IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
    Хубо де, как ги смятате тия цифрички? Не са вкарани и стотна от тия измислени суми. Първо, че огромната част от Биткойните са изкопани, или купени на безценица, демек близо до реалната им цена. Второ, че алткойните си напечатват примерно 100 милиарда преизкопани стотинки. Всеки алткойн се напреварва да пусне повече стотици милиарди, че само с няколко цента да излезе на челните места по "капитализация". С няколко транзакции между собствени портфейли им докарват няколко цента на койнче, и те ти ги измислените 500 милиарда, да се шашкат бабите като гледат Босфор ТВ.
    Ако сега тръгнат да кешират тия 500 милиарда, само след 2 седмици цените ще приближат нормалните, т.е. нулата. След стотина милиона ще лъснат новите дрехи на царя, докато се уплашат новите рибоци. И се усетят за реалността на новото бъдеще и парадигма и ИИ и икономика, и докато се сетят кой е глупака на покер масата.
    Има един лаф - ако не се сещаш кой е глупака на покера - значи си ти!


    Че при акциите не е ли същото?! Ако тръгнат да ги продават всичките наведнъж, ще ударят 0-лата, та и под 0-ата.

    При банките не е ли същото... ако всички тръгнат да си теглят парите... и стойноста им става 0... при държавите, ако всички се изнесат, не стават ли 0. Изобщо даваш ли си сметка каво пишеш или просто ти харесва да си теоретизираш глупости?!

    Според мен по-важният критерии е, колко хора участват и какъв е дневният оборот. Дали примерно на практика като отидеш на борсата можеш да търгуваш или е някаква бутафория с няколко играчи (като нашето БФБ например). Нашето БФБ е абсолютен пример за фалшива борса... няколко играчи си разменят от време на време някакви акции... ако ти тръгнеш да продаваш или да купуваш, не се знае дали ще има оборот за теб. Оборот има но е между няколко играчи, които може да не искат да "играят" с теб. Този "фалшиф оборот" за който говориш, всъщност не е ясно дали е фалшив или не е някой маркет мейкър... защо на нашето БФБ няма такъв "фалшив" оборот... да не мислиш, че е защото играчите са честни?!?

    Хайде нека сравняваме криптовалутите с някакви реални неща, а не с някакви идеализирани работи, които не съществуват никъде. Ти как мислиш е на Уолстрийт... да не мислиш, че всичко е някакво идеално нещо с гарантирани печалби и гарантирани "реални" обороти специално за теб?!? Там нещата са още по зле за твое сведение, защото ти като краен клиент получаваш информацията със закъснение, а за да я получаваш в реално време трябва яко да плащаш, за да търгуваш в реално време трябва още по яко да плащаш... и това реално изважда обикновения човек от дневната и дори седмичната търговия.

    Да не говорим за ограниченията, които ти налагат брокерите, да речем някои брокери не ти дават да заемаш насрещни позиции едновременно... тези неща изобщо знаеш ли ги?! Не ги знаеш разбира се, защото никога нищо не си търгувал, нито си правил нещо различно от това да работиш някъде на заплата.
    Last edited by Xman1; 28.02.2018, 17:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Дали са 100,200 или 500 какво значение има........просто изразих позиция,че му е рано да го затриват както всички си мислим.
      Не човек, не критикувам какво си написал, нито нечия друга позиция. Просто ме дразнят елементарните хватки, дето ги плямпат, че и се дразнят като не им се връзвам. Един от първите тарикати на понцито може да събори целия крипто пазар, ако иска. Щото като тръгне биткойна и всичко друго го следва съвсем плътно.
      Отделно, че голямата част от Биткойн го притежават не повече от 200 души. Е затуй му казвам най-грандиозния и кух балон в историята. Лалетата са като приказка на братя Грим пред това.
      Last edited by IvanTerziev; 28.02.2018, 17:31.
      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
        Хубо де, как ги смятате тия цифрички? Не са вкарани и стотна от тия измислени суми. Първо, че огромната част от Биткойните са изкопани, или купени на безценица, демек близо до реалната им цена. Второ, че алткойните си напечатват примерно 100 милиарда преизкопани стотинки. С няколко транзакции между собствени портфейли им докарват няколко цента на койнче, и те ти ги измислените 500 милиарда, да се шашкат бабите като гледат Босфор ТВ.
        Ако сега тръгнат да кешират тия 500 милиарда, само след 2 седмици цените ще приближат нормалните, т.е. нулата. След стотина милиона ще лъснат новите дрехи на царя, докато се уплашат новите рибоци.
        Дали са 100,200 или 500 какво значение има........просто изразих позиция,че му е рано да го затриват както всички си мислим.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Да кажем ,че в биткойн са вкарани 500 милиярда долара ,което е нищо като сума за САЩ ,...
          Хубо де, как ги смятате тия цифрички? Не са вкарани и стотна от тия измислени суми. Първо, че огромната част от Биткойните са изкопани, или купени на безценица, демек близо до реалната им цена. Второ, че алткойните си напечатват примерно 100 милиарда преизкопани стотинки. Всеки алткойн се напреварва да пусне повече стотици милиарди, че само с няколко цента да излезе на челните места по "капитализация". С няколко транзакции между собствени портфейли им докарват няколко цента на койнче, и те ти ги измислените 500 милиарда, да се шашкат бабите като гледат Босфор ТВ.
          Ако сега тръгнат да кешират тия 500 милиарда, само след 2 седмици цените ще приближат нормалните, т.е. нулата. След стотина милиона ще лъснат новите дрехи на царя, докато се уплашат новите рибоци. И се усетят за реалността на новото бъдеще и парадигма и ИИ и икономика, и докато се сетят кой е глупака на покер масата.
          Има един лаф - ако не се сещаш кой е глупака на покера - значи си ти!
          Last edited by IvanTerziev; 28.02.2018, 17:26.
          Мнението ми е погрешно и води до загуби.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Playman77 Разгледай мнение
            Голдман Сакс постави началото на изкупуването на всички борси от банките....Което ще постави въпроса пред всички притежатели на криптовалути - аз против статуквото и банките ли съм в името на нова децентрализирана валута или просто искам да си печеля парички от спекула Ако не напуснат много хора борсите след придобиването им от банките, значи човешката алчност взема връх. Което е най-вероятният сценарий.


