IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Търся, щото само надувате че банките отказвали преводи към офшорни зони. Ми някои банки отказват - така е. Други отказват към сметки на шиткоин борси.

    В същото време не споменавате, че транзакциите на блокчеин не са гарантирани от алгоритъма, а само че минавали за 10 минути и какъв кеф колко бързо и яко от единия край на Света до другия само за 10 минути.

    Иначе съм съгласен че единствената гаранция, е че ще умрем някои ден.
    Знаеш ли, че до ден днешен през мрежата на биткойна са минали над 1 милиард транзакции, и са останали да висят само 20 000 на разни тарикати, опитващи се да минат само с 1 сатоши на байт. Тези които са с 2 сатоши на байт в момента минават - виж мемпула.

    1 сатоши на байт е цена на транзакцията от само 20 стотинки. Човек трябва да е голям олигофрен, за да плати толкова малка сума. Най-вероятно тези застоялите се транзакции са на стойност по 1-2 долара и който е пуснал такива всъщност си прави подигравка с мрежата на Биткойна. Ако въобще това бяха сериозни транзакции, човек винаги може да си доплати към таксата и транзакцията му ще се включи в блокчейна. Щом не го е направил това, значи въобще не се интересува от съдбата на транзакцията си, а това значи, че тя е за някаква смешна сума.

    20 000 зависнали транзакции от 1 милиард прави само 0.002%. Останалите 99.998% от транзакциите са минали.

    Можеш да си представиш товаренето на камиони на една цяла кариера от 1 милион тона камъни, и че от тях е паднала на земята една шепа пясък няма никакво значение за свършената работа.

    Продължаваш да се занимаваш да приказваш глупости, все едно че си някаква лелка, която се опитва да залъгва децата от детската градина.

    ПП: Периодично мемпула се занулява (тоест минават 100% от чакащите в опашката) и по всичко изглежда, че до ден-два това отново ще се случи:
    https://jochen-hoenicke.de/queue/#BTC,30d,count
    Last edited by Mateev; 07.05.2021, 19:38.

    Коментар


    • След дефицита при видеокартите е ред на харддисковете

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
        Търсиш под вола теле......
        Някой гарантира ли ти, че на улицата няма да падне някоя тухла на главата ти?
        Някой гарантира ли ти, че някой пияница или някой напушен няма да блъсне колата ти и да убие жена ти и децата ти?
        Някой гарантира ли ти, че банката ти няма да фалира?
        Някой гарантира ли ти, че утре няма да отвлекат член на семейството за откуп?
        Дори не е гарантирано, че слънцето утре ще изгрее ...

        Мога да напиша още 1000 реда с неща, които не са гарантирани. Всъщност никъде нищо не е гарантирано, освен факта, че гарантирано ще умреш.
        Търся, щото само надувате че банките отказвали преводи към офшорни зони. Ми някои банки отказват - така е. Други отказват към сметки на шиткоин борси.

        В същото време не споменавате, че транзакциите на блокчеин не са гарантирани от алгоритъма, а само че минавали за 10 минути и какъв кеф колко бързо и яко от единия край на Света до другия само за 10 минути.

        Иначе съм съгласен че единствената гаранция, е че ще умрем някои ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Е същото де. Което превръща транзакцията в негарантирана. А не загуба на пари.

          Т.е. на теория нищо не гарантира че транзакцията ти ще мине. Дори и да дадеш правилна награда на миньорите пак няма гаранция. Щото другите участници могат да дадат по-правилни награди на миньорите. И като се върне при теб след няколко дни ще си малко разочарован щото нали за 10 минути минавали. И така може да си циклиш до безкрай - да я вкарваш в пула, а тя да се връща.

