IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • копирано от друг форум.
    Поради недостиг на графичните карти за копане, китайците преминават на лаптопно такова.
    Click image for larger version

Name:	a.JPG
Views:	1
Size:	69.3 КБ
ID:	3739038



    най-евтиния, иначе средно качество лаптоп, Hasee със GeForce RTX 3060, цена 1000$, (250 вата/час е потреблението) може да изкопа
    • 0.000265045 ETH per hour
    • 0.00636108 ETH per day (8.875$ = 14.73 лв)
    • 2.3217942 ETH per year
    Значи, по сегашни цени ще изкопа 4000$ per year, минус тока от 200$ (за БГ, около 16 ст/кВч) = 280 % ROI
    Матеев, скачай в авантюрата, ама бих препоръчал по-свестен лаптоп, MSI GF75 Thin 10UE 17.3" FHD 144Hz, 2.6 GHz i7-10750H, RTX 3060, 8 GB 3200MHz RAM, 512 GB PCIe SSD за 1350$
    Охлаждането е добро в положение колиба и еднодневна почивка от 30 мин.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Не, не съм спекулант. Тук съм да предлагам алтернативна гледна точка

      Аз съм ги чел тези неща (и много други, прекалено много други неща съм чел) - ама въпросът е що трябва да им вярвам точно баш на тез неща.


      п.п. ето Xman1 говори за смарт контракт без да знае че от 30 години същото нещо се постига с електронен подпис и даже е вкарано в законодателството (тука не знам кога, но в БГ мисля че го има повече от 10 години като промени в законодателството).
      И коя е алтернативната гледна точка?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Много ги обичам наглите невежи
        Що ти за е-подпис не си ли чувал? Ясно ми е че нямаш, но предполагам си чувал за него.

        Кажи във Франция кога го приеха за легален?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          п.п. ето Xman1 говори за смарт контракт без да знае че от 30 години същото нещо се постига с електронен подпис
          Много ги обичам наглите невежи

          Кой би предположил, че човекът, отнесъл толкова много подигравки и критики, а именно героят на Алеко Константинов - Ганьо Балкански, ще се задържи два века на първа линия и ще има все повече хора като него?!

          Такива, за съжаление, са голяма част от съвременните хора - със самочувствието на интелектуалци, а всъщност крайно невежи, говорещи по толкова обширни теми, но изказващи изключително плоски съждения, с уж такъв широк кръгозор, а в действителност слепи за всичко, от което не могат да извадят някаква полза. Ако тръгнем да описваме всеки един Бай Ганьо в книга, то тя сигурно с обема си ще влезе в рекордите на Гинес. Ганьовците на 21-ви век са много, но много малко го осъзнават...
          Last edited by barbaron; 27.03.2021, 20:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

            А сега, ако искаш намери написаното от PlanB на 22.03.2019г. и сравни с това, което пускаш.
            Е и това променя ли факта че има хиляди прогнози. Много ясно че сред тях все ще има някои дето са познали.

            Да твърдиш че някой е супер добър в прогнозите (в област икономика, финанси, биткоин, бла, бла) и ги разбира нещата показва единствено наивност.

            А реално се нарича късмет. Все едно да кажеш че някой е много добър на тото - щото познал шестицата. Казваш "Е тоя баси късмета има"

            Но както казах, да познае и втори път си е вече като шестица от тотото.

            Но има някой дето познават 2-3-4 пъти поред.

            Просто ти казвам как работи икономиката и прогнозирането на процесите в нея - на принципа на тотото (късмета).

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              Уппс
              А сега, ако искаш намери написаното от PlanB на 22.03.2019г. и сравни с това, което пускаш.

              Коментар


              • Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  @mathematician
                  Ще кажеш ли за какво се "бориш"? Гегата вече си призна, че е спекулант (пък обвиняваше всички в спекула ) Интересно ми е, каква е целта ти? Защо всеки трябва да ти обяснява неща, които можеш сам да прочетеш....
                  И ти ли си спекулант?
                  Не, не съм спекулант. Тук съм да предлагам алтернативна гледна точка

                  Аз съм ги чел тези неща (и много други, прекалено много други неща съм чел) - ама въпросът е що трябва да им вярвам точно баш на тез неща.


                  п.п. ето Xman1 говори за смарт контракт без да знае че от 30 години същото нещо се постига с електронен подпис и даже е вкарано в законодателството (тука не знам кога, но в БГ мисля че го има повече от 10 години като промени в законодателството).

