IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо Сребърният фонд да не влага в ДЦК, а други гаранционни схеми да го правят?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На всичко отгоре с намерението си финансовото министерство да емитира ДЦК, които държавата да изкупи със собствените си пари, министърът на финансите влиза в очевиден КОНФЛИКТ на интереси.
    От една страна като емитент МФ има интерес да продаде книжата на МИНИМАЛНА лихва. От друга страна пък като държател на същите тези ДЦК държавата (пак МФ) има интерес лихвата да е ГОЛЯМА (понеже Дянков е много загрижен за доходността на Сребърния фонд).
    Да ама колкото и да е голяма лихвата, пак държавата ще изплаща тази лихва сама на себе си. Безумие някакво.

    Та апелът ми към Дянков е:

    Министър Дянков, ако толкова много сте загрижен за доходността на Сребърния фонд и обичате пенсионерите, то увеличавайте всяка година с 5% парите във фонда. Или поне изпълнявайте Закона, като парите от приватизацията да отиват там.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Бих искал в него да има много малко акции
      То и от самолет се вижда какво би искал, но добре че няма кой да ти се върже... Всеки който се е ушил в боклучиви акции по цяла вечер сънува как идват едни пари, дигат цените на акциите и той се отървава от боклуците с печалба... Само че тези боклуци какво ще ги прави Сребръният Фонд като ги купи от теб? Как ще плаща пенсиите в акции на дружеството Х? Или те ще ги джиросат на пенсионерите и те ще ги джиткат на бфб-то да се вдигнат оборотите?...

      Не бъдете толкова прозрачно смешни!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
        Мастъре, аз съм за СФ да се освободи и да може той самият, пряко да си състави портфейл!
        Какъв персонал и колко служители има Сребърния фонд?
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • [QUOTE=Pa Pa;1059247323]Пич не знам какъв супертрейдър си, като елементарни неща ти убягват. Това, което си цитирал се нарична парична политика на централната банка. Тъй като ние сме в борд, ние не можем да провеждаме такава. Гимнастиката със сребърния фонд се нарича квази-парична политика и е обикаляне на правилата за валутния борд. И много напомня на латино-американска държава от началото на века.[/QUOT.E]

          +++
          Това за квази паричната политика Дянков така и не го разбра

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            А ти ми кажи какъв е смисълът да минават през БНБ /за 0,04% год. лихва/ след като се инвестират на едно и също място?
            Ще ти кажа бе, що да не ти кажа! Трябва само да ми обясниш кое е това място което имаш предвид?
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Имам чувството, че говориш колкото да правиш вятър... Пълни глупости!

              Кое му едното и също място на инвестиране? Ню Йорк и Франкфурт ли са като София? Кое му е ДЦК-то като цяло? Толкова ли не разбираш, че има разлика между американските и германските ДЦК от една страна и българските ДЦК? Ако и това не знаеш то ти не си за първи стъпки а си все за проходилка или дори за люлка!
              Мастъре, аз съм за СФ да се освободи и да може той самият, пряко да си състави портфейл! Този портфейл може да се определя от чужда компания например ако имаме съмнения за злоупотреби. Бих искал в него да има много малко акции, доста ДЦК на РАЗЛИЧНИ страни, депозит в БНБ и т.н. Говоря за алтернативна доходност от тази на БНБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Драги ли точно ще ни учи как се пласират ДЦК на "пазарни " цени , нима той не раздаде заеми на баките в закъсалите държави за да купят те с тези пари ДЦК на съответните държави и се бие в гърдите за това. Сигурно тези ДЦК се пласираха на пазарни цени !!!! Точно пък Драги..
                Пич не знам какъв супертрейдър си, като елементарни неща ти убягват. Това, което си цитирал се нарична парична политика на централната банка. Тъй като ние сме в борд, ние не можем да провеждаме такава. Гимнастиката със сребърния фонд се нарича квази-парична политика и е обикаляне на правилата за валутния борд. И много напомня на латино-американска държава от началото на века.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                  Мастъре, пак се заяждаш. Не казвам, че БНБ няма право да ги инвестира, а че СФ не може да го прави пряко. А ти ми кажи какъв е смисълът да минават през БНБ след като се инвестират на едно и също място? Сега ще кажеш, че не е едно и също място и ще ти напомня, че говорим за ДЦК като цяло.
                  Имам чувството, че говориш колкото да правиш вятър... Пълни глупости!

