IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Хората не са еднакви, колкото и да и се иска това на масовката. Сред хората има един малък процент високообразовани и високоинтелигентни, и те бързо бързо вземат нещата в свои ръце във всеки един аспект от живота, бизнеса и в частност във финансите. Този малък процент от хора са двигател на прогреса, а всички останали са просто статисти - стоят отстрани, гледат, злобеят и лаят като бесни кучета, защото не им изнася това къде в обществената йерархия ги е захвърлил собствения им мозък.
    Съгласна съм с едно уточнение - държателите и търговците на крипто НЕ СА от двигателите на прогреса, а от безполезните консуматори на блага, за които нямат никаква заслуга. Двигатели на прогреса са работещите хора - проектантите и работягите, които после произвеждат проектираното. Багодарение на тях ти имаш възможност да спекулираш и печелиш, но без да допринасяш самият ти с нещо полезно за прогреса, а само за собствения си гъз както и за глобалното затопляне и замърсяване на околната среда, щото копачките това правят. Реално така допринасяш за регреса, а не за прогреса. А какво ще ядат един децата ти явно не те е грижа, щото когато всеки купи крипто и легне да чака да богатее няма да има кой храната да призвежда. Да перефразирам: В един момент ще се подритват биткойни по улиците и никой няма да се наведе да ги вземе, защото хората ще се молят за коричка хляб каквато няма да има кой да им продаде дори за биткойни

    Коментар


    • Ако това беше целта, щеше преди пет-шест години да се нагушиш с койни на по $500 и да не ги търгуваш изобщо

      Така щеше с твоя капитал да имаш много повече койни сега отколкото имаш и отколкото "правиш" с трейдинг

      Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

      Шегуваш ли се, бре човек Написа съм точно обратното - целта на търговията ми е да имам повече биткоин.
      А така или иначе, всичко се мери в долар или евро... а не в "най-истинските" "пари"
      Last edited by Money; 28.02.2021, 13:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Две неща са интересни тук:

        (1) Всичко се мери в евро (или долари)

        (2) Стремежът е да се продаде (пробутат) на някого "истинските" пари (биткойн) или ценната суровина биткойн, в зависимост от това, кой как гледа на койните...


        Но иначе да, биткойна не е средство за спекулация, а пари...

        Шегуваш ли се, бре човек Написа съм точно обратното - целта на търговията ми е да имам повече биткоин.

        Коментар


        • Две неща са интересни тук:

          (1) Всичко се мери в евро (или долари)

          (2) Стремежът е да се продаде (пробутат) на някого "истинските" пари (биткойн) или ценната суровина биткойн, в зависимост от това, кой как гледа на койните...


          Но иначе да, биткойна не е средство за спекулация, а пари...


          Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
          Неделни споделяния
          Продадох на малко над 53 500. Продадох 1/3 от това, което мислех да продам, защото цената продължи нагоре, мина над 56 000 и алчността ме надви, реших да видя дали ще мине над 60 000 за да продам още.

          Мислех да купя пак на малко над 42 000, но реших да не съм съвсем алчен и успях да купя на малко под 44 000, 20% са си достатъчно. Търгувам в евро и може би не давам най-точните цифри заради курсовите разлики.

          Купих същото количество, което продадох, въпреки, че възнамерявах да купя колкото мога за парите от продажбата, тоест да генерирам повече BTC.
          Last edited by Money; 28.02.2021, 13:28.

          Коментар


          • Матеев, преди беше казал, че сте имали там някакви фирмени койни....
            Та се замислих как си решил въпроса с "колективната собственост". То и принципно стои този въпрос - дали съдружници, дали съпрузи, семейство, приятели и т.н...
            Искам да кажа, че в една банка може да отидат N човека и могат да си открият "съвместна" сметка. И там се казва като условие кой може да оперира сметката - само ВСИЧКИ ЗАЕДНО(или с пълномощно), или ВСЕКИ един поотделно има права. Та там е лесно, идва човек, показва лична карта и т.н. Служителя гледа какво пише и му казва "Ок" или му казва "Сори, елате с другите". В електронно банкиране нещо подобно - превода да е подписан електронно от един или от всички хора....
            А с биткойна това как може да стане?
            Last edited by d333; 28.02.2021, 13:15.