                  Last edited by mathematician; 27.03.2021, 20:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Стига се излага като кифладжия с тази добавена стойност. Това ти е най-тъпия и най-смешния аргумент, който колкото и пъти да го прочета, толкова пъти падам под масата от смях.

                    Когато се купуват или продават акции, или злато или кисели краставички, създава ли се стойност? Не, не се създава, само се сменя собственоста на златото, акциите или киселите краставички. Тоест ТЪРГОВИЯТА НЕ СЪЗДАВА СТОЙНОСТ !!! Значи ли че трябва да забраним цялата търговия и да се върнем в каменната ера?

                    Когато се транспортира дадена стока създава ли се стойност? Аха, ТРАНСПОРТА СЪЩО НЕ СЪЗДАВА СТОЙНОСТ !!!

                    Да продължавам ли в същия дух?

                    Изкуството не създава стойност !!!
                    Сферата на услугите не създава стойност !!!
                    Армията не създава стойност !!!
                    Пожарната не създава стойност !!!
                    Здравеопазването не създава стойност !!!
                    Политиката не създава стойност !!!
                    Науката не създава стойност !!!
                    Изследването на космоса не създава стойност !!!
                    Медиите не създават стойност !!!
                    Електроразпределителните предприятия не създават стойност !!!
                    Банковата система не създава стойност, само я прехвърля между различните физически и юридически лица !!!
                    ..................
                    Следват още 1000 реда за аспекти от живота, които не създават стойност, но жизнено се нуждаем от тях !!!
                    Дори самият ти не създаваш стойност с писането на смешки и недомицлици в този форум !!!
                    Значи ли, че си непотребен за форума и за обществото като цяло?

                    Къде точно съм казал че търговията, транспорта, изкуството и другите изброени от теб неща не създават стойност?

                    Всеки един от изброените от теб правят нещо смислено, предлагат услуги, създават стойност и съответно си печелят от това.


                    Докато в биткоина се менкат едни пари и едни цифрички. Едни олекват с долари, но имат цифрички.

                    Но доларите не се губят, а отиват у едни други хора.

                    Единствените дето са на кяр са борсите че прибират по някоя таксичка. А те и предлагат услуга все пак - да знаеш колко ти струват цифричките.

                    Иначе като няма борси - не знаеш колко струват цифричките.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                      Всъщност, само една е
                      Уппс

                      Bloomberg Research 2020 Bitcoin Report
                      The major media hub and finance terminal says that Bitcoin should reach $12,000 and $20,000 by the end of 2020.

                      Брои ли се или не?

                      Стигнало ги - значи се брои, ама ги е подминало с доста - та може и да не се брои.

                      Още малко прогнози за биткоина:
                      https://finance.yahoo.com/news/bitco...104120223.html

                      We expect to see BTCUSD trading anywhere from 10,000 to 13,000 at this time, but only if the institutional players get involved. If this is not the case, then we may have to deal with range-bound prices that spill on from Q3 to Q4 2020. $8,800 to $11,000

                      Бе пускаш в Гугъла едно търсене за прогнози за биткоина за 2020 и виждаш всякакви глупости писани

                      Е ти още прогнози за 2020, 2021, 2022 и пр.
                      https://coinswitch.co/news/bitcoin-p...in-news-update


                      Бе прогнози да искаш.

                      Повечето не познали както се сещаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Правилното е "капка по капка, преливаме от пусто в празно"

                        Щото едни пари от едно място отиват на друго без да създават добавена стойност.
                        Стига се излага като кифладжия с тази добавена стойност. Това ти е най-тъпия и най-смешния аргумент, който колкото и пъти да го прочета, толкова пъти падам под масата от смях.

                        Когато се купуват или продават акции, или злато или кисели краставички, създава ли се стойност? Не, не се създава, само се сменя собственоста на златото, акциите или киселите краставички. Тоест ТЪРГОВИЯТА НЕ СЪЗДАВА СТОЙНОСТ !!! Значи ли че трябва да забраним цялата търговия и да се върнем в каменната ера?

                        Когато се транспортира дадена стока създава ли се стойност? Аха, ТРАНСПОРТА СЪЩО НЕ СЪЗДАВА СТОЙНОСТ !!!

                        Да продължавам ли в същия дух?