                  Кое му едното и също място на инвестиране? Ню Йорк и Франкфурт ли са като София? Кое му е ДЦК-то като цяло? Толкова ли не разбираш, че има разлика между американските и германските ДЦК от една страна и българските ДЦК? Ако и това не знаеш то ти не си за първи стъпки а си все за проходилка или дори за люлка!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Точно затова се използва на практика ако с тези пари се купят български ДЦК , с парите от тях ще се изплатят пенсии..за които държавата няма откъде да вземе пари да ги плати.
                    Стига глупости бе!
                    Обясних като за първолак. Ако на държавата в момента не и стигат парите за текущи плащания, тя и в момента взема от там. После, идния месец ги възстановява. и после пак.
                    Ама намерението е друго. Да се вземат едни ПАРИ и да се оставят ХАРТИЙКИ С ОБЕЩАНИЯ че някой друг ще върне парите. А Дянков и компания ще ИЗХАРЧАТ тези пари. А те въобще не са много. И няма нито на йота да подобрят платежния баланс. Дори няма с тях да погасят падежите на външния дълг. Ще ги използват за текущи плащания, за закърпване на дупката. Ама дупката е много голяма и тези пари ще са капчица върху нагорещен котлон. Ще изсъска за секунда и толкова... Както и парите от резерва на Здравната каса. Къде са те? Няма ги. А бяха милиард и половина почти.

                    И какво ще стане утре (догодина) когато държавата има крайна нужда от един милиард? За месец време примерно. И няма нито лев в резерва. Ами няма да има пенсии или заплати. Ще има само бонуси за "нашите" хора.

                    Ако ме убедят, че ТЕЗИ пари ще решат средносрочно, за 2-3 години проблемите с бюджета, то бих гласувал с две ръце да се дадат. Ама не е така. А то 2-3 години за държавата дори не е средносрочно. Ами краткосрочно.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      първи стъпки, много си далече от вторите стъпки... Ако аз ти дам 100 лева да ги "съхраняваш" без да имаш право да ги инвестираш, ти от какво/как би ми платил лихвата?
                      Мастъре, пак се заяждаш. Не казвам, че БНБ няма право да ги инвестира, а че СФ не може да го прави пряко. А ти ми кажи какъв е смисълът да минават през БНБ /за 0,04% год. лихва/ след като се инвестират на едно и също място? Сега ще кажеш, че не е едно и също място и ще ти напомня, че говорим за ДЦК като цяло и въобще СФ да направи свой портфейл както най-успелите инвеститори. Нека да остави някакъв % в БНБ.
                      Ти би ли си оставил 100% от парите на едно място /каквото е да е то/ и то при подобна доходност или би си направил портфейл?
                      Last edited by първи стъпки; 18.04.2012, 12:06.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        Както каза колегата преди 2-3 поста знам, че са на депозит /за мен съхранение при лихвите, които се получават за тях/ в БНБ и нямат право да се инвестират другаде.
                        първи стъпки, много си далече от вторите стъпки... Ако аз ти дам 100 лева да ги "съхраняваш" без да имаш право да ги инвестираш, ти от какво/как би ми платил лихвата?
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Йоска какви рейтинги , ай стига глупости..как ще се харчат пари за глупости..рейтингите се купуват. Драги е кукумицин и се прави на луд , ЕЦБ се тръшка по 20 милиарда на месец за италиански ДЦК - кеф ! 20 милиарда евро Йоска на месец ..всеки месец , а да и това са пари които Италия взема на заем и ще върне на куково лято..Дянков намерил кой да пита , аз им се чудя на акъла защо не обърнат дефлацията в инфлация и това става 100% с данъци и да бият и шута на еврото..тоя валутен борд е като да се вържеш за потъващ кораб с цел да не потънеш. Ще глътнем водица с тия кратуни и без вина даже ще излезем виновни.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            На кое нямат право?
                            Както каза колегата преди 2-3 поста знам, че са на депозит /за мен съхранение при лихвите, които се получават за тях/ в БНБ и нямат право да се инвестират другаде.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Ето какво прави БНБ с парите:

                              БНБ постигна доходност от 0.02% за полугодието на валутните резерви
                              Съвсем нормално... Сигурността приближаваща 100% има лихва приблищаваща 0%. Който иска по-голяма доходност да играе тото 2. Аз обаче искам 100% сигурност, както предполагам и всеки пенсионер ще иска да е 100% сигурен че ще си получи пенсията следващия месец.
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                                Това, което съм чул и прочел е, че нямат право на това.
                                На кое нямат право?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X