IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Occupy Wall Street

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
    В старите учебници по политикономия нещата бяха казани ясно и точно. Докато в новите учебници по икономикс тези основни истини са избегнати по политически причини...

    Финансовата ситема на САЩ е собственост на четири хипербогати фамилии - Морган, Рокфелер, Ротшилд и Дюпон. Те са основните акционери и собственици на Фед. Най-могъщи са Морган. Федералният резерв на САЩ е толкова държавен колкото е и Федералният Експрес. И двете дружества са частни. Разликата само е, че председателят на Федералният резерв се избира от президента на САЩ и се одобрява от Сената. Затова пък самият президент и сенаторите се назначават от собствениците на Федералния резерв. Така че, нещата са такива от 1913 г. насам откакто паричната система на САЩ бе приватизирана със скандално приет закон в един празничен Коледен ден при практически празна зала в Конгреса на САЩ в навечерието на Първата голяма световна война.

    Неслучайно през последните 40 години никой от Сената или Конгреса на САЩ не е в състояние да наложи ревизия на физическото злато в сейфовете на Фед. Просто собствениците на Фед не разрешават.
    и не разбрах кое е лошото в случая?ако приемеме ,че това е така от 1913 година насам и погледнеш развитието на сащ,спрямо отстаналия свят от тогава до сега,излиза,че е по добре родшилд да ти управлява банковата система,отколкото искров,не мислиш ли?

    що се отнася до златото,фед нямат злато,нито сейфове със злато,фед са дистрибютори на пари и нищо повече....
    златото е във форд кнокс и се държи от дипартмънт от трежъри,който няма нищо общо с фед...... бъркаш основни неща,щото си жертва на конспиративни теории ,писани от хора,които разбират от тези неща по малко дори и от теб.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Обикновените хамериканци имат всички основания да са бесни, защото веднъж ги доят банките и втори път ги дои държавата за да спасява същите тези банки с техните пари...
      айде бе?е как ги доят банките,след като вече имаш над 400 фалирали банки?мен ми се струва,че американеца издуи банките.... в сащ ,кат не ти се плаща,не плащаш...банките поеха удара от балонираното кредитиране,американците си живяха на кредит ,а после спряха да връщат....
      и кои банки са били спасени,ако не е тайна? освен тези 400 ФАЛИРАЛИ БАНКИ,имаш и 2 инвестиционни фалирали-беър стърн и лиман брадърс..... некой да ги е спасил?
      спасиха единствено прекалено големитъе банки с тарп пари,но колкото и да ти е странно,всъщност данъкоплатеца НАПРАВИ пари от това,а не е загубил .... защото тарпа бе с по висока лихва от нормалната,а всичките тези банки вече върнаха парите на щатското правителство!!!
      та как го доят американеца хем банките,хем дъражвата нещо не ми е ясно,след като е точно обратното!
      виж в европа е точно така,както казваш,но не и в сащ. в европа евро банките не само не можаха да върнат техния тарп от 600 милярда,ами дори и още ще им дават,отделно до сега нямаш европейска фалирала банка! та в европа данъкоплатеца яде кура и то здраво,ама как моа да кажеш,че в сащ американеца плаща,след като всичките пари са върнати с по големи лихви на няколкото спасени банки,а отделно имаш над 400 фалирали банки?
      хем банката фалирала,хем издоила американеца... е как ще стане тва?
      ти кат ми дадеш пари назаем и аз не ти ги върна и ти фалираш,как пък ти ще си ме издоил? я ми обясни,че нещо не ми е ясна "логиката" ти?

      Коментар


      • В старите учебници по политикономия нещата бяха казани ясно и точно. Докато в новите учебници по икономикс тези основни истини са избегнати по политически причини...

        Финансовата ситема на САЩ е собственост на четири хипербогати фамилии - Морган, Рокфелер, Ротшилд и Дюпон. Те са основните акционери и собственици на Фед. Най-могъщи са Морган. Федералният резерв на САЩ е толкова държавен колкото е и Федералният Експрес. И двете дружества са частни. Разликата само е, че председателят на Федералният резерв се избира от президента на САЩ и се одобрява от Сената. Затова пък самият президент и сенаторите се назначават от собствениците на Федералния резерв. Така че, нещата са такива от 1913 г. насам откакто паричната система на САЩ бе приватизирана със скандално приет закон в един празничен Коледен ден при практически празна зала в Конгреса на САЩ в навечерието на Първата голяма световна война.

