IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли корупция в частния сектор и къде е повече, в държавния или частния?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ;1059190081
    Начефффффф, Вие не бяхте ли многоуважаван Държавен служител?!! Много Ви благодаря за изказаното мнение, Господине. Много сте отворени това Държавните служители с термини от рода на "даване", "взимане" и т.н. Значи "даващият" е КОРУМПИРАЩИЯТ, а взимащият /тоест ДС Начефффф е невинният - нищо, че преди това сто пъти поне си е искал еди си какво, за да стане еди си кое/. Направо ми просветна от твърдението Ви, че "Частният сектор е шампион по даване" - това е за Гинес!!! Не сте ли чували, Г-н Начеффффф за основните физични закони действащи на планетата Земя? Един от тях гласи, че нищо не се губи. Значи, щом някой е дал то е ясно, че друг ги е прибрал. Бихте ли си изпразнили джобовете Г-н Начеффффф, вместо да давате умни мнения по форумите?!! Направете го - не се чудете...
    Djoro,
    В един друг форум се преименувах на nacheff като специфична форма на протест срещу простотията и простаците, иначе съм си nachev. Запазих ника си за този форум, че да ме разпознават определени хора и да няма грешки.
    Да, бил съм в държавния сектор, но се наложи да напусна през месец март, внимание сега - 1991 г.
    Ти къде си бил тогава? Според звученето, което докарваш, предполагам, че тогава си бил средношколец в някое училище в Коньовица или Обеля, но понеже си бил умно момче, залягал си на уроците по физика, макар че иначе спортът най ти е бил по сърце..
    За протокола, взимащият естествено носи прозвището "корумпиран". Оттам е така познатото ни "корумпиран чиновник". Там се срещат най-често. Но не само там.
    Названията "корумпиращ-даващ" и "корумпиран-.взимащ", естествено са условни.
    Форумно и непретенциозно опитах да изведа нещата на едно малко по-общо ниво.
    Не очаквах да те натъжа така и моля да приемеш извинението ми. Моля те не избухвай в сълзи заради някакви там тормозещи те държавни (искащи си) паразити.
    Празник иде!
    Желая на теб и семейството ти Весела Коледа !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
      Нарушаване на обществени норми (писани и неписани) с цел лично облагодетелстване.
      Прекалено е широко като определение за да е вярно, но на мен си ми харесва.

      Има един особен аспект. При нарушаване на норми и правила, може да се извърши само от една страна. И частното и държавното са изложени на опасност от такива действия. Да приемем, че частникът по-добре си брани интересите и при него е по-трудно.

      Може, обаче, и два страни да се договорят, като едната дава, а друга с действие или бездействие осигурява на плащащата някакви права, преференции, условия, други.
      Даващият (корумпиращият в по-тесен смисъл) също се вписва и е елемент на корупцията.
      Тук вече положението е доста по-различно.
      Държавният сектор е безспорен лидер откъм получаване плащане за да се реализират корупционни идеи, задания, проекти.
      Частният сектор е шампион по даване на плащане.
      Не, че не се е случвало, държави да "дават", дори да "дават" на други държави или на някакви фактори там, за да излекат ползи. Какви ли не.
      Тук резултатът е по-скоро равен.
      Начефффффф, Вие не бяхте ли многоуважаван Държавен служител?!! Много Ви благодаря за изказаното мнение, Господине. Много сте отворени това Държавните служители с термини от рода на "даване", "взимане" и т.н. Значи "даващият" е КОРУМПИРАЩИЯТ, а взимащият /тоест ДС Начефффф е невинният - нищо, че преди това сто пъти поне си е искал еди си какво, за да стане еди си кое/. Направо ми просветна от твърдението Ви, че "Частният сектор е шампион по даване" - това е за Гинес!!! Не сте ли чували, Г-н Начеффффф за основните физични закони действащи на планетата Земя? Един от тях гласи, че нищо не се губи. Значи, щом някой е дал то е ясно, че друг ги е прибрал. Бихте ли си изпразнили джобовете Г-н Начеффффф, вместо да давате умни мнения по форумите?!! Направете го - не се чудете...

      Коментар


      • Корупцията е навсякъде

        За жалост, Корупцията е навсякъде и в частния и държавния сектор, но в частния не ни засяга пряко като потребители не че я одбрявам, а тази в държавния сектор ни засяга защото се крадат пари за здраве, за болници за магистрали т.н..
        Без авиация, няма нация!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
          какъв е смисълът на това дето си написал след като ограбиха цялата държава разни политико -криминални субекти
          държавата е МАФИЯ - защото на ръководни постове са корумпирани до мозъка на костите хора и престъпници а вие сте седнали тука да говорите ала-бала
          имало корупция или нямало корупция и в кой сектор била
          огледайте се бе хора България е на първите места по корумпираност оТ поне 12 години насам и беше ограбена жестоко какво философствате тука
          Смисъл няма. На фона на подадените от теб проблеми, това е очевидно.
          За личните си очаквания подметнах нещо в друга тема.

          Иначе, остават само едни човешки отношения и по-добре да ги браним, кой колкото може. Мариян попита нещо. Прииска ми се да споделя по някаква причина. Въпросът така е зададен, че изглежда предполага и положителни и отрицателни отговори за частния сектор.
          Което би било голяма грешка.

          Държавният не си заслужава очевидно да го коментираме, което си е така..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
            Нарушаване на обществени норми (писани и неписани) с цел лично облагодетелстване.
            Прекалено е широко като определение за да е вярно, но на мен си ми харесва.

