IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    На мен пък точно технически ми мяза на връх
    Края на цикълът и по принцип дългосрочните върхове завършват с някаква форма на дистрибуция не с експонента На средна и по малка времева рамка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Разтоварвай на порции. Тук масата (ритейлтредърите) тепърва започва да влиза, вероятно чакат корекция за да се включат по сериозно. Ще ходи още на горе.
      Отделно технически е далече от връх
      На мен пък точно технически ми мяза на връх

      Коментар


      • [QUOTE=Frosty;n3696055]

        Може би Мастъра е някъде и още да чака да си вземе койните от мт Гокса...[/QUO

        Може би чака, а може би НЕ ( ако е правил това ,което споделяше в темата)

        Надявам се да е жив и здрав и му го желая от сърце.

        Желая на всички съфорумци успешна и радостна 2021г

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Този актив поскъпва с по 10-15% на ден и вече му е време да се срива. Засега расте, защото криптоборсите не могат да правят банков преводи през почивните дни, и продавачите не могат да кешират. Утре обаче ще е деня X, в който всички щастливци като мене ще се юрнат да осребряват неочаквано големите печалби. Това обаче ще е началото на края .....
          Разтоварвай на порции. Тук масата (ритейлтредърите) тепърва започва да влиза, вероятно чакат корекция за да се включат по сериозно. Ще ходи още на горе.
          Отделно технически е далече от връх
          Last edited by Todor Sabev; 03.01.2021, 19:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

            Аз съм просто един дребен копач с видеокарти, който се опитва да извлече максимума от добитото през годините.
            Противниците на Биткоин са наистина прави, че мрежата се задръства а и с нарастването на цената транзакциите почват да стават все по-скъпи.
            Според мен се движим към момента в който Биткоин ще се превърне в "store of value" - така както е Златото. Няма да се използва за ежедневна употреба а само като пазител на акумулираните спедства/пари. Тогава задължително ще е необходимо някой да го замести, дали това ще е LTC, ETH, XMR или някой нов "играч" е въпрос за милиарди $$$. По мое мнение единствено ВСН от изброените от теб няма потенциал за съксесор на Големия Батко. Много ми се иска заместителя на Биткоин за ежедневна употреба да е Лайткоина или Монерото поради простата причина че имам доста от тях - но това което на мен ми се иска няма нищо общо с реалноста ....
            Лайткоина има потенциал, като скорост и транзакции да стане Криптовалутата за ежедневна употреба, но дали - ще стане ясно до 3-4 години. От друга страна за Монерото съм срещал по форумите теория че е втория поект на Сатоши - проект в който е избягнал всички неудобства и недостатъци в първия си проект за Биткоина.
            П.С. Ако се върне ФорексМастъра ще е много по полезен от всички списващи тук а също и четях с удоволствие и интерес постовете на XMan, който също от доста време не е писал.
            Успехи на Всички
            Споделям донякъде възгледа ти за това накъде започва да духа вятъра за Биткойн /транзакциите просто трябва да намалеят/. За store of value още не мога да кажа - просто волатилността трябва да намалее в пъти, за да може да се коментира нещо подобно. Лично за себе си смятам, че в един от най-оптимистичните варианти Биткойн ще намери баланс при капитализация, равна на тази за златото т.е. грубо х 20 на сега или 600 000 долара.
            Като "по-песимистичен" вариант допускам тази капитализация да я достигне с blow-off top и някъде там да бъде началото на края или минимум началото на десетилетен мечи пазар на актива, ако приемем че it is here to stay.
            Както казах в поста си за Златото, оставам с open mind към класа актив, но с едно наум.
            Времето ще покаже!

            Относно алт-койните, това, което съм чел аз е, че именно BCH се справя с недостатъка на BTC, който адресира. Изненадах се да прочета мнението.
            Лично за себе си към момента съм намерил баланс в BCH:LTC:ETH:XMR:Others 1:1:1:1:1, като те за 30% от крипто портфолиото. Останалите 70% са ясни. Смятах и "да подстригвам" спрямо цялостното портфолио, ако достигне определен процент, но се отказах или по-скоро увеличих процента понеже беше много, много, много консервативен.

            Времето ще покаже!

            Успех с търговията и навигирането на вероятната предстояща корекция!

            Коментар


            • Когато биткоина се появи, беше ми интересен само като явление и даже мислех да се включа в копането от домашния компютър ей така, за идеята за валута извън еврейските ръчички.

              Тогава домашен компютър можеше да изкопае един коин за два три дена, най-много седмица. Но докато се натуткам и мисля, хеле стана един на месец и се отказах от такава грижа.

              Тогава той не беше на пазара, нямаше равностойност в еврейски пари, идеята все още беше наистина "крипто".

