps the most
    17:58
    famous example were tulips grown in Holland back in the early 18th century
    18:04
    now tulips had a purpose they were a flower they were grown by gardeners and
    18:09
    bee of their beauty they would be purchased
    18:11
    by people to beautify their gardens etc useful things but then somebody got the
    18:20
    idea whoa if I buy these tulips in the right way in the right color at the
    18:26
    right time and I wait I could sell them maybe for more money and then that
    18:31
    person did it and everybody noticed Wow he bought them for ten and sold them for
    18:36
    twenty maybe if I buy them for twenty I'll be able to sell them for thirty and
    18:40
    they did and that brought more people in and they convinced folks look don't buy
    18:47
    these tulips because they make your garden beautiful buy these tulips
    18:51
    because you're going to get rich quickly and you know how and why simply because
    18:56
    if you buy it it's going up and you'll be able to make money by selling at a
    19:01
    higher price and how will you be able to do that by convincing the person you
    19:05
    sell it at a higher price to that he or she can do the same and it's just an
    19:10
    upward and onward spiral that's what happened to Bitcoin it went from
    19:15
    something worth a few hundred US dollars to something on the order of 20,000 or
    19:21
    more by the end of 2017 and a lot of people made a lot of money buying and
    19:27
    reselling at a higher price that's a speculation it happened to
    19:31
    tulips it's happened to gold frequently it's happened to almost everything all
    19:37
    you need is to get enough people to believe that they can resell at a higher
    19:42
    price and then it gets going and it becomes a self-fulfilling prophecy you
    19:47
    suck in more and more people the more they observe how much money you could
    19:52
    make by simply buying something sitting on it for a matter of weeks or months
    19:57
    and selling it no work no production no value-added pure speculation
    20:04
    the Bitcoin phenomena is that and like every other speculation of its kind it
    20:11
    ends badly we look back on what happened to the tulips and refer to it as tulip
    20:18
    mania finally as the price went higher and higher
    20:23
    for tulips it got to a point where the risk was too high the amount of money
    20:29
    you would have to spend to buy tulips was so enormous that the risk that it
    20:33
    might not go up simply was too frightening and at that point nobody
    20:39
    stepped in to buy which meant the last people who had laid out money discovered
    20:44
    they weren't gonna make more so they quickly sold it for fear it would go
    20:49
    down and when it goes down the fear that it's going to go down further makes
    20:55
    everyone holding it dump it and the price goes down as fast or faster than
    21:01
    it went up everyone thinking of playing with bitcoins has to understand this is
    21:09
    just another crazy speculation which is one of the side effects that can be so
    21:16
    disastrous of the institution we call the market and has to be weighed when we
    21:23
    wonder whether they're not might not be better ways to distribute resources and
    21:28
    products that buying and selling them given the potential at any time for the
    21:35
    kinds of crazed speculation bitcoin has been seen to go through
    .
    https://www.youtube.com/watch?v=WKAP...youtu.be&t=885
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      .............

      Няма будна съвест. Бай Марин ме научи на това Добриютро, та поех щафетата.

      ............
      Е поне нещо си научил от мен!
      Другото, явно, ще стане по трудният начин .....