          Т.е. чисто теоретично нищо не ти гарантира изпълнението на транзакцията и прехвърлянето на парите. На практиката обаче работи достатъчно добре, за да не се стигне до такива ситуации или те да са изключителна рядкост.
          Търсиш под вола теле......
          Някой гарантира ли ти, че на улицата няма да падне някоя тухла на главата ти?
          Някой гарантира ли ти, че някой пияница или някой напушен няма да блъсне колата ти и да убие жена ти и децата ти?
          Някой гарантира ли ти, че банката ти няма да фалира?
          Някой гарантира ли ти, че утре няма да отвлекат член на семейството за откуп?
          Дори не е гарантирано, че слънцето утре ще изгрее ...

          Мога да напиша още 1000 реда с неща, които не са гарантирани. Всъщност никъде нищо не е гарантирано, освен факта, че гарантирано ще умреш.
          Last edited by Mateev; 07.05.2021, 18:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


            Това което си написал изобщо не е вярно, транзакцията ти няма да стои в пула "блокирана" с години... ако не мине до няколко дни ще се върне в портфейла ти. Пула няма безкраен капацитет и по някое време "забравя" старите транзакции (което означава, че автоматично се връщат в портфейла). Можеш да опиташ и ще видиш, че няма как да се "изгуби" подобна транзакция.

            Но ако все пак си нетърпелив и си бил алчен да пуснеш транзакция с прекалено "малка награда за миньорите". Ето един клип с лесни (дори за теб инструкции) как да си отблокираш транзакцията при Етериум. (100% гарантирано)
            https://www.youtube.com/watch?v=J6xbcjNDFO0

            Биткойн ти го оставям за домашно, там може да е малко по трудно, но също е възможно.

            Нали разбираш че нета щеше да е пълен с "кошмарните истории" на хора на които транзакциите им стоят блокирани с години, ако беше невъзможно да се отблокират.
            Е същото де. Което превръща транзакцията в негарантирана. А не загуба на пари.

            Т.е. на теория нищо не гарантира че транзакцията ти ще мине. Дори и да дадеш правилна награда на миньорите пак няма гаранция. Щото другите участници могат да дадат по-правилни награди на миньорите. И като се върне при теб след няколко дни ще си малко разочарован щото нали за 10 минути минавали. И така може да си циклиш до безкрай - да я вкарваш в пула, а тя да се връща.

            Т.е. чисто теоретично нищо не ти гарантира изпълнението на транзакцията и прехвърлянето на парите. На практиката обаче работи достатъчно добре, за да не се стигне до такива ситуации или те да са изключителна рядкост.

            Коментар



            • Интересен диалог Ще добавя:

              Спекулант не е мръсна дума

              Synonymes de spéculer
              Last edited by barbaron; 07.05.2021, 17:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                Въпросът е кой ще успее да създаде работеща инфраструктура и приложения в нейната среда. И тъй като това е неизвестно, всички в момента играят един вид ангел-инвеститори - все някоя ще стане ракета, така че дай от всички да имам.

                Ама и това ще мине, както са казали мъдрите хора. Единствено barbaron ще се усмихва накрая
                ... и fantasy_gt

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение



                  Можеби трябва да опиташ и нещо различно от Биткойн и тогава ще откриеш, монети при които транзакциите са много по-евтини от 1лв, а при някои от тях дори безплатни.

                  Прочети отново коментара ми, там написах че има монети които "по дизайн" са с безплатни транзакции, не съм писал че при Биткойн транзакциите са безплатни.

                  Между другото в днешно време на много места приемат плащания с монети различни от Биткойн, та съвсем скоро този аргумент как при "криптомонетите (като обикнено всъщност се има предвид "Биткойн") транзакциите за да си купиш нещо, били много скъпи, ще отпадне.

