IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Още един кандидат за "тараторения" мозък .....
    ама той чукча писател .......
    Примерно в https://www.kraken.com - Етерум се търгува директно срещу 11 валути (без да броим Биткоина) , включително CAD, GBP, JPY, USD, EUR - аз съм продавал само срещу Евро и после само срещу такса 0.09 EUR си получавам парите по сметка в България
    следващата криптовалута в списъка - Етерум Класик може да се продава освен за Биткоин и за Етерум, Евро или УСД
    следващата XRP освен срещу Биткоин се продава и за CAD, EUR, JPY USD
    и т.н. и т.н.
    А да не говорим за https://www.cryptopia.co.nz/ - дето всичко се търгува срещу всичко!
    за УСД https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?baseMarket=USDT
    за Новозеландски Долар https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?baseMarket=NZDT
    за Лайткоит https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?baseMarket=LTC
    за Доджкоин https://www.cryptopia.co.nz/Exchange/?baseMarket=DOGE
    има и други
    Вземете прочетете малко преди да ръсите бисери тук ......

    Last edited by marin1; 28.05.2017, 22:50.
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
      Не купуваш нищо, защото не се произвежда никакъв продукт. Парите ти ще отидат за печалба на тези, които са над теб.
      Според мен тази крипто-пирамида има следният вид - на върха се намират собствниците на ферми и производителите на чипове, хардуер и оборудване. Най-отдолу в основата са купувачите, спекулантите и ентусиастите желаещи да имат виртуални биткойни.
      Тези на върха прибират парите на най-долните. Докато има нови купувачи и ентусиасти да покриват разходите и печалбата на тези отгоре, системата ще продължава да се разраства. Ако няма достатъчно нови купувачи да влагат средства, тези на върха не могат да си избият разходите и няма да има печалба за тях.Затова чрез масирана реклама трябва непрекъснато да се привличат нови и нови купувачи, иначе системата ще се разпадне според мен.

      За мен нещата изглеждат така:


      Сложих ти един +
      И още нещо - щом някви шматки могат да си направят биткойн, какво пречи всеки да си направи такъв? И тогава какво прави койнът? А да, тук ги поздравявам, това е вече гениално - новите видове койни се търгуват само в биткойн - е, за това - велико е, абсолютната понци схема, наподобяваща долара. Поздравления!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Фрости - на повечето противници на Биткоина тук в главите им е пълна каша! Само в твойта - не е каша ами направо таратор!!!
        Няма лошо - ще се научите по "трудния начин" who is who
        https://twitter.com/maxkeiser/status/868639153923207169
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

          Обясни ми като дам 4500 долар какво точно купувам?нещо не ми е ясно
          Не купуваш нищо, защото не се произвежда никакъв продукт. Парите ти ще отидат за печалба на тези, които са над теб.
          Според мен тази крипто-пирамида има следният вид - на върха се намират собствниците на ферми и производителите на чипове, хардуер и оборудване. Най-отдолу в основата са купувачите, спекулантите и ентусиастите желаещи да имат виртуални биткойни.
          Тези на върха прибират парите на най-долните. Докато има нови купувачи и ентусиасти да покриват разходите и печалбата на тези отгоре, системата ще продължава да се разраства. Ако няма достатъчно нови купувачи да влагат средства, тези на върха не могат да си избият разходите и няма да има печалба за тях.Затова чрез масирана реклама трябва непрекъснато да се привличат нови и нови купувачи, иначе системата ще се разпадне според мен.

          За мен нещата изглеждат така:


          Last edited by Frosty; 28.05.2017, 19:45.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

            Обясни ми като дам 4500 долар какво точно купувам?нещо не ми е ясно
            Купуват дедовия, и като го галят расте,като спрат - пада

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


              Губят тези които очакват бърза печалба и винаги се включват когато Биткойн се появи в медиите... Биткойн се купува, когато е "тихо". Това са хората които губят, както и на борсата, губят меките ръчички и алчните, тези които вярват в технологията никога не са губили. То трябва да си пълен идиот за да загубиш в крипто. Сега в момента при тези върхове (и като се имат предвид проблемите при Биткойн), не е най удачното време за инвестиция. Прекалено много се говори за тези неща, което означава, че трбва да се изчака. Инвестиции се правят само в неща за които медиите си мълчат. Когато отново замлъкнат и всички си мислят, че Биткойна е отново в стагнация, тогава умните инвеститори ще се включат. Следващият път като се появи в медиите ще го гледаме на $ 4 - 5 хиляди... и тук ще четем отново същите коментари от хора които не искат да прочетат и 1 страничка за технологията.