        Неслучайно през последните 40 години никой от Сената или Конгреса на САЩ не е в състояние да наложи ревизия на физическото злато в сейфовете на Фед. Просто собствениците на Фед не разрешават.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Аз не съм съгласен с теб. Отразяват се протестите. Да, има протести, е И???? Участваш ли в тях? Какво очакваш от тях?
          аха,отразяват се.... от един месец кво са ти "отразили" в бг медиите? преди 2 седмици,като блокираха бруклин бридж и арестуваха 700 човека,отразиха ли ти го?сега,като след ню йорк ,вече има палаткови лагери и в други големи градове,че и в западна европа почнаха да се "повдигат" ,отразиха ли ти го?
          само питам,щото по важна новина в последния месец от света аз не знам.
          та,защо си задаваш грешните въпроси?кво очаквам,дали участвам?
          що не си зададеш верния въпрос,ако искаш верен отговор?
          помощ искаш ли?
          как е възможно в бг 1 месец това да се пази в ПЪЛНА ТАЙНА,особено ареста на 700 човека протестиращи,който бе новина номер едно в целия свят,ОСВЕН В БГ?
          изводите кви са? първия е,че в бг не е останала дори една НЕЗАВИСИМА МЕДИЯ...всичко вече е тотално контролирано..... другия извод къв е?
          ами,че ДСтките бая се притесняват от това,което става в сащ,страх ги е да не почнете да ги копирате....
          а дневник ме кефат кви са популисти.... нема,нема и се появи някоя статия,как бг журналистиката е "умряла" и как почти не останали реални медии в бг.... демек ,"четете ни нас,само ние не се оставяме да ни дирижират,другите медии ви лъжат".....
          обаче ,честните и реални журналисти от дневник,стане ли въпрос за демонстрации и палаткови лагери.... ТИШИНА ...
          та тва ми бе целта на тая тема- не за кво протестират в сащ,а как може тва да се пази в тайна в бг цял месец...... над този "момент" е добре да се замислиш,че да знаеш в ква държава живееш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
            Ако не бяха спасили останалите банки през 2008, Морган щеше да е монополист в САЩ и със сигурност нямаше да е евтина.
            Не си наясно изобщо за какво говориш! ДжейПиМорган СА били и ЩЕ бъдат монополисти в САЩ, защото ДжейПиМорган СА основните акционери в регионалните банки предстявляващи клоновете на Федералния Резерв на САЩ! Така че, спокойно и без притеснения може да мислиш за ДжейПиМорган като за Фед или за Фед като за ДжейПиМорган. Надявам се, вече си наясно защо тях никой не ги спасява... Причината е, че те спасяват останалите!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
              Не става въпрос за брокери или спекуланти... Става въпрос за банките! Продължава ултра наглата политика на въвеждане на всевъзмжни такси и таксички за да доят обикновения човек открито присмивайки се на всички усилия за регулиране на безобразията в сектора! Ето го веруюто казано в прав текст:



              Ето например, само преди няколко дена доста банки обявиха че въвеждат месечни такси за използване на дебитни карти!!!

