IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Тез двамата отдолу повече няма какво да ги коментирам. Само искам да ви питам пак, какво търсите в тема наречена Биткойн?
    Аз питам ли Ви защо влизате в супермаркета, като няма да купите всички продукти там? Това е свободен свят и да защитиш позиция не би трябвало да е престъпление, дори да се различава от консенсуса.

    Или си представяте света по друг начин?

    Коментар


    • Тез двамата отдолу повече няма какво да ги коментирам. Само искам да ви питам пак, какво търсите в тема наречена Биткойн?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        ..........................
        Ето примерно тук някои казват, че SEPA им била много "удобна" и евтина (макар че не е чакт толкова "евтина" в България е 1 лев превода, не е 1 цент...) ами какво става ако получателят живее в Турция или Сърбия.... тогава какво... тогава ти "дерат кожата" с бавния и скъп SWIFT, който няма да има "оправяне" в близките поне 100 години.

        В днешно време както Българите сме се пръснали по целия свят, скъпият SWIFT си е направо изнудване за хората които искат да изпращат пари на близките си в родината. Аз дори имам познати които буквално им правя услуга като давам пари на техни близки и те ми ги връщат кеш като си дойдат или през PayPal (за тези които имат) ... да толкова е скъпо, особено когато искаш да прехвърлиш 200 - 300лв. на близките си възрастни роднини по време на празници, няколко пъти в годината, а не наведнъж за да не ги ограбят "телефонни измамници".

        Ти и тези като теб просто си живеете в някаъв идеален и измислен свят, но реалните хора, си имат реални проблеми и SEPA не им ги решава по никакъв начин.

        ......................

        .................
        Доста се посмях, признавам си.
        Виж сега, ако баба Пенка няма PayPal или което и да е от още по-новите фин тех издания, кое те кара да мислиш, че ще има Биткойт уолет, компютър и километрична парола, записана на гърба на фиша за пенсията!?
        Дори няма да коментирам глупостите за SEPA. Ако покажеш на всички тук как превеждаш произволна сума в Биткойни за по-малко от един лев разходи /в Европа е без пари/, ще си призная, че съм сгрешил за теб.

        Ако наистина вярваш на това, което си написал, имаш сериозен когнитивен проблем.
        Ако вярваш, че останалите тук ще се вържат на подобни зарибявки, то проблемът е на останалите и ги съветвам чистосърдечно да не коментират подобни sales pitch.

        Успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Аве математик какви глупости говориш незнам. При инсталиране на кой да е порфейл има избор на 3 режима на транзакции - икономична, нормална, приоритетна. По ПОДРАЗБИРАНЕ винаги е на НОРМАЛНА, т.е ако не разбираш, оставяш го така и транзакцията ти е 10000000000000000000% ГАРАНТИРАНА. Аман вече от неразбрали, амаааан. Като не разбирате питайте ве....ПИТАЙТЕ.
          Теоретично не е гарантирана. Но на практика е гарантирана.

          Твоята транзакция трябва да отговаря на дадени условия спрямо другите транзакции и няма 100% гаранция че ще бъде обработена. Чисто теоретично е възможно да седи в пула с години и няма гаранция че някога ще бъде обработена.

          Нещата са като в оня виц. В едно училище правили изпит на учителите и задали следния въпрос:

          Ако в двата края на физкултурния салон имаме едно момче и едно момиче. И всяка една минута те скъсяват разстоянието си наполовина кога ще се срещнат.

          Математика казал никога.
          Физика казал някъде в безкрайността.
          Физкултурника казал след 10 минути ще са достатъчно близо за всякакви практически цели.


          Те така седят нещата и с транзакциите в блокчеин.


          п.п. с което искам да подчертая и че по дизайн блокчейн не е перфектен, но въпреки всичко се ползва.

          Както твърдите и за другите системи, че не са перфектни. Да така е, много от системите не са перфектни, но са достатъчно добри, лесни за употреба и гет дъ шитс доне и хората ги ползват без да се замислят за тези неща.
          Last edited by mathematician; 07.05.2021, 10:33.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Е точно това исках да кажа, че ако наградата не е правилна, транзакцията ти може да седи в пула с дни, месеци и години.
            Аве математик какви глупости говориш незнам. При инсталиране на кой да е порфейл има избор на 3 режима на транзакции - икономична, нормална, приоритетна. По ПОДРАЗБИРАНЕ винаги е на НОРМАЛНА, т.е ако не разбираш, оставяш го така и транзакцията ти е 10000000000000000000% ГАРАНТИРАНА. Аман вече от неразбрали, амаааан. Като не разбирате питайте ве....ПИТАЙТЕ.

