IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kanu Разгледай мнение

    Кво става бря
    Често прави такива по 30% около халвингите. Ако падне под 30 може да купя още, но едва ли.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

      След такъв ръст винаги е очаквано, но засега изглежда, че щом падне итф-те и обема бързо го вдига обратно.

      Имам чувството, че нещата наистина са се променили.
      Кво става бря

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение
        Ще видим ли някоя корекция 30%?
        След такъв ръст винаги е очаквано, но засега изглежда, че щом падне итф-те и обема бързо го вдига обратно.

        Имам чувството, че нещата наистина са се променили.

        Коментар


        • Ще видим ли някоя корекция 30%?

          Коментар


          • Абе вие за 10 години не разбрахте ли, че за криптовалути прогнози не се правят
            Само посоката може да се прогнозира - нагоре или надолу
            С точност 50%

            Коментар


            • Това щяло да му е.Много смело.
              П.п: И аз имам от тия боклуци Догето и Шибата, ама колкото да го броя.
              Що се касае до прогнози за връх пък бил той и скромните 200к, с тези ИТФ-и няма как нищо да се мисли вече относно прогнози. Когато вземат разни шитни като Догето и Шибата да правя хиксове, тогава ще е време пак за връщане в Биткойн и вече, който е беден като мен и му се продава част от него за да си купи нещо, тогава може ще е време за продажби. Ама конкретни цифри е ала-бала да се мислят сега като върхове, освен ако не са нечия лична цел да си каже, че ще маха нещо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
                Коня гледа към 78 преди рязка и голяма корекция.
                После сигурно ще заходи още веднъж и това ще му е.
                Парите както винаги са в алтовете.
                Следващия който ще ми напълни гушата след FET e DOGE ,очаквам приятни изненади и от малкия му събрат SHIB.Дано ни повозят добре
                Shitcoins. Shame... Shame

                Коментар


                • Коня гледа към 78 преди рязка и голяма корекция.
                  После сигурно ще заходи още веднъж и това ще му е.
                  Парите както винаги са в алтовете.
                  Следващия който ще ми напълни гушата след FET e DOGE ,очаквам приятни изненади и от малкия му събрат SHIB.Дано ни повозят добре
                  Last edited by danetha; 13.03.2024, 22:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Мдаа, доста подрани този път, преди тръгваше няколко месеца след халвинга.

                    Моите прогнози са следните:

                    До халвинга - 80-100.
                    До края на год около 150.
                    Връх - средата на 2025 около 200к.
                    После надолу - дъно към края на 2026 около 80к.
                    Следващия халвинг 2028 - 400к, 2029 - 1 млн.

                    Запазвам го, ще гледаме.
                    П.С не е финансов съвет.
                    Личното ми мнение е, че класическия 4г. цикъл при биткойн - връх на следващата година след халвинг и дъно година преди халвинг - няма да се случи този път и всичко ще е съвсем различно. Първо, при капитализация от 3.5-4 трлн. долара е много по-трудно да бъдат изтрити 60%-70%, защото са необходими съвсем различни по размер ресурси в сравнение с предишните бичи / мечи пазари. Второ, при предходните върхови години основно т.нар. ритейл инвеститори бяха в основата на нарастване на цената, но те са и т.нар. глупави пари, които бързо продават. Днес инвеститорите са различни. Трето, пространството се прочисти от разни пишман проекти и псевдо борси, като тонът за песен днес се задава от Уолстрийт. И разбира се, наличието на ETF също променя картината, защото техните клиенти не са разни келеши с акаунти в Бинанс. Освен това, настоящия крипто пазар е съвсем различен от този преди одобрението на ETF, защото преди това той беше 24/7, а днес е разделен на два пазара - един 24/7 и един с класическо работно време в делнични дни. Всички тези фактори из основи ще променят 4г. цикъл на биткойн, според мен. Ако видим сериозна корекция, както при предходните цикли, ще съм крайно изненадан. Мисля, че не повече от 10-15% надолу ще е максимума, ако изобщо видим такъв в края на 2025 и началото на 2026.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                      Интересно, според сегашните ми сметки Биткойна излиза на 150к, преди халвинга...