      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
        Аз искам да благодаря на Иван Терзиев за мъдростите, които продължава да ръси в тази тема Пич, ти си безподобен лъжец или зле платен трол Щял да прави чипове ..... къде бе момче
        А най ми харесва тезата ти как криптовалутите били не знам си колко милиарда, мисъл прозира зад това ей! Все едно да кажеш, че доларите са 185 милиона трилиона, защото заедно със щатския, броиш и зимбабвииския. Ти си малка форумна легенда и за мен остава единствено желанието да те срещна някой ден, че в моята среда подобни образи няма и бих се радвал малко на клоунада на живо. Да живеиш!
        Туй за малко да го пропусна!
        Начи чипове не мога да правя. На теория е възможно да си купиш тия чипове, не бяха и скъпи. И да сглобяваш копачки. Руснакът може, китаецът може - ние по прости ли сме? Явно да.
        Кой е лъжецът не знам.
        И каква е логиката да изместваме един издухан кеш с крипто подобен? 700 мъртви валути, само за 10 години откак има криптоси, и още 1300 живи.
        И ти да живейш!
        Last edited by IvanTerziev; 14.01.2018, 18:46.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Xman1 тотално се е вкарал във филма и явно е някакъв сектант в сектата на Сатоши Накамото, Насакото Яката и подобни индивиди с бели книги и парадигми за един нов утопичен свят. Как блокверигата щяла да прогнозира с 95% точност някаква цена на стомата? С 95% точност ще прогнозирали резултатите от следващите избори и колко процента ще спечели бай хуй. Ще прогнозира времето, вулканичните изригваня, земетресенията, така ли? Не знам човек, такива глупости дрънкаш,че нямам представа дали найстина ти е промит мозъка или си се напушил зверски или си пиян на мотика, но ти придаваш божествени свойства на тази блокверига, все едно тя ще управлява света.

          Обясни ми как блокверигата ще ни направи по-богати всички? Как много ми е чудно. Викаш като целя свят почне да копа като луд и всички ще печелим. Много плоско мислене. Сега само се замисли ако се вкарам и аз в този утопичен филм и приемем ,че целя свят копа и печели достатъчно пари и огромна част спрат да работят, искам да ми кажеш какво ще стане. Аз лично от скука ще формирам група която ще краде от другите това дето са изкопали или обърнали във кеш. Няма да има полиция, няма да има затвори, няма да има нищо. Всеки ще копае и ще щрака с пръсти, а блокверигата незнайно как ще се грижи за реда в този нов свят..... Само се замисли колко са ти абсурдни писанята за тая ши/ана блокверига
          Last edited by prectical; 14.01.2018, 18:46.

          Коментар


          • Моля Ваньо Кеската и Замръзналия да ми кажат в какво да инвестирам, че да има поне капчица смисъл от тях Щом криптото не става ми дайте друга идея, че иначе съвсем безполезни излизате.
            Инвестирай в стартъпа ми, очаквам почти сигурна доходност от съвсем реална полза и икономика. Съвсем легално.

            Ами хайде отворете си тема "Какво понижение очаквате за биткойна ?" , па си се събирайте и общувайте помежду си там ! Няма нужда всеки час да ми се появява "будна съвест" и да ми казва как ше се удавя ... това си е моя лична работа ! Айде да ви няма !
            Няма будна съвест. Бай Марин ме научи на това Добриютро, та поех щафетата.


            2. Като имаш толкова много свободно време, защо не си намериш по-приятно занимание от затлачването на форОма със словесната ти помия?
            3. На чужди гробове недей да ревеш! Всеки има право да си вложи, увеличи или загуби средствата както намери за добре, защото те са си ЛИЧНО негови.
            Никой не ви реве за евентуални загуби. Темата се казва Биткойн. Не се казва ибре курорте Биткойн нагоре форевър завинаги. Сума и простотии се изписаха, как прогнозирал с 95% точност стоманата след години, как бил като ДНК, как криптосите били крайни, пък хората били безкрайни. Кво, да мълча ли? Това е обида за интелекта.

            Кескев,
            Около 3.30 е върха при Райпъла. Пътят към него тръгна от 0.20 т.е. 16 ПЪТИ. Спада до дъното 1.50 е около 50%, КЪПИШ?!
            Ей зарад такива простотии пиша. ВСИЧКИ криптота тръгват от НУЛАТА. Нали безкрай щяха да растат? 500 милиарда кески, ама ограничени да му се невиди! 3,83 e върха при рипъла, според coinmarketcap. Досега е генерирал близо 54% загуба на великите инвестори с поглед в бъдещето. Бай Марин му казва "корекция".