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                Наистина Марин е човек, чийто постове си заслужават прочитането.
                Всъщност от известно време се каня да започна дискусия относно някои от водещите alt-стотинки: BCH, ETH, LTC, XMR.
                marin1 , би ми било интересно да чуя мнението ти като някой много по-ангажиран в крипто света за гореизброените. Аз ги разглеждам "между всичко останало" и чисто технически, като това, което виждам в Биткойн е наистина много добър сетъп за високи 5 или дори 6 цифри т.е. до голяма степен съвпада с това, което ти очакваш.
                Технически нещата с гореизброените четири алт монети, обаче, не изглеждат така бичи. Всички са в дългосрочни мечи базари не само спрямо Биткойн, а и спрямо долара, така че за момента аз наистина не мога да кажа нищо особено за тях. Затова и ми е интересно да чуя твоето мнение и ако приемем, че Биткойн стигне до някаква "точка на насищане" и отвори възможност за значително пренасочване към друга крипто валута (след следващия халвинг например), коя би била тя според теб?
                Всякакви нахвърляни разсъждения за това и как виждаш развитието на крипто /Биткойн и не само/ в това десетилетие биха били интересни.
                Аз съм просто един дребен копач с видеокарти, който се опитва да извлече максимума от добитото през годините.
                Противниците на Биткоин са наистина прави, че мрежата се задръства а и с нарастването на цената транзакциите почват да стават все по-скъпи.
                Според мен се движим към момента в който Биткоин ще се превърне в "store of value" - така както е Златото. Няма да се използва за ежедневна употреба а само като пазител на акумулираните спедства/пари. Тогава задължително ще е необходимо някой да го замести, дали това ще е LTC, ETH, XMR или някой нов "играч" е въпрос за милиарди $$$. По мое мнение единствено ВСН от изброените от теб няма потенциал за съксесор на Големия Батко. Много ми се иска заместителя на Биткоин за ежедневна употреба да е Лайткоина или Монерото поради простата причина че имам доста от тях - но това което на мен ми се иска няма нищо общо с реалноста ....
                Лайткоина има потенциал, като скорост и транзакции да стане Криптовалутата за ежедневна употреба, но дали - ще стане ясно до 3-4 години. От друга страна за Монерото съм срещал по форумите теория че е втория поект на Сатоши - проект в който е избягнал всички неудобства и недостатъци в първия си проект за Биткоина.
                П.С. Ако се върне ФорексМастъра ще е много по полезен от всички списващи тук а също и четях с удоволствие и интерес постовете на XMan, който също от доста време не е писал.
                Успехи на Всички
                Last edited by marin1; 03.01.2021, 18:25.
                remember remember the fifth of november

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Честито на печелившите !
                  Дано да не се надат да станат милионери ... В тази търговия е по важно рибата да е в тигана а не в океана...

                  Не вярвам в този "актив" кога беше 30 и кога е 30 000 долара....Браво на тези, които му повярваха и разиграха топката...

                  пп Дано само китайците го издухат.....
                  Този актив поскъпва с по 10-15% на ден и вече му е време да се срива. Засега расте, защото криптоборсите не могат да правят банков преводи през почивните дни, и продавачите не могат да кешират. Утре обаче ще е деня X, в който всички щастливци като мене ще се юрнат да осребряват неочаквано големите печалби. Това обаче ще е началото на края .....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    В тази тема само репликите на Марин заслужават внимание.
                    Всички останали пишат за нещо, което не разбират
                    Наистина Марин е човек, чийто постове си заслужават прочитането.
                    Всъщност от известно време се каня да започна дискусия относно някои от водещите alt-стотинки: BCH, ETH, LTC, XMR.
                    marin1 , би ми било интересно да чуя мнението ти като някой много по-ангажиран в крипто света за гореизброените. Аз ги разглеждам "между всичко останало" и чисто технически, като това, което виждам в Биткойн е наистина много добър сетъп за високи 5 или дори 6 цифри т.е. до голяма степен съвпада с това, което ти очакваш.
                    Технически нещата с гореизброените четири алт монети, обаче, не изглеждат така бичи. Всички са в дългосрочни мечи базари не само спрямо Биткойн, а и спрямо долара, така че за момента аз наистина не мога да кажа нищо особено за тях. Затова и ми е интересно да чуя твоето мнение и ако приемем, че Биткойн стигне до някаква "точка на насищане" и отвори възможност за значително пренасочване към друга крипто валута (след следващия халвинг например), коя би била тя според теб?
                    Всякакви нахвърляни разсъждения за това и как виждаш развитието на крипто /Биткойн и не само/ в това десетилетие биха били интересни.


                    Коментар


                    • Честито на печелившите !
                      Дано да не се надат да станат милионери ... В тази търговия е по важно рибата да е в тигана а не в океана...

                      Не вярвам в този "актив" кога беше 30 и кога е 30 000 долара....Браво на тези, които му повярваха и разиграха топката...

                      пп Дано само китайците го издухат.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение

                        Грешката ти в цената на пицата е има/няма 10.000 пъти
                        Bitcoin Pizza Day: Celebrating the world’s most expensive fast food order (yahoo.com)
                        Но едва ли Лазло съжелява - където е текло, пак ще тече

                        Това е образно казано.

                        Може и някой да се сеща как беше в началото - коги биткоина беше рекламиран като средство за разплащане, тогава не беше толкоз скъп, не беше толкоз волатилен, транзакциите бяха все още евтини, щото веригите бяха малки.

