IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    На кой? На мене ли бре? Ти не ползваш ли благата на държавата? Децата ти не се ли учат в училище. Не ползваш ли здравни услуги. Ако ти излезе някой бабаит като мен насреща, няма ли да дотичаш хленчейки до чичко полицай? Ако ни нападнат утре примерно македонците, няма ли да разчиташ на армията да ти брани селската къща в Невестино примерно и семейството ти от обругаване?
    Имам чувството, че мислите с някоя друга част от тялото си!
    За твое сведение никога не съм викал полиция не виждам какъв проблем ще ми реши..С бабити като теб се оправям сам.Никога не съм влизал в съд освен да си вадя свидетелство за съдимост.Слава на Господ здравни услуги не ползвам.Виж ако ни нападнат зависи кои са на някои дори бих помогнал за да затрият това недоразумение българската държава.Срещу други съм пас а ако са трети стягам багажа и дим да ме няма.Ти отивай да се биеш щото имаш имоти.Като изключим учебниците за първи клас на децата ми друго безплатно не съм видял от държавата.А знаеш ли колко данъци и осигуровки грешни пари съм внесъл на същата тази държава която става все по нагла и ненаситна.Скоро обаче ще набара нещо много здраво кораво и топло

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Аз бих казал обаче да видите какви са разходите на малкия бизнес по водене на счетоводство в Англия, да сравните общата данъчна тежест , с всички данъчета и таксички които изпускате когато стане дума за България, както и за регулаторните режими тук и там! Също и броя администрация на глава от населението. Комунизъм си е. Моите уважения, но си е комунизъм, защото вие не предлагате в замяна нищо. Нито отмяна на всички тия такси, които бизнеса е принуден да плаща, нито намаление на акцизи, ДДС, осигуровки и други разходи. Данъчното облагане в страната ни е всъщност едно от най-свирепите в Европа, по-високо дори от това в Норвегия, управлявана също от комунисти като България. Само, че там за първите 5 г. новите компании са освободени от данъци. Да съм прочел от вас подобно предложение тук? Не! Явно в това е разликата и между източния и западния комунизъм. Тук целта е всъщност другите да са зле, а не да се свърши полезна работа.
      явно телефона е счупен-та нещо не се разбираме
      тук всяка фирма дори и най-малката има същите разходи и същия режим като голямата
      това исках да обясня,че там много по лесно се открива и подържа фирма
      декларация се подава веднъж годишно-няма декларация 1,6 трудова медицина,нап,
      нзок,хеи и т.н.-от данъка ти се приспадат дори и автобусните билетчета
      а на мен най-малко ми ги приказвайте какво е тук-толкова ми е до болка познато и изстрадано,че няма накъде
      http://milom.blog.bg/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Kaто поживееш още годинки и натрупаш жизнен опит ще разбереш.
        Бате Пешо е прав.
        НО! По-добре не чакай да го разбереш, ами стягай багажа и - беж крачета да бягаме.
        В България времето е спряло, но твоето лично време бяга напред бързо и неумолимо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
          Едно само не разбирам - защо всички богати хора у нас плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при нещастниците с прогресивния
          Kaто поживееш още годинки и натрупаш жизнен опит ще разбереш.