                  Освен това след по-малко от година Етериум ще направи ъпгрейд при който транзакциите там ще станат отново евтини.
                  Е, темата е за Биткойн и затова визирах него. Колкото до останалите монети ... ами да кажем, че при някои има сериозен технологичен потенциал, но това не е задължително равно на печалба. В момента, в който някоя платформа /етериум, например/ събере достатъчно разработчици, за да се създаде поддходяща екостистема за нов бизнес, може и да има средносрочна полза от това да притежаваш съответния койн. След това ще му намерят евтин заместител. Технологията не е защитена с лицензи. Ако има по-евтин вариант, ще се направи с него.
                  Въпросът е кой ще успее да създаде работеща инфраструктура и приложения в нейната среда. И тъй като това е неизвестно, всички в момента играят един вид ангел-инвеститори - все някоя ще стане ракета, така че дай от всички да имам.

                  Ама и това ще мине, както са казали мъдрите хора. Единствено barbaron ще се усмихва накрая
                  Last edited by fantasy_gt; 07.05.2021, 15:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Теоретично не е гарантирана. Но на практика е гарантирана.

                    Твоята транзакция трябва да отговаря на дадени условия спрямо другите транзакции и няма 100% гаранция че ще бъде обработена. Чисто теоретично е възможно да седи в пула с години и няма гаранция че някога ще бъде обработена.

                    Това което си написал изобщо не е вярно, транзакцията ти няма да стои в пула "блокирана" с години... ако не мине до няколко дни ще се върне в портфейла ти. Пула няма безкраен капацитет и по някое време "забравя" старите транзакции (което означава, че автоматично се връщат в портфейла). Можеш да опиташ и ще видиш, че няма как да се "изгуби" подобна транзакция.

                    Но ако все пак си нетърпелив и си бил алчен да пуснеш транзакция с прекалено "малка награда за миньорите". Ето един клип с лесни (дори за теб инструкции) как да си отблокираш транзакцията при Етериум. (100% гарантирано)
                    https://www.youtube.com/watch?v=J6xbcjNDFO0

                    Биткойн ти го оставям за домашно, там може да е малко по трудно, но също е възможно.

                    Нали разбираш че нета щеше да е пълен с "кошмарните истории" на хора на които транзакциите им стоят блокирани с години, ако беше невъзможно да се отблокират.





                    Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                    Всъщност, продуктът Биткойн съм потребявал доста продължително и имам сериозни наблюдения върху неговите качества. За разлика от мнозина, аз не споделям почти никое от изложените "позитиви" на този "инструмент" и точно затова имам право на мнение.
                    Ако нямах опит с Биткойн, как бих могъл да го коментирам? Или това по принцип е нормално тук?

                    Можеби трябва да опиташ и нещо различно от Биткойн и тогава ще откриеш, монети при които транзакциите са много по-евтини от 1лв, а при някои от тях дори безплатни.

                    Прочети отново коментара ми, там написах че има монети които "по дизайн" са с безплатни транзакции, не съм писал че при Биткойн транзакциите са безплатни.

                    Между другото в днешно време на много места приемат плащания с монети различни от Биткойн, та съвсем скоро този аргумент как при "криптомонетите (като обикнено всъщност се има предвид "Биткойн") транзакциите за да си купиш нещо, били много скъпи, ще отпадне.

                    Освен това след по-малко от година Етериум ще направи ъпгрейд при който транзакциите там ще станат отново евтини.
                    Last edited by Xman1; 07.05.2021, 13:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                      Всъщност, продуктът Биткойн съм потребявал доста продължително и имам сериозни наблюдения върху неговите качества. За разлика от мнозина, аз не споделям почти никое от изложените "позитиви" на този "инструмент" и точно затова имам право на мнение.
                      Ако нямах опит с Биткойн, как бих могъл да го коментирам? Или това по принцип е нормално тук?
                      И кои са тези позитиви, които не споделяш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                        И фаза 2 на моя експеримент CHIA приключи
                        Трябваше да направя фермата преди 2 месеца
                        Ако курса на XCH (Chia Network) не започне да расте експоненциално,
                        ето какво очаква "фермерите" на "плотове":

