IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Не схващаш. Никой не се и опитва да е алтернатива на банките, а да елиминира банката като посредник. Ти пак си стой при тях и си плащай по 60 за превод, никой не те спира
    Е айде де, плати си стоката с биткойни! Как да стане като не поддържат койни?
    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
      Продавате си един на други никому полезните кески. Като реално почнат да поддържат койните като алтернатива на банките - тогава ще си говорим за полезна технология. Засега си е най-голямата пирамида в историята.
      Не схващаш. Никой не се и опитва да е алтернатива на банките, а да елиминира банката като посредник. Ти пак си стой при тях и си плащай по 60 за превод, никой не те спира

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Тия дето чакахте - това правите и сега, това ще правите и напред. Щото искате да забогатеете от раз
        Аз и получавам - и правя плащания в крипто. Еквивалентни на 4-цифрени доларови суми. Е да, плащам 2 цента вместо 60 лева до Китай, ама не съм модерен кат тибя
        Продавате си един на други никому полезните кески. Като реално почнат да поддържат койните като алтернатива на банките - тогава ще си говорим за полезна технология. Засега си е най-голямата пирамида в историята.
        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Че койните ще изчезнат до 2 години, това е ясно
          Ще остане само технологията "BlockChain", прилагана повсеместно.
          Но не залагай много на падането на NVIDIA - засега това са най-добрите карти за DEEP LEARNING (AI).
          Аз си смених всичките AMD RADEON с NVIDIA точно затова
          Грешка - койните са "акциите" на блокчейна. Има ли едното, има и другото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            за мен койнът е интересен до толкова до колкото показва колко бързо може да се развие една пирамида в условията на глобални медии, комуникации и финанси - доста стряскащо е.
            и от друга страна го дебна заради акции на 'титани' като nvidia и сие, които излетяха в космоса покрай крипто историите, но предстои да се приземят къде меко къде не , когато цената на койна падне още и инвестицията в супертокани видео карти вече не е рентабилна.
            в момента nvidia e na 250 долара, а без биткойн истерията нямаше как да е над 50-60... ефектът ще се усети, но не веднага в момента се колебае и вече рисува връх, но падне ли яко койна идва момента на мечките.
            дебна я през една опция с матуритет 2020 (че да се види хубаво ефекта на наиграните инвеститори в карти за копане) защото отчетите са с времеви лаг.
            Че койните ще изчезнат до 2 години, това е ясно
            Ще остане само технологията "BlockChain", прилагана повсеместно.
            Но не залагай много на падането на NVIDIA - засега това са най-добрите карти за DEEP LEARNING (AI).
            Аз си смених всичките AMD RADEON с NVIDIA точно затова

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
              Грехота е да сравняваш химическия елемент от Господ, роден в чудовищните условия на свръхнова, че напоследък слушам теории че само в сблъсък на неутронни звезди ставало златото.
              Да го сравняваш с някакъв софт от средна сложност, някакви си там цифрички, запазени в база данни.
              Нито се яде, нито къща се строи с него, не може и да се накичиш с криптоси. Че и 100 кусура имат - гепят ли ти секретния ключ, и духаш супата. Няколко килобайта файлче заминава за части от секундата, пък вируси бол... и сигурните пари станали собственост на друг!
              Койн истерията е заради самата истерия, и невежеството на тия, дето се кълнат в нея. Вече 10 години я чакаме тая крипто революция, и след още 10 няма да я дочакаме. И тия дето си бяха направили разплащанията в койни - и те се отказаха. Мисля 2008 г. излезе първия койн, и досега не мога да пазарувам реално с него. Оня ден правих валутен превод до Азия, и ако имах вариант да платя с койни дали щях да дам 60 лева на банката? Айде, чакам я тая революция, с 60 лева пазарувам в Кауфланд, не да ги дам на едни от най-богатите на планетата.
              Тия дето чакахте - това правите и сега, това ще правите и напред. Щото искате да забогатеете от раз
              Аз и получавам - и правя плащания в крипто. Еквивалентни на 4-цифрени доларови суми. Е да, плащам 2 цента вместо 60 лева до Китай, ама не съм модерен кат тибя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                97 бях студент и някои преподаватели ни съветваха да си обърнем спестяванията в долари или марки /доста месеци преди кризата/, аз ги послушаш всичко на 70 и няколко лв.. за долар.........та сравнението е неуместно ) сега вас ще ви излекуват завинаги ) лично смята, че всеки глупак трябва да си плаща до кокал.
                Ще, ама друг път. Ясно, ти си малък, бил си безпаричен така или иначе.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                  Грехота е да сравняваш химическия елемент от Господ, роден в чудовищните условия на свръхнова, че напоследък слушам теории че само в сблъсък на неутронни звезди ставало златото.
                  Да го сравняваш с някакъв софт от средна сложност, някакви си там цифрички, запазени в база данни.
                  Нито се яде, нито къща се строи с него, не може и да се накичиш с криптоси. Че и 100 кусура имат - гепят ли ти секретния ключ, и духаш супата. Няколко килобайта файлче заминава за части от секундата, пък вируси бол... и сигурните пари станали собственост на друг!
                  Койн истерията е заради самата истерия, и невежеството на тия, дето се кълнат в нея. Вече 10 години я чакаме тая крипто революция, и след още 10 няма да я дочакаме. И тия дето си бяха направили разплащанията в койни - и те се отказаха. Мисля 2008 г. излезе първия койн, и досега не мога да пазарувам реално с него. Оня ден правих валутен превод до Азия, и ако имах вариант да платя с койни дали щях да дам 60 лева на банката? Айде, чакам я тая революция, с 60 лева пазарувам в Кауфланд, не да ги дам на едни от най-богатите на планетата.
                  + 1

