IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
    Такам, след вчерашния спад възстановяването нещо не върви добре, какво следва от тук нататък? Дали ще продължи възходящия тренд и биткойнът ще продължи нагоре или ще има нова корекция вече под нива от 40 к и спукване на крипто балона? Според мен лично нещата са на кантар и не се наемам да прогнозирам или да действам. Как мислите по-големите умници тук, какъв е най-вероятния сценарий?
    Чисто технически като го погледнеш,защото за друго няма за какво да се хванеш,имаме ново дъно от вчера на 43980.Купувачи на този етап липсват или са много рехави.Засега докато не видим затваряне над 48800 продавачите ще са във свои води.Ако слезем под 42000,то следващата корекция на горе няма да може да пробие върха на 48800 и ще гледаме или рейндж в диапазона 52000-42000 или ще има мощно спускане под 30000,което ще паникьоса спекулантите в крипто и не се знае по нататък какво ще се случи.И един технически ориентир
    Click image for larger version

Name:	Screenshot_2.jpg
Views:	1
Size:	54.2 КБ
ID:	3724815
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Какъвто и софтуер да имаш, той знае всичките ти Private Keys, защото са му необходими за да функционира нормално. Следователно може да ги копира и да ги прати някъде на някой, който ще те обере. Това съвсем не е задължително да са шефовете на Jaxx или Exodus. Може да е някой техен програмист, който тайно да вгради в софтуера някоя задна вратичка.

      Така че недей лежа на такава кълка от типа "ама те ми обещаха". По-скоро бъди параноичен и не се предоверявай на никого, още повече ако някой ти предлага нещо безплатно. Нали знаеш, че на този свят безплатно е само сиренцето в капана за мишки ...
      Bitcoin Core също пази private keys ако не се лъжа в един .dat файл

      Коментар


      • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение
        Бас държа, че след 10-15 години Мъск ще го търсят с камъни.
        Малко офф, но Мъск кой ще го търси и за какво? Колите му, движат ли се, движат се, ракетите му доставят ли товари и хора в Космоса, да, сателитите му доставят ли интернет, да.

        Добре защитен биткойн портфейл е по-сигурен от банкова сметка, сейф и т.н. И цената на биткойна не се влияе от монетарната политика на отделна държава и целия финансов риск свързан с нея. В случай на някакъв регионален катаклизъм, биткойна ще бъде най-добрият актив, който може да притежавате.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          На Jaxx пише следното: "Your Backup Phrase and private keys are never communicated to Decentral". Този портфейл вече е на 7 години и инсталиран на десетки милиони компютри, ако имаше изтичане на сийдове или private keys щеше да се знае досега. За ъпдейта съм съгласен, наитина има опасност с ъпдейт да се вкара някоя "благинка" и монетите да се изпараят, затова аз лично съм спрял ъпдейтите.
          Какъвто и софтуер да имаш, той знае всичките ти Private Keys, защото са му необходими за да функционира нормално. Следователно може да ги копира и да ги прати някъде на някой, който ще те обере. Това съвсем не е задължително да са шефовете на Jaxx или Exodus. Може да е някой техен програмист, който тайно да вгради в софтуера някоя задна вратичка.

          Така че недей лежа на такава кълка от типа "ама те ми обещаха". По-скоро бъди параноичен и не се предоверявай на никого, още повече ако някой ти предлага нещо безплатно. Нали знаеш, че на този свят безплатно е само сиренцето в капана за мишки ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от viva Разгледай мнение
            И при всичко това, да се твърди, че биткойна е бъдещето, ми идва малко несериозно.
            Ще вкараш всичките си пари в този актив и ще се държиш параноично, понеже можели да ти гепят ключовете. Та, поне 90% от хората не са с психологическата нагласа на авантюристи, а търсят сигурност и спокойствие. Как това волатилно и несигурно чудо ще се приеме масово от хората, та да замести класическите, фиатни пари. Умът ми не го побира......
            А нима фиатните пари не се крадат?
            А нима злато и бижута не се крадат?
            А нима леки коли не се крадат?
            А нима банкови сейфове не се разбиват и ограбват?
            А нима не се отвличат хора с цел искане на откуп?
            А нима мафиоти не крадат цели бизнеси посредством изнудване?
            А нима няма убийства на неудобни хора?
            А нима не фалират цели банки, завличайки хората с милиарди?
            А нима не фалират цели държави, докарвайки населението си на ръба на бедноста?
            А нима са спрели войните или непрекъснато се водят по 3-4 едновременно по целия свят?