              http://www.nytimes.com/2011/10/07/op...e-robbery.html
              Ами, то винаги може да не използваш банки, ако ти е скъпо... Аз тръгвам от идеята, че никой не се грижи за мен, аз трябва сам да се погрижа. Със сигурност не очаквам "помощ" от банките... А, Морган е една от малкото банки, които никога не е искала или имала нужда от помощ. Ако не бяха спасили останалите банки през 2008, Морган щеше да е монополист в САЩ и със сигурност нямаше да е евтина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                ...Обикновените хамериканци имат всички основания да са бесни, защото веднъж ги доят банките и втори път ги дои държавата за да спасява същите тези банки.....
                Абсолютно, но това става и тук в Европа.
                Гърция нямаше да има тия проблеми, ако бяха оставили няколко банки да фалират, вместо това те ги национализираха и затънаха в дългове.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                  Монопол и картелни споразумения. Въпросът е обаче, че ако обложат банкерите с данъци кой ще спечели от това?
                  Не е въпросът в технологиите, данъците или услугите. Въпросът е съвсем друг. Ако използвам примера на Джейми Даймън, теоткрито заявяват че ще си вземат това което искат да си вземат независимо по какъв начин. Щом регулациите им определят на каква цена да продават содата, те ще повишат цената на бургера за да компенсират... Да ама, содата е закупена и доставена от държавата с парите на данъкоплатците! Обикновените хамериканци имат всички основания да са бесни, защото веднъж ги доят банките и втори път ги дои държавата за да спасява същите тези банки с техните пари... Демек, хамериканецът плаща тази прословута сода 2 пъти. Веднъж когато държавата от негомво име му харчи данъците за да я купува за негово благо и втори път чрез раздутата цена на бургера от страна на банката...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Американските „либерали“ са една особена порода животни - те нямат нищо общо с класическия европейски либерализъм от 19 в.

                    How to Talk to a Liberal (If You Must)

                    Американските „либерали“ са една особена порода животни - те нямат нищо общо с класическия европейски либерализъм от 19 в., чието название произхожда от френското liberte – свобода – те са просто левичари, социалисти и са избягали много, много далеч от свободните идеи на либерализма. Политическото ляво в моментае либерално що се отнася до секса и наркотиците (тва им го признавам), но във всичко останало иска да контролират живота на останалите хора…
                    Студентчета-марксисти с рядка брадица, които се възхищават на Троцки и Сталин. Агресивни еко-талибани, взривяващи джипове или поне тормозещи хората, каращи такива. Вегани-фанатици, смятащи че са по-морални от останалите хора, защото не ядат месо. Богаташки синчета, заклеймяващи капитализма, докато купуват поредната фланелка с Че Гевара с кредитната карта на тате. Радетели на „политическата коректност“ под формата на пряка цензура.Феминистки, занимаващи се с реклами на бира, но не и с истинските проблеми на страдащи жени. Примерите за дразнещите проявления на „либерализма“ във всекидневието са безброй.
                    По всички тези и други социални, икономически и други въпроси, левичарите разсъждават от самопровъзгласената си позиция на морално превъзходство – която обаче в повечето случаи не е истинската морална позиция, а е популистката позиция, позицията на първичната емоция и немисленето. Повечето хора не споделят шантавите им идеи, но или поне малко им симпатизират, или дори да не са съгласни с тях, не защитават достатъчно енергично различното си мнение – било за да не се конфронтират, било именно заради илюзията за моралност, с която левичарите парадират.
                    Съвсем нормално, Ан Коултър е синоним на Сатаната за всеки американски „либерал“ – а тази й книга е апогея на изобличаването на левичарската глупост.



                    Източник: kaka-cuuka.com/knigi/how-to-talk-to-a-liberal/
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • хеехе, ебати тъпата тема за още по-тъпите протести. На жена ми брат й бачка на улицата със стената и всеки ден минава от там. Говорих с него вчера и каза, че протестиращите били на принципа:
                      - Искаме, искаме
                      - Какво искате бе
                      - Квото дадеш, квото дадеш

                      та те тия намт ясни, точни и най-вече единни искания, вие искате да са топ новина. да не говорим, че са се събрали само прошляци по тези протести (да, да, знам за фернската ревролция и т.н., ама там е съвсем друга бира) и студенти, дето имат свободно време, че даже не са и някава бройка. Абе смешна работа, с две думи

