IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

    И аз това казвам. Достъпа до информация го има. И за картови разплащания. Иначе данъка е 10%+ осигуровки. 15% е за хазартни игри, и томболи, май беше. И се плаща при източника.
    Но да се хвалиш в обществен форум с това, е меко казано, неразумно.
    За да е 10% има условия обаче, в неговия случай ще е 15%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      Че от кога НАП удържат 15% данък (на общо основание) директно през Койнбейс, това ще да е някакво ново "чудо"....

      А какво става ако парите му ги е дал чичо му (*или май беше вуйчо му)... като на Цветанов... който така 2 - 3 апартамента си беше купил......

      ..
      10% е само ако си Ф.Л и направиш 1-2 тегления на година. Тази карта не мисля, че ще я поръчва само за 1-2 тегления

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
        Цитирам те от днес, смехурко Знам че ще отричаш, че си го написал - не се бой, гледам и бетера ти не е помирисвал борсите, дето ги коментира Още има да се излагате и двамата, че и Матейко да приглася Вие сте важни, донори си трябват.
        Я ни покажи, къде съм го написал? Защото с LTC приключих преди 5 години

        Аз от китайците съм много доволен Ти как си

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение





          Това не е изобщо вярно, дори IRS трябва да изискват информация, а не я получават автоматично.

          Ако получават автоматично всичко... защо направо не ни смятат и данъците, така ще си спестим излишен труд.


          Относно дали си заслужава рушвета.... НАП най-обичат да се занимават точно с такива "дребни риби". Тук една баничарничка така я затвориха, заради неиздаване на касови бележки, (те издаваха но не всеки път), пратили им НАП "таен клиент"... и... (сигурно за едно 200 - 300лв. на месец ги затвориха)... и от тогава няма вече баничарничка.... надявам се от НАП да са "доволни"... "голяма работа" свършиха. (беше преди пандемията).

          *Историята с баничарничката има и продъжение, преди няколко месеца демонтираха (разрушиха) павилиончето (предполагам отиде на скрап)... та сега вече е почти сигурно, че никога повече няма да има нищо там...
          Доколкото знам форекс брокерите са длъжни ,да изпращат отчети всяка година в НАП. Говорим за български граждани, и от ЕС. Приравнявам лицензираните в САЩ крипто-борси, към брокери. Споразумение за обмен на информация, между САЩ и България си има. Просто живеем в България.
          А историята ти с баничарницата, според мен, е друга. Първо под 2000-3000 печалба на месец, не пада. И най-вероятно, е отказала да почерпи една баничка, някой държавен служител. Или в близост, има друга баничарница. Конкуренцията е жестока.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Е то за 200-300 евра никой няма да те барне, дори за 5-6 палки на год. ме съмнява, че някой ще тръгне да си губи времето....
            И аз това казвам. Достъпа до информация го има. И за картови разплащания. Иначе данъка е 10%+ осигуровки. 15% е за хазартни игри, и томболи, май беше. И се плаща при източника.
            Но да се хвалиш в обществен форум с това, е меко казано, неразумно.
            Last edited by SKP; 13.09.2021, 09:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Ти май почна да бълнуваш Или ме бъркаш с някого
              Цитирам те от днес, смехурко Знам че ще отричаш, че си го написал - не се бой, гледам и бетера ти не е помирисвал борсите, дето ги коментира Още има да се излагате и двамата, че и Матейко да приглася Вие сте важни, донори си трябват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Това е "държавната такса"

                Че от кога НАП удържат 15% данък (на общо основание) директно през Койнбейс, това ще да е някакво ново "чудо"....

                А какво става ако парите му ги е дал чичо му (*или май беше вуйчо му)... като на Цветанов... който така 2 - 3 апартамента си беше купил......



                Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение
                Ти така си мислиш. Просто за 200-300 евра, не си заслужава, рушвета.
                Всичхо отдавна е на отчет. А лицензираните борси, пращат директно в данъчното.

                Това не е изобщо вярно, дори IRS трябва да изискват информация, а не я получават автоматично.

                Ако получават автоматично всичко... защо направо не ни смятат и данъците, така ще си спестим излишен труд.


