IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Няколко страници назад съм ви сметнал комисионите - за местни преводи банките ви удрят у земята .

    https://bitcoinfees.21.co/

    На този сайт излиза, че за 2.30 долара би трябвало да мине за 30 минути, но пак отворих един от последните блокове и сметнах средната комисиона на транзакция - малко над 6 долара. Едва ли народа се набутва доброволно. Като свърши подаянието от ЦББ (Централна биткойн банка) или по 12 долара плащате на трансфер, или копачите си бият шута и някой превзема биткойна с 51% атака поради рязко намалена сложност на хеша (макар, че тогава защо ли ще му е да го прави). Изобщо прахосничеството на енергия ще го "закопае" койна в даден момент - не че съм хейтър, но просто логиката сочи натам. Сигурно един ден ще имаме перфектната валута, базирана на изцяло елегантен модел, дано да сме живи да я видим

    Коментар


    • Ето последния превод от моя портфейл - транзакцията мина за 15 мин., да си кажа честно и мен ме изненада приятно.
      преведени 0.25 БТЦ = около 650 долара
      такса 0.00030449 БТЦ = около 0,79 долара .......
      изводите оставям на вас - много ли е? малко ли е? бързо или бавно???
      http://kachisnimki.com/image.php?di=WQY4

      Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


      Тази картинка не е валидна днес - превод е невъзможен за 1 час и за $0.12.
      Направих си експеримент, ето резултата:
      remember remember the fifth of november

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


        Тази картинка не е валидна днес - превод е невъзможен за 1 час и за $0.12.
        Направих си експеримент, ето резултата:
        ============================================
        Transaction View information about a bitcoin transaction
        Received Time 2017-06-11 10h
        Included In Blocks 47xxx ( 2017-06-18 22h )
        Total Input $ 2.31
        Fees $ 0.26
        ============================================
        Минимална комисионна $ 0.26 = 0,0001 BTC води до превод за 7 дни
        Ще става все по зле и по зле.

        Коментар



        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
          Тази картинка не е валидна днес - превод е невъзможен за 1 час и за $0.12.
          Направих си експеримент, ето резултата:
          ============================================
          Transaction View information about a bitcoin transaction
          Received Time 2017-06-11 10h
          Included In Blocks 47xxx ( 2017-06-18 22h )
          Total Input $ 2.31
          Fees $ 0.26
          ============================================
          Минимална комисионна $ 0.26 = 0,0001 BTC води до превод за 7 дни
          Last edited by barbaron; 19.06.2017, 22:09.

          Коментар


          • https://pbs.twimg.com/media/DCs5hvcWsAEYKPp.jpg:large
            remember remember the fifth of november

            Коментар


            • петата парадигма???
              Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	15.4 КБ
ID:	3209094

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                Някой да знае други брокери на които може да се търгува с крипто валути?
                Давам им съвети на моя,да вкара и други койни,ама не чуват,не искат и да рацепят биткойна на парчета,че е дебел вече

                Груйо,не съм високопарен в никой случай,даже ми трепери дупето,ама няма начин- сухо дупе риба не яде .
                Слагам стоп лоса на + ,и чакам да расте,тва е.
                Чакам и спадове за ново зареждане,абе за спекула е ок.засега.
                Здравейте, следя темата с интерес. Има ли рискове при покупката на биткойни в България? Какво бихте посъветвали един абсолютно начинаещ в биткойн пазара.

                Коментар


                • Здравейте, следя дискусията за биткойните с интерес. Има ли рискове при покупката на биткойни в България? Какво бихте посъветвали един абсолютно начинаещ?

                  Коментар


                  • Здравейте, следя дискусията за биткойна с интерес. Има ли рискове при покупката на биткойни от сайтове на дилъри? Какво бихте посъветвали един абсолютен начинаещ в крипто валутите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      Някой да знае други брокери на които може да се търгува с крипто валути?
                      Давам им съвети на моя,да вкара и други койни,ама не чуват,не искат и да рацепят биткойна на парчета,че е дебел вече

                      Груйо,не съм високопарен в никой случай,даже ми трепери дупето,ама няма начин- сухо дупе риба не яде .
                      Слагам стоп лоса на + ,и чакам да расте,тва е.
                      Чакам и спадове за ново зареждане,абе за спекула е ок.засега.
                      Ти пък къде се разпозна сред високопарните Макар че отвреме-навреме току окнеш и ти "Абре, що ми плямпате, като нямате" - едно време така ме "убиваха", като се изкажех на тема чавета, пък аз самият нямах, ма нищо, няма лошо.

