IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
    спокойно шоуто предстои ....
    ако си мислите че съм прекалено циничен just watch ....
    как предстои като ти ежеминутно ни предлагаш ...ШОУТО на един малоумник

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Посоката е като на кокошка на която току що са и отрязали главата......
      Поздравления за сравнението. За съжаление абсолютно вярно.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
        Посоката е като на кокошка на която току що са и отрязали главата... Това е посоката. Само си мислиш че си я познал...

        Някой взел кредит за 3-4 милиона. Пльоснал ги на бфб-то. При тоя мизерен оборот, колко и трябва на борсичката? И всички взели че си повярвали... Ами като дойде време да връща кредита?! А?! Ще ви напълни шушоните с акции! И пак ще ви е виновна "тъпата" държава...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
          Ламер не ламер - аз познах посоката - нагоре пък вие и посоката не познахте.
          Посоката е като на кокошка на която току що са и отрязали главата... Това е посоката. Само си мислиш че си я познал...

          Някой взел кредит за 3-4 милиона. Пльоснал ги на бфб-то. При тоя мизерен оборот, колко и трябва на борсичката? И всички взели че си повярвали... Ами като дойде време да връща кредита?! А?! Ще ви напълни шушоните с акции! И пак ще ви е виновна "тъпата" държава...
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Ламер не ламер - аз познах посоката - нагоре пък вие и посоката не познахте. Кво стана там с главните апокалиптоси - спековци и не знам си какви - не се мяркат напоследък. С всяко тримесечие намаляват - естествено само най големия кретен измежду тях още не е разбрал че графиката на БВП отива нагоре а не надолу и не се е скрил още.

            Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
            a не , дай да слушаме ламер като тебе

            спокойно шоуто предстои ....
            ако си мислите че съм прекалено циничен just watch ....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
              Аз не знам що в БГ тоя минава за икономист - като съм му слушал интервютата е гола вода - от типа - дай да надуем потреблението че да има икономика, тва че по негово време нещата се развиха малко по добре не значи че заслугите са били негови
              a не , дай да слушаме ламер като тебе

              спокойно шоуто предстои ....
              ако си мислите че съм прекалено циничен just watch ....
              Last edited by all_trader; 23.02.2011, 13:41.

              Коментар


              • Имаше една тема -как ще протече кризата у нас-ъпчетата бяха за V,по умерените за U,a реалистите за L-e случи се най-лошото.
                http://milom.blog.bg/

                Коментар


                • Аз не знам що в БГ тоя минава за икономист - като съм му слушал интервютата е гола вода - от типа - дай да надуем потреблението че да има икономика, тва че по негово време нещата се развиха малко по добре не значи че заслугите са били негови

                  Първоначално изпратено от IMRO Разгледай мнение
                  Преди като са му викали "Ваньо (лъжливия) циганин" съм го защитавал. Напоследък съм склонен да се съглася, че това е така/.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                    ......
                    Тредъров, а престани с апикалипсиса.

                    Еврооценка: В България не е зле

                    Финансовият министър Симеон Дянков вчера представи Пакта за финансова стабилност на България, който ще влезе в сила вероятно от 2013 г. Въпреки че го представя като нещо много уникално, оказа се, че подобни програми имат във всички европейски страни. Пред Дарик председателят на Бюджетната комисия в Европейския парламент и бивш министър на финансите и министър по европейските въпроси на Франция Ален Ламасур дори определи създаването на подобни пактове като „състезание между добри ученици”.

                    Фискалният борд ще ускори пътя на България към еврозоната, смята Ламасур.

                    Какви са основните предизвикателства във финансовата и икономическата политика на Европейския съюз?

                    Сред всички страни – членки на Европейския съюз ние имаме две основни притеснения. Първото е, разбира се, как ще приемат финансовата и дълговата криза. Трябва да бъдем сигурни, че подобни кризи няма да се случват отново. Това беше обсъдено преди около месец от Европейския съвет и от Европейския съвет на финансовите министри (ЕКОФИН) и се надяваме до няколко седмици да се постигне съгласие по този въпрос. Разбира се, всичко, което може да бъде направено на национално ниво, за да подкрепи мерките и да осигури фискална дисциплина чрез конституцията или чрез специфично законодателство, ще бъде добре дошло.

                    Второто голямо опасение е свързано с гарантирането на инвестициите, които трябва да бъдат направени, за да върнем конкурентоспособността и растежа на нашата обща европейска политика.