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    ...
                    Биткойнът няма да се ползва за ежедневни разплащания - няма да си купуваш с него маруляк... както не си купуваш маруляк със златни напальони... ама ако имаш напальон, на бас че няма да го хвърлиш, щото не става за нищо... и то не защото ще го ближеш на зима.....
                    Грехота е да сравняваш химическия елемент от Господ, роден в чудовищните условия на свръхнова, че напоследък слушам теории че само в сблъсък на неутронни звезди ставало златото.
                    Да го сравняваш с някакъв софт от средна сложност, някакви си там цифрички, запазени в база данни.
                    Нито се яде, нито къща се строи с него, не може и да се накичиш с криптоси. Че и 100 кусура имат - гепят ли ти секретния ключ, и духаш супата. Няколко килобайта файлче заминава за части от секундата, пък вируси бол... и сигурните пари станали собственост на друг!
                    Койн истерията е заради самата истерия, и невежеството на тия, дето се кълнат в нея. Вече 10 години я чакаме тая крипто революция, и след още 10 няма да я дочакаме. И тия дето си бяха направили разплащанията в койни - и те се отказаха. Мисля 2008 г. излезе първия койн, и досега не мога да пазарувам реално с него. Оня ден правих валутен превод до Азия, и ако имах вариант да платя с койни дали щях да дам 60 лева на банката? Айде, чакам я тая революция, с 60 лева пазарувам в Кауфланд, не да ги дам на едни от най-богатите на планетата.
                    Last edited by IvanTerziev; 23.06.2018, 19:55.
                    Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanTerziev Разгледай мнение
                      Tъй разправяше бай Маринеца, как щял да товари самосвала на 8000 за Биткойн. После почна да се ослушва като дойде и тая цена. Ся съвсем изчезна.
                      Тия де купуваха по Коледа вече почнаха да се развеждат. Уйдоха спестяванията на баба, супер иновативната технология ги изеде!
                      Хубаво, Биткойн бил ограничен ресурс. ОК, ама не става за кеш, по чисто технически ограничения.
                      Биткойн Кеш бил като канадския долар да речем.
                      Хубаво, ама има 200 държави на тоя свят. Криптосите станаха колко там, 2000 бройки минаха ли? И още 700 мрътви.
                      https://coinmarketcap.com/all/views/all/ ей тука браузърът ми заби, като опитах да изкарам всички криптоси, толкова са много! Внимавайте с тоя линк, бълва грамадно количество инфо.
                      Валутите се множат като бактерии, ама иначе ограничени били, видиш ли! Имаше една мода едно време да си купуват звезди в небето. И парцели на Луната, че земя видиш ли, вече не ги произвеждали.
                      Мисля по-долу отговорих на туй. Пазарът ще се отрегулира от само себе си. И 638 218 криптовалути да измислят, пак ще се наложат само няколко, останалите ще изчезнат. Бай ти Марин не го мисли, той направи сосно пари от - и се нагувичи със златце. Ако пак товари, ного ясно, че мъдро ще чака някакво дъно. Колкото и да се присмивате - Биткойнът пак е 1000% нагоре само за две години. Спадът беше ясен - просто няма как нещо - каквото и да е - да издържи на толкова бръз и стремителен ръст.
                      Биткойнът няма да се ползва за ежедневни разплащания - няма да си купуваш с него маруляк... както не си купуваш маруляк със златни напальони... ама ако имаш напальон, на бас че няма да го хвърлиш, щото не става за нищо... и то не защото ще го ближеш на зима.
                      Прекалената тежкост на протоколът, пазещ всичките разплащания, ще бъде решена като проблем с времето, с по-мощни технологии и с нови и по-леки криптовалути за ежедневни разплащания. Биткойновете, лайткойнченцата, етерченцата и т.н. повечето днешни, ще са само средство за съхраняване на стойност - скъпи и по-рядко търгуеми - както напальоните се търгуват само в Тавексът.

