IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    И как ги е "подлъгвал" я разуй

    Не знам защо но се сещам за Макафи в испанската пандела. И той невинен, но набеден от завистливи хора

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      ?
      Щом не знаеш - завиждам ти на годините, защото си млад

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

        Те няма как да го отнемат този ресурс. Той просто се преразпределя. Един го губи и отива в друг.

        Е оня ден гледах някакви постове в Туитъра от 2013 на някакъв дето е казвал "купувайте биткоини и да загубите ще загубите 1-2 долара или там колкото е бил тогава, майната им, но може да спечелите много". Е сега туитва от яхтата си. Едва ли и той е очаквал че ще се спечели толкова. Но на случило се.

        Т.е. човекът е кеширал е инвестирал в бетон, яхти (пиячка, бело, жени) и други неща дето носят удоволствие.


        И тук идва проблема - за преразпределянето на този ресурс се хаби доста много ток.

        Много по-лесно е да се съберете всичките цъкачи на биткоин някъде и да цъкате покерче или рулетка и то е същото - пак преразпределя ресурс.


        Т.е. ако някой вместо да залива с бетон каже "аз ще вкарам парите в биткоин" - добре, няма проблеми. Само че някой друг ще вземе тези пари и той ще направи същото с тях или подобно.

        Но този ток в огромната си част е от ВЕИ и делът на ВЕИ постоянно се увеличева. Отделно огромната част от този ток от ВЕИ, неможе да се транспортира евтино до големите градове/производствени зони. В крайна сметка има вероятност и Биткойн да премине към PoS.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Ясно те разбирам, че истината боли, но да - това е истината. Може в чужбина да има деца, родили се милионери, но в България всички се родихме ЕДНАКВО БЕДНИ. Специално аз и моите родители живеехме в голяма мизерия. Моето лично богатство беше точно 0 (НУЛА) лева чак до 25-тата ми годишнина, когато завърших ВМЕИ Габрово и веднага след това се хвърлих надолу с главата в непознатото море, наречено БИЗНЕС.
          Как е като си вече на половината от "инвестицията" за пореден път в непознатото ти крипто-море
          Или "няма загуба, щом не си продал" а?

          Коментар


          • Зелените талибани казват, че съвременния сват няма стойност, и призовават да зарежем бетона и да се върнем назад ..... към пещерите, ноо тогава и биткойни няма да има !?! на биткойна му трябва течец

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
              Всъщност ти можеби разбираш за какво пиша но се правиш нарочно, че не схващаш. Затова ще го кажа съвсем опростено, като да ме разбере и някоя бабичка. Ако Биткойн и другите "виртуални" крипто активи, могат да отнемат дори част от ресурса с който иначе ще продължаваме да унищожаваме природата... (за да изливаме бетон и да миньорстваме за злато) да според мен това е огромна "добавена стойност", ако и криптовалутите по своята същност да са "zero-sum game" (което аз много добре разбирам). Дори 1 лев да отиде за Биткойн вместо "инвестиционен бетон", според мен е голяма победа. Защото сега какво се случва... има целева инфлация 2 - 3%, "инвеститорите" зада не "губят" богатството си, инвестират в бетон и злато (и в дурги подобни неща).
              Те няма как да го отнемат този ресурс. Той просто се преразпределя. Един го губи и отива в друг.

              Е оня ден гледах някакви постове в Туитъра от 2013 на някакъв дето е казвал "купувайте биткоини и да загубите ще загубите 1-2 долара или там колкото е бил тогава, майната им, но може да спечелите много". Е сега туитва от яхтата си. Едва ли и той е очаквал че ще се спечели толкова. Но на случило се.

              Т.е. човекът е кеширал е инвестирал в бетон, яхти (пиячка, бело, жени) и други неща дето носят удоволствие.


              И тук идва проблема - за преразпределянето на този ресурс се хаби доста много ток.

              Много по-лесно е да се съберете всичките цъкачи на биткоин някъде и да цъкате покерче или рулетка и то е същото - пак преразпределя ресурс.


              Т.е. ако някой вместо да залива с бетон каже "аз ще вкарам парите в биткоин" - добре, няма проблеми. Само че някой друг ще вземе тези пари и той ще направи същото с тях или подобно.


              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение

                От тук хора са имали проблеми с властите за препоръките си без да имат договори и т.н. Няма да има проблем Матеев този, естествено, както и много други подвеждащи хората, няма да имат.
                ?

                Коментар


                • Харасвам Матеев добър обратен индикатор силно емоционално се обвързва с по всякакви теми. Тук няма умисъл. Бих споменал и други ама ще вземем да си развалим модела.