                      Иначе за спекула е перфектен - аз си го казах - два пъти мислех да го шортя, и двата пъти познах, ама нищо не шортих, така че все едно си плямпам за спорта. Но пък си прави по 10% нагоре-надолу дневно, което е супер за спекулации А който го е страх от мечки, не ходи в гората.

                      Успех!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Някой да знае други брокери на които може да се търгува с крипто валути?
                        Давам им съвети на моя,да вкара и други койни,ама не чуват,не искат и да рацепят биткойна на парчета,че е дебел вече

                        Груйо,не съм високопарен в никой случай,даже ми трепери дупето,ама няма начин- сухо дупе риба не яде .
                        Слагам стоп лоса на + ,и чакам да расте,тва е.
                        Чакам и спадове за ново зареждане,абе за спекула е ок.засега.
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Викате, спасяват ни от робството на банкстърите - на пръв поглед е точно така, ама я си представи утре свят, в който млякото ти го продават в койните на млекаря, салама - на саламджията в койните, хляба - на хлебаря и т.н. Ми то всичко утече в такъв момент. направо натурална размяна, ама в дигиталната ера А я си представи, че наистина стане така, че тези койни се централизират, стане само един - примерно Найбашкойн, дето го издялкват в 21 милиона бройки и край. Ми ти представяш ли си какво става тогава - първо, едни бантустанци стават мега богати (нищо против, аз не съм милионер, ама много са, а нямат койни), второ, дефлацията става за добър ден, трето, икономиката такава, каквато я знаеш, я пиши бегала, щото няма нови пари, с които да връщаш старите. Това е рестарт на системата, в който няма никаква полза, защото едни богаташчета с традиции, се сменят с някакви пъпчиви програмистчета - е, как го виждаш това, а


                          Успех!
                          Балона е яко надут, изведнъж всички койни изхвърчаха до небесата. 700 към момента. Утре след седмица като още такива напечатат 7000 нови койни какво става? Криптовалутите в този си вид няма да бъдат приети това е ясно, защото иземват функцята на централните банки с това печатане на пари при това напълно нелегално. Аз лично ще изчаквам да се срути пазара за да си накупя евтини с голямо бъдеще и възможност да бъдат централизирани или такива работещи с някакви финансови институрции

                          Коментар


                          • Xman1 малко лае като тези от пирамидата на SCI благославящи пастора и падрето.Огромна прилика със възхвалите на Сатоши и Виталик.
                            Аз пак искам да питам на тия цени в момента какво купувате и продавате с биткойни и етеруми? Или го използвате само за спекула

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              От друга страна, макар да харесвам доста мненията на Хман1 и да е удовлствие да чета повечето му доста ограмотяващи коментари, то той звучи като Свидетели на Йехова - толкова е убеден в даденото нещо, че направо става пропагандатор. Може и да е прав, но наистина ми прилича много на безумците през 2007 - ша рипа, ма що ша рипа, ми щото ще рипа и има мегдан да рипа. Реално, както беше отбелязал 4Д надолу (и той има доста добри попадения, макар да е безкритичен бик на моменти), тези "пари" може да ги копа всеки, а това е огромен проблем. Още по-огромен проблем е, че всяка по-голяма фирма може да си прави сама подобни "пари", а това значи смърт за старите, защото това са някакви частни пари.