            Коментар


            • Неделни споделяния

              Продадох на малко над 53 500. Продадох 1/3 от това, което мислех да продам, защото цената продължи нагоре, мина над 56 000 и алчността ме надви, реших да видя дали ще мине над 60 000 за да продам още.

              Мислех да купя пак на малко над 42 000, но реших да не съм съвсем алчен и успях да купя на малко под 44 000, 20% са си достатъчно. Търгувам в евро и може би не давам най-точните цифри заради курсовите разлики.

              Купих същото количество, което продадох, въпреки, че възнамерявах да купя колкото мога за парите от продажбата, тоест да генерирам повече BTC.

              Защо направих така
              За мен Коинбеис е най-важната борса, реално търгувам почти само на нея, освен разни шиткоини. Коинбеис има едно нещо наречено earn. Гледате някакви образователни клипчета за някое крипто и получавате от това крипто малко количество. Примерно като за 3 долара, 5 долара, нещо такова, тоест незначително е. Обаче за мен логиката на такова безплатно раздаване на разни алткоини е, че или:
              1. Коинбеис е приело да ги листне и иска да ги попилярилизира сред потребителите
              2. По някаква причина има нещо заради, което Коинбеис има интерес да ги промотира.
              Аз поне не виждам никаква друга причина.

              Съответно ми е направило впечатление, че след като някоя монета излезе в earn програмата на коинбеис, то цената и скача доста.
              Оня ден се появи някакъв алткоин numeraire или нещо такова. Нямам идея какво е, честно казано отдавна се отказах да следя алтовете и да се мъча да позная следващото кардано, полка или каквото там ще е.
              Със останалат ми сума от търговията, описана по-горе купих numeraire. Да видим какво ще стане

              Горното е само споделяне на някаква форма на стратегия за генериране на повече btc или фиат, според кой какво иска. Пиша я сега за да може да проследите ще изляза ли прав, а не да ви обяснявам после колко съм велик. Ако някой реши да се възползва от идеята - това не е съвет, въобще не е задължително да съм прав.

              П.С. Не търгувам на левъридж защото това според мен противоречи на крипто идеята и освен това съм пълен ентусиаст, никакво профеионално познание нямам по темата.
              Нумераирето ще го продам като направи х3 или х5 още не съм решил, както казах съм алчен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Каквото и ново да се случи/открие в наше време, повече от ясно е, че върху него бързо бързо ще поемат контрол една малка част от хората-визионери, а всички останали ще лапат мухите. Така действат законите на нашето съвремие.

                Хората не са еднакви, колкото и да и се иска това на масовката. Сред хората има един малък процент високообразовани и високоинтелигентни, и те бързо бързо вземат нещата в свои ръце във всеки един аспект от живота, бизнеса и в частност във финансите. Този малък процент от хора са двигател на прогреса, а всички останали са просто статисти - стоят отстрани, гледат, злобеят и лаят като бесни кучета, защото не им изнася това къде в обществената йерархия ги е захвърлил собствения им мозък.
                Затова слушай въпросните хора какво ти говорят без да им даваш акъл и да се опитваш да се правиш на умен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Заглавието е малко подвеждащо, но иначе материала е добър - кой, кой е и какво контролира.
                  https://www.bloomberg.com/news/artic...y-over-bitcoin
                  Каквото и ново да се случи/открие в наше време, повече от ясно е, че върху него бързо бързо ще поемат контрол една малка част от хората-визионери, а всички останали ще лапат мухите. Така действат законите на нашето съвремие.

                  Хората не са еднакви, колкото и да и се иска това на масовката. Сред хората има един малък процент високообразовани и високоинтелигентни, и те бързо бързо вземат нещата в свои ръце във всеки един аспект от живота, бизнеса и в частност във финансите. Този малък процент от хора са двигател на прогреса, а всички останали са просто статисти - стоят отстрани, гледат, злобеят и лаят като бесни кучета, защото не им изнася това къде в обществената йерархия ги е захвърлил собствения им мозък.
                  Last edited by Mateev; 28.02.2021, 12:34.