                        Напълно си прав, но все още има 2-3 месеца, през които човек може да сложи в джоба си някоя друга хилка. Важното е да не се купува нов хардуер, а да се използва съществуващия, който прашасва някъде.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                          Доста се посмях, признавам си.
                          Виж сега, ако баба Пенка няма PayPal или което и да е от още по-новите фин тех издания, кое те кара да мислиш, че ще има Биткойт уолет, компютър и километрична парола, записана на гърба на фиша за пенсията!?
                          Дори няма да коментирам глупостите за SEPA. Ако покажеш на всички тук как превеждаш произволна сума в Биткойни за по-малко от един лев разходи /в Европа е без пари/, ще си призная, че съм сгрешил за теб.

                          Ако наистина вярваш на това, което си написал, имаш сериозен когнитивен проблем.
                          Ако вярваш, че останалите тук ще се вържат на подобни зарибявки, то проблемът е на останалите и ги съветвам чистосърдечно да не коментират подобни sales pitch.
                          Въпреки че печеля и губя от 2013-04-20 06:21 до днес от койните, напълно съм съгласен с теб за недостатъците на биткойна
                          И си спестил да им посочиш и много други недостатъци.
                          Многократно съм споделял - ако технологията на биткойн-мрежата не се усъвършенства, BTC ще бъде заменен с нещо друго. Кандидати много.
                          Конете бяха заменени от ДВГ, ДВГ се заменя от електромотори и т.н.; фирмите-лидери са малко.

                          Но не мисля, че Xman1 "зарибява". Момчето е компетентен ентусиаст и се дразни от безсмисления спам на някои тук

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Току що фаза 1 на моя експеримент CHIA приключи

                            Gaming Computer MSI GT76 TITAN DT 10SFS-006FR
                            CPU: Intel i7 3.8 GHz RAM: 32 Go
                            Carte graphique: Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER 8 Go
                            Temp.Files: HD Disk SSD 1 TB,
                            Plots: HD USB 3 2 TB

                            Копаене на ETH с графическата карта и
                            Паралелно създаване на 3 плота: 8 часа
                            Натоварване на процесора: < 30%
                            Натоварване на Disk SSD: < 21%
                            Натоварване на Disk USB: < 1%

                            Плотване: 8 часа / 3 = 2,67 часа за плот
                            80 плота * 2,67 часа = 213 часа = 8 - 9 дни
                            А ако ползвам повече SSD и повече лаптопа ? ?
                            Днес 76 плота генерират $500 за месец. Утре - не знам
                            И фаза 2 на моя експеримент CHIA приключи
                            Трябваше да направя фермата преди 2 месеца
                            Ако курса на XCH (Chia Network) не започне да расте експоненциално,
                            ето какво очаква "фермерите" на "плотове":

                            Last edited by barbaron; 07.05.2021, 12:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Аз като вляза винаги си купувам, не съм като вас само да влизам и да разглеждам. А мога ли да попитам защо разглеждате продукта "Биткойн" , за който сте убедени, че е "некачествен" или не ви "допада" защо се интересувате от лош продукт?
                              Всъщност, продуктът Биткойн съм потребявал доста продължително и имам сериозни наблюдения върху неговите качества. За разлика от мнозина, аз не споделям почти никое от изложените "позитиви" на този "инструмент" и точно затова имам право на мнение.
                              Ако нямах опит с Биткойн, как бих могъл да го коментирам? Или това по принцип е нормално тук?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Аз питам ли Ви защо влизате в супермаркета, като няма да купите всички продукти там? Това е свободен свят и да защитиш позиция не би трябвало да е престъпление, дори да се различава от консенсуса.

                                Или си представяте света по друг начин?
                                Аз като вляза винаги си купувам, не съм като вас само да влизам и да разглеждам. А мога ли да попитам защо разглеждате продукта "Биткойн" , за който сте убедени, че е "некачествен" или не ви "допада" защо се интересувате от лош продукт?
                                Last edited by better; 07.05.2021, 11:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X