                Относно дали си заслужава рушвета.... НАП най-обичат да се занимават точно с такива "дребни риби". Тук една баничарничка така я затвориха, заради неиздаване на касови бележки, (те издаваха но не всеки път), пратили им НАП "таен клиент"... и... (сигурно за едно 200 - 300лв. на месец ги затвориха)... и от тогава няма вече баничарничка.... надявам се от НАП да са "доволни"... "голяма работа" свършиха. (беше преди пандемията).

                *Историята с баничарничката има и продъжение, преди няколко месеца демонтираха (разрушиха) павилиончето (предполагам отиде на скрап)... та сега вече е почти сигурно, че никога повече няма да има нищо там...
                Last edited by Xman1; 13.09.2021, 01:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                  Ти така си мислиш. Просто за 200-300 евра, не си заслужава, рушвета.
                  Всичхо отдавна е на отчет. А лицензираните борси, пращат директно в данъчното.
                  Е то за 200-300 евра никой няма да те барне, дори за 5-6 палки на год. ме съмнява, че някой ще тръгне да си губи времето....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Досега никой не е изревал, понеже още не са поискали данни, но няма да се учудя много скоро да започнат да искат данни от борсите и картовите оператори.
                    Ти така си мислиш. Просто за 200-300 евра, не си заслужава, рушвета.
                    Всичхо отдавна е на отчет. А лицензираните борси, пращат директно в данъчното.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

                      Имам много познати да теглят от коинбейз чрез карта на банкомат, никой до сега не е изревал. Все пак става въпрос за малки суми от няколко стотин лева евро, не вярвам да впрегнат целия ресурс на данъчните органи точно за това. Ясно, че това не е приложимо за големи суми, ама не всички сме милионери като повечето тук.
                      Имам регистрация и в кракен, предлагат ли някаква дебитна карта и те?
                      Досега никой не е изревал, понеже още не са поискали данни, но няма да се учудя много скоро да започнат да искат данни от борсите и картовите оператори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                        Човек таман да ти се зарадва - и прочете това:
                        "а LTC си ги държа в Кракен. Но и тях трябва да ги прибера на сигурно. Нарочно съм разхвърлял на няколко места криптото си, че ако нещо потъва да не е всичко. Нямам опит с Ledger, надявам се ако не дай Боже се загуби или повреди да мога да възстановя активите си..."
                        Може ли от 2017 досега да седиш неграмотен? Айде - че си се нашил на върха по онуй време ясно, той и Матейката така пи вода ...
                        Ти май почна да бълнуваш Или ме бъркаш с някого

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                          Bitcoin’s monetary policy is beautifully simple.
                          Човек таман да ти се зарадва - и прочете това:

                          "а LTC си ги държа в Кракен. Но и тях трябва да ги прибера на сигурно. Нарочно съм разхвърлял на няколко места криптото си, че ако нещо потъва да не е всичко. Нямам опит с Ledger, надявам се ако не дай Боже се загуби или повреди да мога да възстановя активите си..."

                          Може ли от 2017 досега да седиш неграмотен? Айде - че си се нашил на върха по онуй време ясно, той и Матейката така пи вода ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

                            Имам много познати да теглят от коинбейз чрез карта на банкомат, никой до сега не е изревал. Все пак става въпрос за малки суми от няколко стотин лева евро, не вярвам да впрегнат целия ресурс на данъчните органи точно за това. Ясно, че това не е приложимо за големи суми, ама не всички сме милионери като повечето тук.
                            Имам регистрация и в кракен, предлагат ли някаква дебитна карта и те?
                            Всеки отговаря сам, за себе си. Не Кракен нямат, все още карта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                              Това никак не кореспондира, с избора ти на регулирани в САЩ борси.
                              Имам много познати да теглят от коинбейз чрез карта на банкомат, никой до сега не е изревал. Все пак става въпрос за малки суми от няколко стотин лева евро, не вярвам да впрегнат целия ресурс на данъчните органи точно за това. Ясно, че това не е приложимо за големи суми, ама не всички сме милионери като повечето тук.
                              Имам регистрация и в кракен, предлагат ли някаква дебитна карта и те?

                              Коментар




                              • Bitcoin’s monetary policy is beautifully simple.

                                Коментар

                                Working...
                                X