IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво, Йосифе. Много си вежлив, истински гражданин второ поколение.
    Имам предвид, че баща ти е роден на село, но дядо ти е дошъл в града в 1965 година. Та ти си кореняк, де.
    Партия была, есть и будет есть!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
      Е, как пък не? А данък "колиба"?!... Кой го въведе?
      да прав си ... това е разтърсващ данък .... просто е пладнешки грабеж на бедните хорица....

      Аре бе пич ти си поне сериозно момче стига си се вкарвал и ти в червените плювни

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
        Е има и други неща от които зависи живота ни , но за да ти ги обеснявам трябва да си залягал по усърдно над учебниците ,а е очевидно че не си , което значи ,че няма да ме разбереш..

        ===============================================

        Иосифе, хубаво че ми обЕсни някои неща. Чел съм и аз учебници. Разликата между мен и някой хора е тази, че те могат да си плещят каквито си щат глупости безмерно и безкрайно, а аз каквото и да кажа - плащам си. Та така - всяка моя дума и действие са финансово подплатени, отговорно така да се каже.
        Вярно е, че последния ми пост е разхвърлян, но не ми пука от това. И друг път съм казвал - аз съм липсващото звено - между истинските, реално съществуващи и произвеждащи хора и маймуните ( разни финансисти, застрахователи, борсови спекуланти и т.н.).
        Та така. Не отчаяние, а реализъм има в моите постове. Защото финансово аз съм си добре, имам си парици, дрешено и скътано, лозе два декара и т.н, както би казал Чудомир. Ама покрай мен хич не е добре.
        а така ... ами сега ми се изЯсни картинката ... ти си натурален селянин и затова се чувстваш липсващото звено м/у хората и животните.... забележи че ти не си човек , нито маймуна защото си някъде м/у двата вида.....

        Е тогава от какво се жалваш ..даже на твое място бих прибягал до някой зоопарк ,че да могат хората срещу заплащане да го видят онова липсващо звено м/у хората и маймуните......

        И какво си плащаш да те попитам свързващо звено .... тока ,водата , данъците ... Е , но това е задължение на всеки бълг. гражданин ,а не нещо с което да се поставяш над останалите.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
          А тези сгурно са твои от източеното ДДС, а
          Това са пари, изтеглени от взаимните и от пенсионните фондове и от инвестиции от други дялови схеми. Няма никакво увеличение на парите извън БНБ, което да обясни това нарастване на депозитите...
          Човекът си го е казал още в първия коментар, но кой да го чете? Пък и да го прочетеш едва ли ще разбереш...
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Почти целият неземеделски "износ" е за точене на ДДС! Ако ви прави впечатление износът се е увеличил изключително към страни, където по-принцип не може да се направи никаква насрещна проверка...
            Тия иди да ги разправяш на Монбатя, Планината или Фармата..

            А тези сгурно са твои от източеното ДДС, а

            Коментар


            • Българската икономика е кредитирана с нетно 397,7 млн. евро през декември и така брутният ни външен дълг нараства до 37,8 млрд. евро, показват данни на БНБ. Така в последния месец е компенсирано част от изтеглянето на капитали за цялата 2010 г., като то възлиза на 889,8 млн. евро.
              Това е от Инвестора.
              ================================================== =======================

              Брутният външен дълг на България е намалял с 2.3% на годишна база в края на 2010 г. до 36.9 млрд. евро (50,55 млрд. щатски долара) поради намаляване на задълженията на търговските банки. Това показват данните на БНБ, на които се позовава.

              Това е от Мъни.бг.

              Е, щом е намалял на годишна база...
              Партия была, есть и будет есть!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Почти целият неземеделски "износ" е за точене на ДДС! Ако ви прави впечатление износът се е увеличил изключително към страни, където по-принцип не може да се направи никаква насрещна проверка...
                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  ,изнасяме масла и бензини за Иран????
                  Почти целият неземеделски "износ" е за точене на ДДС! Ако ви прави впечатление износът се е увеличил изключително към страни, където по-принцип не може да се направи никаква насрещна проверка...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Е да, де, ама това не го пише в учебниците на Йосиф.
                    Партия была, есть и будет есть!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнение
                      това е резултат от статистическо факирство!
                      всъчност знаеш ли, че БВП не мери стойността на произведеното в 1 страна, а стойността на... и аз не знам какво например нетната разлика между вноса и износа се смята като компонент от БВП, ето пример: ако сме внесли 1,000 БМВ/Мерцедеса по-малко през 2010 спрямо 2009, БВП ни се е повишил статистически с около 0.3%. разумен човек ще попита това, което сме изнесли минус това, което сме внесли какво общо има с това, което сме произвели при положение, че може и 2-те да са на кредит (или фиктивно за крадене на ДДС и акциз)?!?
                      така работи статистиката, затова не гледай числата, а парата.

                      сега от Подкрепа пишат, че с 1.2 милиарда паднали трудовите възнаграждения през 2010, а според НСИ средната заплата се е качила с 10% и безработицата е непроменена... а бе статистиката е хумористичен жанр и трябва да я ценим като такава, а не като наука
                      заетостта намаляла с над 200 000 раб.места,обаче безработицата не мърда???
                      ама дупката в НОИ расте
                      ,изнасяме масла и бензини за Иран????,
                      потреблението и оборотите в търговията постоянно падат,
                      лошите заеми растат
                      пък ние излизаме от кризата?????
                      Last edited by MILOM; 23.02.2011, 21:22.
                      http://milom.blog.bg/

                      Коментар


                      • Е има и други неща от които зависи живота ни , но за да ти ги обеснявам трябва да си залягал по усърдно над учебниците ,а е очевидно че не си , което значи ,че няма да ме разбереш..

