IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добри Ютро!!!
    За желаещи да станат "миньори" - СофтУни организира курс за начинаещи:
    https://softuni.bg/trainings/1836/bl...-december-2017
    Курса ще се води от Мартин Куванджиев, същия който е замесен в прокта BitcoinGold и по всяка вероятност ще обяснява основно как се копае неговото "отроче". В цената на курса е включена и бонус Видео карта, модел ASUS MINING-P106-6G 6GB GDDR5, 192 BIT, NO VIDEO OUTPUT с 3 месеца гаранция
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

      Те така са говорили и за интернета,че няма стойност,и е така сам по себе си,но възможностите които дава????

      защо си мислите,че не е ли физическо,не може ли да го пипнете или папате няма стойност?

      стойността се измества от материалното,към услугите.

      сега,че някои не могат да махнат капаците,и повтарят мантрически-те такова жиуотно нема,пирамида е,балон е- си е негов проблем.

      темата е тук,няма да избяга,ще си говорим след няколко години,като започне крипто да навлиза в ежедневието ви.
      + 9999999999 evala pich, mnogo kefish!!!

      koeto kazvash e FAKT!!!!!! sujelqvat, che ne sa precenili momenta i tazi ultra vuzmojnost za burzi ogromni pari!!!!

      Коментар


      • Надявам се да си остане така както е в момента. Крипто спасение от правителствата в някои държави като Зимбабве и Венецуела
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

          сега,че някои не могат да махнат капаците,и повтарят мантрически-те такова жиуотно нема,пирамида е,балон е- си е негов проблем.

          темата е тук,няма да избяга,ще си говорим след няколко години,като започне крипто да навлиза в ежедневието ви.
          Крипто, да но на правителствата.... ) демек нищо общо с това в момента.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

            Те така са говорили и за интернета,че няма стойност,и е така сам по себе си,но възможностите които дава????

            защо си мислите,че не е ли физическо,не може ли да го пипнете или папате няма стойност?

            стойността се измества от материалното,към услугите.

            сега,че някои не могат да махнат капаците,и повтарят мантрически-те такова жиуотно нема,пирамида е,балон е- си е негов проблем.

            темата е тук,няма да избяга,ще си говорим след няколко години,като започне крипто да навлиза в ежедневието ви.
            Блокчейн тихнологията е много полезна и най-вероятно ще бъде въведена масово. Но биткойн няма никаква стойност извън спекулативните мечти на феновете му.

            Това не го казваме защото не може да се пипне.

            Коментар


            • ... за 0рата дето са тежко в ETH, от време на време има airdrop на разни койни...
              давам пример как може да се достъпят за хората които не знаят, защото някой от тях вече имат цена и са листнати в coinmarketcap

              отваряте myethwallet.com -> Send Ether & Tokens -> Private Key (вкарвате Private Key ) -> Load Tokens -> Add custom token
              Token Contract Address : 0xab95e915c123fded5bdfb6325e35ef5515f1ea69
              Token symbol: XNN
              Decimal: 18

              просто пример... знам че има и още няколко, може да проверите в etherscan.io на wallet адреса кво е влизало и да ги набивате един по един
              Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

              Коментар


              • Не е много по темата но това е фонда https://finance.yahoo.com/quote/AMZA?p=AMZA ETF в щатите мега рисков е знам много добре. Иначе имам един пример за купеани акции на кока кола ама дали е верен кой да ти каже. Ето тук първо са купени 10 акции на кока кола в един ден и 3 акции на кока кола в друг ден. А ако продам 1 акция и после купя още 2 беш ли му майката какво се прави.
                http://i.imgur.com/v6DKHHP.png курса в лева сметнат от сайта на БНБ.

                За дивидента http://i.imgur.com/W4QS9jM.png така смятъл съм курса usd/bgn тука на payment date. To дивидентите имаха дата на обевяване ex dividend day payment day масии дати не знам дали не трябв да се търси курса usd/bgn спрямо датата на обевяване а не спрямо датата на която ти пристигат парите в сметката при моя посредник пристигат на payment date. Така попълнен дивидента би трябвало да не плащам нищо и да не вадя невъзможния за изважане документ по СИДДО, а да се измъкна с чл. 76 от ЗДДФЛ но дали това е вярно не знам.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • Някой би ли казал как стои технически въпроса с BTG.Когато е била вилицата съм имал BTC в два портфейла - Bread на телефона и JAXX на компютъра.Гледам днес че търговита на Bittrex върви.Въпроса ми е как да си получа и закарам BTG на Bittrex, за да ги продам примерно?
                  Благодаря предварително за евентуалната помощ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    честито, и аз ви честитя, но казах, че няма никаква стойност. само спекулативна съставка (сиреч дори и стохастичната е гола вода), фундамент нула. Това не значи че няма навитаци, които искат да го купят, просто защо го купуват ако ги питаш., ще видиш, как гледат в тавана
                    Те така са говорили и за интернета,че няма стойност,и е така сам по себе си,но възможностите които дава????