                      Асенси, и ти ли си от простестиращите, бе братчето ми - казвах ти аз да не го шортиш това злато, ама ти не, та не - ей, на сега при неграта отиде
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Не става въпрос за брокери или спекуланти... Става въпрос за банките! Продължава ултра наглата политика на въвеждане на всевъзмжни такси и таксички за да доят обикновения човек открито присмивайки се на всички усилия за регулиране на безобразията в сектора! Ето го веруюто казано в прав текст:
                        Ето например, само преди няколко дена доста банки обявиха че въвеждат месечни такси за използване на дебитни карти!!!
                        http://www.nytimes.com/2011/10/07/op...e-robbery.html
                        Монопол и картелни споразумения. Въпросът е обаче, че ако обложат банкерите с данъци кой ще спечели от това? Пак самите банкери и чиновниците, защото пак ще добавят данъците в калкулацията. Решението е малка, но наистина работеща държавна комисия против тръстовете и либерализация на пазара. Още банки, за да има конкуренция. И най-важното условие, да се оставят банките да фалират, както и да се отделят напълно инвестиционните от нормалните банки.
                        Едно е шепа инвеститори и спекуланти да вложат пари за да поемат риск (инвестиционна банка), друго е нормалното банкиране - 3 - 6 и което не се занимава с нищо друго.
                        Не помня дали точно това бяха цифрите, но какво значат - вземаш от хората депозити срещу 3 % лихва и ги даваш на заем срещу 6 % и срещу гаранция.

                        Мерси за статията за картите, но не знам дали знаете каква съпротива е имало точно от страна на банките срещу въвеждане на картите.
                        По причина, че преди кредитни и дебитните карти всичко е било с чекове, а за тях е нужно скъпо счетоводство и големи отдели за чекове. Което са можели да си позволят само големи банки. За това когато Ролан Морено предлага изобретението си, всички банкери са го бойкотирали повече от 10-15-20 години ..



                        Ролан Морено като шемет с много идеи на млади години

                        Картите са патентовани още в 1974 г. а чак от 90 те навлизат масово.

                        Историята е странна. Морено е странен образ.. Случайно се среща с някакви банкери и им обяснява как в неговата лаборатория (не е имал такава) се работи по проект който ще направи чековете безсмислени. Ония проявяват интерес, но той даже идея си няма какво точно има още на ум Има компания която дава иде.. Както казва за нея "Тъй като не разбирам от нищо, то мога да съм непредубеден и да ви дам ценни съвети за бизнеса" Компанията му тогава е само на хартия - мисля, че е тази http://www.innovatron.fr/ , тъй като никой не иска да слуша тоя "куку" ... Когато обаче един от банкерите иска да се запознае с изобретението което ще смени чека, Морено е принуден да мисли и на срещата идва с пластмасово пръстенче, на което има залепена магнитна лента. Тоест, носиш пръстен и си пазариш с него. Идеята е в кода.. Имало е вече някакви магнитни карти, но лесно са можели да се фалшифицират, не съм много наясно с техническите проблеми.. Един от банкерите му предлага вместо на пръстен всичко да е на пластина, а после Морено за по голяма сигурност сменя лентата с чип. В 1974 негов приятел му подготвя документите за патент (Морено не е имал пари за адвокат) и готово.. Обаче банките почват да дават назад. Защото влязат ли картите, коя да е малка банка, може да започне да работи с тях. Понеже и патента е правен набързо почват и съдебни процеси за да му окрадат идеята, ползвайки дупки тук и там. На банките не им се плаща за патент на някакъв си там... На финала обаче го признават за изобретателя и макар да има вече дял само от 25 % в компанията си от 90 те нещата потръгват парите потичат към него, а банките вече започнали да прилагат картите яхват вълната и почва якото скубане на пилешките глави.
                        Last edited by Jay Gould; 11.10.2011, 14:37.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение

                          Когато имате много децентрализирани местните икономики.... капитализмът наистина работи! Наистина работи! ... Когато имате децентрализирани локализирани икономики, когато има реална конкуренция между различните предприемачи....[/I]