            Само че масово сте се набили на високите цени. Капиш?
            Ми нали все някога трябваше да се включим? Оня устатия щеше да си реже оная работа, щото безкрай ще растат, наслушах се на цени 100 000 до средата на Януари... Не, че не е възможно де. Има един лаф за шараните - сутрин ги окосиш - до вечерта поникнали нови.
            Last edited by IvanTerziev; 14.01.2018, 18:40.
            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

            Коментар


            • intint - много банки са се ушили в койни, защото не могат да изтърват да не е тяхно това хубаво нещо. Сега ще им подпират цените и нека народа копа алтове, да получават койни от форкове на форковете и да им смучат на банките кръвта. Като комарчета всеки по малко да им изсмуче и онези ще посинеят.

              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Мн интересно ще стане като започне паниката и масови разпродажби, борсите ще затворят, ще се чудите как да си вземете останалите пари. И това ще стане въпрос на време. Нали този рипъл щеше да става система за разплащане, колко банки щяха да работят с него

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  Ей го и тоя ... абе ти да не си му светил бе ...?
                  Така става като започнете да губите изнервени

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                    Само че масово сте се набили на високите цени. Капиш?
                    Ей го и тоя ... абе ти да не си му светил бе ...?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                      Кескев,
                      Около 3.30 е върха при Райпъла. Пътят към него тръгна от 0.20 т.е. 16 ПЪТИ. Спада до дъното 1.50 е около 50%, КЪПИШ?!
                      Само че масово сте се набили на високите цени. Капиш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                        Ами хайде отворете си тема "Какво понижение очаквате за биткойна ?" , па си се събирайте и общувайте помежду си там ! Няма нужда всеки час да ми се появява "будна съвест" и да ми казва как ше се удавя ... това си е моя лична работа ! Айде да ви няма !
                        По скоро можеш да изгониш махленските бабички от пейката, от форумните бабички няма отърване !!!
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Рипъл 4-ти Януари 3,84 $.
                          Рипъл 10 дни по-късно 1,90 $.
                          2 пъти и нещо спад.
                          Не е оргазъм. Туй е тръпката на комарджията.
                          Кескев,
                          Около 3.30 е върха при Райпъла. Пътят към него тръгна от 0.20 т.е. 16 ПЪТИ. Спада до дъното 1.50 е около 50%, КЪПИШ?!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                            Допреди месец много хора които познавах се радваха че са спечелили от криптовалути част от тези хора вкараха още пари и вече започват да реват колко са загубили, някой взеха и кредити
                            1.Как да има тежест мнението ти, като е написано полуграмотно с 10 грешки в секунда.
                            2. Като имаш толкова много свободно време, защо не си намериш по-приятно занимание от затлачването на форОма със словесната ти помия?
                            3. На чужди гробове недей да ревеш! Всеки има право да си вложи, увеличи или загуби средствата както намери за добре, защото те са си ЛИЧНО негови.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                              Когато виждаш че нещо е лъжа и измама, и го казваш че е така, но не ти вярват и всячески се опитват да те убедят в противното, а след като загубят започват да ти се сърдят
                              Ами хайде отворете си тема "Какво понижение очаквате за биткойна ?" , па си се събирайте и общувайте помежду си там ! Няма нужда всеки час да ми се появява "будна съвест" и да ми казва как ше се удавя ... това си е моя лична работа ! Айде да ви няма !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                                Моля Ваньо Кеската и Замръзналия да ми кажат в какво да инвестирам, че да има поне капчица смисъл от тях Щом криптото не става ми дайте друга идея, че иначе съвсем безполезни излизате.
                                Е как в какво да инвестираш? - В криптоси. Бухай наличното в криптоси, ако имаш късмет и ако някоя гаражна борса не завлече парите на наивниците, в края на годината, след като китайците с дата-центровете си приберат печалбата има някаква вероятност да удесеториш вкараното. Мнението ми не е препоръка.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X