            Тази по-стара от слънцето гавра "swift" как може да я сравняваш с блокчейн???? Как изобщо можеш да я пишеш на един ред с блокчейн?
            Last edited by better; 07.05.2021, 10:28.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

              Всички транзакции с правилната награда за миньорите при криптовалутите минават на 100%, не на 99.9999%, а на 100%.
              Е точно това исках да кажа, че ако наградата не е правилна, транзакцията ти може да седи в пула с дни, месеци и години.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                И за протокола ти не разбра, че превода ти към Япония с шиткоини не е гарантиран. Питай Матеев или Хмен1 да ти обяснят технологията, че там нямаш гарантирана транзакция - транзакцията може да стане, но може и да не стане, нямаш 100% гаранция. Т.е. системата не е идеална по дизайн. Но работи в 99.999999999999999999999% от случаите. Те туй исках да кажа. Но хората не им пука че транзакцията им е вероятността и просто я ползват.
                Това от къде го измисли, че транзакцията "не била гарантирана", що за глупост нечувана. Системата не била идеална по дизайн, написал си куп неверни глупости. Човек който не знае за какво става въпрос, ще си помисли че криптовалутите "дропват" транзакции по дизайн, което е абсолютно невярно.

                Всички транзакции с правилната награда за миньорите при криптовалутите минават на 100%, не на 99.9999%, а на 100%.


                При банките за международен превод извън Европа се използва SWIFT, което освен че е супер бавно е свързано с доста солени цени за транзакция.

                Не случайно през последните години придобиха популярност услуги като PayPal и TransferWise (Wise).

                Другото което е особеност за банките, там има хиляди условности и само една ако не е спазена, минаваш по най-солената възможна тарифа... или с други думи, ако получателя и изпращача, не са при "перфектната банка", в "перфектната държава" нещата не са толкова "розови" колкото изглеждат.

                Ето примерно тук някои казват, че SEPA им била много "удобна" и евтина (макар че не е чакт толкова "евтина" в България е 1 лев превода, не е 1 цент...) ами какво става ако получателят живее в Турция или Сърбия.... тогава какво... тогава ти "дерат кожата" с бавния и скъп SWIFT, който няма да има "оправяне" в близките поне 100 години.

                В днешно време както Българите сме се пръснали по целия свят, скъпият SWIFT си е направо изнудване за хората които искат да изпращат пари на близките си в родината. Аз дори имам познати които буквално им правя услуга като давам пари на техни близки и те ми ги връщат кеш като си дойдат или през PayPal (за тези които имат) ... да толкова е скъпо, особено когато искаш да прехвърлиш 200 - 300лв. на близките си възрастни роднини по време на празници, няколко пъти в годината, а не наведнъж за да не ги ограбят "телефонни измамници".

                Ти и тези като теб просто си живеете в някаъв идеален и измислен свят, но реалните хора, си имат реални проблеми и SEPA не им ги решава по никакъв начин.

                Относно това какво се случва ако напишеш грешен IBAN и прарите ти случайно заминат за Нигерия (при принца) вместо за Норвегия... (условно казано) отговорът е... пиеш една студена вода, точно както при криптовалутите... можеш да се оплачеш на Арменския поп ако искаш. (или да "съдиш" банката... ха ха ха)

                Ето един подобен пример:
                https://btvnovinite.bg/predavania/ta...uchatelja.html

                Когато някой чужбинец започне да ми обяснява че "това е невъзможно да се случи в Европа"... да знам как е в Европа... тук обаче сме "дивия запад" на ЕС...


                Банките имат останала една единствена "добра" функция за сега... имат прекрасни метални трезори... за съхранение на cold wallet-и.
                Last edited by Xman1; 07.05.2021, 01:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Ами до момента докато не те разкри Матеев хвърляше обвинения, че всички са спекуланти. Нз дали е престъпление или не, но до този момент ти криеше че си спекулант - факт!
                  Не съм го крил,това че може би не съм го споменал,не означава,че се срамувам от този факт,за да го крия.И пак ти казвам,нямам спомен да съм обвинявал някого,че е спекулант.Ако ми го докажеш,съм готов да ти поднеса отново извинения,но ако не го докажеш,джентълменското е ти да поднесеш своите извинения към мен.Не е срамно да сгрешиш,срамно е да не си признаваш грешките
                  Last edited by bokogega; 07.05.2021, 00:48.
                  "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Аз болдвам и/или оцветявам само единични думи, когато искам да натъртя на тях. Никога не съм си позволявал да оцветявам цели постинги.