                          ... Никога нито един проблем в световната история не е решен с качване на данъци. Напротив, нещата се влошават. Цялата работа е както писа Рон Пол, че няма капитализъм, а някакъв корпоративен социализъм.
                          ЗАВИСИ - ти отиваш от едната крайност в другата - нито прекалено центарилизиране е полезно нито прекалено децентрализиране
                          Рон Пол е либертарианец инякои от идеите му НЕ СА ВЕРНИ - за други е прав
                          когато оставиш иконмиката да се децентрализира каквото НАПРАВИХА АМЕРИКАНЦИТЕ ПОСЛЕДНИТЕ 20-30 ГОДИНИ властта преминава от ръцете на демократично избраното правителства в корпорациите и банките - А ТОВА ВОДИ КАКТО САМИ ВИДЯХТЕ ДО КРИЗА сътворена именно от тях
                          после американското правителство ОТНОВО направи това коета не трябва кат спаси банките виновни за кризата - тук вече говорим ЗА КОРУПЦИЯ А НЕ ЗА СОЦИАЛИЗЪМ - МОЛЯ НЕ БЪРКАЙТЕ НЕЩАТА!!!
                          данъците си имат оптимално НИВО НА РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ - НЕ МОЖЕ БЕЗ ТЯХ - въпросът е къде точно ще падне тежестта на данъчното облагане - върху богатите или върху останалите - и тук АМЕРИКА СБЪРКА ЗА 3-ТИ ПЪТ - намалявайки данъците за богатите - ЛИЧНО " ПОСТИЖЕНИЕ " на републиканците и Буш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Брокерите и спекулантите ли, или Обама и Буш преди него?
                            Не става въпрос за брокери или спекуланти... Става въпрос за банките! Продължава ултра наглата политика на въвеждане на всевъзмжни такси и таксички за да доят обикновения човек открито присмивайки се на всички усилия за регулиране на безобразията в сектора! Ето го веруюто казано в прав текст:

                            The chief executive of JPMorgan Chase, Jamie Dimon, put the effects of the regulations this way: “If you’re a restaurant and you can’t charge for the soda, you’re going to charge more for the burger.”
                            Ето например, само преди няколко дена доста банки обявиха че въвеждат месечни такси за използване на дебитни карти!!!

                            http://www.nytimes.com/2011/10/07/op...e-robbery.html
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от joda Разгледай мнение
                              ...ми ти кая нещо "дребно" но от първа ръка-до преди 3г пенсиите там са се индексирали поне с колкото е год инфлация, вс год...Откак е негрото това и редица други соц придобивки са спрени или отменени...т.е. бедните стават по-бедни, богатите-по-богати, е да ама на ората почна да им писва, виждайки ефекта от QE ===
                              Анджек де. Ама кой е виновен? Брокерите и спекулантите ли, или Обама и Буш преди него?
                              Сега чета из форума им някакви безумия писани от някой 100 % на чиновническа длъжност или от някой уволнен университетски преподавател по литература
                              Справяне с климатичните промени...
                              Данъци .. убийте ги от данъци..
                              Разпределение на храна ... каквото и да значи това...
                              Зелено земеделие ... еко, меко... Сърпове и оран с крави предполагам
                              на друго място ...
                              Права за гейовете и лесбийките ...
                              ... и гласувайте за демократите ...

                              Ха.. едно разумно -- но вероятно ще си остане глас в пустиня Хората по принцип са прекалено прости, а и разните му американски либерали няма да позволят:

                              ..... Това, което Америка прави, е че обърка корпорациите с капитализма ... Да сме анти-корпоративни не значи, че сме анти-капиталистически! Капитализмът е работил преди да стане заразен от корпорации.... Когато имате много децентрализирани местните икономики.... капитализмът наистина работи! Наистина работи! ... Когато имате децентрализирани локализирани икономики, когато има реална конкуренция между различните предприемачи....

                              ... Никога нито един проблем в световната история не е решен с качване на данъци. Напротив, нещата се влошават. Цялата работа е както писа Рон Пол, че няма капитализъм, а някакъв корпоративен социализъм.
                              Last edited by Jay Gould; 11.10.2011, 13:27.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Точно за това си мисля, че това е работа на американски либерали и ми мирише малко на политика.
                                Асен обаче е прав, че слабо или никак се отразява тук, а ако има инфо срещу какво и кой точно протестира да го пусне.
                                ...ми ти кая нещо "дребно" но от първа ръка-до преди 3г пенсиите там са се индексирали поне с колкото е год инфлация, вс год...Откак е негрото това и редица други соц придобивки са спрени или отменени...т.е. бедните стават по-бедни, богатите-по-богати, е да ама на ората почна да им писва, виждайки ефекта от QE ===
                                自由西藏

                                Коментар

                                Working...
                                X