            В какъв свят живееш, и защо си мислиш, че той е спокоен и безопасен?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              На теория Exodus е стабилен и надежден портфейл, в който уж Private Key-йовете са твоя лична собственост и никъде не се копират. Да, ама това е по волята и по доброто желание на самите програмисти. Със същия успех утре те могат да ти откраднат всички Private Keys и после да се оправдаят, че уж някой им е изхакнал софтуера. Бас ловя, че ако им изчетеш общите условия на публичния им безплатен лиценз, ще откриеш неща, които няма да ти се харесат. Например че те не носят никаква отговорност, и ти доброволно си се съгласила с това.

              И аз използвам Exodus, защото е добър, но го ползвам основно за трансфер между различните койни, и за съхраняване на дребни суми. Основните ми суми обаче стоят в Bitcoin Core Wallet, и освен всичко друго този Wallet е криптиран и заключен с парола. И последно - койните ми са разбити в няколко Wallet-а, които физически не присъстват в нито един онлайн компютър.

              Трябва да разбереш едно - твоите койни присъстват физически в блокчейна, но собственоста върху тях е твоя само и единствено ако си опазиш от открадване твоя Private Key. Ако не го опазиш - губиш и собственоста върху койните. Затова си струва човек да е малко параноичен в това отношение и да предприеме мерки за опазване на този Private Key.

              Та първото ниво на глупост е да не си пазиш Private Key. Второто ниво на глупост е да ползваш някакъв външен софтуер, който да се кълне, че Private Key е твой (напр. всички видове външни Wallet-и). Да ама какво прави този софтуер и дали не ти е копирал Private Key - това никой не го знае. И третото ниво на глупост е да си дадеш койните на някой друг под контрола на неговия Private Key, и той да се кълне, че койните ти са на сигурно място. Напр. всички видове борси, сайтове за групово копане, Bet сайтове и т.н.

              Всичките тези сайтове от криптоиндустрията може днес да ги има, а утре да ги няма, и с тяхното изчезване изчезват и твоите койни. Със същия успех можеш да изхвърлиш парите си през балкона на някой циганин, който се кълне, че парите ти са на сигурно място и ще ти носят доходи за в бъдеще.
              На Jaxx пише следното: "Your Backup Phrase and private keys are never communicated to Decentral". Този портфейл вече е на 7 години и инсталиран на десетки милиони компютри, ако имаше изтичане на сийдове или private keys щеше да се знае досега. За ъпдейта съм съгласен, наитина има опасност с ъпдейт да се вкара някоя "благинка" и монетите да се изпараят, затова аз лично съм спрял ъпдейтите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                На теория Exodus е стабилен и надежден портфейл, в който уж Private Key-йовете са твоя лична собственост и никъде не се копират. Да, ама това е по волята и по доброто желание на самите програмисти. Със същия успех утре те могат да ти откраднат всички Private Keys и после да се оправдаят, че уж някой им е изхакнал софтуера. Бас ловя, че ако им изчетеш общите условия на публичния им безплатен лиценз, ще откриеш неща, които няма да ти се харесат. Например че те не носят никаква отговорност, и ти доброволно си се съгласила с това.

                И аз използвам Exodus, защото е добър, но го ползвам основно за трансфер между различните койни, и за съхраняване на дребни суми. Основните ми суми обаче стоят в Bitcoin Core Wallet, и освен всичко друго този Wallet е криптиран и заключен с парола. И последно - койните ми са разбити в няколко Wallet-а, които физически не присъстват в нито един онлайн компютър.

                Трябва да разбереш едно - твоите койни присъстват физически в блокчейна, но собственоста върху тях е твоя само и единствено ако си опазиш от открадване твоя Private Key. Ако не го опазиш - губиш и собственоста върху койните. Затова си струва човек да е малко параноичен в това отношение и да предприеме мерки за опазване на този Private Key.

                Та първото ниво на глупост е да не си пазиш Private Key. Второто ниво на глупост е да ползваш някакъв външен софтуер, който да се кълне, че Private Key е твой (напр. всички видове външни Wallet-и). Да ама какво прави този софтуер и дали не ти е копирал Private Key - това никой не го знае. И третото ниво на глупост е да си дадеш койните на някой друг под контрола на неговия Private Key, и той да се кълне, че койните ти са на сигурно място. Напр. всички видове борси, сайтове за групово копане, Bet сайтове и т.н.