              Иначе ако някой се чуди от какво е предизвикан сегашният връх. Основно от хора в Южна Корея, там цената в един момент достигна равностойност на $4500.... т.е. Южно Корейците откриха Биткойна и влязоха сериозно.

              Между другото същите глупости, че не е реален, някога съм ги слушал и за Гугъл... че Гугъл не произвежда нищо "реално" и тн.

              Иначе тези коментари във форума сега, са просто доказателство, че хората в България имат изключително изостанало и ограничено мислене. Почти никъде в западните форуми вече ги няма тези аргументи, за понци схемата и нематериалноста на Биткойн. Не е нужно нещо да има физическо съществуване и листче с цена, за да има стойност. Това мислене е от края 19-ти век.
              Обясни ми като дам 4500 долар какво точно купувам?нещо не ми е ясно
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
                До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
                Тогава кой губи?
                Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?
                За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
                Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
                Много моля запознатите да ми отговорят.

                Губят тези които очакват бърза печалба и винаги се включват когато Биткойн се появи в медиите... Биткойн се купува, когато е "тихо". Това са хората които губят, както и на борсата, губят меките ръчички и алчните, тези които вярват в технологията никога не са губили. То трябва да си пълен идиот за да загубиш в крипто. Сега в момента при тези върхове (и като се имат предвид проблемите при Биткойн), не е най удачното време за инвестиция. Прекалено много се говори за тези неща, което означава, че трбва да се изчака. Инвестиции се правят само в неща за които медиите си мълчат. Когато отново замлъкнат и всички си мислят, че Биткойна е отново в стагнация, тогава умните инвеститори ще се включат. Следващият път като се появи в медиите ще го гледаме на $ 4 - 5 хиляди... и тук ще четем отново същите коментари от хора които не искат да прочетат и 1 страничка за технологията.

                Иначе ако някой се чуди от какво е предизвикан сегашният връх. Основно от хора в Южна Корея, там цената в един момент достигна равностойност на $4500.... т.е. Южно Корейците откриха Биткойна и влязоха сериозно.

                Между другото същите глупости, че не е реален, някога съм ги слушал и за Гугъл... че Гугъл не произвежда нищо "реално" и тн.

                Иначе тези коментари във форума сега, са просто доказателство, че хората в България имат изключително изостанало и ограничено мислене. Почти никъде в западните форуми вече ги няма тези аргументи, за понци схемата и нематериалноста на Биткойн. Не е нужно нещо да има физическо съществуване и листче с цена, за да има стойност. Това мислене е от края 19-ти век.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  аз имам само 1 лаптоп и софтуера на Interactive Brokers и Thinkorswim нищо повече ..... a ако тоя пичкенкойн слиза така бързо може и да не си избиеш хардуера .....
                  незнам аз мисля по друг начин аз с 6К евра ако започвам то няма нужда да си купувам допълнителна техника за нещо си което е въздушно .... е на борсата има достатъчно джаджи за квото и да било плюс златарски магазини ....
                  Към края на 2012 хорицата продаваха биткойни със 100ци. Слушаха тогавашните мишовци. Дано не са се отдали на алкохолизъм при тия цени.
                  Един пропилян шанс.

                  Коментар


                  • Типично Провинциално мислене, че за да спечели някой - друг трябва да загуби!
                    За съжаление това е и мисленето за всеки Бизнес в България и от тук се появяват журналистически бисери като "бизнесмена с криминално минало" и т.н.
                    шА сЪ опраим едва когато се осъзнае че Бизнеса е win/win - т.е. и двете страни в един Бизнес трябва да имат изгода от съответната сделка, същото както и в семейния живот или в секса - иначе си е чист онанизъм!
                    remember remember the fifth of november

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
                      До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
                      Тогава кой губи?
                      Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?

