IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

    Накрая ще излезе, че тук е заровено кучето
    Намах намерение да ти отговарям защото в каквито и детайли да влезна ще излезе че се хваля ....
    Но гледам че ми интерпретираш думите "както дявола чете Евангелието" та затова:
    Дипломата ми е инженерна, но не знам къде е защото никога през целия ми 25-26 годишен трудов стаж не ми е трябвала.
    Никога не съм си слагал титлата "мениджър" пред името, въпреки че фирмата от която се храня (и то добре) вече над 16 години е моя и съм и управител. На визитката пред името имам sales engineer/инженер продажби.
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

      ама спрете да го наричате криптоВАЛУТА.
      Правилно, валута е чужди пари а койните са всички.
      Ще се наричат КРИПТОКИНТИ или КРИПТОМАНГИЗИ и тн...
      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от FreddieMac Разгледай мнение

        Ролята на биткойн не е да е валута. Не и краткосрочно-средносрочно. Това е неговата дългосрочна роля. Краткосрочната и средносрочната е за съхранение на стойност. И си работи много добре като такова. В момента никой не се интересува чак толкова от скоростта на разплащанията в btc, нито дали можеш да си платиш кафето с него.
        Добре, но тук говорим за изцяло дигитално произведение. То не съществува отделно от предназначението си. Единствената причина биткойн да е краткосрочен и средносрочен съхранител на стойност е потенциалната му функция на валута. Ако я намаше щеше да е просто ограничена серия компютърен код на базата на иновативна технология. Едно време децата купуваха карти за разни игри в пакетчета по 8, и понякога им се падаха доста редки които и до ден днешен можеш да продадеш за 50-100 долара на ebay. Ако това е биткойн супер, ама спрете да го наричате криптоВАЛУТА.

        Коментар


        • Мда ....
          Очаква се централните банки да го направят преди пускането на фючърсите в дигитална валута на най-голямата борса CME, прогнозира финансистът
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
            Много често се задава въпроса "Какво стои зад биткойн?"... Стоят едни чутовни активи, които са безгранични и това са човешката ГЛУПОСТ + АЛЧНОСТ... няма счетоводна система, която да ги остойности, така, че който може да ги експлоатира в своя полза ....
            А зад наблюдателите стои друг актив , също тъй голям ... "завист" .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Аааа , друго си е с диплома ... за меринджей !
              Накрая ще излезе, че тук е заровено кучето

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                3-ти клас килийно, ама повтарях 5 години заради таблицата за умножение и се останах само с 2-ри завършен ....
                Как не разбрахте, че няма значение кой си, какъв си или какво образование имаш - единственото важно нещо е КАКВО ПРАВИШ И КАК ГО ПРАВИШ!!!

                хаха, напомни ми за това:

                "It doesn't matter who we are... what matters is our plan."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                  Ти наистина си вярваш ) какво образование имаш ? наблюдението ми е, че в този балон хората са от кол и въже )
                  ... на мен пък ми прави впечатление, че и такива се изказват твърде категорично като странични наблюдатели парадокс а?!
                  Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение за покупко / продажба!

                  Коментар


                  • Много често се задава въпроса "Какво стои зад биткойн?"... Стоят едни чутовни активи, които са безгранични и това са човешката ГЛУПОСТ + АЛЧНОСТ... няма счетоводна система, която да ги остойности, така, че който може да ги експлоатира в своя полза ....
                    Location: Terminal Island
                    Institution: FBI Correctional Facility
                    Jurisdiction: Unknown

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                      3-ти клас килийно, ама повтарях 5 години заради таблицата за умножение и се останах само с 2-ри завършен ....
                      Как не разбрахте, че няма значение кой си, какъв си или какво образование имаш - единственото важно нещо е КАКВО ПРАВИШ И КАК ГО ПРАВИШ!!!
                      Аааа , друго си е с диплома ... за меринджей !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                        Ти наистина си вярваш ) какво образование имаш ? наблюдението ми е, че в този балон хората са от кол и въже )
                        3-ти клас килийно, ама повтарях 5 години заради таблицата за умножение и се останах само с 2-ри завършен ....
                        Как не разбрахте, че няма значение кой си, какъв си или какво образование имаш - единственото важно нещо е КАКВО ПРАВИШ И КАК ГО ПРАВИШ!!!
                        remember remember the fifth of november