            Има един особен аспект. При нарушаване на норми и правила, може да се извърши само от една страна. И частното и държавното са изложени на опасност от такива действия. Да приемем, че частникът по-добре си брани интересите и при него е по-трудно.

            Може, обаче, и два страни да се договорят, като едната дава, а друга с действие или бездействие осигурява на плащащата някакви права, преференции, условия, други.
            Даващият (корумпиращият в по-тесен смисъл) също се вписва и е елемент на корупцията.
            Тук вече положението е доста по-различно.
            Държавният сектор е безспорен лидер откъм получаване плащане за да се реализират корупционни идеи, задания, проекти.
            Частният сектор е шампион по даване на плащане.
            Не, че не се е случвало, държави да "дават", дори да "дават" на други държави или на някакви фактори там, за да излекат ползи. Какви ли не.
            Тук резултатът е по-скоро равен.
            какъв е смисълът на това дето си написал след като ограбиха цялата държава разни политико -криминални субекти
            държавата е МАФИЯ - защото на ръководни постове са корумпирани до мозъка на костите хора и престъпници а вие сте седнали тука да говорите ала-бала
            имало корупция или нямало корупция и в кой сектор била
            огледайте се бе хора България е на първите места по корумпираност оТ поне 12 години насам и беше ограбена жестоко какво философствате тука

            Коментар


            • в държавния е повече, просто защото има повече възможности за маневриране и е по-апетитен.

              Коментар


              • Нарушаване на обществени норми (писани и неписани) с цел лично облагодетелстване.
                Прекалено е широко като определение за да е вярно, но на мен си ми харесва.

                Има един особен аспект. При нарушаване на норми и правила, може да се извърши само от една страна. И частното и държавното са изложени на опасност от такива действия. Да приемем, че частникът по-добре си брани интересите и при него е по-трудно.

                Може, обаче, и два страни да се договорят, като едната дава, а друга с действие или бездействие осигурява на плащащата някакви права, преференции, условия, други.
                Даващият (корумпиращият в по-тесен смисъл) също се вписва и е елемент на корупцията.
                Тук вече положението е доста по-различно.
                Държавният сектор е безспорен лидер откъм получаване плащане за да се реализират корупционни идеи, задания, проекти.
                Частният сектор е шампион по даване на плащане.
                Не, че не се е случвало, държави да "дават", дори да "дават" на други държави или на някакви фактори там, за да излекат ползи. Какви ли не.
                Тук резултатът е по-скоро равен.

                Коментар


                • Инвесторът, дайте дефиниция на "корупция в частния сектор" и тогава питайте.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tstoyanova Разгледай мнение
                    В държавния е много повече, при това вече се е развила до нови висоти, например ще ти построя къщата ако ме оставиш да построя и нещо държавно пък и да източа някой лев и т.н. и понеже тук няма парични потоци става много трудно доказуемо.
                    корупцията и грабежите на най-високите държавни постове в Булгаристан нямат равни в цяла Европа
                    да не почвам да изброявам имена защото няма да ми стигне 1 час - само ше кажа че почти всички министри от Костовото правителство насам са милионери .
                    Костов пое държава с индустрия и я оставави без индустрия
                    Симеон 2 врътна далаверата с държавния дълг , разпорададе структуропределящи държавни предприятия на безценица , изнесе златото на България и окраде и разсипа всичко което Костовото правитеслтво на успя
                    Станишев изпадна в престъни заменки по чЕрноморието от коит държавата изгуби милкиарди
                    а сега другаря Боко довършва брашнения чувал Булгаристан като приватизира всичко де що е държавно за жълти стотинки
                    от Булгаристан не остана нищо

                    Коментар


                    • В държавния е много повече, при това вече се е развила до нови висоти, например ще ти построя къщата ако ме оставиш да построя и нещо държавно пък и да източа някой лев и т.н. и понеже тук няма парични потоци става много трудно доказуемо.

                      Коментар


                      • "Сега всеки ден, всеки час, навсякъде има матриал..." ) Навсякъде има корупция и в държавния, и в частния сектор. Бай Ганьо е свикнал на далавери и "гешефти" как вика бай ти Алеко и ако му се отдаде възможност, не я пропуска...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                          Просто съм любопитен. Какво мислите.
                          В частния - вижте само частните задължителни пенсионни фондове. Там е корупция с главно "К" Срамно е, че медия като Инвестор не пише за истината там. Бтв ви изпревари!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                            Просто съм любопитен. Какво мислите.

                            да се смее или да плаче човек - огледай се бе пич - живееш в НАЙ-КОРУМПИРАНАТА държава в Европа в която Мафията е завладяла цялата държава . кое не е ясно ???
                            Корупцията в Бантустана не е спирала да се вихри от 90-та насам

                            и да корупцията в държавния сектор определено е повече - и то се вихри по най-високи постове - министри , премиери И ТН
                            всичко корумпирано до уши б бе брат не го ли виждате - сляпи ли сте кви сте не знам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                              Просто съм любопитен. Какво мислите.
                              И в двете - в частния най-вече в големите компании, хипермаркетите, банки, застрахователи и т.н.. Иначе нямаше да има необезпечени кредити, или да искат пара за джоб в някоя търговска верига. В частния сектор обаче това е проблем основно за собствениците и тези които са им поверили пари, или искат да пробият някъде с някоя стока (последното, ако говорим за търговските вериги и хипермаркетите)...
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Има ли корупция в частния сектор и къде е повече, в държавния или частния?

                                Просто съм любопитен. Какво мислите.
                                26
                                В частния
                                26.92%
                                7
                                В държавния
                                53.85%
                                14
                                Не мога да преценя
                                19.23%
                                5
                              Working...
                              X