                      За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
                      Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
                      Много моля запознатите да ми отговорят.
                      ми които го купуват и за двата въпроса ....
                      Last edited by X_Y; 28.05.2017, 17:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        Аз ли какво Виждам?
                        Инвестирани 8.000 лв. в "миньорско" оборудване, като повечето ми видео карти са с над 2 г. остатъчна гаранция. Имам само 2 с по една година а имам и захранвания и памети с над 9 г. остатъчна гаранция.
                        Разход на ток около 200 лв. на месец - брой ги 24 месеца (по-малко са) = 4.800 лв.
                        Общо разходи 12.800 лв.

                        Приходи - миналата година продажба на Биткоини за 4.000 лв. (на които съм платил ДОД, между другото). Тази година продажби досега над 8.000 лв.
                        Общо приходи - 12.000 лв.

                        В момента имам двуцифрена сума Биткоин в портфейла а по борси криптовалути за над 8.000 USD

                        Както се казваше в един виц - "Нищо не търся и нищо не предлагам - само се хваля"
                        аз имам само 1 лаптоп и софтуера на Interactive Brokers и Thinkorswim нищо повече ..... a ако тоя пичкенкойн слиза така бързо може и да не си избиеш хардуера .....
                        незнам аз мисля по друг начин аз с 6К евра ако започвам то няма нужда да си купувам допълнителна техника за нещо си което е въздушно .... е на борсата има достатъчно джаджи за квото и да било плюс златарски магазини ....
                        Last edited by michaelis12; 28.05.2017, 10:14.

                        Коментар


                        • Имам един спешен въпрос. Понеже всеки се хвали, че уж печели от този бай хойн, някой може ли да обясни откъде идват парите за тези печалби?
                          До тук стана ясно, че от цялата крипто-понци-схема печелят само собствениците на ферми за кОпане, печелят корпорациите производители на хардуер, чипове и електронни компоненти, печелят и онези от енергото, които продават тока.
                          Тогава кой губи?
                          Откъде идват парите за печалбите на гореизброените?
                          За кОпането на този бай хойн се трошат значителни средства за оборудване и енергия, а в крайна сметка не се произвежда никакъв продукт.
                          Въпросът ми е, кой плаща сметката и кой е губещият в тази пирамидална схема??
                          Много моля запознатите да ми отговорят.
                          Last edited by Frosty; 28.05.2017, 10:12.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Пичове, не знам кой, какво казва за биткойна. Аз съм човек, който няма нещо измислено на този свят, което да не е търгувал.
                            Знам за биткойн от 5-7 долара.
                            Не се ядосвам, че не видях в него стойност. Аз още не виждам. Може да съм тъп, но не виждам. Видях алчността и направих някой лев използвайки я. Не предполагах, че ще е толкова голяма обаче.
                            Честито на печелившите!!! И умната! Прибирайте печалбите поетапно! Обръщайте ги ако искате в злато и консерви
                            Интересно четиво е началото на тази тема.
                            http://forum.investor.bg/forum/%D0%B...%D0%BD/page293

                            Още веднъж, честито на печелившите! Аз не съм от тях

                            Коментар


                            • Тоя Биткойн не се ли наду доста вече? Бях във Варна, и там доста хора само за това говорят: Биткойни и Национална лотария. За мен специално това е си е сигнал за балон.
                              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                              Коментар


                              • Аз ли какво Виждам?
                                Инвестирани 8.000 лв. в "миньорско" оборудване, като повечето ми видео карти са с над 2 г. остатъчна гаранция. Имам само 2 с по една година а имам и захранвания и памети с над 9 г. остатъчна гаранция.
                                Разход на ток около 200 лв. на месец - брой ги 24 месеца (по-малко са) = 4.800 лв.
                                Общо разходи 12.800 лв.

                                Приходи - миналата година продажба на Биткоини за 4.000 лв. (на които съм платил ДОД, между другото). Тази година продажби досега над 8.000 лв.
                                Общо приходи - 12.000 лв.

                                В момента имам двуцифрена сума Биткоин в портфейла а по борси криптовалути за над 8.000 USD

                                Както се казваше в един виц - "Нищо не търся и нищо не предлагам - само се хваля"
                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X