                        Изкуството не създава стойност !!!
                        Сферата на услугите не създава стойност !!!
                        Армията не създава стойност !!!
                        Пожарната не създава стойност !!!
                        Здравеопазването не създава стойност !!!
                        Политиката не създава стойност !!!
                        Науката не създава стойност !!!
                        Изследването на космоса не създава стойност !!!
                        Медиите не създават стойност !!!
                        Електроразпределителните предприятия не създават стойност !!!
                        Банковата система не създава стойност, само я прехвърля между различните физически и юридически лица !!!
                        ..................
                        Следват още 1000 реда за аспекти от живота, които не създават стойност, но жизнено се нуждаем от тях !!!
                        Дори самият ти не създаваш стойност с писането на смешки и недомицлици в този форум !!!
                        Значи ли, че си непотребен за форума и за обществото като цяло?
                        Last edited by Mateev; 27.03.2021, 20:10.

                        Коментар


                        • @mathematician
                          Ще кажеш ли за какво се "бориш"? Гегата вече си призна, че е спекулант (пък обвиняваше всички в спекула ) Интересно ми е, каква е целта ти? Защо всеки трябва да ти обяснява неща, които можеш сам да прочетеш....
                          И ти ли си спекулант?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Добре де, произволна статия с аргументация. В нета сигурно има поне 100 статии с аргументация, че биткоина щял да стигне половин трилион капитализация до края на 2020.
                            Всъщност, само една е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                              Това не е произволно казана цифра, а човека написа цяла статия с аргументация. В тази връзка, коментара ти е крайно несериозен, предвид това, че изобщо не знаеш за какво говориш.
                              Добре де, произволна статия с аргументация. В нета сигурно има поне 100 статии с аргументация, че биткоина щял да стигне половин трилион капитализация до края на 2020.

                              Направи се един експеримент. Фани всички статии и прогнози с аргументация писани последния месец за цената на биткоина към края на годината. И на края на годината виж каква ще е стойността му. Все ще има някой познал от всичките прогнозиращи. А може и да няма - но е малко вероятно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                                Автоматизацията на т.нар. "банкови услуги" и "административни услуги" не е ли добавена стойност?!

                                Не ми обяснявай, как за всяко нещо си вземаш свободен ден за да отидеш до банката и "не ти е проблем".... на мен пък ми е "проблем", не виждам защо трябва да отделям един специален ден за отиване до банката, веднъж на няколко месеца... и при това все че имам "Интернет банкиране", което нито е бързо нито е евтино... и от време на време трябва и до банката физически да се ходи за по "нещичко".

                                Да не говорим за подписването на договори, че е невъзможно да стане дистанционно, а трябват нотариуси и адвокати... и пак могат да те "излъжат", т.е. наличието на адвокт и нотариус не е гаранция за нищо. Само плащаш такси и после може пак да "духаш супата", това при "умните договори" просто е невъзможно. Но ти разбира се няма как да го знаеш това, защото си мислиш че "умните договори" са просто "някаква измама по принцип". А и криптовалутите ти се струват като някаква измама, защото така си решил.


                                Живееш в абсолютна заблуда относно криптовалутите. Дори си нямаш представа какво се случва и на какво се базира този растеж на Биткойна.

                                Това е само началото на тази технология, да дори днес сме все още в самото начало. Все още почти всичко е в "алфа версия". Дори не сме "одраскали повърхноста" на това което е възможно. Разплащанията са само една много-малка част от възможностите на технологията. Можеби само Биткойн се доближава до "бета версия".

                                Може да се каже, че Биткойна подрани с 1 трлн. пазарна капитализация... но Биткойн макар и лидер в момента, не показва нещата в дълбочина. Смартверигите (подобните на Етер) имат много по-големи възможности и ще променят всичко, до стпен да е неразпознаваемо... т.е. след 50 години светът ще е неразпознаваем за нас и всичко ще работи върху смарт вериги.
                                Подписването на договорите може да стане дистанционно - нарича се електронен подпис. И е измислено преди 30 години.

                                Даже е вкарано в законодателството - парадокс.

                                Нещо подписано с твоя е-подпис се приравнява с нещо все едно си ги подписал на ръка.

                                И има даже повече функции от веригата:

                                1. Гарантира че точно това е подписано - демек документа не е променян след подписа - същото става и във веригата (от къде ли са видели се чудя).

                                2. Гарантира че подписано от конкретен човек - от Иван Иванов, ЕГН, ЛК, адрес, бла, бла.

                                Има един недостатък или плюс зависи от гледната точка - че някой трябва да гарантира че зад е-подписа наистина седи Иван Иванов и трябва да се разходиш с лична карта до някоя институция.

                                Да и договора няма нужда да седи из веригата всеки да го чете - може да си седи на твоя компютър и на компютъра на другата страна. Ама нищо не ти пречи да го качиш някъде в нета на сайта си или в някой блок чейн за по-интересно.

                                Коментар

                                Working...
                                X