                        А и доста онлайн магазини, а и реални кафета/пици го поддържаха като средство за разплащане. И хората наистина си мислеха че правят някаква революция в разплащанията.

                        Реалността беше че се копаше лесно. Изкопаш го и какво да го правиш освен да си купиш нещо. Продавача да му мисли как да го обръща в долари. Борси нямаше чак толкова.

                        Имаше стотици истории как някой си купил домейн, хостинг от незнам си кой доставчик (абсолютно анонимно разбира се). Други как си пазарували от незнам си кой магазин онлайн и платили с биткоини. Трети как плащали за пица, кафета, сандвичи и пр. в някои заведения които приемали биткони.

                        Предполагам сега всичките тея се хапят за топките що не са ги задържали 10 години, щели са да станат милионери.

                        Та сигурно ще има хора дето се хапят за топките що са купили биткоин на 30 000, като е трябвало да купят на 3 000 и да продадат на 30 000

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Биткойнът може да детронира златото и да поскъпне 25-30 пъти спрямо сегашните си нива, според Камерън Уинклевос.

                          Но има дори и още по-оптимистични прогнози за най-голямата и стара криптовалута. Какво ще кажете за 400 000 долара за биткойн... Това е цифрата посочена от Скот Минерд, главен инвестиционен директор на инвестиционната банка Guggenheim Partners, който направи тази прогноза пред Bloomberg News в средата на декември.

                          Минерд каза, че банката му е започнала да разпределя към биткойн, когато е била на 10 000 долара, и макар това да е предизвикателство, тъй като цената вече е по-близка до 20 000 долара, "нашата основна работа показва, че биткойнът трябва да струва около 400 000 долара".

                          Скокът от тук до 400 000 долара се основава на "недостиг и относителна оценка въз основа на неща като златото като процент от БВП. Биткойнът всъщност има много от атрибутите на златото и в същото време има необичайна стойност по отношение на транзакциите", каза Минерд.



                          Прогнозите са, че уж това щяло да поскъпва до 400 000 - 600 000 за брой...
                          А моите прогнози са, че 99% от балъците участващи в пирамидални, измамни крипто-схеми, както винаги ще си загубят парите и ще останат с празни джобове.

                          Това ми напомня на онея прогнози как нормалната цена на петрола била 150 долара за барел, как свършвал, как щял да стигне до 200-300-500 долара за барел. А един хубав ден и 1500 долара за барел.

                          После едни реднеци откриха фракинга и знаем какво стана.

                          Та въпросът ми е защо такъв сценарии се изключва с биткоина? Някой да открие нещо по-яко, по-модерно, по-кул, по-супер, по-бла-бла.

                          И биткоина да отиде на 0.0002 долара

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            ..........
                            Не става за плащания - щото транзакцията много скъпа, а па и с тази волатилност курсовете големи, па и навремето имаше един си платил пицата с 1 биткоин - ако го беше запазил глупака сега щеше да има 35 хил долара.
                            .....
                            Грешката ти в цената на пицата е има/няма 10.000 пъти
                            Bitcoin Pizza Day: Celebrating the world’s most expensive fast food order (yahoo.com)
                            Но едва ли Лазло съжелява - където е текло, пак ще тече


                            remember remember the fifth of november

                            Коментар


                            • Биткойнът може да детронира златото и да поскъпне 25-30 пъти спрямо сегашните си нива, според Камерън Уинклевос.

                              Но има дори и още по-оптимистични прогнози за най-голямата и стара криптовалута. Какво ще кажете за 400 000 долара за биткойн... Това е цифрата посочена от Скот Минерд, главен инвестиционен директор на инвестиционната банка Guggenheim Partners, който направи тази прогноза пред Bloomberg News в средата на декември.

                              Минерд каза, че банката му е започнала да разпределя към биткойн, когато е била на 10 000 долара, и макар това да е предизвикателство, тъй като цената вече е по-близка до 20 000 долара, "нашата основна работа показва, че биткойнът трябва да струва около 400 000 долара".

                              Скокът от тук до 400 000 долара се основава на "недостиг и относителна оценка въз основа на неща като златото като процент от БВП. Биткойнът всъщност има много от атрибутите на златото и в същото време има необичайна стойност по отношение на транзакциите", каза Минерд.



                              Прогнозите са, че уж това щяло да поскъпва до 400 000 - 600 000 за брой...
                              А моите прогнози са, че 99% от балъците участващи в пирамидални, измамни крипто-схеми, както винаги ще си загубят парите и ще останат с празни джобове.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                                Е, чак пък никой да не знае?! Не знаеш ти. Други знаят
                                Виждаш че дори сред феновете на биткоина има разнобой.


                                Било за анонимни плащания - ама сега вече не било така.

                                Било за разплащания - ми че до сега как сме се разплащали?

                                Не става за плащания - щото транзакцията много скъпа, а па и с тази волатилност курсовете големи, па и навремето имаше един си платил пицата с 1 биткоин - ако го беше запазил глупака сега щеше да има 35 хил долара.

                                Става само за съхранение на стойност - щото било краен брой.

                                Става само за спекула - ама то има и други инструменти за спекула.


                                Коментар

                                Working...
                                X