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                          Вдига му се цената ако продължава да изпълнява функция от която потребители се нуждаят. В момента биткойнът все по-трудно изпълнява ролята си на валута, но никой не го е грижа и цената му расте. Не е ли странно? Ако стойността на биткойна очевидно не е обвързана със способността му да изпълнява ролята за която е създаден, тогава от какво да се водим освен разни теории за борсови манипулации?
                          Може да е манипулация, но може и да не е. Може и да е просто да е кратка лудост, тюлип мания.

                          Много хора вярват, че парите са някакви жеточета и си казват, защо пък биткойн да не са новите жетончета.

                          Нърдовете разбират от хаш функции. Централните банкери и някои от банкерите разбират от пари. В академичните среди поне половината от икономистите не са съвсем наясно с природата на парите (колкото и невероятно да звучи). Много от професионалните инвеститори стискат дипломи по финанси, които не помагат за разбиране на парите и монетраната политика (това са капацитетите, които набалониха златото 2010-11г.). Обикновените хора пък нито разбират от пари, нито от хаш функции, а се водят по масовата лудост на тълпата. Има едно малцинство, което вярва че крипто ще доведе до една идилична нова система.

                          С други думи почти никой не разбира какво върши. Блокчейн е нещо ново и бляскаво. И ето ти резултата - спекулативна мания.

                          Едно време лалетата са били новост в Холандия...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Няма значение каква ще е цената, ако стане като в Зимбабве, с 50-100% премия върху реалната цена, ще продам малко, ей така да се накефя на банкстерската простотия .....
                            Ти наистина си вярваш ) какво образование имаш ? наблюдението ми е, че в този балон хората са от кол и въже )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                              Вдига му се цената ако продължава да изпълнява функция от която потребители се нуждаят. В момента биткойнът все по-трудно изпълнява ролята си на валута, но никой не го е грижа и цената му расте. Не е ли странно? Ако стойността на биткойна очевидно не е обвързана със способността му да изпълнява ролята за която е създаден, тогава от какво да се водим освен разни теории за борсови манипулации?
                              Златото защо поскъпваше по време на кризата? Защото с него можеш да си купиш хляб и семки в бакалията ли?

                              Голямата заблуда на част от феновете и на всички анти- , е тяхното убеждение, че целта на биткойн е да стане общоприета валута, т.е. да си плащаш с него както с левчета, долари, карти и т.н.
                              Не. Ако има някакъв шанс биткойн да успее да изпълни замисъла си, то е само като се превърне в средство за съхранение на богатството.
                              Дали това ще стане е друг въпрос, ама нали затова е интересен живота.

                              П.С.
                              Между другото, напълно споделям думите на Бисер Манолов, че рожденната дата на Биткойн ще бъде 18 Декември 2017. Това ще е първата и най-важна крачка към осъществяването на горната цел.
                              Last edited by fantasy_gt; 07.12.2017, 17:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Abnell Разгледай мнение

                                Вдига му се цената ако продължава да изпълнява функция от която потребители се нуждаят. В момента биткойнът все по-трудно изпълнява ролята си на валута, но никой не го е грижа и цената му расте. Не е ли странно? Ако стойността на биткойна очевидно не е обвързана със способността му да изпълнява ролята за която е създаден, тогава от какво да се водим освен разни теории за борсови манипулации?
                                Ролята на биткойн не е да е валута. Не и краткосрочно-средносрочно. Това е неговата дългосрочна роля. Краткосрочната и средносрочната е за съхранение на стойност. И си работи много добре като такова. В момента никой не се интересува чак толкова от скоростта на разплащанията в btc, нито дали можеш да си платиш кафето с него.

                                Коментар

                                Working...
                                X