                        ===============================================

                        Иосифе, хубаво че ми обЕсни някои неща. Чел съм и аз учебници. Разликата между мен и някой хора е тази, че те могат да си плещят каквито си щат глупости безмерно и безкрайно, а аз каквото и да кажа - плащам си. Та така - всяка моя дума и действие са финансово подплатени, отговорно така да се каже.
                        Вярно е, че последния ми пост е разхвърлян, но не ми пука от това. И друг път съм казвал - аз съм липсващото звено - между истинските, реално съществуващи и произвеждащи хора и маймуните ( разни финансисти, застрахователи, борсови спекуланти и т.н.).
                        Та така. Не отчаяние, а реализъм има в моите постове. Защото финансово аз съм си добре, имам си парици, дрешено и скътано, лозе два декара и т.н, както би казал Чудомир. Ама покрай мен хич не е добре.
                        Партия была, есть и будет есть!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                          ...Износът ни нагоре, БВП - надолу...
                          това е резултат от статистическо факирство!
                          всъчност знаеш ли, че БВП не мери стойността на произведеното в 1 страна, а стойността на... и аз не знам какво например нетната разлика между вноса и износа се смята като компонент от БВП, ето пример: ако сме внесли 1,000 БМВ/Мерцедеса по-малко през 2010 спрямо 2009, БВП ни се е повишил статистически с около 0.3%. разумен човек ще попита това, което сме изнесли минус това, което сме внесли какво общо има с това, което сме произвели при положение, че може и 2-те да са на кредит (или фиктивно за крадене на ДДС и акциз)?!?
                          така работи статистиката, затова не гледай числата, а парата.

                          сега от Подкрепа пишат, че с 1.2 милиарда паднали трудовите възнаграждения през 2010, а според НСИ средната заплата се е качила с 10% и безработицата е непроменена... а бе статистиката е хумористичен жанр и трябва да я ценим като такава, а не като наука
                          Last edited by bbzz24; 23.02.2011, 16:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            ...И никой не гледа да вземе на старите хора по селата данъци и тем подобни неща...
                            Е, как пък не? А данък "колиба"?!... Кой го въведе?
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                              Коментираме безработицата, не била 20%. А колко е? Държавата непрекъснато излива пари в разни програми за временна заетост ( и те орязани тази година), за млади специалисти, за чистене на сняг и какво ли още не, за да може поне малко да се гаси напрежението в провинцията, което пряко влияе на данните. Никой не брои за безработни хората, отдавна отказали се от борси по труда и всякакъв контакт с държавните институции. И сега твърдя, че статистическите данни не отговарят на истината.
                              Погледнете какво става по света. Вижте Гърция, а след месец-два Португалия, например. Цените на борсите хвърчат нагоре, Г 20 наникъде и последния път..... И в цялата тази бъркотия само ние с ГЕРБ - отличници.
                              Не става дума за мрънкане, а за реална оценка. Износът ни нагоре, БВП - надолу. В Румъния масови арести на митничари. У нас - всичко е окей.
                              Сега ще криминализираме неплащането на заплати. Съгласен съм, ама няма ли някак начин да криминализираме обирите и убийствата на стари хора по селата? Е, ама нали е по-лесно да им се вземе данък, нищо че са им задигнали пръскачките, котлите, царевицата, че и компотите и туршиите, заедно с железния вратник.
                              Идете в провинцията, хората са напълно обезверени и отдавна са е..ли майката на всички политици и самозвани финансисти.

                              СОФИЯ НЕ Е БЪЛГАРИЯ.
                              говориш объркано и несвързано ...но явно си от малко провинциално населено място и си обезверен....
                              хващането на митничари в Румъния като какъв пример го даваш , че така се кахъриш....
                              относно малките населени места проблема е основно на местно ниво , превърнали са се в нечии феодални владения и очевидно е че "феодалите " са путки непоръбени та и за това няма поминък... Та основно на такива места местните хора трябва да покажат малко мъжество и дето се вика да се самоуправят...ако искат под някаква форма да потърсят и помощ от държавата....Обирите и грабежите са криминализирани , но в някаква степен пак зависи и от хората живеещи в съответния регион.... Полицията общо взето се мъчи да върши някаква работа , но явно не е достатъчно....И никой не гледа да вземе на старите хора по селата данъци и тем подобни неща... Това е твоя интерпретация на нещата , която не е много обективна.....

                              НИЕ САМИ ТРЯБВА ДА СИ ВКАРАМЕ ДЪРЖАВАТА В РЕД и най-вече на местно равнище ..там където живеем...

                              Но очевидно е че не ни стиска и нямаме топки за такива действия и за това малките населени места се феодализираха и жителите преклонили главици само се жалват.....в това е основния проблем пич ....

                              Е има и други неща от които зависи живота ни , но за да ти ги обеснявам трябва да си залягал по усърдно над учебниците ,а е очевидно че не си , което значи ,че няма да ме разбереш...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                                Не става дума за мрънкане, а за реална оценка. Износът ни нагоре, БВП - надолу.
                                Такива хора като теб не са ми ясни...? Как може да го напишеш това и след него да се надяваш някой даже да ти чете постовете, а остави настрана да те приема на сериозно?

                                Коментар

                                Working...
                                X