IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инфлацията отново лопа на вратата !

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Никой по света не се интересува какви са доходите на масовия българин.Който има пари ще яде който няма ще си яде опинците.Много пъти съм писал че живеем в държава с плодородна земя която ражда всичко.Отлични планини много добри за животновъдство.Но никой не иска да се занимава със земеделие и животни.Затова не приемам мрънкането.На който му е скъпо и не може да си позаволи живот в града отива на село и започва с мотиката.И ако има акъл и знания постепенно увеличава бройката.Няма почивки няма кръчми няма морета.Има як труд но и какво да се яде.
    Лесно ти е на теб събрал си яйсата вчера, подсирнал си си сиренце, прайш си омлеДчето и те ебе за инфлацията

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
      Само за последните 2 седмици яйцата са поскъпнали с 35%, а сиренето с над 25%
      Предвид ниската покупателна способност на българина и , че за храна се отделят над 50% от семейният бюджет на над 2/3 от българските семейства, поскъпването на основни хранителни продукти с тези % означава само едно - от депресия навлизаме в стагфлация.
      Никой по света не се интересува какви са доходите на масовия българин.Който има пари ще яде който няма ще си яде опинците.Много пъти съм писал че живеем в държава с плодородна земя която ражда всичко.Отлични планини много добри за животновъдство.Но никой не иска да се занимава със земеделие и животни.Затова не приемам мрънкането.На който му е скъпо и не може да си позаволи живот в града отива на село и започва с мотиката.И ако има акъл и знания постепенно увеличава бройката.Няма почивки няма кръчми няма морета.Има як труд но и какво да се яде.

      Коментар


      • малката потребителска кошница на НСИ ще стане миниатюрна кошничка накрая само с хляб и сол

        Коментар


        • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
          много мноооого лошо за яйцата......ще ми стане много скъпичка билдърската закуска,явно ще се минава на пържолки от рано

          Те пържолките тепърва ще се продават с детската играчка дето са си играли докато са расли. Така че и там цената отива на някъде.

          Явно чиновниците под СНАСЯНЕ разбират, че матряла трябва да снася повече кинти.
          Очаквам скоро да се чуе нещо и за "доенето" да видим как ще ни се отрази
          Простак съм Азъ - Непобедим !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ACTA Разгледай мнение
            Само за последните 2 седмици яйцата са поскъпнали с 35%, а сиренето с над 25%
            Предвид ниската покупателна способност на българина и , че за храна се отделят над 50% от семейният бюджет на над 2/3 от българските семейства, поскъпването на основни хранителни продукти с тези % означава само едно - от депресия навлизаме в стагфлация.
            Ами да ти живееш в посткомунистическа България, ноооо ти "хлопа" дъската яко.

            Когато и акциите реагират на това хептен щи стане тъпо.И хлопащата дъска.
            Няма грам логика в цената на яйцата и инфлацията в твоята реалност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PapilloN* Разгледай мнение
              много мноооого лошо за яйцата......ще ми стане много скъпичка билдърската закуска,явно ще се минава на пържолки от рано
              ... същото е, както в оная реклама, в която разговарят двамата животновъди:
              - Дава ли мляко твоята крава?
              - Достатъчно е да й покажа празното ведро и да я попитам: ще пием ли мляко, или месо ще ядем... и тя веднага ми пълни ведрото...

              Та, и с яЙцата е същото: хващаме кокошката за шията и я питаме:
              -Ще снасяш ли евтини яЙца, или да те пускаме в тенджерата за супа?

              ... то пък и петела трябва да мине процедурата, защото не се знае - той пък може да има пръст в цялата работа... Разбира се, ако го хванем за гушата - можем да постигнем неподозиран ефект - току виж и той объркал "задълженията" - и почнал да снася...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Ние сме си в стагфлация от 1989 г. насам. Държавата не е спряла и за 1 година да качва цените на монополно контролираните от нея цени. Тия кокошки плюскат фуражи, топлят се, живеят и снасят на ток, само някой чиновник или журналист може да си мисли, че в птицефермите си лягат със залез слънце, фуражите се жънат със сърпа, а Моканинът морно трие потно чело, спрял се да почине посред жътва, окичен с мамули като ацтекски вожд ...

                А за яйцата - мисля, че монополистите във вноса нещо оплескаха и за това така се получи. Яйцата ще паднат, но не до старите си цени, а на по-високи. Така хем държавата ще отчете, че е свалила цените, хем нейните хора ще го начукат с някоя стотинка отгоре в задника на тъпия българин. Пък и сега всички говорят за спекула с яйца, а не за друго.. Какво по-добро от това

                "Бонус, Шенген или яйцето! Новата драма в медиите! В следващия епизод "Миро и неговата гвардия чекисти в борба със спекулата" - громящи бабите на пазара, атакуващи сергии с яйца, настървени като кръстоносци при превземане на Константинопол в 1204 г. Достойни за Джек Лондоновия роман "Белю Пушилката" и да въведат така любимия на властта монопол, под крилото на държавата. До всеки фермер - чиновник (да регулира) и до всеки Тир с вносни яйца - верен митничар! Обещаваме - рев, сополи, сълзи, яйчен (и друг) белтък по лицата на отрудените грозновати репортерки, следващи в калта и по трудните пътища на победата, червената армия чекисти на Миро. Громяща мафията - в лицето на баба Гица от Женския пазар и нейния внук - мутра, контролиращи спекулативния яйчен пазар, с кокошките си пуснати на двора, да пасуцат и да кълват на воля, неидентифицирана, непроверена от винаги компетентните държавни, регулаторни органи, кокоша храна."

                Белю Пушилката - Спекулата с яйца

                Никога никоя стока не е изчезвала от пазара тъй бързо. За три дена всички яйца, за които се знаеше в Доусън, с изключение на няколко дузини, се намираха в ръцете на Пушилката и Малчо. Пушилката купуваше с по-широка ръка.....
                Last edited by Jay Gould; 05.03.2012, 00:21.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  тоя ЕС няма ли някоя директива и за човеци-да ни ощасливят -аз имам едни мераци,но ако се изпълнят,пък отсрещната страна няма да е много щастлива
                  Да го набуташ со Яйсата ли бре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    за яйцата, четох че вече само яйца от щастливи кокошки ще купуваме
                    ама за сиренето, защо....и тук ли ... дисбаланс в щастието
                    тоя ЕС няма ли някоя директива и за човеци-да ни ощасливят -аз имам едни мераци,но ако се изпълнят,пък отсрещната страна няма да е много щастлива
                    http://milom.blog.bg/

                    Коментар


                    • много мноооого лошо за яйцата......ще ми стане много скъпичка билдърската закуска,явно ще се минава на пържолки от рано

                      Коментар


                      • за яйцата, четох че вече само яйца от щастливи кокошки ще купуваме
                        ама за сиренето, защо....и тук ли ... дисбаланс в щастието

                        Коментар


                        • Инфлацията отново лопа на вратата !

                          Само за последните 2 седмици яйцата са поскъпнали с 35%, а сиренето с над 25%
                          Предвид ниската покупателна способност на българина и , че за храна се отделят над 50% от семейният бюджет на над 2/3 от българските семейства, поскъпването на основни хранителни продукти с тези % означава само едно - от депресия навлизаме в стагфлация.
                        Working...
                        X