            То така или иначе останаха малко хора на Полониекс... (някога бяха 1-ви, далеч пред всички останали, а сега дори не са в топ 10)... в случая Голдман по скоро направиха услуга на крипто общноста, защото имаше реална опасност от фалит на Полониекс. (което щеше да удари доста негативно по цените на всички криптовалути)

            Като се има предвид и относително ниската цена... 400 милиона е малко за борса с оборота на Полониекс, (около 150 милиона на ден) това още повече ни навежда на мисълта, че борсата има сериозни проблеми. Ако банките купуват закъсалите крипто-борси за да ги развиват... +1 за тях.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Playman77 Разгледай мнение
              Голдман Сакс постави началото на изкупуването на всички борси от банките....Което ще постави въпроса пред всички притежатели на криптовалути - аз против статуквото и банките ли съм в името на нова децентрализирана валута или просто искам да си печеля парички от спекула Ако не напуснат много хора борсите след придобиването им от банките, значи човешката алчност взема връх. Което е най-вероятният сценарий.
              Което изкупуване не е ограничение, а просто включване в играта. Поради спецификата на блокчейн именно = децентрализация.
              Който е против контрола (не участието!) на банките - стои далеч от рипъл примерно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение

                Еми ако знаех какво е то щях да го бръсна, особено лайткойна.
                Ръстовете обикновено са в началото на американската сесия на разните борси (не че има директна връзка с тях) - около 4 следобед българско време.
                Като ще правиш дейтрейд - купувай сутрин, продавай вечер.

                Коментар


                • Да кажем ,че в биткойн са вкарани 500 милиярда долара ,което е нищо като сума за САЩ ,така че всичко може да се очаква .Ще го крепят и
                  надигат докато бъдат изсмукани от 10 до 50 трильона и после чао.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    За любителите на конспиративни теории. Биткойна резервен план ли е на амерканците и долар 2.0
                    https://news.bg/int-politics/bitkoyn...kasperski.html
                    Личното ми мнение за биткойна са коментарите ми в тема История.
                    Биткойн е последно оръжие на американците как да ограбят света и колкото е по-висока стойността му толкова грабежът е по-голям,
                    но хората взеха да се усещат.След като повечето държави взеха да игнорират доларът като средство за разплащане да живее
                    новата измишльотина наречена биткойн.

                    Коментар


                    • Голдман Сакс постави началото на изкупуването на всички борси от банките....Което ще постави въпроса пред всички притежатели на криптовалути - аз против статуквото и банките ли съм в името на нова децентрализирана валута или просто искам да си печеля парички от спекула Ако не напуснат много хора борсите след придобиването им от банките, значи човешката алчност взема връх. Което е най-вероятният сценарий.

                      Коментар


                      • Кой питаше за бананите?
                        https://bananacoin.io/
                        Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                        Коментар


                        • За любителите на конспиративни теории. Биткойна резервен план ли е на амерканците и долар 2.0
                          https://news.bg/int-politics/bitkoyn...kasperski.html
                          Личното ми мнение за биткойна са коментарите ми в тема История.
                          Last edited by Todor Sabev; 28.02.2018, 10:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Playman77 Разгледай мнение

                            Европейците си легнаха, американците вечерят, каквото направиха, направиха, а на азиатците им мина сутрешния пик... Не можа да пробие тая вечер...аз съм дал къси на 10500, ама може и до 10400 да падне....Ако не се появи мистър КИТ.....
                            Е проби, даже се върна да провери колко е голяма дупката, но така или иначе пътя нагоре е открит. Известно време къси после пак дълги и така върви борбата.

                            Коментар


                            • Iv_max .- пари за койни дават тези които са ги брали от дърветата или са им извирали от пясъка, акъла им е толкова че да "прозрат" бъдещето и те контролират цената, имат пари и купуват тези шътове. Побъркаха ги , искат да си продават петрола всичкия на куп защото са заплашени от коли с акумулатори - малолитражки по тон и половина и по големи нормални леки коли по 2 тона, обачее те си вярват на страховете. На мен ми е интересно как ги правят луди, техните пари са от националната диария и ако ги одухат за криптобъдъщето е по добре щото могат да ги одухат за други глупости не толкова безвредни. Да живее криптото ще кажа накрая !

                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Iv_max - защо са си дали парите за гаражна борса тия хора, поне в собствен гараж ли е борсата или виртуален.

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X