                  Коментар


                  • Заглавието е малко подвеждащо, но иначе материала е добър - кой, кой е и какво контролира.


                    https://www.bloomberg.com/news/artic...y-over-bitcoin

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Слава Богу, аз още продължавам да лея безкрайна "мъдрост" в темите за крипто-валутите.
                      А къде е в момента главният биткойн-гуру Форекс мастъра? Много вероятно стои запрян в американски пандиз, а биткойните му - завинаги блокирани на някоя флашка, и накрая ще се обезценят. Заради келепира от участието в една пирамидална схема, хубавите години от живота му ще минат набутан зад решетките в пандиза. Страхотна далавера.
                      Крипто-гуруто Форекс мастъра е далеч по-голям "умник" от мен.
                      Бедните ще живеят и ще си умрат бедни, като причината за това е тяхното сбъркано мислене. Важното е да се разбере, че НИКОЙ НЕ ИМ Е ВИНОВЕН за това, че те сами са се докарали до просешка тояга. Казвам го, защото те много обичат да обвиняват някой друг за собствените си проблеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Това е положението и при всички други финансови или инвестиционни инструменти, които ти ги нямаш ....

                        Ха сега върви и в другите инвестиционни теми на форума, за да излееш и там твоята безкрайна "мъдрост" ....
                        Слава Богу, аз още продължавам да лея безкрайна "мъдрост" в темите за крипто-валутите.
                        А къде е в момента главният биткойн-гуру Форекс мастъра? Много вероятно стои запрян в американски пандиз, а биткойните му - завинаги блокирани на някоя флашка, и накрая ще се обезценят. Заради келепира от участието в една пирамидална схема, хубавите години от живота му ще минат набутан зад решетките в пандиза. Страхотна далавера.
                        Крипто-гуруто Форекс мастъра е далеч по-голям "умник" от мен.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                          Ха-ха-ха...
                          Много точно си го обяснил. Това е положението при крипто "валутите".
                          Това е положението и при всички други финансови или инвестиционни инструменти, които ти ги нямаш ....

                          Ха сега върви и в другите инвестиционни теми на форума, за да излееш и там твоята безкрайна "мъдрост" ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение



                            ....Както е неунищожим и неговият собственик....Вечен е !

                            1. Ако само той знае кода си и нещо се случи с него - ритне го магере ( примерно ) и си загуби паметта, кво става ...?
                            2. Каже кода на семейството си - родители, жена, дете - Риска от случайни приказки нараства многократно. Съответно и вероятността да бъдат откраднати....

                            пп Нови свойства, нови приложения - бла - бла ..Грабвай печалбата и се кефи на шанса, че си попаднал на "лукувица на лале " в 21 век...
                            Ако имаш злато и диаманти, кво става?
                            За биткойна, може да си сложиш ключа в сейф. При доверен адвокат, нотариус да се съхранява друга част, една част да е при жената, друга при детето и т.н. Варианти много. Има и услуги "dead man switch".
                            Биткойна, не го ли погледнете от всички страни, няма как да го оцените. Всички биткойнмразци се хвщат за някакъв недостатък, който в дадени ситуации може и да е предимство, и започва едно оплюване. При това без да се усещате, че същите неща важат за много други активи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


                              Та първото ниво на глупост е да не си пазиш Private Key. Второто ниво на глупост е да ползваш някакъв външен софтуер, който да се кълне, че Private Key е твой (напр. всички видове външни Wallet-и). Да ама какво прави този софтуер и дали не ти е копирал Private Key - това никой не го знае. И третото ниво на глупост е да си дадеш койните на някой друг под контрола на неговия Private Key, и той да се кълне, че койните ти са на сигурно място. Напр. всички видове борси, сайтове за групово копане, Bet сайтове и т.н.

                              Всичките тези сайтове от криптоиндустрията може днес да ги има, а утре да ги няма, и с тяхното изчезване изчезват и твоите койни. Със същия успех можеш да изхвърлиш парите си през балкона на някой циганин, който се кълне, че парите ти са на сигурно място и ще ти носят доходи за в бъдеще.
                              Ха-ха-ха...
                              Много точно си го обяснил. Това е положението при крипто "валутите".
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

                                А дали ще може? Имаше някакви законови разпоредби, според които компаниите инвестирали в подобен актив нямат право да го продадат по-рано от 6 месеца след придобиването му.
                                Има ли вероятност да се има предвид инструменти от регулирани пазари?

                                Коментар

                                Working...
                                X