                    Смятате ли, че е добра идея страни като България, които все още не са влезли в еврозоната, да имат фискален борд?

                    Да, аз вярвам в това. Ние споделяме тази идея. В моята страна, Франция, президентът на републиката заяви, че конституцията ни трябва да бъде подобрена, за да осигури възстановяването на бюджетния баланс колкото се може по-скоро. Както знаете, в Германия конституцията беше променена в тази насока. Други страни, например Унгария, също вървят по този път. Всъщност, в момента има известно съревнование между европейските страни за фискалната стабилност - като между добри ученици. Така че, за България и за целия Европейски съюз е добре да има нови финансови правила.

                    В България тези правила се наричат „Пакт за финансова стабилност”. Той се състои от три основни точки – дефицитът да не надхвърля 3 %, преразпределителната роля на държавата да бъде най-много 37 % и промените в преките данъци да стават с квалифицирано мнозинство в парламента. Какво мислите за този пакт?

                    Разбира се, това е работа на българският парламент да решава, но ние във Франция в момента подготвяме мерки, подобни на тези, които в момента се обсъждат в България.

                    Мислите ли, че ще има и други страни като Гърция и Ирландия, които ще имат нужда от финансова помощ от Европа, за да се справят с нестабилността си. Може би Португалия?

                    Не, надявам се, че не. Всяка страна е в различна позиция. Ясно е, че в Гърция лъжеха. Предишните гръцки власти лъжеха своя народ, лъжеха и Европейския съюз за числата – за брутния вътрешен продукт, за бюджета, за публичния дълг. Това беше в основата на дълговата криза на Гърция.

                    В Ирландия беше различно. Те не лъжеха, но те спекулираха и когато балонът се спука, те бяха много зле. В Португалия е още по-различно. Там има трудности, но се надявам, че те ще успеят да ги превъзмогнат.

                    И ако вземем някои от критериите за бюджета, за публичния дълг и валутния борд в България, моята оценка е, че всъщност страната не е в лоша позиция и това ме радва.

                    http://www.darikfinance.bg/novini/49...+%E5+%E7%EB%E5
                    Last edited by Софиянец80; 23.02.2011, 13:56.

                    Коментар


                    • Виж сега знам че не ти стига акъла да го разбереш ама спи спокойно - БСП няма да дойде на власт скоро нито Дянков ще падне нито правителството ще падне, нито българия е в депресия, нито борда ще падне, нито банки ще фалират в БГ - напротив ако растем с тоя темп ще има работа и за хора като вас - нискоквалифицирани, то всъщност в БГ винаги е имало работа за такива и дори са били по добре платени от квалифицираните.
                      А и между другото средната заплата в БГ то расте - така че не знам на какъв хал си ти ама явно е по различен от този на мнозинството.

                      Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
                      що не се скриеш някъде с глупостите си .
                      именно Дянков е човекът заради когото сме на този хал . Ако Бойко не се усети да го махне ще му падне правителството .... въпрос на време е . въпросът е вие искате ли пак да дойде БСП на власт? щото натам отиват нещата ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Знаеш, че на практика нищо не се решава от Дянков...
                        хахах това беше добро......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                          Знаеш, че както въпроса за плащането на осигуровките, така и този за размера на администрацията на практика не се решава от Дянков.
                          Знаеш, че на практика нищо не се решава от Дянков...
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Makaveli Разгледай мнение
                            Знаеш, че както въпроса за плащането на осигуровките, така и този за размера на администрацията на практика не се решава от Дянков. Това е България и така ще бъде докато не се смени старото корумпирано и обременено поколение и не дойде изцяло поколението на Дянков, Плевнелиев, Найденов, Дончев и сие.
                            спри да пушиш там квото пушиш .... ако не пушиш нищо значи съвсем си изпушил централно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                              Дянков трябваше да съкрати държавната администрация, с 10% както се бе зарекъл в началото. А не да я увеличава. Прекалено голям лукс за нас е тази раздута бюрократична машина, дето и без туй не създава нищо!!
                              Може би тогава, останалата част държавни служители щяха да заработят и по-ефективно.
                              Знаеш, че както въпроса за плащането на осигуровките, така и този за размера на администрацията на практика не се решава от Дянков. Това е България и така ще бъде докато не се смени старото корумпирано и обременено поколение и не дойде изцяло поколението на Дянков, Плевнелиев, Найденов, Дончев и сие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Останалите купуват, продават, и така
                                Ти разбира се не си от "останалите" защото само купуваш...
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X