          Коментар


          • Естествено, че сме антисоциални, че вие изградихте общество да си е.е мамата...
            Между другото трябва да пробваш да зависиш повече от себе си и по-малко от социума- като свикнеш въобще не е лошо...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
              Едно само не разбирам - защо всички богати хора у нас плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при нещастниците с прогресивния
              Елементарно Уотсън!
              Защото искат тук да плащат малки данъци, та да имат пари да пращат децата там, където се живее добре.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                На многознайковците им препоръчвам да видят как се облага малкия бизнес в Англия.
                Аз бих казал обаче да видите какви са разходите на малкия бизнес по водене на счетоводство в Англия, да сравните общата данъчна тежест , с всички данъчета и таксички които изпускате когато стане дума за България, както и за регулаторните режими тук и там! Също и броя администрация на глава от населението. Комунизъм си е. Моите уважения, но си е комунизъм, защото вие не предлагате в замяна нищо. Нито отмяна на всички тия такси, които бизнеса е принуден да плаща, нито намаление на акцизи, ДДС, осигуровки и други разходи. Данъчното облагане в страната ни е всъщност едно от най-свирепите в Европа, по-високо дори от това в Норвегия, управлявана също от комунисти като България. Само, че там за първите 5 г. новите компании са освободени от данъци. Да съм прочел от вас подобно предложение тук? Не! Явно в това е разликата и между източния и западния комунизъм. Тук целта е всъщност другите да са зле, а не да се свърши полезна работа.
                Last edited by Jay Gould; 17.10.2012, 14:23.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Който смее да се бъзика с плоския данък в БГ си играе с огъня.
                  Ако го барнат ще има тотално минаване в сивия сектор и реално събраните пари ще са по-малко отколкото с плоския -150% сигурно е.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение
                    Едно само не разбирам - защо всички богати хора плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при при нещастниците с прогресивния
                    Ххахаххахахахахаааахххаха, анджак!
                    Какво да ти кажа, тези привърженици явно са партизани като Кубрат в голямата си част. Не, че са богати, просто са антисоушъл

                    Коментар


                    • Едно само не разбирам - защо всички богати хора у нас плачат за плосък данък ,а си пращат децата да учат и живеят при нещастниците с прогресивния
                      Last edited by Jazabel; 17.10.2012, 14:19.
                      Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                      Коментар


                      • значи който е за прогресивен данък е комунист
                        от което следва че целия западен свят са комунисти
                        а само ние с Грузия и още някое малко петънце на световната карта
                        колкото върха на карфица
                        сме правоверни капиталисти
                        вече ме заболяха пръстите да пиша едно и също
                        като чуете прогресивен данък и веднага си мислите
                        леле отиде ми заплатата от 2-3 бона за данъци
                        Прогресивен трябва да бъде данъкът за фирми
                        мастодонти-монополисти,които през данъчната система
                        да бъдат накарани да реинвестират печалбите си
                        иначе висок прогресивен данък
                        така икономиката ни ще става все по-конкурентна,
                        енергонезависима,отваряща нови работни места
                        и т.н и т.н
                        Затова ще се чудим защо у нас ги няма Джобс,Гейтс и др
                        защото ООД с двама работника е поставено в същата среда
                        като монопола с хиляди работници и присъщите разходи
                        за дейност на малката фирма са примерно 50%,то за голямата са 20%
                        затова и малкия бизнес гине и всяка следваща година
                        фирмите все повече намаляват и всеки иска да е милиционер,
                        митничар или чиновник,а никой не ще да става предприемач .
                        На многознайковците им препоръчвам да видят как се облага малкия бизнес в
                        Англия.
                        http://milom.blog.bg/

                        Коментар


                        • Аз мисля, че догодина може и да заменят плоския данък с прогресивен, защото
                          всички вече са вперили погледи в социалното лево, нооооо
                          това няма да се превърне в панацея, ако
                          мислите на всички граждани
                          се пренесат преди
                          далечната
                          89.
                          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                          Коментар


                          • Коя е най-голямата несправедливост на данъчно-осигурителната тежест у нас?
                            http://biznesat.blog.bg/biznes/2010/...t-u-nas.467536

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              А този, богатият, с тройното потребление..... колко ДДС и акцизи допълнително набива
                              Правилно! Тоз месец само за бензин колко съм дал... Колко акциз... А не съм ходил по-далеч от Варна.
                              Затова предлагам обратно прогресивно данъчно облагане. Тези с 350 лв доход да плащат 35% данък и процентът да намалява с увеличаване на дохода. Над 10 000 лв месечно-никакъв данък. Те и без туй харчат много.
                              И така ще се изпълнят и думите в Светото писание:
                              "тези, дето нямат нищо-ще им се вземе и малкото, което имат. А тези които имат-ще им се даде още и ще се преумножи!"
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от biznesat Разгледай мнение
                                Аз правя всичко възможно да няма данък за Вас (хората с до 30 000 лв. доход на година), а вие се дърпате.
                                Защо?
                                Защото ще стане обратното. С 30000-40000 лв ще те обложат на максимум.

                                Коментар

                                Working...
                                X