IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Добре де, колко пъти да ти казвам да си кажеш адреса на местожителство и да ти пращам колета
    Дадох ти го бре, в тон с темата - биткойн адрес. Ай пращай, какво стана сега? Или не знаеш как ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Айде почна се с усукването и отмятането Както си и знаех, нищо нямаш да пращаш ... само се понаправи малко на врял и кипял форумно и толкоз.
      Не ти искам S15, знам че нямаш толкова пари. Избери си кой да е от S9 вариантите там, за мен няма да копае на минус, не бой се
      ПП: бойлера става по-лесно и евтино с АСИК, а не с карти - ама нека народа си умува на воля, затова е форума
      Добре де, колко пъти да ти казвам да си кажеш адреса на местожителство и да ти пращам колета

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Аз мислех да ти пратя един или няколко от моите Antminer S9 и/или Antminer L3, които са в мазето, пък ти си искал да ти купя нови
        Е, отидох на сайта на Bitmain и реших да ти купя най-новия модел -
        Antminer S15. Струва само $1475.00, генерира 28 TH/s и консумира 1596 W.
        Направих малко сметки:


        Излиза, че ако ти го доставят днес, ще губиш по $ 0.60 на ден.
        Като взех предвид,
        • че много баламурници ще купят нови копачки
        • че ще ти го доставят кой знае кога
        • че трудността ще се покачи още от новите баламурници
        • и че цената на биткойна ще падне още много
        ми стана жал за теб, та затова те питам,
        готов ли си да покриваш загубите или и тях аз ще плащам
        Айде почна се с усукването и отмятането Както си и знаех, нищо нямаш да пращаш ... само се понаправи малко на врял и кипял форумно и толкоз.
        Не ти искам S15, знам че нямаш толкова пари. Избери си кой да е от S9 вариантите там, за мен няма да копае на минус, не бой се
        ПП: бойлера става по-лесно и евтино с АСИК, а не с карти - ама нека народа си умува на воля, затова е форума

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          сигурно много шуми , но да ти кажа честно чуден калорифер става от това за зимните месеци.

          ако включиш една духалка киловат и половина без да я гасиш един месец ще ти изгори 1MW или около 200 кинта инженерно...
          а това чудо си назад само 18$

          ако му се направи някакво пичовско охлаждане с голям радиатор става една мног интелигентна печка

          но както каза бай марин напролет ще имаш една много скъпа печка.

          поздрави

          за лятото ако се измисли някакъв бойлер на копачки може да се избие за една година само от отопление
          Бойлера за топла вода става с водни охлаждания за Видокартите и споен топлообменник вода/вода (като тези в абонатните станции) но не се "вързва" сметката! За 2 копачки с по 6 карти - общо 1,5 kW ти трябват 12 водни охлаждания Х 150 лева всяко = 1.800 лв. + топлообменника, тръби и фитинги още около 500 лв. отиваме на 2.300 лв. За идеята си заслужава, но като инвестиция само с топла вода не може да се избие - мислил съм го!!!
          П.С. Въпроса с шума на картите вече не е актуален (за разлика от старите алгоритми и карти на които се копаеха). В момента вентилатора който ми върти въздуха в апартамента (230 м3/час, 23 dBA) е по-шумен от самите копачки, а като си пусна вентилатора в банята или в тоалетната са по-шумни от този който ми върти топлия въздух ......
          remember remember the fifth of november

          Коментар




          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            сигурно много шуми , но да ти кажа честно чуден калорифер става от това за зимните месеци.
            ако включиш една духалка киловат и половина без да я гасиш един месец ще ти изгори 1MW или около 200 кинта инженерно...
            а това чудо си назад само 18$
            ако му се направи някакво пичовско охлаждане с голям радиатор става една мног интелигентна печка
            но както каза бай марин напролет ще имаш една много скъпа печка.
            поздрави
            Не "много шуми", а страшно много шуми, 2 x 78 dB
            Ако имаш късмет, назад си само $18 само първия месец (ако курса и трудността не мърдат)
            А сега направи сметките с курс на биткойна падащ от 3 820 USD/BTC до 1 000 USD/BTC през зимата
            И вземи предвид това:
            • че много баламурници ще купят нови копачки
            • че ще го доставят кой знае кога
            • че трудността ще се покачи още от новите баламурници
            • и че цената на биткойна ще падне още много
            Преживял съм го многократно, с много крипто-койни, вярвай ми
            Е, имах и късмет с курс който расте, но това време свърши
            Last edited by barbaron; 27.11.2018, 12:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Аз мислех да ти пратя един или няколко от моите Antminer S9 и/или Antminer L3, които са в мазето, пък ти си искал да ти купя нови
              Е, отидох на сайта на Bitmain и реших да ти купя най-новия модел -
              Antminer S15. Струва само $1475.00, генерира 28 TH/s и консумира 1596 W.
              Направих малко сметки:


              Излиза, че ако ти го доставят днес, ще губиш по $ 0.60 на ден.
              Като взех предвид,
              • че много баламурници ще купят нови копачки
              • че ще ти го доставят кой знае кога
              • че трудността ще се покачи още от новите баламурници
              • и че цената ще падне още много
              ми стана жал за теб, та затова те питам,
              готов ли си да покриваш загубите или и тях аз ще плащам
              сигурно много шуми , но да ти кажа честно чуден калорифер става от това за зимните месеци.