                      Доста съм озадачен от растежа последните месеци... трябваше да мине ATH преди халвинга, но не толкова бързо. Значи в момента отиваме над 200к след халвинга.

                      Ще се радвам да чуя и други мнения, не отиваме ли твърде бързо нагоре?
                      Мдаа, доста подрани този път, преди тръгваше няколко месеца след халвинга.

                      Моите прогнози са следните:

                      До халвинга - 80-100.
                      До края на год около 150.
                      Връх - средата на 2025 около 200к.
                      После надолу - дъно към края на 2026 около 80к.
                      Следващия халвинг 2028 - 400к, 2029 - 1 млн.

                      Запазвам го, ще гледаме.
                      П.С не е финансов съвет.
                      Last edited by better; 13.03.2024, 15:28.

                      Коментар


                      • https://twitter.com/CitizenFreePres/...87688300380289
                        Повча се. Неизбежно беше и в дебати за президент да не присъства думата Биткойн.

                        Gradually, gradually, gradually and then... suddenly!
                        Last edited by Top Gun Maverick; 12.03.2024, 10:10.

                        Коментар


                        • Интересно, според сегашните ми сметки Биткойна излиза на 150к, преди халвинга...

                          Доста съм озадачен от растежа последните месеци... трябваше да мине ATH преди халвинга, но не толкова бързо. Значи в момента отиваме над 200к след халвинга.

                          Ще се радвам да чуя и други мнения, не отиваме ли твърде бързо нагоре?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Веселият_мелничар Разгледай мнение

                            Не се обиждай, но този коментар е пример за пълна липса на познания в икономиката и финансите. Златото има капитализация от 14.7 трлн. долара при цена за унция в размер на 2180 щатски долара. А сега умножи 14.7 × 24 и ще получиш gold market cap на златото при цена от $ 50к. Възможността златото да расте към цена от $ 5к долара е равна на нула, щото това означава да добави нови 20 трлн. капитализация. Само, че при цена от $2500-3000 всички компании в сектора на добив ще инвестират в разработване на нови находища, респективно ще имаш натиск надолу върху цената. С пшеницата е още по-брутално, защото там при 20% повишение на цената всички започват да садят зърно. И на следващата година следва крах в цената й.

                            А сега се пробвай да изкопаеш 1 биткойн над тези 21млн. и виж дали ще ти се получи? Злато има много в недрата на Земята и не е ограничено като количество. За пшеница да не говорим
                            Ще цитирам Jack Maller: Златото е "заклещено" в земята, Биткойн е заклещен във времето. Единствено времето може да отключи повече Биткойн, дори и търсенето да се качи 10x и капитализацията да се качи 10x.

                            Fascinating.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                              По тази антилогика за инфлацията, златото трябва да е 50 000 $, а пшеницата 10 000, а не да е паднала 60,70 %
                              И двете са реални активи, а не спекулативнини като коментирания тук
                              Не се обиждай, но този коментар е пример за пълна липса на познания в икономиката и финансите. Златото има капитализация от 14.7 трлн. долара при цена за унция в размер на 2180 щатски долара. А сега умножи 14.7 × 24 и ще получиш gold market cap на златото при цена от $ 50к. Възможността златото да расте към цена от $ 5к долара е равна на нула, щото това означава да добави нови 20 трлн. капитализация. Само, че при цена от $2500-3000 всички компании в сектора на добив ще инвестират в разработване на нови находища, респективно ще имаш натиск надолу върху цената. С пшеницата е още по-брутално, защото там при 20% повишение на цената всички започват да садят зърно. И на следващата година следва крах в цената й.

                              А сега се пробвай да изкопаеш 1 биткойн над тези 21млн. и виж дали ще ти се получи? Злато има много в недрата на Земята и не е ограничено като количество. За пшеница да не говорим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение

                                По тази антилогика за инфлацията, златото трябва да е 50 000 $, а пшеницата 10 000, а не да е паднала 60,70 %
                                И двете са реални активи, а не спекулативнини като коментирания тук
                                Ми тогава кво търсиш в темата на "спекулативния актив", има тема за злато, ходи там и чакай да стане 50 000$. Ние тук търсим 100 к.

                                Коментар

                                Working...
                                X