                      Държавните пари няма как да се борят с - защото не правят нищо, за да се справят със собствената си непълноценност, дори напротив... защото ако ЦБ спрат да фабрикуват пари без покритие, на всичкото държави ще им лъснат оцапаните дирници... ама все повече хора все по-трудно се лъжат вече и си търсят алтернативи.

                      С някои колеги туканка още преди 15-тина години виждахме проблема и търсехме решение, но не намерихме... е - криптовалутите СА вероятното решение.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Де да можеше да си пазарувам на десетуна... ама надали ще стане И на 50 кинта съм доволен.
                        Tъй разправяше бай Маринеца, как щял да товари самосвала на 8000 за Биткойн. После почна да се ослушва като дойде и тая цена. Ся съвсем изчезна.
                        Тия де купуваха по Коледа вече почнаха да се развеждат. Уйдоха спестяванията на баба, супер иновативната технология ги изеде!
                        Хубаво, Биткойн бил ограничен ресурс. ОК, ама не става за кеш, по чисто технически ограничения.
                        Биткойн Кеш бил като канадския долар да речем.
                        Хубаво, ама има 200 държави на тоя свят. Криптосите станаха колко там, 2000 бройки минаха ли? И още 700 мрътви.
                        https://coinmarketcap.com/all/views/all/ ей тука браузърът ми заби, като опитах да изкарам всички криптоси, толкова са много! Внимавайте с тоя линк, бълва грамадно количество инфо.
                        Валутите се множат като бактерии, ама иначе ограничени били, видиш ли! Имаше една мода едно време да си купуват звезди в небето. И парцели на Луната, че земя видиш ли, вече не ги произвеждали.
                        Last edited by IvanTerziev; 23.06.2018, 19:28.
                        Мнението ми е погрешно и води до загуби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          През '97-ма ви излекуваха от тия заблуди
                          97 бях студент и някои преподаватели ни съветваха да си обърнем спестяванията в долари или марки /доста месеци преди кризата/, аз ги послушаш всичко на 70 и няколко лв.. за долар.........та сравнението е неуместно ) сега вас ще ви излекуват завинаги ) лично смята, че всеки глупак трябва да си плаща до кокал.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Кеша бил куха печатница...
                            Които държат кеш спестяванията им не са мръднали, а ония които държат биткойни са -70% надолу от началото на годината. Въпрос на време е койнаджиите да потънат на -100%.
                            През '97-ма ви излекуваха от тия заблуди

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                              Имаме цени от миналата година от 4 долара за лайткойн та 10-20 долара си е напълно реалистично ако биткойна продължи да пада.
                              Е, то някога една пица е купена с няколко Б биткойнченца, ама това не означава, че пак ще. Портите на адът вече са отворени за лишените от покритие държавни книжни пари.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Де да можеше да си пазарувам на десетуна... ама надали ще стане И на 50 кинта съм доволен.
                                Имаме цени от миналата година от 4 долара за лайткойн та 10-20 долара си е напълно реалистично ако биткойна продължи да пада.

                                Коментар

                                Working...
                                X