                              Викате, спасяват ни от робството на банкстърите - на пръв поглед е точно така, ама я си представи утре свят, в който млякото ти го продават в койните на млекаря, салама - на саламджията в койните, хляба - на хлебаря и т.н. Ми то всичко утече в такъв момент. направо натурална размяна, ама в дигиталната ера А я си представи, че наистина стане така, че тези койни се централизират, стане само един - примерно Найбашкойн, дето го издялкват в 21 милиона бройки и край. Ми ти представяш ли си какво става тогава - първо, едни бантустанци стават мега богати (нищо против, аз не съм милионер, ама много са, а нямат койни), второ, дефлацията става за добър ден, трето, икономиката такава, каквато я знаеш, я пиши бегала, щото няма нови пари, с които да връщаш старите. Това е рестарт на системата, в който няма никаква полза, защото едни богаташчета с традиции, се сменят с някакви пъпчиви програмистчета - е, как го виждаш това, а

                              Та така, аз лично се кефя на хората, които играят играта, а на тези, които са се усетили пък съвсем в началото - само искрени адмирации. Кефя се и на Емилио, дето реши да влезе в хазарта - дано има успех, ама хвалбите и проповедите ми идват малко навъзгорно. Но пък темата ми харесва и така, та нека си се джафкаме - в спора се ражда истината, а в тази тема почти липсва троленето, сравнена с много други от форума.

                              Успех!


                              Предполагам е "Професионално изкривяване"... де да знам, аз заради това по принцип не говоря на тази тема в наши форуми и с приятели. Знам как ще реагират хората и знам че няма да повярват, защото аз съм минал по същият път. Можеби един от най ярките ми спомени е как хора се опитваха да ме убедят, че Етириум ще е новият Биткойн. Разбира се че не повярвах, а съм човек който достатъчно разбира от това. Докато не започнаха сериозните проблеми при Биткойн, никой дори не е предполагал, че нещо може да го измести. До някъде това прехвърляне към Етириум беше предизвестено (но не се знаеше, че ще бъде Етириум). Всъщност се знае от около 2 години, че ще има проблеми с увеличаването на капацитета при Биткойн, но никой не знаеше, коя ще е новата монета. Дали ще е нещо произлязло от Биткойн, дали ще е Лайткойн, дали ще е Даш... и тн.

                              Иначе забелязвам, че мнението на хората като цяло, повтаря това на мейнстриим медиите "Има смисъл от блокчейн, няма смисъл от Биткойн.", това е просто защото медиите не разбират за какво става въпрос. Не може да има блокчейн без морков, ние вече имаме система в която работи основно тоягата. В днешната система ако не работиш умираш от глад (в по бедните държави) и (вегетираш) в по богатите държави. При новата система, където криптовалутите ще станат основа на икономиката, ще има основно морков. Човек ще може да се включи някъде по блокверигата или да не се включи и да си седи в старата система с тоягата. Не е задължително да са само инвеститори или копачи в един по следващ етап ще могат да се включат всякакви хора. Тези които останат отвън, ще трябва да се конкурират с цялта тази нова, много по ефективна и богата икономика. В момента най големите учени и експерти в технологично водещите държави се надпреварват да са първите които да създадат реални проекти използващи блок веригата. В рамките на 2 до 3 години се очакват и ефекти в реалната икономика. Вече веднъж след като някой получи предимство всички останали ще го последват, според възможностите си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Бай Марине, аз също разбирам твоята позиция, даже на моменти се улавям, че леко ме е яд, че не влязох с едни хиляда лева като беше двуцифрено число цената, хем знаех и горе-долу се интересувах от койна, но аз колко шансове съм изпуснал, та за този ли Обаче твърдо и упорито не вярвах на това нещо, което се самопровъзгласи за пари, щото пари със сигурност не - лично мнение. Виж технологията е друга бира.
                                .............
                                Успех!
                                Човек не трябва да го е яд за нищо в Живота. Също злобата и зависта са много лоши, деструктивни чувства ..... то и в Библията си го пише ама кой да чете и да спазва! Все едно мен да ме е яд че съм продавал Биткоини на 1000 или на 1500 долара или Етеруми на 200-220 Евро (сега е над 300). За момента си е било добра сделка и въобще не съжелявам. А иначе, като гледам дискусиите тук и като се замисля, може би съм спечелил и затова че много, много не се замислям за технологии, кой го измислил (Сатоши ли ФБР ли) и тем подобни.
                                За съжаление съвет на този момент не мога да дам (не че някой ми го иска де). Дълбоко в себи си вярвам че цената ще се качва още много. Но целият ми Житейски Опит ми казва да съм нащрек!!!
                                Поздрави и Успехи на Всички!

                                remember remember the fifth of november

                                Коментар

                                Working...
                                X