                    Също така никога не слагам по 20-30 емотиконки ...
                    За емотиконите приемам забележката,за постингите ти не съм много сигурен,но не ми се търси назад.Както и да е,важното е когато се търси сламката в окото на другия,първо е хубаво да погледне в своето дали няма греда в него.И това натъртване си е крещене,когато е и с главни букви
                    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                      Какво е разкрил Матеев,че спекулирам ли?Ми това аз не съм го крил,а и така както го казваш все едно извършвам престъпление,и покажи ми един мой пост с обвинения,към някого,че спекулира.
                      Е добре,забележката на Матеев не е ли противоречива,казва на другите да не крещят във форума,а самият той също го прави
                      Абе просто при вас е весело
                      Ами до момента докато не те разкри Матеев хвърляше обвинения, че всички са спекуланти. Нз дали е престъпление или не, но до този момент ти криеше че си спекулант - факт!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                        Какво е разкрил Матеев,че спекулирам ли?Ми това аз не съм го крил,а и така както го казваш все едно извършвам престъпление,и покажи ми един мой пост с обвинения,към някого,че спекулира.
                        Е добре,забележката на Матеев не е ли противоречива,казва на другите да не крещят във форума,а самият той също го прави
                        Абе просто при вас е весело
                        Аз болдвам и/или оцветявам само единични думи, когато искам да натъртя на тях. Никога не съм си позволявал да оцветявам цели постинги.

                        Също така никога не слагам по 20-30 емотиконки ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Аве Боко ти па на всяка тенджера капак значи. Ти трябва да си по-нисък от тревата понеже Матеев те разкри. Оказа се, че си дребен спекулант, въпреки че обвиняваш всеки тук че е спекулант, не е ли така?
                          Какво е разкрил Матеев,че спекулирам ли?Ми това аз не съм го крил,а и така както го казваш все едно извършвам престъпление,и покажи ми един мой пост с обвинения,към някого,че спекулира.
                          Е добре,забележката на Матеев не е ли противоречива,казва на другите да не крещят във форума,а самият той също го прави
                          Абе просто при вас е весело
                          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                          Коментар


                          • Tomorrow, The DFINITY Foundation will unveil new information on the inner workings of the Internet Computer Protocol, and feature a range of demonstrations to showcase the power of an unbounded blockchain that runs at web speed to create a world computer.

                            Internet Computer Mercury Genesis Launch Event
                            • OPENER | History of the Internet
                            • The Internet Computer: The World’s First Blockchain Running at Web Speed With Unbounded Capacity
                            • Forbes Event Recap: The Open Internet Boom
                            • Inside the Internet Computer: Chain Key Technology
                            • Launch Event SWAG Giveaway #1
                            • Inside the Internet Computer: Consensus
                            • Inside the Internet Computer: Noninteractive Distributed Key Generation
                            • Inside the Internet Computer: Web Authentication and Identity
                            • Internet Identity: The End of Usernames and Passwords
                            • Open Chat: The Decentralized Chat App of the Future
                            • CanCan: Exploring Tokenization in an Open Internet Service
                            • Developer Onboarding
                            • Deploying Static Sites to the Internet Computer in Less Than 5 Steps
                            • Zero to Fullstack: Web Apps on the Internet Computer (Kyle Peacock)
                            • Launch Event SWAG Giveaway #2
                            • Motoko: A Programming Language For Building Directly on the Internet
                            • TechCrunch Event Recap: Exploring Entrepreneurship in the Open Internet Boom
                            • Inside the Internet Computer: Network Nervous System
                            • Internet Computer: Tokenomics
                            • Network Nervous System: Thousands of People Governing the Internet Computer
                            • Launch Event SWAG Giveaway #3
                            • Closing Remarks

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

                              Присмял се Щурчо на Потурчо.Това с болднатите и оцветени букви,а също така и писането с главни букви и ти го използваш.И на теб ли да ти оближем краката

                              П.П.Нищо лично.....
                              Аве Боко ти па на всяка тенджера капак значи. Ти трябва да си по-нисък от тревата понеже Матеев те разкри. Оказа се, че си дребен спекулант, въпреки че обвиняваш всеки тук че е спекулант, не е ли така?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Нищо лично, но ти започна в този тон. Какво си очаквал - че ще наведа глава да ти оближа краката ли?

                                Ако искаш нормален диалог, защо първо не се опиташ да пишеш с нормални букви, без да ги BOLD-ваш и оцветяваш. Така създаваш впечатление в целия форум, че непрекъснато крещиш и искаш само на тебе да ти се обръща внимание.

                                ПП: Нищо лично .....
                                Присмял се Щурчо на Потурчо.Това с болднатите и оцветени букви,а също така и писането с главни букви и ти го използваш.И на теб ли да ти оближем краката

                                П.П.Нищо лично.....
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X