              ако включиш една духалка киловат и половина без да я гасиш един месец ще ти изгори 1MW или около 200 кинта инженерно...
              а това чудо си назад само 18$

              ако му се направи някакво пичовско охлаждане с голям радиатор става една мног интелигентна печка

              но както каза бай марин напролет ще имаш една много скъпа печка.

              поздрави

              за лятото ако се измисли някакъв бойлер на копачки може да се избие за една година само от отопление
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Този коментар от barbaron е изтрит от Andi11
                Причина: Заяждане. Следва бан.
                Andi11, аз се опитвам да споделям многогодишен опит с колеги тук, пък ти - бан !
                ОК, слагай бан, тъкмо няма да си губя времето във форума

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                  Туй е адрес в борса, да не съм луд да ти лъсна с личния портфейл хахахаха!
                  Ми лесно бре, отиваш на Битмайн на сайта (знаеш го, нали го цитира), гледаш цената, добавяш транспорт и ДДС от Китай до ЕС и конвертираш в биткойни по адреса Нали си старо куче, аз ли да те уча? За капак на шопинг сайта си Битмайн пускат цените и в крипто - да те улеснят.
                  Аз мислех да ти пратя един или няколко от моите Antminer S9 и/или Antminer L3, които са в мазето, пък ти си искал да ти купя нови
                  Е, отидох на сайта на Bitmain и реших да ти купя най-новия модел -
                  Antminer S15. Струва само $1475.00, генерира 28 TH/s и консумира 1596 W.
                  Направих малко сметки:


                  Излиза, че ако ти го доставят днес, ще губиш по $ 0.60 на ден.
                  Като взех предвид,
                  • че много баламурници ще купят нови копачки
                  • че ще ти го доставят кой знае кога
                  • че трудността ще се покачи още от новите баламурници
                  • и че цената на биткойна ще падне още много
                  ми стана жал за теб, та затова те питам,
                  готов ли си да покриваш загубите или и тях аз ще плащам
                  Last edited by barbaron; 26.11.2018, 19:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Ричард Столман и той да се изкаже по темата. Ама нещо не му разбрах много тезата. Ама може и тяхната фондация да пусне едно коинче.
                    https://cryptosumer.com/2018/11/24/f...-than-bitcoin/
                    За да му разбереш тезата, е добре да прочетеш всичко тук: https://taler.net/fr/index.html
                    Заслужава си. На гениалния Richard Stallman дължим наличието на "GNU Linux" и много други софтуерни бисери
                    Така че благодаря ти за линка и започвам да експериментирам и с "GNU Taler" https://taler.net/en/wallet.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Туй е адрес в борса, да не съм луд да ти лъсна с личния портфейл хахахаха!

                      Ми лесно бре, отиваш на Битмайн на сайта (знаеш го, нали го цитира), гледаш цената, добавяш транспорт и ДДС от Китай до ЕС и конвертираш в биткойни по адреса Нали си старо куче, аз ли да те уча? За капак на шопинг сайта си Битмайн пускат цените и в крипто - да те улеснят.
                      Ахахахаха, какъв си ми хитър. Става ли и на мен да ми пратиш неколко биткойна плюс транспорта и ДДС от Германия или където е произведена бричката която караш. Само погледни моля цената на сайта на производителя, като основа на тия сметки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Оооооо, ама ти си бил много богат бе

                        И как да пратя S9 на този адрес ?
                        Туй е адрес в борса, да не съм луд да ти лъсна с личния портфейл хахахаха!

                        Ми лесно бре, отиваш на Битмайн на сайта (знаеш го, нали го цитира), гледаш цената, добавяш транспорт и ДДС от Китай до ЕС и конвертираш в биткойни по адреса Нали си старо куче, аз ли да те уча? За капак на шопинг сайта си Битмайн пускат цените и в крипто - да те улеснят.

                        Коментар


                        • Ричард Столман и той да се изкаже по темата. Ама нещо не му разбрах много тезата. Ама може и тяхната фондация да пусне едно коинче.

                          https://cryptosumer.com/2018/11/24/f...-than-bitcoin/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            1GTqr1bujNHji1wL5mT3Te7yyrsJNq9tnJ
                            Ако не се покаеш и посипеш главата с пепел публично, ще получиш и физическия адрес на ЛС
                            Оооооо, ама ти си бил много богат бе

                            И как да пратя S9 на този адрес ?

                            Коментар


                            • Не че нещо, но Барби е сред малкото хора във форума, които са си държали на думата! Мен лично ме е черпил с превод в криптопортфейл, така че да не съм чул лоша дума за него. Наздраве, Барбароне
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Казвай на кой адрес да я пращам
                                1GTqr1bujNHji1wL5mT3Te7yyrsJNq9tnJ

                                Ако не се покаеш и посипеш главата с пепел публично, ще получиш и физическия адрес на ЛС

                                Коментар

                                Working...
                                X