                Всичките тези сайтове от криптоиндустрията може днес да ги има, а утре да ги няма, и с тяхното изчезване изчезват и твоите койни. Със същия успех можеш да изхвърлиш парите си през балкона на някой циганин, който се кълне, че парите ти са на сигурно място и ще ти носят доходи за в бъдеще.
                И при всичко това, да се твърди, че биткойна е бъдещето, ми идва малко несериозно.
                Ще вкараш всичките си пари в този актив и ще се държиш параноично, понеже можели да ти гепят ключовете. Та, поне 90% от хората не са с психологическата нагласа на авантюристи, а търсят сигурност и спокойствие. Как това волатилно и несигурно чудо ще се приеме масово от хората, та да замести класическите, фиатни пари. Умът ми не го побира.
                В днешно време, имам чувството, че големите тарикати съвсем целенасочено предлагат инвестиции в активи с изключително дългосрочен хоризонт на реално практическо приложение. Дори не в нашия живот. Продават проекти, които уж са бъдещето, но най-вероятно изобщо няма да се случат на практика.
                Всичко това се предлага с иронична усмивка, ужким, само много интелигентните могат да видят голямата далавера в бъдещето, а това си е чист психологически трик за зарибяване на шараните.
                Ще минат 20-30 години и нищо няма да се случи, ама тарикатите ще са си изживели царски живота, представяйки се новите властелини на Галактиката, а всъщност ще са едни дребни мошеници, но на много едро.
                Бас държа, че след 10-15 години Мъск ще го търсят с камъни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

                  Ще свърши да се копае 2140 година, след това ще се копае, просто няма да има награда за блок, а само таксите за транзакции.
                  Виж колко велико го е измислил Сатоши - тотална саморегулация - ако цената е незначителна, то наградата няма да има смисъл и мрежата ще умре, съответно биткоина отива наникъде
                  Дори и това няма да се случи. Ако цената започне да пада с много, и копането се обезсмисли, то тогава много копачи ще започнат да се отказват от копането. Тогава обаче ще се задейства саморегулацията със СЛОЖНОСТА - тя ще намалее и на малкото останали копачи вече ще им излиза сметката да копаят, дори и това да е само заради едните такси.

                  Едно единствено нещо не се е досетил Сатоши Накамото - това, че цената на тока е различна в различните държави. Тука няма никаква автоматична регулация, в резултат на което държавите с по-евтин ток получават огромно преимущество. Това са държавите, при които има огромно количество валежи, а от там и има много ток от най-евтиния - ВЕЦ-овете.

                  И какво излиза в края на краищата?
                  Ами ще победят мокрите държави, които географски се намират най-вече в тропическия пояс, в който има ежедневни валежи в голями количества.

                  Ето го и списъка с Албания, Бурунди, Конго, Исландия, Парагвай, Замбия - все със 100% ВЕЦ .....
                  https://greentech.bg/archives/36283

                  Извода - вървете да живеете в Албания и в още 50 други държави, повечето от които са с изостанала икономика .....
                  Last edited by Mateev; 27.02.2021, 19:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                    Добре, не разбирам много от биткойна, обаче едно нещо ако може да ми обяснят феновете му.
                    ​​​койните са ограничено количество, и все по-трудно се копат. Повишаващата цената за копане, до някъде влияе и на цената му. Обаче, до колкото знам, самите копачи поддържат т.нар. консенсус или общо информацията за наличностите и транзакциите. Когато монетките свършат и вече няма какво да се копае и всички спрат да копат, кой ще поддържа информацията от транзакциите?
                    Ще свърши да се копае 2140 година, след това ще се копае, просто няма да има награда за блок, а само таксите за транзакции.
                    Виж колко велико го е измислил Сатоши - тотална саморегулация - ако цената е незначителна, то наградата няма да има смисъл и мрежата ще умре, съответно биткоина отива наникъде

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение
                      Добре, не разбирам много от биткойна, обаче едно нещо ако може да ми обяснят феновете му.
                      ​​​койните са ограничено количество, и все по-трудно се копат. Повишаващата цената за копане, до някъде влияе и на цената му. Обаче, до колкото знам, самите копачи поддържат т.нар. консенсус или общо информацията за наличностите и транзакциите. Когато монетките свършат и вече няма какво да се копае и всички спрат да копат, кой ще поддържа информацията от транзакциите?
                      Ще се плащат само транзакциите.

