IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Да, между другото, ако аз имам магазин и си инсталирам терминал, на който се плаща с биткойн, поддръжаката му и обработката на плащанията безплатна услуга ли ще е?
    Естествено че да, като си сложиш твоя портфейл в него примерно. Ще плащаш 1% от сегашните си разноски за транзакциите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

      Кое промени криптото?Не плащаш на банките,плащаш на борсите.Не е ли същото?
      Не е, разбира се. Разликите са в порядъци А и не е нужно да плащам на борсите.

      Коментар


      • Да, между другото, ако аз имам магазин и си инсталирам терминал, на който се плаща с биткойн, поддръжаката му и обработката на плащанията безплатна услуга ли ще е?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Решен е да, като е спечелил куп пари (платени от потребителите) за съответните фирми и банки, които пък използват сурогати за нещо толкова естествено като онлайн транзакциите. Това до момента не беше решение, беше сурогат. Скъп и неефективен. Изгоден за банки и правителства - като метод за контрол. Нещо, което криптото промени.
          Кое промени криптото?Не плащаш на банките,плащаш на борсите.Не е ли същото?

          Коментар


          • Купи си акции във Виза и МастърКард и парите ще се връщат при тебе


            Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Решен е да, като е спечелил куп пари (платени от потребителите) за съответните фирми и банки, които пък използват сурогати за нещо толкова естествено като онлайн транзакциите. Това до момента не беше решение, беше сурогат. Скъп и неефективен. Изгоден за банки и правителства - като метод за контрол. Нещо, което криптото промени.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Този проблем отдавна е решен: Виза, МастърКард.

              А и преди това е бил решен с чекове.

              Говорим за преводи от една сметка на друга и за малко по-големи суми.


              Решен е да, като е спечелил куп пари (платени от потребителите) за съответните фирми и банки, които пък използват сурогати за нещо толкова естествено като онлайн транзакциите. Това до момента не беше решение, беше сурогат. Скъп и неефективен. Изгоден за банки и правителства - като метод за контрол. Нещо, което криптото промени.

              Коментар


              • Този проблем отдавна е решен: Виза, МастърКард.

                А и преди това е бил решен с чекове.

                Говорим за преводи от една сметка на друга и за малко по-големи суми.


                Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                Напротив! Бързината на плащане е от огромно значение и за продавача, и за купувача
                И става ежеминутно безброй пъти, при всяка транзакция с кредитна карта.
                Така че само плащания с койни за секунди имат смисъл.
                Но до 2 години копачите и койните ще измрат, като динозаврите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  15 секунди е много яко, но в ежедневието такава бързина е рядко от значение.
                  Напротив! Бързината на плащане е от огромно значение и за продавача, и за купувача
                  И става ежеминутно безброй пъти, при всяка транзакция с кредитна карта.
                  Така че само плащания с койни за секунди имат смисъл.
                  Но до 2 години копачите и койните ще измрат, като динозаврите

                  Коментар


                  • 15 секунди е много яко, но в ежедневието такава бързина е рядко от значение.


                    Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Ти не виждаш, ама други виждаме
                    Тук и оня безработния да чете - транзакция на крипто отнема от 15 секунди до часове - зависи колко скъпа и коя монета. Няма нужда да се точат портфейли и чейни, ама не съм очаквал и некадърник като него да го знае.

                    Коментар


                    • След около 9 години и големия де го ядохме в гогса, отново съм в играта с копането, от нямане на работа.
                      Само ако има някой опит да сподели, дали това са горе долу и неговите параметри. С Антманер 14 TH в момента за 3 дена не съм достигнал и 200000 сатошита. Има няколко часа прекъсване на ток и нет. Средно на ден ми копа около 60000 и малко.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Съвсем бързо си е. Не виждам на един ритейл потребител защо му е по-бързо. В 99% от случаите това е достатъчно бързо
                        Ти не виждаш, ама други виждаме
                        Тук и оня безработния да чете - транзакция на крипто отнема от 15 секунди до часове - зависи колко скъпа и коя монета. Няма нужда да се точат портфейли и чейни, ама не съм очаквал и некадърник като него да го знае.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Бързо=15 часа и половина? Кое му е бързото?
                          Съвсем бързо си е. Не виждам на един ритейл потребител защо му е по-бързо. В 99% от случаите това е достатъчно бързо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Бързо=15 часа и половина? Кое му е бързото?
                            Е, биткойнаджиите по 1 седмица точат блокчейн, по няколко дни чакат превод, ако изобщо дойде...
                            Пак да питам, кво става с необработените транзакции?

                            Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Кой казва, че преводите от една валута в друга са бавни. Вчера около полунощ направих превод на евро от белгийска банка в паунди в английска банка. Днес в 15:30 парите бяха пристигнали.

                              TransferWise - е решението


                              За биткойна съм обещал да не коментирам докато не падне под 6000, затова ще замълча
                              Бързо=15 часа и половина? Кое му е бързото?

                              Коментар


                              • Кой казва, че преводите от една валута в друга са бавни. Вчера около полунощ направих превод на евро от белгийска банка в паунди в английска банка. Днес в 15:30 парите бяха пристигнали.

                                TransferWise - е решението


                                За биткойна съм обещал да не коментирам докато не падне под 6000, затова ще замълча
                                Last edited by Money; 14.06.2018, 18:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X