IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на бедните

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
    Тук съм си и никъде нема да бягам. Ма както още банкера Буров некога каза, как един народ за трудолюбив иска да се брои със 104 дни празнични през годината и аз реалист съм просто.
    Като спомена Буров, сравни го с Искров или Хампарцумян и ми кажи дали и двата персонажа са заслужавали в еднаква степен да успеят?

    Коментар


    • Тук съм си и никъде нема да бягам. Ма както още банкера Буров некога каза, как един народ за трудолюбив иска да се брои със 104 дни празнични през годината и аз реалист съм просто. Пък и да не съм луд, ще ида при онез работохолици и аз такъв ще стана, ма нема никого да впечатля, пък тук на фона на всички мързеливци с минимално усилие, вече съм работохолик.
      Last edited by market; 15.12.2012, 23:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
        То за тоз народ любимият ми поет Вапцаров, преди много години го каза " Народът прост, животът скучен, озъбено свирепо куче. ". Той продължава да си е мързелив, прост и много алчен, някой да му напълни торбичката. Ма немаааааа, луди вече нема.
        Аха, знаех си, че ти си поредния по-умен от народа, бягай далече , ако вече не си избягал. Такива като теб са беглеци Лошото е, че там където избягаш , го мислиш за убужище, а всъщност разбираш как си никой. Жалка работа!

        Коментар


        • То за тоз народ любимият ми поет Вапцаров, преди много години го каза " Народът прост, животът скучен, озъбено свирепо куче. ". Той продължава да си е мързелив, прост и много алчен, някой да му напълни торбичката. Ма немаааааа, луди вече нема.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
            Аз да не съм Господ, оценки да давам? Който трябва така ги е оценил. В тези 20 години при тях много други имаше, ма вече ги няма, а те са си там. Значи имат нещо, дето го ние не разбираме.
            Ах недей! Жива да не бях! Що целия останал народ го разбира!

            Коментар


            • Аз да не съм Господ, оценки да давам? Който трябва така ги е оценил. В тези 20 години при тях много други имаше, ма вече ги няма, а те са си там. Значи имат нещо, дето го ние не разбираме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                Един от най-великите Американски Президенти , мой личен любимец - Роналд Рейган, някога каза: Бедността е най-справедливото наказание за некадърността. Прав е.
                Това е най-смешната погрешна теза. Хайде кажи дали изброените от мен личности са най-кадърните в БГ!
                Христо Ковачки, Румен Гайтански, Иво Прокопиев, Валентин Захариев, Константин Динев, Младен Михалев, Алексей Петров, Георги Гергов, Красимир Гергов, Фамилия Баневи, фамилия Халваджиян, Румен Николов, Огнян Донев, Любомир Иванов, Васил Божков.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                  Един от най-великите Американски Президенти , мой личен любимец - Роналд Рейган, някога каза: Бедността е най-справедливото наказание за некадърността. Прав е.
                  Поздравления, чудесен цитат!
                  Custodite sortem vestram

                  Коментар


                  • Един от най-великите Американски Президенти , мой личен любимец - Роналд Рейган, някога каза: Бедността е най-справедливото наказание за некадърността. Прав е. как ще накараш умните, работливите и упоритите да работят като роби, за да хранят дюмбелите по социален начин? Няма как. Социализма го показа.
                    Last edited by market; 15.12.2012, 22:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от market Разгледай мнение
                      То Франция най се нормализира. Печелиш 1 милион годишно и 70% ти прибират. Пълно малоумие. Голем сеир ще гледаме си мисля. Французите които доход немогат скри, ще научат шопското "моем да копам, ма моем и да не копам". То ние по социализма правехме същото. При равни заплати се равнявахме по най-мързеливия. То за това и социализма умре. У Франция също ще умре.
                      А ти и всички останали изобщо смешни маркетолози, давате ли си сметка богатите откъде са направили богатството и на чий гръб? Още Дюпон е казал, че собствеността е кражба. Всеки богат за да забогатее някой друг е обеднял нечестно в даден момент.
                      Затова трябва да има соц. справедливост и Обама работи в правилната посока. Смърт на чорбаджията изедник и на монополите!

                      Коментар


                      • То Франция най се нормализира. Печелиш 1 милион годишно и 70% ти прибират. Пълно малоумие. Голем сеир ще гледаме си мисля. Французите които доход немогат скри, ще научат шопското "моем да копам, ма моем и да не копам". То ние по социализма правехме същото. При равни заплати се равнявахме по най-мързеливия. То за това и социализма умре. У Франция също ще умре. Но за Гърците съм съгласен, скоро чух, че в Атинското метро средната заплата 8 000 € месечно била. Там и 80% данък може да се сложи.
                        Last edited by market; 15.12.2012, 22:20.

                        Коментар


                        • И САЩ СЕ НОРМАЛИЗИРАТ!!!
                          http://www.investor.bg/sasht/337/a/v...-sasht,144339/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Убийте богатия!!! Тази бира мисля, че вече сме я пили. Имаше години, когато богатите не държаха и лев в България. Пак ще се завърне това време
                            Здравейте Наивник!
                            Използувам поста ти, за да се включа, в подкрепа.
                            Включвам се с въпросите, които имат своите отговори:
                            -Защо има бедни и богати?
                            Защо бедните са бедни?
                            -Дали богатите са богати?

                            Чета и се разменят постове,декларират се позиции , които ясно показват позицията на авторите си, и които ,по моему, са глупави позиции.
                            Питам, глупавите и мързеливите трябва ли да имат много пари и да са богати?
                            Защо пасивните/неактивните/ хора трябва да имат много пари? Кой и защо да им ги донесе? Как да им ги донесе, на гръб или с камион?
                            Защо чиновниците, които не произвеждат нищо освен бюрокрация, трябва да имат много пари? Кой да им ги произведе?
                            Има и още една известна поговорка:
                            "Който не работи, не трябва да яде"

                            Мноооого хора ядат без да произвеждат и без да работят, затова има бедни.

                            Тези, които произвеждат, не пишат тук.
                            Last edited by 0001; 06.12.2012, 15:21.

                            Коментар


                            • А ДДС-ъто в ущърб на кой е???
                              Значи аз като изхарча 1000 лв ми прибират 200!!!А той/тя като изхарчи 300-60!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Според мен името на темата трябва да се смени .
                                Трябва да бъде: " Плоският данък е реално прогресивен в ущърб на мързеливите. "

                                Направо се чудя на социалния идиотизъм които е обхванал някои пишещи тук.
                                Аз бачкам по 16 часа щото знам че има смисъл ЗА МЕН. Плащам си преките данъци и осигуровки които хич не са малко / около 35-40% / и знам че и нещо ми остане и затова с гърча.
                                Не виждам кои човек ако му прибере държавата 60-70-80% % от изкараното за данъци и осигуровки че бачка ан светло. Или сивия сектор или дълга отпуска ...

                                В Гърция, според Катимерини, правителството й предлага да се плаща 45% данък за месечен доход над едва 2,167 евро...



                                Coalition seeks to heal splits over new tax bill
                                Kathimerini
                                Monday December 3, 2012

                                Coalition partners PASOK and Democratic Left oppose plans to tax annual incomes above 26,000 euros at a rate of 45 percent.


                                http://www.ekathimerini.com/4dcgi/_w...12/2012_472771
                                Last edited by Inform; 04.12.2012, 09:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X