IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Gооglе пocлeдвa Fасеbооk и oбяви зaбpaнa зa peĸлaмa, cвъpзaнa c ĸpиптoвaлyти.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Точно как ще избегнем тоталния контрол на Оруелското бъдеще с чрез крипто инструментите. Моля някой да разясни.
      Припомни си виденовата зима и ще ти светне.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Мястото на цаците е в консервите за социално слаби като Ванката по-горе
        Цаца в сос (консерва ) ли ще е обяда ,
        Ама като гледам графиката , няма за 'ляб .....
        Ако додеш , да ми подържиш ДВАТА койнЯ .........ше ти подхвърла две филии

        Коментар


        • колко биткой милионери познавате.... аз нито един
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            https://chain.bg/analizi/nassim-taleb/
            Насим Талеб: Биткойн е застрахователната ни полица срещу Оруелско бъдеще
            Точно как ще избегнем тоталния контрол на Оруелското бъдеще с чрез крипто инструментите. Моля някой да разясни.

            Коментар


            • Това, че обирате някакви трохи и че не можете да търгувате койните е видно от километри.

              Иначе превъзбудата от това, което сте могли да направите е голяма

              Винаги е така в подобни ситуации. Най-превъзбудените ентусиасти имат най-малко трезв поглед върху нещата.

              Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Хахахаха, ти перфектно описа ЧИЧЕ тук в темата

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Всички, които нямат пари, но адски много искат да имат си купуват крипто "валути"

                Нито един от тях обаче не е направил много пари въпреки големия скок. Играно е с малко, търгувано е калпаво. Никой не смее за каже кога влиза, кога излиза. А и повечето са позагубили от спада от над 50% и това им е изяло почти цялата печалба.

                Дори да има още едно голямо движение нагоре - те пак ще го изпуснат.

                Хахахаха, ти перфектно описа ЧИЧЕ тук в темата

                Коментар


                • Всички, които нямат пари, но адски много искат да имат си купуват крипто "валути"

                  Нито един от тях обаче не е направил много пари въпреки големия скок. Играно е с малко, търгувано е калпаво. Никой не смее за каже кога влиза, кога излиза. А и повечето са позагубили от спада от над 50% и това им е изяло почти цялата печалба.

                  Дори да има още едно голямо движение нагоре - те пак ще го изпуснат.


                  Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Първо, не ми се лети 18 чАса до Филипините в алуминиево кенче. На връщане пак толкоз. Бах тая почивка!
                  Второ - що реши, че нямам пари?
                  ВСИЧКИ дето имат пари си купуват кески на опашката, и който няма кески следователно няма пари. Правилно ли разбирам? Който не е напазарувал кески е ганьо, пък притежанието на копачки и зверско хабене на ток те издига у интелектуалните висини на бъдещето?
                  Last edited by Money; 14.03.2018, 13:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                    Разходите се описват в същата година, през която са описани приходите.

                    Декларирането на доходите от криптовалута става по същия начин като това на доходите от договори за разлика и други финансови активи.

                    Проблемът е, че има едно нещо, наречено "документално доказана цена на придобиване", което се приема за нула, ако нямаш документи. Това за договори за разлика няма как да стане (вижда се в извлечението от инвестиционния посредник), но ако си купувал крипто без да си го документирал...

                    Затова си ползвайте лицензираните инвестиционни посредници и лицензираните борси като Bitstamp, ако искате да приспадате разходите за покупка - тогава имате "документално доказана цена за придобиване".

                    Разгледай данъчната декларация и ще ти се изясни как става декларирането. В едната колонка пишеш цената на придобиване (превалутирана в лева по фиксинга на БНБ към датата на придобиване), в другата пишеш продажната цена (пак в лева по фиксинга на БНБ към датата на продажба) и смяташ разликата. Накрая ако се получава отрицателно число пишеш нула. Ако е положително - това ти е данъчната основа.

                    Ако през миналата година имаш загуби (не разходи!), а през тази печалби - загубите от миналата година не се приспадат (но се приспадат разходите - правете разлика между разходи и загуби).

                    Това не е съвет нито за плащане на данъци, нито за купуване или продаване на криптовалути и други финансови инструменти. Особено не е съвет за спекулация на маржин. Даже е съвет да не спекулирате на маржин и да не овертрейдвате (overtrading).

                    Решението на проблема с липсата на документи не знам дали може да се реши по следния начин, но не пречи да пробвате (на свой риск): пишете един протокол "протокол за документално доказана цена на придобиване по смисъла на чл. еди-кой-си от закона", "долуподписаният .... декларирам, че на ... (дата) ... извърших покупка на ... чрез .... бла бла бла. ... бла бла бла..... дата, подпис".

                    Ако се заядат за липсата на печат може да си поръчате един гумен печат с името си и да го ударите.