                    защо си мислите,че не е ли физическо,не може ли да го пипнете или папате няма стойност?

                    стойността се измества от материалното,към услугите.

                    сега,че някои не могат да махнат капаците,и повтарят мантрически-те такова жиуотно нема,пирамида е,балон е- си е негов проблем.

                    темата е тук,няма да избяга,ще си говорим след няколко години,като започне крипто да навлиза в ежедневието ви.
                    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata89 Разгледай мнение
                      Само да ви кажа колко са компетентни данъчните в моя областен град. На няколко пъти купувах акции на един фонд и имам един дивидент от него отидох в данъчното да питам как се попълва приложение номер 8 за акции и дивиденти и онези ме гледаха като извънземен. Казаха ми такъв случей не сме имали до сега баси квантовата механика е това явно .
                      Ако си купил дялове от договорен фонд на БФБ - нищо не декларираш. Емитентът на дяловете/акциите има грижата да удържи данък дивидент и да го внесе. А данък при продажба на акции на БФБ или друга европейска борса - няма.

                      Ако фондът е установен в друга държава (не е български) - тогава се декларират притежаваните дялове в чужбина, независимо дали имаш дивиденти от тях или не (и дали си ги продал или не). Освен това при декларирането на дивидентите има една особеност, наскоро имаше промени в закона и май по стария закон трябва да предоставяш едни невъзможни за изваждане удостоверения за платени данъци в чужбина... Но ако си платиш данъка в пълен размер без да отразяваш, че имаш удържани данъци върху дивидента мисля, че няма да те тормозят много.

                      Сега се опитваха да правят промени в закона - вместо "удостоверение" ще искат "доказателства", ама настана един рев - как така доказателства, да не сме престъпници... Не знам какво гласуваха в крайна сметка.

                      Обърни внимание, че това са дялове, а не акции (ако става въпрос за договорен фонд).

                      Най-добре прочети внимателно ЗДДФЛ и особено тези части, където се срещат думичките "акции", "дялове" и "дивиденти".

                      И не забравяй да си декларираш притежаваните акции или дялове, независимо дали имаш доход от тях (ако са на емитенти, установени извън България).
                      Last edited by vstoykov; 21.11.2017, 22:39.
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                        Не е "продажба на дялове", а е продажба на "други" финансови активи. Така е според НАП.

                        Ако няма документи, с които да се удостовери покупната цена се приема, че е нула (вж. "документално доказана цена за придобиване").

                        Нещо такова беше .... Има си счетоводители за тази работа.
                        И Да - всичкото Приход ми се води Печалба защото не съм ги купувал ами съм ги "изкопал". Няма проблеми, последните години - не се оплаквам, за разлика от 2014, 2015 г.
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Относно декларирането на приходи от Биткоин - декларирал съм такива за 2015 и 2016 в графата "продажба на дялове", но повече подробности не знам а и не ме интересува, защото си имам счетоводители за тази работа.
                          Не е "продажба на дялове", а е продажба на "други" финансови активи. Така е според НАП.

                          Ако няма документи, с които да се удостовери покупната цена се приема, че е нула (вж. "документално доказана цена за придобиване").


                          Два прости метода за легално намаляване на данъците

                          Коментар


                          • честито, и аз ви честитя, но казах, че няма никаква стойност. само спекулативна съставка (сиреч дори и стохастичната е гола вода), фундамент нула. Това не значи че няма навитаци, които искат да го купят, просто защо го купуват ако ги питаш., ще видиш, как гледат в тавана
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              койнът няма никаква стойност уважаеми лейди и жентълмени .............
                              Я Пак???
                              Срещу всеки Биткоин който ПРИТЕЖАВАМ - получавам над 13.000 лева!!! https://crypto.bg/
                              Сега, Веднага, В Брой, В Кеш или На Ръка - както ти е изгодно!!!
                              + Долното:
                              Jameson Lopp‏Потвърден профил @lopp Bitcoin average DAILY value change:
                              2010: +0.82%
                              2011: +0.76%
                              2012: +0.26%
                              2013: +1.11%
                              2014: -0.25%
                              2015: +0.09%
                              2016: +0.22%
                              2017: +0.66%
                              Найс а???
                              На Печелившите ЧЕСТИТО!!!
                              На другите - още не е късно да се качите на влака, ама вие си знаете най-добре.....
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • койнът няма никаква стойност уважаеми лейди и жентълмени Просто поредица числа. Не само никакъв фундамент, но дори и като алгоритъм няма кой знае каква стойност, особено на тази която го оценяват. Винаги ще има подобрения. А 21 милиони койни постоянно растат...докога, докато има кандидат милионери да пускат фишове и разбира се други неща, но това е само твърде грубо казано
                                Last edited by precakanoto; 21.11.2017, 21:16.
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X