                      Коментар


                      • Добре, не разбирам много от биткойна, обаче едно нещо ако може да ми обяснят феновете му.
                        ​​​койните са ограничено количество, и все по-трудно се копат. Повишаващата цената за копане, до някъде влияе и на цената му. Обаче, до колкото знам, самите копачи поддържат т.нар. консенсус или общо информацията за наличностите и транзакциите. Когато монетките свършат и вече няма какво да се копае и всички спрат да копат, кой ще поддържа информацията от транзакциите?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

                          Ех, човече Не ползвах нито една обидна дума към теб, но ти отново не се сдържа да хвърляш огън и жупел, добре че са ти редактирали мнението
                          Тоест ти си съхранявал алткоини, копал си ги и са ти откраднали такива, което не е никакъв проблем. Всеки е правил и ще прави грешки. Но в предходния ти пост пишеш как си бил чувал за такива грешки на други хора.... Що за комплекси избиваш, наистина не разбирам.
                          Никви комплекси не избивам. Имам приятели, които държат алткойни и непрекъснато ме навиват да започна да копая един или друг такъв, защото разбираш ли в тях имало голям потенциал. Нещо повече - нямат собствен Private Key за тези алткойни, а направо ги пращат в акаунти по различните борси и ги съхраняват там, чакайки борсата да фалира.

                          Опитвам се да им обясня как така са си качили риска 1000 пъти, но те не го разбират. За тях всички алткойни са еднакви, и си го мислят това, защото не са си направили труда да се задълбочат в подробностите около всеки един алткойн - липсата на децентрализация, непубличния софтуер, огромното количество премайнед койни и т.н.

                          Затова с чиста съвест твърдя, че дори и сред криптоманиаците има един сериозен процент от лапнишарани, които неволно допускат груби грешки.

                          ПП: Уж не си използвал обидни думи към мене, пък мнението ти е изтрито от модераторите. Така че не търси под вола теле - не обиждай и не се заяждай, и насреща ще получиш същото отношение. Ето последното ти изречение също е заяждане. Да ти отговоря ли със същото?
                          Last edited by Mateev; 27.02.2021, 17:46.

                          Коментар


                          • А сега искам да разбия и мита за уж скъпите такси за транзакции на Биткойна. За тези, които не знаят, ще кажа, че цената на една транзакция не зависи от това колко биткойна прехвърляте, а от това колко байта заема тази транзакция в блокчейна. От тука и цената на транзакцията се определя в сатоши на байт, а не като процент от прехвърлените биткойни. Близко е до ума, че ако правите транзакции с малка сума, всяка една такса ще ви изглежда скъпа, но ако прехвърляте хиляди долари, таксите съвсем не са страшни и дори са по-ниски от тези на банките, когато извършват международни преводи.

                            А сега по-конкретно:
                            Всяка една транзакция има две групи записи в нея:
                            1. От къде (от кои адреси) се вземат койните
                            2. На къде (на кои адреси) се дават тези койни

                            Тоест може да има много редове както в дебитната част (от къде), така и в кредитната част (на къде). Двете части обаче трябва да са с абсолютно еднаква сума. Тоест баланса на транзакцията трябва да е нулев (приходна част = разходна част). От тука всеки може да се досети, че във всяка една транзакция има минимум 3 реда (3 рекърда):
                            1. От кой адрес се вземат парите (напр. 1.0 биткойн)
                            2. На кой адрес се пращат парите (напр. 0.2 биткойна)
                            3. На кой адрес се изпраща рестото (остатъка) от 0.8 биткойна. Разбира се това е адреса на изпращача, на който му се връща рестото от транзакцията, ако има такова.

                            В транзакцията разбира се има и служебна информация, контролни суми, такса на транзакцията, която вие доброволно давате и т.н. Цялата тази информация се побира средно в 250 байта (3-те рекърда + служебната информация). За тези 250 байта вие ДОБРОВОЛНО заплащате сумата XXX сатоши на байт, и ако сте заплатили много, транзакцията ви ще влезе в блокчейна много бързо. Ако сте заплатили малко, може да чакате дни, месеци или дори никога транзакцията ви да не се изпълни.