                  ПП. Любимец ми е Майк златната буба, направо щеше да се разплаче когато Тръмп изгуби изборите.
                  .
                  Last edited by Майстора233; 22.05.2021, 19:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Много неща съм виждал, но крипто-екстремизъм като твоя не съм
                    +1 То неговото ако се екстраполира до крайност трябва абсолютно всеки жител (включително земеделци и всякакви производители на храна) на Земята да вложи всичко в BTC и да седнем да чакаме да умрем от глад и тогава всичко ще стане супер. Земята след 100-1000 години ще се изчисти от бетона и арматурата и ще настане голям кеф.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                      Ако Биткойн и другите "виртуални" крипто активи, могат да отнемат дори част от ресурса с който иначе ще продължаваме да унищожаваме природата... (за да изливаме бетон и да миньорстваме за злато) да според мен това е огромна "добавена стойност", ако и криптовалутите по своята същност да са "zero-sum game" (което аз много добре разбирам).
                      Много неща съм виждал, но крипто-екстремизъм като твоя не съм

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Видях, но пари вземал ли ти е? А договор имаш ли с него, гаранции за изпълнение, неустойки?
                        От тук хора са имали проблеми с властите за препоръките си без да имат договори и т.н. Няма да има проблем Матеев този, естествено, както и много други подвеждащи хората, няма да имат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                          Ами разгледай темата назад и ще видиш как откровено проповядва и призовава и пише с големи червени букви всяко атх. Сигурно вече и бакшишите в София споменават Матеев, като българския проповедник на биткойна.
                          Видях, но пари вземал ли ти е? А договор имаш ли с него, гаранции за изпълнение, неустойки?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Това сериозно ли си го написал или си правиш тънка ирония. И то толкова тънка че да не мога да я схвана.
                            Виж човек, понятието "стойност" е абсолютно субективно нещо, това не е някаква "обективна реалност". Например за мутрата на бетономорието, бетонирането на цялото море е създана и добавена стойност, за нормалните хора е унищожена стойност (затова започнаха да ходят на Гърция). Пиша го толкова елементарно за да го разбере всеки, че това което вие наричате "стойност" не е това което според мен има стойност, а трети човек може да има съвсем различна представа. Няма универсално понятие "стойност", за нас цялата ни цивилизация има да речем няколко квадрилиона долара "стойност"... за една извънземна цивилизация, може да изглеждаме като паразити които унищожават планетата и за тях ние имаме отрицателна стойност. И когато ти казваш бизнеси които създават "реална добавена стойност", да за теб може и да изглеждат като такива, но за друг може да изглеждат по друг начин. Седнал си на някаква позиция и я браниш точно като някакъв "Матросов на амбрзурата", без да разбираш, че основта ти е калпава. Това което е печалба за едни, винаги е за сметка на други, дали тази сметка ще я плащаме веднага или след 1000 / 1 000 000 / 1 000 000 000 години, няма значение. Развитието на цивилизацията (т.е. увеличаването на стойноста на цивилизацията), ни доведе до ръба на унищожението на планетата Земя... т.е. нашето "богатство" е за сметка на разрушаването на нашият общ дом.

                            Мисълта ми е, цялата ни икономика е една "zero-sum game", просто не всичко се вижда от къде идва, никой никога не го изчислявал, но то се случва. Ако дори един от тия дето си влагат парите в "бетон" ги вложат в Биткойн, според мен това е голяма "победа", защото след това няма да има необходимост да се руши този бетон, а и този бетон в зависимост от мястото на което е излят завинаги може да разруши част от природата там безвъзвратно.

                            Всъщност ти можеби разбираш за какво пиша но се правиш нарочно, че не схващаш. Затова ще го кажа съвсем опростено, като да ме разбере и някоя бабичка. Ако Биткойн и другите "виртуални" крипто активи, могат да отнемат дори част от ресурса с който иначе ще продължаваме да унищожаваме природата... (за да изливаме бетон и да миньорстваме за злато) да според мен това е огромна "добавена стойност", ако и криптовалутите по своята същност да са "zero-sum game" (което аз много добре разбирам). Дори 1 лев да отиде за Биткойн вместо "инвестиционен бетон", според мен е голяма победа. Защото сега какво се случва... има целева инфлация 2 - 3%, "инвеститорите" зада не "губят" богатството си, инвестират в бетон и злато (и в дурги подобни неща).


                            Коментар


                            • Ами разгледай темата назад и ще видиш как откровено проповядва и призовава и пише с големи червени букви всяко атх. Сигурно вече и бакшишите в София споменават Матеев, като българския проповедник на биткойна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение

                                Глупости сега, Продадох си всичкото бтк на около 54-56 и оттогава само скъсявам предимно с успех и в момента имам отворени къси.
                                Ако прочетеш назад, ще видиш, че съм противник на криптовалутите и не виждам смисъл в тях. Иначе имах от преди години, в момента имам само някакви остатъци. Бих купил пак, да. Но генерално ме дразни тази глупост. А между другото бих държал Матеев отговорен да, кой знае колко човека е подлъгал да купуват на 60к обещавайки 300к-500к и т.н.

                                П.С. Даже ако ми разглеждаш темата назад ще видиш и тайминга ми когато излязох от дългата позиция, беше преди да хитне АТХ над 60к и да, по едно време си помислих, че много съм подранил с изхода, но г-д съм уцелил. Не че му пречи след 2 месеца да е 80к....
                                И как ги е "подлъгвал" я разуй

                                Коментар

                                Working...
                                X