IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bativan22
    Вижте на какво се натъкнах днес - http://tinyurl.com/bulgaria-today-new
    Стига бе , загубенак .

    Коментар


    • Сега па некакъв убил баба си....
      Тая седмица верно ще направи рекорд по идиотизми...
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Каква е тая покъртителна тема. И аз съм в депресия ама не се оплаквам, Още малко и ще започне да ми харесва
        фаза - летаргия е най-нетрудоемка

        Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
        Във форума Импе-то сподели какво трябва да се направи, колкото до мен - с вятъра не се боря
        А какво е вятъра

        Слънчогледът следва Слънцето, но трудно се огъва на Вятъра

        Коментар


        • Каква е тая покъртителна тема. И аз съм в депресия ама не се оплаквам, Още малко и ще започне да ми харесва
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            ...а ти какво предлагаш?

            п.п...аз съм против пушките, те са част от проблема и са решение в ограничени, крайни случаи
            Във форума Импе-то сподели какво трябва да се направи, колкото до мен - с вятъра не се боря

            Коментар


            • Явно ножът не е опрял до кокала на критичен брой хора. Наистина, спасението е първо в главите, но докато е пълен стомаха, кръвта е заета с преработка на храната и не може да бушува в главата.
              Подадоха на нова група политици и подкрепящи преди 3 години, така че замазването на ситуацията с трохи за пагона и псевдобизнеса, дето му трябват магистрали, в достатъчна степен намалява броя на хората, които мислят за бъдещето на децата си, за нормално настояще, за спазване на закона.
              И това ще мине ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
                Ами да.... но освен протести какво друго може да предложите? Всеки да хване пушката и към Народното ли
                ...а ти какво предлагаш?

                п.п...аз съм против пушките, те са част от проблема и са решение в ограничени, крайни случаи

                Коментар


                • Хаха как да не сме в депресия бе аз изкарвам с 300 евро на месец . Плюс това не знам защо никой не обръща внимание на демографския проблем в България.. Вече е модерно едва ли не да имаш само едно дете, скоро ще стане и да нямаш, което е основна причина в България да няма бизнес(няма кой да ти направи оборот).
                  Last edited by kostas19; 28.09.2012, 11:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    "Спасението идва първо в главите, а не в джоба."
                    Напълно съм съгласна

                    но, още - когато "мрънкането" стане масово, а не само по форумите,...и се търси отговорност, ще има и действия в правилната посока
                    Ами да.... но освен протести какво друго може да предложите? Всеки да хване пушката и към Народното ли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      Всички знаем какво е положението в окаяната ни държавица.
                      Не разбирам с какво депресията, отчаянието, мрънкането помага на падналите духом, бедните и хората останали без шанс ? Едно и също нещо се пише по всички български форуми, но действие в правилната посока няма. Спасението идва първо в главите, а не в джоба.
                      "Спасението идва първо в главите, а не в джоба."
                      Напълно съм съгласна

                      но, още - когато "мрънкането" стане масово, а не само по форумите,...и се търси отговорност, ще има и действия в правилната посока

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        България е в депресия и изгледи за оправия няма.

                        1. Пари няма, защото не малка част от генерираният в държавата БВП в парично изражение се разпределя основно сред олигарси и корумпирани субекти и се заделя в техните дебели сметки зад граница. Т.е. държавата се изсмуква непрестанно и прогресивно, от което богатите стават все по-богати, а бедните все по-бедни. Именно затова спестовността на "българите" чупи рекорд след рекорд всяко тримесечие. Кой ще промени този статус, след като интересът на властимащите (независимо кой е на власт) и гореспоменатите група хора е взаимен. Оправия няма.

                        2. Резултиращата от т.1 социалната несправедливост и бедността демотивират и обезверяват населението, без то дори да усеща какво всъщност защо се случва. Защото то прогресивно изглупява и мисли само за насъщния. Това простолюдие вече не е в състояние да направи промяна. То бе докарано до това положение с целенасочена политика на всяко ниво. Защото капитализмът се основава на социална несправедливост и се храни от глупавата и неграмотна маса. Оправия няма.

                        3. Пари няма, защото няма откъде да дойдат. Банките са много предпазливи и не наливат средства, Еврофондовете и проектите се усвояват основно по партийни линии в недостатъчен размер, а износът става все по-труден, защото България става все по-неконкурентна. Произвеждаме в лева при фиксиран курс с еврото. Инфлацията ни реално е много по-висока от тази на ЕС, което се отразява на производствените цени, които растат с по-висок темп от ЕС. Това означава “прогресираща дегресия„ за износителите. Разпад на еврото ще влоши нещата, защото левът е вързан за марката. Тя със сигурност ще е от валутите, които няма да девалвират. Оправия няма.

                        4. Да са живи и здрави емигрантите, които стават все повече и пращат генерирано повече пари на роднините си останали тук. Това е единственият прогресиращ паричен поток към България. Но какво значение има това, след като голяма част ще се завърти и ще отиде отново по сметките на олигарсите и мафиотите...Оправия? Точно така - няма!


                        Депресиращо е наистина. Не толкова това, което е. А това, че няма изгледи да се промени, докато има

                        * Обезверено, нетрезво мислещо население.
                        * Липса на социална политика с повече блага за населението в здравеопазване, образование, спорт и култура. Дори за сметка на по-високи данъци.
                        * Корумпирана съдебна и изпълнителна власт.
                        * Злоупотреби с обществено положение.
                        * Картелни споразумения в едрия бизнес (една от причините за по-висока инфлация от ЕС) вкл. картелни споразумения в банковия сектор.
                        * Злоупотреби с монополно положение в отрасли на бизнеса. (друга причина за за по-висока инфлация)

                        Със сигурност пропускам много други неща...Но надали ще са по-хубави от тези, които съм написал..
                        Умопомрачително си прав. След всяка стъпка която приближава до пропастта има шанс за спасение, но не и след последната след която вече думата има гравитацията. България вече направи последната стъпка от тук нататък само ускорението има значение. Връщане няма.
                        Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                          Всички знаем какво е положението в окаяната ни държавица.
                          Не разбирам с какво депресията, отчаянието, мрънкането помага на падналите духом, бедните и хората останали без шанс ? Едно и също нещо се пише по всички български форуми, но действие в правилната посока няма. Спасението идва първо в главите, а не в джоба.
                          хихи, кой се е предал? аз си имам работа, образование, стаж и какво ли още не - просто си направих равносметка, И тук определно не ми е рентабилно - така де:
                          Въпрос на личен избор

                          Коментар


                          • Всички знаем какво е положението в окаяната ни държавица.
                            Не разбирам с какво депресията, отчаянието, мрънкането помага на падналите духом, бедните и хората останали без шанс ? Едно и също нещо се пише по всички български форуми, но действие в правилната посока няма. Спасението идва първо в главите, а не в джоба.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от denito0o931 Разгледай мнение
                              имам въпрос...когато си непълнолетен държавата ли поема осигуровките ти?благодаря
                              Здравните - да.

                              Коментар


                              • Знам, именно поради тези "скромни" причини ще бягам и аз навън

                                Коментар

                                Working...
                                X