                    Може да си намерите и свидетел, който да се подпише, че е видял как сте си купили койните през съответната платформа за търговия (криптоборса). Може и снимка на екрана да приложите, отпечатана на хартия.




                    Това не е вярно. Прочети внимателно какво пише в закона и инструкциите за попълване на данъчната декларация. За всяка отделна сделка се изчислява печалба/загуба и резултатите се събират. Накрая ако числото е положително - това ти е данъчната основа. Иначе данъчната основа е нула и ако направиш печалба следващата година плащаш данък върху печалбата си без да ти приспадат загубите (правете разлика между загуба и разход).
                    През 2017 имам само разходи (покупки) през Койнбейз с кредитна карта, които са доказуеми със съответните справки, нямам входящи трансфери. Въпросът ми е трябва ли да декларирам някъде тези инвестиции (покупки).

                    Например: през 2017 имам покупки през Койнбейз за 10 000 лв. Трябва ли да ги обявя сега за да знам, че ако през 2018 имам входящ трансфер от продадени криптавалути за 15 000 лв, ще платя данък само на печалбата от 5000 лв?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Чай чай малко, не беше ли ти тоя критикар на криптото, дето никога не с ее занимавал с него? Я как хубаво се описа, Ганьо
                      С какво ще излезеш от България, с лафове ли? Че за това трябват пари ...
                      Първо, не ми се лети 18 чАса до Филипините в алуминиево кенче. На връщане пак толкоз. Бах тая почивка!
                      Второ - що реши, че нямам пари?
                      ВСИЧКИ дето имат пари си купуват кески на опашката, и който няма кески следователно няма пари. Правилно ли разбирам? Който не е напазарувал кески е ганьо, пък притежанието на копачки и зверско хабене на ток те издига у интелектуалните висини на бъдещето?
                      Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                      Коментар


                      • https://chain.bg/analizi/nassim-taleb/
                        Насим Талеб: Биткойн е застрахователната ни полица срещу Оруелско бъдеще

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                          Не съм отричал възможностите на коя да е спекула. Само дето никой не каза да ползва койните по оригинално предназначение. И защо си мислиш, че не мога да отида на Puerto Princesa? Само с койни ли пускат там?
                          Eй го и тоя! Който не се занимава с койни е фалиран, набутан, на опашката и т.н. в тоя ред. С чисто БГ банки имам общо доколкото си пазя една кредитна карта, като изляза по чужбина да мога да вземам rent-a-car.
                          Изобщо от горните редове струят едни предразсъдъци в стил "в БГ ВСЕКИ разбира от футбол". Аз нито разбирам, нито ме интересуват. Уж бяхте прогресивните, ще променяте света и т.н. Пък ми излизате с чалга лафове.
                          Чай чай малко, не беше ли ти тоя критикар на криптото, дето никога не с ее занимавал с него? Я как хубаво се описа, Ганьо
                          С какво ще излезеш от България, с лафове ли? Че за това трябват пари ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                            E ма как , може ли ...........
                            Акула си ти , акулааааааа ................
                            Иноватор , голем !
                            Криптокопач !!!
                            Койнодържач !!!! ................ от Койнаре ............
                            И обичаш '' цаца с голема паца '' , нали ????
                            Мястото на цаците е в консервите за социално слаби като Ванката по-горе

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                              ...
                              П.С. 2 - Поздрави на Ванката от Puerto Princesa. Да гледа какви възможности дава криптото вместо само да плюе.
                              Не съм отричал възможностите на коя да е спекула. Само дето никой не каза да ползва койните по оригинално предназначение. И защо си мислиш, че не мога да отида на Puerto Princesa? Само с койни ли пускат там?
                              Първоначално изпратено от redcretin
                              Ти може и да предпочиташ КТБ, след което да ти съобщят че тъй като си имал влог с преференциялни условия, не те покрива гаранцията от 200 000 лв на сметка... то затова и си на опашката за безработни де
                              Eй го и тоя! Който не се занимава с койни е фалиран, набутан, на опашката и т.н. в тоя ред. С чисто БГ банки имам общо доколкото си пазя една кредитна карта, като изляза по чужбина да мога да вземам rent-a-car.
                              Изобщо от горните редове струят едни предразсъдъци в стил "в БГ ВСЕКИ разбира от футбол". Аз нито разбирам, нито ме интересуват. Уж бяхте прогресивните, ще променяте света и т.н. Пък ми излизате с чалга лафове.
                              Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Не сме цаци като теб... затова
                                E ма как , може ли ...........
                                Акула си ти , акулааааааа ................
                                Иноватор , голем !
                                Криптокопач !!!
                                Койнодържач !!!! ................ от Койнаре ............
                                И обичаш '' цаца с голема паца '' , нали ????

                                Коментар

                                Working...
                                X