IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
    Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
    Защо?
    С това съм съгласен. Облагането на най-бедните с ДОД е пълна глупост при условие, че те и така си плащат данъци - ДДС и акцизи, един необлагаем доход до 500-600 лв. на месец, би бил един добър вариант, но плосък данък нагоре. Един прогресивен данък ще доведе само до това което става в другите страни - Богатите ще си изнесат бизнеса и парите в страни с по-ниско данъчно облагане и с право.

    Досега обаче не съм чул чиновник или служител да каже - Освободете бедните от данък общ доход. Напротив, всички искат да се облагат всички други, но не и тях. Целта е дори не толкова те да са добре, а всички останали да са зле. Затова и около 2005-2007 г. тук бе пълно с писания от рода на "Един общ работник на строеж вади 3000 лв. на месец" - поредната басня - "А аз висшиста, само 700" - Нито един от вас обаче не поиска да хване лопатата и да се пробва да извади 3000 лв. Не, вие искате да му вземете парите - за да ходите лятото на море и да си сменяте новата кола, с държавни пари.
    Last edited by Jay Gould; 17.10.2012, 14:06.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
      Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
      Защо?
      Защото грешиш. Защото не си живял явно при прогресивен данък. Защото не си се нагледал на клатикурци с ниски заплати и рушвети като допълнителен доход. Да продължавам ли?

      Коментар


      • Абсолютно честно ти казвам, че не ползвам благата на държавата- деца нямам, карам го на самообразование, здравни услуги не ползвам, аз самият минавам за бабаит , и на армията няма да разчитам, ще си водя партизанска война...

        Коментар


        • Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
          Защо?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Лорде, 30 млрд. лв. малко пари ли са бре? Мен ако питаш и 20 са ви много...
            На кой? На мене ли бре? Ти не ползваш ли благата на държавата? Децата ти не се ли учат в училище. Не ползваш ли здравни услуги. Ако ти излезе някой бабаит като мен насреща, няма ли да дотичаш хленчейки до чичко полицай? Ако ни нападнат утре примерно македонците, няма ли да разчиташ на армията да ти брани селската къща в Невестино примерно и семейството ти от обругаване?
            Имам чувството, че мислите с някоя друга част от тялото си!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              .. от 4 години никой не го прави заради тъпата липса на МАСТИТ данък вдърху лихвите.
              Лихвите бяха високи и затова го правят, а не поради липсата на поредния данък. Сега започнаха да падат, стига си ревал за нови данъци. Ипотеките и те паднаха, пак ще купуват. Спокойно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Аз пък предлагам това данъчно облагане изобщо да се премахне , да остане единственно ДДС.Всички други данъци , включително и акцизите нямат икономически смисъл и единственната им функция е да дърпат икономиката към дъното. ..
                Също мисля, че едно ДДС от 10-20 % е напълно достатъчно държавата да се самоиздържа и дори да помага на най-закъсалите и бедните, но това значи чиновниците да не си купуват нови коли и да не ходят на море в Гърция. Кой би допуснал това тук? Пък и българите мразят ако някой друг е по-добре от тях. Социализмът никога не е напускал главите на повечето останали в страната - тия с по-дясно мислене в голямата си част се изнесоха в чужбина (2 милиона)
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Инвестор.бг да се прекръстят на Комуняга.бг веднага за публикуването на тоя буламач

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива
                    Е, ти даваш точно отговора на въпроса защо е нормален прогресивния данък, а не плоския! Казваш този с милиона е с тройно потребление на този с 30-те бона. Само дето взема трийсеторно и отгоре. Значи си дойдохме на думата, че огромни печалби за лични нужди не са необходими на общество като нашето. Само не ми казвай, че реинвестира печалбата в производтво, защото от 4 години никой не го прави заради тъпата липса на МАСТИТ данък вдърху лихвите.

                    Коментар


                    • Лорде, 30 млрд. лв. малко пари ли са бре? Мен ако питаш и 20 са ви много...

                      Коментар


                      • Аз пък предлагам това данъчно облагане изобщо да се премахне , да остане единственно ДДС.Всички други данъци , включително и акцизите нямат икономически смисъл и единственната им функция е да дърпат икономиката към дъното. Богатите трябва да притежават имущество и активи и да отбягват да държат пари , за да се развива икономиката..трупането на пари скапва икономиката. Набирането на средства от банките , чрез спестявания на клиентите им е много вредно и тогава те се превръщат във финансови пирамиди. Банките трябва да оперират само със заемен капитал от централнитите банки.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Колко пари трябва да заработиш в България ако искаш да си купиш стока за 100 лева http://borsi.blog.bg/novini/2012/10/...h-da-s.1008403

                          За да си купиш нещо струващо 100 лв., трябва да заработиш в най добрия случай 173.72 лв. а в най-лошия 200.94 лв. И както споменах в тази сума не влизат акцизите – на всяка стока (дори без-акцизната) има акциз заради енергията и горивата, “еко” – такси, други такси и данъци. Толкова за уж най-ниското данъчно бреме в Европа ..... А какво прави администрацията с толкова чудовищно много ваши пари, сами си отговорете на този въпрос.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива
                            Човекът има висше, да не мислиш, че ще се занимава с такива дреболии като ДДС и акцизи. Иска си заплатата от държавата и това е
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              Това ми прилича на ситуацията преди 10 ноември

                              Всеки работи според възможностите, а потребява според потребностите! уж това беше идеята на българския социализъм и духахме супата....


                              Държавата трябва да има една основна функция, която тъпите милционери не могат и не искат да спазават.

                              ДА осигурява, ясна, точна, предвидима и стабилна рамка, в която да може да се развива частната инициатива и чуждестранните инвестиции.

                              Всичко останало е залитане на ляво, което особено за по-бедни държави като нашата тотално демотивира дребния бизнес и го кара да изсивее.

                              поздрави
                              Това последното дето си го написал е единственото оправдание /разбира се твърде лековато/ на целия бизнес от дребен до едър да внася единствено плосък данък, което си е мизерни трохи за държавата. Затова няма достатъчно пари за здравеопазване, образование, охрана и отбрана, както и за облагородяване на средата, градска или селска няма значение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Този определено е с промит мозък и вероятно работещ в държавната администрация и никога непомирсвал собствен бизнес /мисли си че лесно се прави/...

                                Всъщност аз по друг начин разбирам прогресивните данъци. В момента с тия 10% си е прогресивен данък. Ще обясня защо.

                                От неговият пример:
                                - изкарваш 30 000, плащаш 3 000 данък.
                                - изкарваш 1 000 000, плащаш 100 000 !!!

                                Това ако не е прогресивно облагане и социално преразпределение, здраве му кажи.

                                Плосък данък би бил, ако всички плащаха фиксирана сума - никой повече, никой по-малко.

                                В крайна сметка, този плащаш 3000 полувача точно толкова държавни блага, колкото и тоя 100 000.

                                В същото време някакви комунисти реват, че т. нар. плосък данък не би социален.. процентът е еднакъв, ама крайната сума не.
                                А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива

                                Коментар

                                Working...
                                X