                            Какво ще се случи ако вие сте миньор, и периодично получавате от пула дребни суми?
                            Ами ще се случи това, че вашите койни ще са разхвърляни в няколко стотин реда (рекърда). И когато решите да продавате, във вашата транзакция ще има не 3 реда, а например 300 реда в часта от къде се вземат койните. От тука и броя на байтовете в транзакцията няма да е 250, а например 30 000 байта, и разбира се таксата за превода ще ви излезе например около 100 пъти по-много отколкото на стандартната транзакция от 250 байта. Затова във ваш интерес е периодично да си окрупнявате Input рекърдите в такива моменти от време, в които цената на транзакцията е ниска.

                            Колкото до самата цена на транзакцията в сатоши на байт - ами трябва да следите статуса на мемпула от адреса, който много пъти вече го публикувам:
                            https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,2w

                            На този адрес блок по блок се вижда какви такси за транзакция дават другите хора, и каква такса е необходима, за да мине транзакцията ви за например 1 час или 1 ден. Ето например към момента на писане на постинга всички транзакции с цена над 12 сатоши на байт са минали, и в момента се обработват транзакции с цена 10-11 сатоши на байт. Ако сега трябва да направя транзакция, ще заплатя 12 сатоши на байт, и най-вероятно тя ще мине още със следващия блок в следващите 10 минути.

                            От графиката обаче се вижда и друго - преди два дена по време на бума хората са давали по 1000 сатоши на байт, само и само да минат техните транзакции с приоритет.

                            А сега и с конкретни суми в долари като такса за една транзакция от 250 байта:
                            1. Ако заплатите само 10 сатоши на байт, което е нормално за спокоен мемпул, то тогава цената на транзакцията ще е $1.25
                            2. Ако заплатите по 50 сатоши за байт, което е за средно натоварен мемпул, то тогава транзакцията ще ви струва $7.50
                            3. Ако имате транзакция по време на лудницата преди 2 дена, то тогава това ще ви струва напр. $50, което пак е нищо ако продавате цял биткойн или повече.

                            Ако обаче биткойните ви са разпилени по стотици записи, то и транзакцията ви ще стане 100 пъти по-скъпа заради многото байтове в нея, но вината за това си е само и единствено ваша, и на никой друг. Просто е трябвало да следите мемпула и да си окрупните записите до един единствен тогава, когато цената на транзакцията е била под 10 сатоши на байт. Това обикновено се случва в неделя по обяд или след обяд, ако пазара е спокоен.
                            Last edited by Mateev; 27.02.2021, 17:39.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение



                              Каквото и да съм копал, бързо бързо съм го превръщал в Биткойн. В случаите, в които не съм го правил веднага, после съм съжалявал. Например Монеро-то ми го откраднаха, а BURST-а го прехвърлих към Биткойн чак когато загубих половината от стойноста му.

                              С левкойна беше един бъзик - изкопах 6000 койна за 24 часа и се отказах, а после в биткойн форума се бъзикахме със създателя му, давайки му пример с моите 6000 койна колко е лабилна мрежата му и как никой не се занимава с копане, а камо ли с покупко-продажби.
                              Ех, човече Не ползвах нито една обидна дума към теб, но ти отново не се сдържа да хвърляш огън и жупел, добре че са ти редактирали мнението
                              Тоест ти си съхранявал алткоини, копал си ги и са ти откраднали такива, което не е никакъв проблем. Всеки е правил и ще прави грешки. Но в предходния ти пост пишеш как си бил чувал за такива грешки на други хора.... Що за комплекси избиваш, наистина не разбирам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение
                                Такам, след вчерашния спад възстановяването нещо не върви добре, какво следва от тук нататък? Дали ще продължи възходящия тренд и биткойнът ще продължи нагоре или ще има нова корекция вече под нива от 40 к и спукване на крипто балона? Според мен лично нещата са на кантар и не се наемам да прогнозирам или да действам. Как мислите по-големите умници тук, какъв е най-вероятния сценарий?
                                Виж линка дето постнах по-долу. Според мен пикът ще е есента. В миналите бичи пазари на БТК имаше по 4-5 корекции от по 25%+ процента преди почването на мечия пазар. Засега само 2 големи корекции след пробиването на предишния пик.
                                Разбира се - мое мнение. Риск има и вс си знае

                                Коментар

                                Working...
                                X